respublika.lt

Atviras laiškas Lietuvių kalbos komisijos pirmininkui Audriui Antanaičiui - straipsnio komentarai:

 • B
  Bronsonas 2021 liepos 04 06:46:22

  P. Antanaičio "talento" dėka, žodis "peredastas" tapo Marijos žemėje šventesnis už žodį Dievas. Įdomu, kaip pavyks žodžiui vyštgaidis suteikti "antrą gyvenimą"??? P.S.Eina kalbos, kad "peredastai" atsigimė iš vyštgaidžių???

  2 0
  Atsakyti
  • n
   netikek,tai melas,politine propoganda 2021 spalio 24 19:21:55

   viskas yra kaip tik atviksciai.

   0 0
   Atsakyti
 • L
  Linas 2021 liepos 02 00:31:59

  noriu paklausti,ar laikraščių straipsniai čia rašomi bemokslių,kad tiek daug klaidų,juk juos skaito daugelis mokinių,pedagogų ir kai kurie gal mokosi bei naudoja tuos žodius,kurie klaidingai parašyti,be to straipsniai išversti tikrai nesuprantamai,vietoje kraujagyslių laivai egzistuoja,o kai kurių žodžių visai neįmanoma suprasti,kas juos verčia,koks žodynas.Nejaugi niekas netikrina,kas įkeliama ir rašoma .

  7 0
  Atsakyti
  • P
   Pav. komentaruose 2021 spalio 24 18:24:48

   tai zmones samoningai daro klaidas,kad ju negaletu kontroliuoti su softwarais (programomis) jei viska rasysi teisingai pagal gramatikos taisykles,tai programa is karto ras draudziama zody ir tuoj pat istrins visa komentara, ir niekas net nesigilins ka tu ten parasei.,o zmogus vistiek supranta,nors ir su klaidom. Tiek darbo jegos,kad viska galetu perskaityt zmogus ir istaisyt klaidas laikrastis neturi. .

   0 0
   Atsakyti
 • S
  Senolė 2021 liepos 01 18:53:19

  Daug paskaitų teko išklausyti profesoriaus Grigo ir ačiū jam, kad pasakė tiesą šiam, dar nesubrendusiam Lietuvių Kalbos komisijos pirmininkui, kuriam sava kalba tapo podukra. Žiauriai negerai Antanaiti elgiesi...

  18 0
  Atsakyti
 • G
  Gražina 2021 birželio 30 16:58:32

  Sutinku su su Profesorium, tik dar patikslinčiau pasinaudodama žodžių darybos priesagų semantiniu žaismu: sovietiniais metais tik rusenome (vangiai, nenoriai), o dabar sparčiai ANGLĖJAME, net buitinėje kalboje stačia galva, noriai, pasimėgaudami puldami į anglų kalbos glėbį... DEJA...Ar to iš NEPRIKLAUSOMYBĖS tikėjosi mūsų DIDIEJI lietuvių kalbos gynėjai?..????????????

  17 0
  Atsakyti
  • t
   to grazina 2021 birželio 30 18:48:53

   nera tokios valstybes ir nebuvo "sovietine",o dar postringauji apie kazkokius derinius pati rasydama jankiu sugalvota barbarizma,net nejuokinga,kiek jus paslemekai dar mokysit kai patys visiski deb*lai

   4 2
   Atsakyti
  • E
   Esate suklaidinta 2021 liepos 04 22:01:48

   tų, kas įsivaizduoja, jog tik šis, su sovietmečiu susijęs žodis, neverčiamas, tik perrašomas pagal skambesį.Jus klaidinantieji patys kasdien vartoja BEGALĘ ne tik su politika, ir ne vien su rusų k.susijusių neverčiamų svetimžodžių, prie kurių tik savo kalbos galūnę prideda. Tai yra TAISYKLĖ, žinoma klasikines vertybos profesionalams. Tik gaila, kad iš angų k. juos per dažnai ir ne vietoje „„skolinasi”. Profesionaliai svetimžodžius vartojantys žino, kada iš rusų k. verčiama „soviet-”, o kada - tarybos.

   0 0
   Atsakyti
 • v
  vardas 2021 birželio 29 15:14:17

  pries 20 metu pazistami atidare parduotuve ir norejo panaudojti pavadinime angliska zodi, jiems buvo nelaista. O kaip dabar??? Gyvenu angliakalbeje salyje, bet nenaudoju tiek svetimybiu, kie girdziu per Lietuvos TV, o jau tas "soriukas"...

  35 0
  Atsakyti
 • T
  TIESA 2021 birželio 29 14:28:47

  Nejaučiame iš šio veikėjo ar valstybės tarnautojo, kad būtų saugoma ir ginama lietuvių kalba.

  38 0
  Atsakyti
 • i
  inesa 2021 birželio 29 09:24:56

  Šventa tiesa. Nedera užimti pareigų, jei nesugebi jų tinkamai atlikti. O anglizacija vyksta šiurpinančiu tempu. Būkime budrūs.

  41 0
  Atsakyti
 • P
  PAGARBA 2021 birželio 28 14:56:21

  gerb. prof. Grigui ir didžiausia GĖDA antanaičiui. Tikrai, kam reikalinga tokia komisija, tik pinigams gauti? Begėdiškas ir prieš tai antanaičio atsirašinėjimas gerb. prof. Grigui. Taigi aiškiai matome, ką daro pinigai su bestuburiais.

  44 0
  Atsakyti
 • V
  Vytautas 2021 birželio 28 13:39:52

  Labai gaila, šitas žmogelis labai dideliais tempais rieda žemyn.

  32 1
  Atsakyti
 • a
  as laukiu atsakymo! 2021 birželio 28 12:05:55

  Siuliau sitai 'prostitutei nuo mokslo' (t.y. komisijai) grieztai uzdrausti E.M. Remarko kurinius, dar papildomai pridejau J.Fowles 'The Magus'. Visuose situose kuriniuose vartojamas zodis 'pederastas'! Juk tai skandalas, kaip galima?! Ir nieko, jokios reakcijos. Tiesa, paskambinau i sita kalbikomisiata-komedijanta. Zinot, ka man pasake? Nenukriskit nuo kedes! Tai seni leidiniai! Liuks - dabar zinau - originalu autoriaus teksta galima darkyti naujadarais. Sitiems komedijantams 'nuo mokslo' truksta tiktai tinkamai pavadintos institucijos, pvz., 'Naujakalbes Ministerija' ( pagal D. Orvela).

  32 0
  Atsakyti
  • S
   Sitas zodis "ped-er-astas" 2021 spalio 24 19:10:31

   Tai visiszkai normalus zodis. atmesk lietuviszka galune ir paziurek y enziklopedija ka jis reiszkia. Tik Lietuvoj ir post-tarybinej erdvej jis vartojamas kaip keiksmazodis.

   0 0
   Atsakyti
 • k
  kadangi 2021 birželio 28 11:22:48

  mokantis anglų ar kitą užsienio kalbą labai tuo didžiuojasi, tai ir kiša visur tuos svetimžodžius. O išties tai nieko nuostabaus mokėti užsienio kalbą. Bet jei dėl to pamiršti savo gimtąją, tada esi mancurtus vulgaris.

  56 0
  Atsakyti
  • s
   savoka"Gimtoji kalba" 2021 spalio 24 19:19:39

   tai irgi priklauso tiems kalbiniams nelogiszkumams. Ka tik gimes kudikis nemoka jokios kalbos.jy veliau iszmokina. o is tikro "teisingai" rasyti ,skaityti,kalbeti ismokina mokykloj. dauguma cia raszanciu lietuviu kalba iszmoko tarybinese mokyklose

   0 0
   Atsakyti
 • V
  Vaclovas 2021 birželio 28 10:57:35

  Man juokingiau skamba: rusenome-rusenome, kol suanglėjome. Iš tiesų, lietuviai vis dar kalba kratiniu. Tačiau kalbinykų siaubas jau senokai sukurtas - tai svetainė grynojilietuviųkalba.lt ! Jos sumanytojas yra itin gabus kalbininkas. Nors neatitikimų, nepilnumo, nevykusių pasirinkimų galime rasti arba dėl jų bent pasiginčyti, darbas yra vertas aukščiausio įvertinimo. Apmaudu, kad nepastebimas, o labiausiai - sudarytojo apleistas. Užsukit, išmokit, nesigėdinkite vartoti. Aš taip ir padariau.

  15 0
  Atsakyti
 • S
  Susirūpinimas 2021 birželio 28 09:35:55

  Taip, anglų kalba liejasi laisvai visose sferose, nustelbdama gimtąją, valstybinę (?) kalbą į virtuvę. Ir nematyti jokio kalbininkų poveikio, stabdant šį reiškinį. Jaučiu, kad tuoj ir lenkiškos raides bus įvestos. Kur taip mes nueisim? Į globalistų siekiamą nutautėjimą? Bet ar mes jau nenorim būti savimi?

  38 0
  Atsakyti
 • l
  lietuviškėjimo ir anglėjimo humoreskos 2021 birželio 28 09:06:41

  Manau, kad Antanaitis mąsto blaiviai ir teisingai, - vien draudimai nepadės, nesame totalitarinė valstybė, kur žmonės yra užguiti ir gyvena skurde. Esame šiek tiek prakutę, kuriame verslus, renovuojamės ir bent jau mąstanti dauguma turi pakankamai savigarbos nesivadinti skurdžiais (gyventi iš pašalpų, nors kartais ir jos praverčia) ir nesitapatinti su aukomis. Tiesa, prakutę dažniausiai anglėjame (ar anglėdami prakuntame), bet gal gi ne visi. Yra ir patriotiškų asmenybių, kurie bando prikelti tradicijas, puoselėti kalbą, - štai kad ir Ramūnas Karbauskis. Manau, jis tikrai nesuanglės, jis yra valstietiškas, nors laikomas prorusišku... bet jei jis prorusiškas, tai visas jaunimas yra probritiškas.. štai Audrius Bružas vadina savo batų parduotuvę 'Oksfordas, jam visai neįdomu, kad reikia kelti lietuvių dvasią, o ne britų... o juk Bružas nėra toks jau neinteligentiškas... O štai Darius Mockus atsigręžė į Lietuvą, bet gavo skuduru per veidą... ne jo čia daržas, matote, ne jam patriotu būti

  10 3
  Atsakyti
  • d
   debiliuk 2021 birželio 30 18:51:34

   esame fasistine jankiu kolonija kur dar daugiau

   6 1
   Atsakyti
 • e
  eilinis kolaborantas 2021 birželio 28 08:46:10

  tokių menkystų pusė Lietuvos.

  25 0
  Atsakyti
 • A
  Aga 2021 birželio 28 05:27:26

  Nežinau kaip kitiems,bet man pastaruoju metu atrodo,kad Lietuvių kalbos komisina skirta tik tam kad išaiškint žodžių pedarastas ir pedofilas reikšmes!-negana to dar ir nusprest kad žodžiai kurie kai kurioms mažumoms nepriimtini-pasirodo išvis neturi būt vartojami Lietuvių kalboje.Nors dauguma angliškų žodžių sėkmingai "prigijo"net spaudoje ir televizijoje!Manau tokiais tempais,kuriais šuoliuojame mes greit nereiks Lietuvių kalbos komisijos,nes tiesiog Lietuvių kalbos kaip tokios nebeliks aplamaii,kaip ir Lietuvių kaip tautos!-kaip bebūtų apmaudu,bet to link einame

  33 1
  Atsakyti
 • P
  Pritariu 2021 birželio 28 00:23:56

  Jei nebegebi mylėt ir gerbt lietuvių kalbos, tai atsistatydink ir nebekrėsk kvailysčių ! Koktu nuo perdažinėjimo perėjų, koktu nuo lietuvių kalbos darkymo, koktu, kad nebelieka jokios atsakomybės prieš savo tautiečius, Tėvynę Lietuvą !

  33 3
  Atsakyti
 • v
  visiems 2021 birželio 27 21:50:04

  Cha, jei lietuvių kalbai nereikia jokių draudimų ir ji tegu evoliucionuoja laisvai, be primetamos iš viršaus kontrolės... tai velniop tą komisiją su jos pirmininku priešaky - tegu eina griovių kasti kartu paiėmę ir tuos, kurie tokius durnius ė tą komisiją įpiršo!!! Kam eikvoti bereikalingai mūsų pinigus tpkiems balvonams, kurie tik tam ir sėdi, kad pasiimtų atlyginimus!!!

  32 0
  Atsakyti
 • K
  Krescencijus Stoškus 2021 birželio 27 19:08:45

  Nežinau, ar geriausias būdas atsistatydinimas. Tačiau negaliu nepadėkoti akad. Romualdui Grigui už šią repliką. Jis teisingai perspėja: institucijų prikurta, bet nė viena iš jų nevykdo savo funkcijų, nes niekur nematome jų įsikišimo į gimtosios kalbos apsaugą. Iš tikrųjų tokioj prastoj būklėj lietuvių kalba nebuvo per visą šimtmetį.

  53 0
  Atsakyti
  • V
   Vaclovas 2021 birželio 28 11:35:56

   Jei lietuvių kalba yra tik “paduok-paimk”, o virš to romėniškų (lotynų, graikų, t.t.) žodelyčių bei sąvokų aibės (ką itin mėgsta kalbinykai ir bendrai mokslo žmonės), tai nei reikia kalbininkų, nei kalba yra pavojuje. Buities išsireiškimus dar ilgai atsiminsim, o išlaikyti kalbinykus dėl punktuacijos ir visokių linksnių taisyklių yra tuščias reikalas. Žvilgtelkite šiame paaiškinimų skyriuje aukšteliau, aš ten įdėjau vieno gabaus kalbos mėgėjo svetainės nuorodą: grynojilietuviukalba.lt / Ji įrodo, kad iš viso galime apsieiti be svetimžodžių! Esti trūkumų, bet didžiausias tas, kad sumanytojas šį darbą apleido. Bet jis net mene paskatino kurti lietuviškus pakaitalus, pvz., lenkiškos kilmės žodį “miestas” - į pilsotą (ne visuomet naudoti, bet paįvairinimui, kodėl ir ne?) ir daugelį kitų. Tarptautiniai žodžiai, be kita ko, mus neretai priveda prie nusišnekėjimų ar nevienodo supratimo.

   5 1
   Atsakyti
  • G
   Gaila, 2021 liepos 04 23:45:20

   bandžiau kelis kartus su pertraukomis, bet šio adreso neranda.

   0 0
   Atsakyti
 • A
  Arūnas1951 2021 birželio 27 17:16:05

  Labai reikalingas,stiprus straipsnis ir labai laiku.Mes baigiam "suanglėti".Dainų konkursas "Lietuvos balsas".Neišgirdau lietuviško,o tik angliškas balsas.Ir tai dainuoja beveik darželinukai.SIAUBAS,iki ko nusiritom.

  57 0
  Atsakyti
  • v
   visiems 2021 birželio 27 21:51:52

   Reikėtų leisti po tokiu laišku pasirašyti visiems normaliems lietuviams, o jų susidarytų ne mažiau milijono!!!

   33 0
   Atsakyti
 • M
  Man tai 2021 birželio 27 15:46:47

  juokingiausia, kad pykstantys dėl lietuvių kalbos darkymo komentatoriai patys rašo su klaidomis. Ir visai nesisarmatina.

  9 11
  Atsakyti
  • M
   Man tai 2021 birželio 27 20:38:14

   Kitus mokant, reikia pačiam mokėti lietuvių kalbą. Didžiajame LKŽ žodyne, tokio žodžio "nesisarmatina"- nėra!

   9 11
   Atsakyti
  • v
   visiems 2021 birželio 27 21:55:48

   Komentatoriai - ne profesoriai ir ne sekretorės-mašininkės, kartais ir spausdinimo klaidų pasitaiko ir komentarus nėra kam redaguoti, nes skubama juos kuo greičiau pateikti, nes str. gali dingti iš tinklalapio, o savo požiūrio galima ir nespėti išsakyti!!!

   15 2
   Atsakyti
  • :
   :D 2021 birželio 28 17:09:00

   Žodžio "nebeprisikiškiakopūstėliaudavome" tame žodyne irgi nėra. Ir ką?

   3 0
   Atsakyti
 • T
  Taip 2021 birželio 27 12:32:53

  Manau, į šį klausimą vienareikšmiai atsakyti negalima. Valstybinėse institucijose, viešose įstaigose, mokytojų bendruomenėse, gatvių, įmonių pavadinimai... turi būti rašoma taisyklinga bendrine kalba. Šioms sritims privalėtų didžiausią dėmesį skirti Lietuvių kalbos komisija. Be to, net teisinius dokumentus būtų sudėtinga kurti. Žinoma, viešoje erdvėje žmonės gali kalbėti be jokių suvaržymų.

  19 1
  Atsakyti
 • A
  A.Algirdas!autoriui 2021 birželio 27 10:43:37

  gerbiamas profesoriau labai gražu ir šaunu, kad ginate lietuvių kalbos grynumą, bet kodėl pats to nedarote Imkite pavyzdį iš jumis cituotos Letukaitės, kuri istoriškai teisingai nebijojo pasakyti tarybinias laikais ko, beje nepadarėte Jūs. Jums tarybinis laikotarpis kažkodėl pavirto sovietmečiu. Kodėl?

  26 4
  Atsakyti
  • G
   Grasilda 2021 birželio 28 07:00:10

   Terminas "sovietmetis" yra tikslesnis, nes okupacijos metais jokių tarybų Lietuvoje nebuvo. Taryboje tariamasi, o buvo tik okupacinė administracija.

   3 16
   Atsakyti
  • A
   A.Algirdas-Grasildai 2021 birželio 28 16:56:28

   Istorija nesprendžia. kuris pavadinimas tikslesnis, ISTORIJA remiasi dokumentais ir todėl norite jūs to ar ne --- buvo LTSR kaip ir TSRS. Visa kita paprasčiausias istorijos klastojimas l

   12 2
   Atsakyti
  • t
   to grasilda 2021 birželio 30 18:55:40

   nusikalbejai ,kad daugiau vargu ar kas taip sugebes,vargas tam kas tave turi,mat jai "sovietinis"zodis "tikslesnis",varna,tokio zodzio is vis neturetu buti,tai jankiu sugalvotas barbarizmas

   2 3
   Atsakyti
  • G
   Grasildai 2021 liepos 04 16:10:07

   Tvirtini, jog tai buvo okupacinė administracija, o šiandien kokia administracija, EU. Galbūt tame laikotarpyje jums neteko gyventi, bet Lietuva ir lietuvis TSRS buvo vertinamas iš didžiosios raidės, šiandien lietuvis EU vertinamas kai pigesnė darbo jėga ir Lietuva kaip prekių vartotojai kur galima parduoti antrarūšes prekes

   0 0
   Atsakyti
 • T
  Tarp kitko 2021 birželio 27 00:44:35

  Niu tada reiketu ir lietuviu kalbos komisija naikinti ir komisijos narius atleisti is darbo.Pagal komisijos pirmininka iseina kad jis gauna alga uz nieko neveikima, is musu mokesciu moketoju kiseniu.

  46 0
  Atsakyti
 • D
  Daugys Aleksandras Ruzgas 2021 birželio 26 11:53:14

  Turbūt tas lietuvių kalbos komisijos "pirmininkas" mažaraštis, nes nėra girdėjęs apie Prūsijos filosofą Imanuelį Kantą (1724-1804), todėl jam pacituosiu: "Iš tikrųjų, jokia kita pasaulio kalba nėra gavusi tiek aukštų pagyrų kaip Lietuvių kalba. Lietuvių tautai buvo priskirta didelį garbė už sukūrimą, detalių išdailinimą ir vartojimą aukščiausiai išvystos žmogiškos kalbos su savita gražia ir aiškia fonologija. Be to, pagal lyginamąją kalbotyrą lietuvių kalba yra labiausiai kvalifikuota atstovauti pirmykštei arijų civilizacijai ir kultūrai".

  45 1
  Atsakyti
 • M
  Mykolas 2021 birželio 26 11:15:17

  Anas pataikauja peiderastams,nes labai jau naudingas postas. Gal mums nereikia,kad lietuvių kalba evoliucionuotų. Aš noriu girdėti kalbant taip kaip mano tėvai kalbėjo ir aš kalbu

  39 0
  Atsakyti
 • M
  Manau,kad 2021 birželio 26 10:19:26

  nejauku ,kai visi atsiliepimai neigiami,tai geriausiai pasako apie LIETUVIU KALBOS situacija,siulyciau Lietuviu kalbos komisijai su p.Antanaiciu priekyje pasivaikscioti po Vilniu,paskui po kitus miestus ,pradet galima nuo traku ir Pylimo g kampo,patartina pasiimti raminanciu,validolis nepades.

  44 1
  Atsakyti
 • V
  Vytautas 2021 birželio 25 23:42:05

  Pritariu p.Romualdui.Manau tikrai jau laikas Antanaičiui užleisti savo darbo vietą ir tai kuo skubiau reikia padaryti.

  40 0
  Atsakyti
 • J
  Jonas 2021 birželio 25 22:04:41

  Ne tik anglų kalba, bet ir keiksmažodžiai rusiškai liejasi laisvai. Prieš dvidešimt metų galvojau, jog išaugsim iš sovietžmogio ir pamiršim visus ,,mat". Bet kur tau, dar labiau keikiamės rusiškai. Juk rodos dabar fasonas kalbėt angliškai, tai ir keiktis galėtų angliškai. Bet ne, vistiek varo ,,mat". Todėl, kad niekas nedraudžia. Kalbos komisija nedraudžia, tai ir policijai nusispjaut.

  30 2
  Atsakyti
 • R
  Rita 2021 birželio 25 20:09:04

  Nuoširdžiau užjaučiu A. Antanaitį ir visus kalbininkus. Visus visuomenės skaudulius kaip šiukšlių kibirams tenka sugerti. Vieną dieną visuomenėje garbūs žmonės visa gerkle rėkia, kaip kalbininkai uždarė tautą į rėmus ir neleidžia kalbai savaime plėtotis, tada vargšai kalbininkai atsižvelgdami į garsiai rėkiančios visuomenės pageidavimus, tą padaro - peržiūri taisykles ir daro nuolaidas. Kitą dieną jau kitas pabudęs puola, kodėl anglizuoja tautą. Susidaro įspūdis, kad žmonėms reikia ant kažko išsikrauti. Kreipkitės į psichologus.

  6 35
  Atsakyti
  • n
   nesijaudink, Rita, 2021 birželio 28 11:18:00

   žmonės gerai atskiria, ką kalbininkas norėjo pasakyti ir kurią barikadų pusę jis pasirinko.

   13 0
   Atsakyti
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Grįžti į straipsnį
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • MIRTYS: Kanados policija apsnigtame lauke netoli JAV sienos rado keturių migrantų, įskaitant kūdikį, kūnus.
 • ATIDARYMAS: Įgyvendinant dalį strategijos tapti pirmaujančiu maisto papildų gamintoju Baltijos šalyse, Latvijos farmacijos bendrovė „Silvanols“ atidaro atstovybę Kaune.
 • BITININKAI: Šalies bitininkai vėl gali kreiptis paramos.
 • MIGRANTAI: Lietuvoje viešinti Ylva Johansson, vidaus reikalų eurokomisarė, sako, kad migrantų išstūmimai neturi vietos Europos Sąjungos teisinėje sistemoje.
 • DARBAI: Pasibaigusios Seimo sesijos darbai: 412 teisės aktų.
 • PERĖMIMAS: Penktadienį Šakių rajono savivaldybės taryba nutarė pasiūlyti Kauno miesto savivaldybei perimti Šakių rajono savivaldybei nuosavybės teise priklausančią greitosios medicinos pagalbos (GMP) stotį.
 • ĮTAMPA: Lietuvos oro uostų valdybos atstovo teigimu, oro bendrovės prognozuoja, kad finansiniai oro uostų srautai atsistatys tik 2025–2026 metais, ir situacija oro uostuose išlieka įtempta.
 • MIRTIS: JAV dainininkas ir aktorius Meat Loaf, kuris gimė kaip Marvinas Lee Aday, garsėjantis savo albumu „Bat Out of Hell“, mirė, jam buvo 74 metai, pranešta penktadienį.
 • SMUKIMAS: Kritpovaliutos pajudėjo žemyn kartu su akcijų rinka – bitkoinas paniro po 40.000 USD riba, o visos kriptovaliutų rinkos kapitalizacija smuko 7,42%.
 • POVEIKIS: Žaliojo kurso tikslų įgyvendinimas reikšmingai paveiktų ES žemdirbių pajamas – jos sumenktų net 12 mlrd. eurų. Ir tai, skaičiuojant tik dešimčiai analizuotų produktų.
Daugiau

Dienos klausimas

Kaip vertinate Seimo rudens sesijos darbą?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kurioje tvoros pusėje stovintys asmenys Jūsų nuomone labiau pažemino Sausio 13-osios aukas?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-6 0 C

-8 -2 C

 

-12 +1 C

-3 0 C

-7 0 C

 

-9 +3 C

0-7 m/s

0-4 m/s

 

0-7 m/s