Vitas TOMKUS: "Šunaujos balsas į dangų nebeina"nuotraukos (1)

2009 gegužės mėn. 15 d. 08:40:02 Perskaitė 14089

Kodėl Briuselio „matrioška“ it velnias kryžiaus vengia viešumo?

Kodėl ši panelė prisileidžia artyn tik alpstančius nuo valdžios žurnalistus?

Kodėl žada užtildyti nepaklusnius Briuseliui laikraščius ir jų šeimininkus?

Kodėl mulkina rinkėjus populizmu?

Kodėl melagingai žada kovoti su vietos oligarchais, jeigu Lietuvoje jų beveik nebeliko – visi prasiskolinę skandinavų bankams, kurie už skolas jau perima lietuvių turtą?

Kokia Lietuvos oligarchija šiandien, jeigu darbuotojai masiškai metami į gatvę, o verslo likučiai skubiai perkeliami į užsienį?

Kokie pasaulio origarchai - Krizinšteinas (iš Izraelio), Štolcmanas (iš Vokietijos), Swinsonas (iš Skandinavijos) ar paprastas (kaip 5 kapeikos) Ivanas valdys verslą Lietuvoje, kai visi vietiniai verslininkai bus sužlugdyti?

Kaip Briuselio „matrioška“ žada pažaboti VP dešimtuką, jeigu kažkada, būdama finansų ministre, pati palaimino jų finansinę aferą, prasukant šimtą milijonų nesumokėto PVM?

Kaip ji gali kovoti su korupcija, jeigu žuvis genda nuo galvos ir didžiausia korupcija klesti valdžios viršūnėse?

Kodėl tuo tiki jos gerbėjai ir nė kiek to nesitiki jos rėmėjai – AMB ir Profesorius, kurių vadovavimo dėka ir vyko visos privatizacijos ir prichvatizacijos: pradedant kolūkiais bei laivynu ir baigiant „Mažeikių nafta“ bei nurašytų karo laivų pirkimais?

Kodėl Briuselio „matriošką“ it musės apspito spekulianto ir homoseksualizmo bei narkotikų propaguotojo Sorošo statytiniai – pradedant Dariumi Kuoliu ir baigiant Leonidu Donskiu, kurie su lietuvybe turi tiek pat bendro, kiek ir Lietuva su “matrioškomis”?

Kodėl, kalbėdama apie korupciją ir korumpuotus valdininkus, ji neįvardija nė vienos pavardės ir net neužsimena apie tai, kad didžiausia blogybė yra kolektyvinė atsakomybė?

Kodėl nebando bent puse lūpų užsiminti apie tuos, kuriems buvo išdalinti šimtai milijonų su valstybės garantija, o tai reiškia – turtas jiems, o amžinos skolos - mūsų vaikams bei anūkams?

O kodėl jos nė kiek nejaudina VEKS aferos, per kurias taškomi šimtai milijonų?

O kodėl nė piršteliu nepagrūmoja ministrui G.Steponavičiui, kuris nė kiek nesijaudina dėl to, kad lytiniai iškrypėliai jau mokyklose ir net darželiuose bando ištvirkinti mūsų vaikus?

O kodėl, būdama Lietuvos finansų ministre, palaimino vištgaidžių irštvą "Men's factory", kur begėdiškai "gaidinami" Lietuvos studentai?

O kodėl iki šiol tvirtai nepaaiškina, kokias mažumas ji toleruos: tradicines Briuselyje ar Lietuvoje?

O ką sau galvoja apie teisėtvarkos pareigūnus, kurių stalčiuose marinamos bylos?

O kaip ji kariaus su apsivogusiais politikais, jeigu mūsų prokurorai apmusiję, o teisėjai yra patys tampomi po teismus?

O kaip kovos su mafija, jeigu jos gijos driekiasi į Briuselio pusę?

O kas liks iš Lietuvos, kai dauguma darbingų žmonių atsidurs gatvėje, pensininkai liks be pensijų, ligoniai – be ligoninių, o pati šalis prasiskolinusi iki alkūnių (politikų)?

O kodėl nesirūpina dėl emigracijos augimo ir gimstamumo mažėjimo?

Negi sarginio šuns balsas į dangų nebeina? Nuo šiol, matyt, teks klausyti tik lojimo iš viršaus. Iš Daukanto gatvės. Iš Briuselio. Iš Vašingtono. Arba – Maskvos. Gal ir gerai, kai viskas aišku. Nereikės žmonėms kankintis tarp gėrio ir blogio. Esu tikras, kad, išrinkus prezidente eurokomisarę, padorumo riba nusitrins galutinai...

Kas netiki, lai atidžiai įsiklauso į kandidatės į Lietuvos prezidentus Dalios Grybauskaitės atsakymą į klausimą, ką ji veikė per lemtingus Lietuvai 1991-ųjų sausio įvykius. Pasak jos, ne visi patriotai turi rėkauti aikštėse ir ginti Parlamentą nuo sovietų tankų: esą buvo ir tokių, kurie savo patriotiškumą demonstravo susikaupę prie darbo stalo. Belieka pridurti, kad tuo metu panelė Grybauskaitė buvo Burokevičiaus partijoje. Ta proga palinkėkim tautiečiams per kitus rinkimus su euforija neišsirinkti kokio buvusio sovietų tankisto arba, pavyzdžiui, omonininko Makutinovičiaus, kuris irgi gali įrodinėti, kad jis ramia sąžine demonstravo patriotizmą OMONO bazėje...

P.S. Beje, abiem atvejais Burokevičius tai gali paliudyti.  

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net