Nutylėjimas - taip pat melo rūšisnuotraukos (104)

2021 rugpjūčio 23 09:15:56 Perskaitė 3637

Apie COVID-19, vakcinaciją, „vakserius", „antivakserius" viešojoje erdvėje prikalbėta ir prirašyta devynios galybės visko. Išleisti milijonai eurų straipsniams apie vakcinacijos naudą skleisti. Daugiausia tai primityvi, bukinanti propaganda, kuria žmonės linkę abejoti.

 

Koronaviruso sukelta liga - baisi liga. Kas persirgo sunkia jos forma ir visam gyvenimui neteko dalies plaučių - tą žino. Kas nukeliavo į kapus - ko gero irgi žinojo. Visa laimė, kad mirtingumas nėra didelis.

Kad vakcinacija nuo COVID-19 naudinga - neabejotina. Dėl naudos ilgalaikėje perspektyvoje (po 10-20 metų) - neaišku. Tačiau aišku, kad ji nėra panacėja, kaip mums norima įteigti. Pirmas klausimas - koks jos efektyvumas.

Vakcinų kūrimo ir bandymų su ribotu žmonių kiekiu laikotarpiu buvo deklaruojamas 84-93 proc. efektyvumas. Farmacijos gigantai tarsi lenktyniavo, kuris kurį „perspjaus" didesniu efektyvumu. Nuo to laiko praėjo metai. Vakcinuota milijonų milijonai žmonių. Jau galima nustatyti realų efektyvumą. Koks jis? Mūsų Lietuvėlės padangėje viešojoje erdvėje tokių žinių nė su žiburiu nerasi. Tai nereiškia, kad jų nėra. Bet matyt, viešai skelbti nenaudinga. Kažkur šmėstelėjo informacija, kad efektyvumas tėra apie 60 proc., nes virusas mutuoja, veikia kiti faktoriai, mažinantys vakcinų efektyvų poveikį. Vadinasi, nemaža dalis pasiskiepijusių ir patys užkrečiami, ir kitus gali užkrėsti.

Apie imunitetą po vakcinacijos. Prieš metus buvo teigiama, kad vakcinos apsaugo nuo viruso maždaug devynis mėnesius, daugiausia iki metų. Toliau vėl esi pažeidžiamas, skiepus reikia kartoti. Dabar ši tema mūsų viešojoje erdvėje visiškai ignoruojama, tarsi jos nė nebūtų. Kodėl?

Tokių „kodėl" yra ir daugiau. Faktas, kad dalis reikšmingos informacijos, susijusios su COVID-19 ir vakcinacija, nutylima, o žmonės taip yra mulkinami. Dalies informacijos slėpimas yra ne kas kita kaip melas. Manau, kad atvirumo stoka ir sukelia dalies žmonių nenorą skiepytis.

Dabar apie farmacijos kompanijų, gaminančių vakcinas nuo „kovido", biznį. Padauginkite nors apytikriai pasaulyje sunaudotų vakcinų kiekį iš vienos dozės kainos, kuri pastaruoju metu siekia apie 20 eurų. Išeis milijardų milijardai. Kas gali paneigti, kad pinigais nesidalijama su politikais, nuo kurių sprendimų priklauso tolimesnė stabili vakcinų paklausa. Ar ne dėl to vyksta vajus pradėti skiepyti ir vaikus? Visiškai suprantamas ir dėsningas farmacijos kompanijų noras visą pasaulį „pasodinti ant adatos". Teisus buvo senelis Marksas tvirtindamas, kad verslo interesai apsprendžia politiką, o ne priešingai.

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net