Ministrus užkulisiuose jau „paskirstė“nuotraukos (15)

2018 gruodžio mėn. 08 d. 12:00:11 Perskaitė 5359

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pareiškė, kad jau kitą savaitę gali pateikti kandidatus į švietimo, kultūros ir aplinkos ministrų postus. Kandidatų į ministrus jis kol kas neįvardijo, tačiau kuluaruose jau kalbama, kas taps naujaisiais ministrais.

 

Kebliausia dirbti ko gera, bus naujai paskirtam Švietimo ir mokslo ministerijos vadovui. Tačiau vienas iš minimų kandidatų - prof. Eugenijus Jovaiša - sako, kad tokio darbo nesibaimintų. Lietuvos Mokslų akademijos narys istorikas E.Jovaiša ne vienus metus dirbo Vilniaus pedagoginiame universitete, iš pradžų dėstytoju, po to dekanu, vėliau - prorektoriumi. Dabar jis - Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas. Tad, pasak kolegų, patirties jam netrūksta. Pats E.Jovaiša teigė, kad neatsisakytų ministro posto. Kita vertus, yra ir abejojančių. Pasak jų, ministras visų pirma turi būti politikas ir patyręs administratorius. Šalia E.Jovaišos minima ir kita kandidatūra - to paties komiteto nario Mindaugo Puidoko.

Galimu kandidatu į aplinkos ministro postą laikomas Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas, žemės ūkio mokslų daktaras Kęstutis Mažeika. „Vakaro žinių“ paklaustas, ar sutiktų priimti tokį pasiūlymą, K.Mažeika atsakė gerai nežinąs. „Kol kas jokių pasiūlymų nesu gavęs. Tačiau, jei gaučiau, turėčiau gerai pagalvoti. Esu įsipareigojęs Marijampolės žmonėms, nes ketinu kandidatuoti mero rinkimuose. (K.Mažeika gimė Marijampolėje, šioje apygardoje jis išrinktas Seimo nariu - aut. past.) Su manimi jau kalbėjo premjeras, sutikau padėti tvarkytis su darbais Aplinkos ministerijoje, kol nepaskirtas ministras. Kalbėjomės ir su buvusiu ministru Kęstučiu Navicku. Nors jis jau pasitraukęs iš pareigų, žadėjo padėti perimti reikalus, supažindinti su dokumentacija. Kai kurių skyrių darbe - atliekų tvarkymo, oro taršos ir pan. - remsimės viceministrais. Jie savo darbą žino. Manau, bėdų nebus“, - sakė K.Mažeika.

Seimo narys Robertas Šarknickas - dar vienas galimas kandidatas, kuris minimas kaip būsimas kultūros ministras. Pedagogas, aktorius, režisierius, įvairių socialinių ir kultūrinių projektų rengėja - vienas iš realiausių kandidatų į šį postą. R.Šarknickas neslepia, kad, sulaukęs pasiūlymo, mielai užimtų ministro postą. „Kultūra Lietuvoje apleista, reikėtų daug pastangų ir darbo. Bet aš darbo nebijau“, - teigė jis.

Pasak R.Šarknicko, pirmiausia reikėtų pasirūpinti Kultūros pagrindų įstatymu, kuris nepelnytai pamirštas. Svarbu pakelti kultūros darbuotojų atlyginimus, kurie tebėra varganai maži, nors kitose srityse jie keliami. Jei taps ministru, R.Šarknickas žada užmegzti glaudų ryšį su menininkų profesinėmis sąjungomis. „Mums būtinas dialogas, o ne konfliktas“, - pabrėžė R.Šarknickas.

Vienintelis, kaip pavyko sužinoti „Vakaro žinioms“, galimas kandidatas į ministro postą - ne parlamentaras. Puse lūpų minima iš Labanoro kilusio miškininko, biologo ir geologo Andrejaus Gaidamavičiaus pavardė. Jis gali tapti rimtu konkurentu K.Mažeikai. „Valstiečių“ partijos narys A.Gaidamavičius 2014 m. buvo iškeltas kandidatu į Europos parlamentą. Pastaruoju metu jis dirbo dabar jau buvusio aplinkos ministro K.Navicko visuomeniniu patarėju. Įdomu tai, kad K.Navickas jį pasikvietė po konflikto dėl miškų kirtimo. A.Gaidamavičius yra „Labanoro klubo“ prezidentas ir nepritarė K.Navicko numatytam miškų kirtimui. Ministras tuomet pareiškė, kad ketina bendradarbiauti su visuomenės atstovais, nes nori geriau suprasti jų poziciją.

Įdomu tai, kad visi minimi kandidatai, išskyrus A.Gaidamavičių, yra Seimo nariai. O premjeras S.Skvernelis ne kartą yra pabrėžęs, kad iš Seimo narių ministrų nesirinks. Jis teigia, kad nori suformuoti profesionalų komandą. Tiesa, galbūt premjeras paskelbs visai kitas kandidatūras. „Premjero pasakymą apie tai, kad ministrais nebus skiriami Seimo nariai, girdėjau. Bet tai tik pasakymas. Politinėje erdvėje viskas greitai kinta. Gali būti, kad premjeras keis savo nuomonę. Profesionalai yra gerai, bet ministrui nebūtina būti profesionalu. Jis pirmiausia yra politikas ir valdytojas“, - sakė R.Šarknickas.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net