respublika.lt
 

Kokia ateitis laukia lietuviško kaimo - straipsnio komentarai:

 • Didelis sergamumas 2019 birželio mėn. 19 d. 15:32:40

  Todėl ES pradės 2020m. teikti didelius reikalavimus maisto produktams.Visi maisto produktai yra užteršti chirbicidais ,persticidais ,rundopais ir kitais vėžį sukelejais.Tai pripažino PSO.Daugelyje ūkiu žeme yra numarinta,nes kas metai į ją iš beriama 1ha/tona cheminiu nuodu.Nelabai susigaudau kaip reikes uzauginti gerybes be cheminio brudo.Ukininkai pastebejo jeigu į numarinta dirva neduodi cheminio brudo ne auga net žole.Kad išgydyti numarinta būtini septyni metai leisti augti zolei jos ne sienaujant.Aciu z.u.ministerijos biologijos skyriui už tikslias rekomendacijas,kurias pritaikiau savo ūkyje,išgydyti dirva.

 • Kam klausti 2019 gegužės mėn. 20 d. 22:47:29

  Nuvažiuokit ir pamatysit tą Lietuvos ateitį...

 • zeka 2019 gegužės mėn. 07 d. 08:51:23

  Kaimas tuštėja , bet tuščia vieta ilgai nebūna.Atsikandę didmiesčių kamščių ir smogo protingieji ieško gyvenimo kokybės ir labai sėkmingai randa kaimą.Kažkodėl visi kaimą įsivaizduoja kaip žemės ūkio įmonę?Tikrai viena iš geriausių minčių čia išsakytų buvo , kad reikia sudaryti mokestines lengvatas verslui kaime.Pas mus visi kažkodėl galvoja , kad jei verslas tai tūkstančiai darbo vietų , milijoniniai pelnai ir t.t. visi ignoruoja smulkųjį verslą , kur dirba 10 ar 20 žmonių ir tie pelnai kuklesni , ar net vienas pats žmogus susikūria darbo vietą sau ir savo šeimai.Ir tai tikroji kaimo ateitis.

 • Šaulių veislės 2019 gegužės mėn. 06 d. 23:40:35

  Artėja robotizacija pramonėje ir kitose sferose.Bus daug bedarbių,bet valgyti reikės.Išmokos bus, kitaip kas pirks robotų pagaminta produkcija,bet bus mažai tai teks pasidarbuoti žemės ūkyje... Bet prekybininkai suinteresuoti būti tarpininkais ir uždirbti iš pardavinėjimo žemės ūkio produkcijos... Priešinsis ir įtakos,kad neatsirastų savivaldybėse valstybinės žemės ūkio bendrovės... O Lietuvos priešai labai stengiasi,kad lietuviai išvyktų visam iš Lietuvos...

 • Litchujanijos kaimo ateitis - 2019 gegužės mėn. 06 d. 21:30:48

  tuščios trobos, kaip vaiduokliai slampinėjantys prasigėrę mužikai...

 • Nėra vadovo,todėl kaimas pabego 2019 gegužės mėn. 06 d. 20:35:51

  Užauginai,jauti,veršį,kalakutą dėk kur nori.Jau 30metu vyriausybės rūpesčiu nesiekiant pelno niekas nesuperkama.Sovietmeciu planinė ekonomikoje visas žemės ūkio gerybes supirko paruosos Airija,Danija , ir kt.ten vyriausybės rūpesčiu visos z. U. gerybes superkamos,perteklius.relizuojamas. Starkas būdamas atamanu užsirašė iš NMA z.u.technika su angarais taip tapdamas sovietiniu MTS. Tuomet MTS darbuotojai apdirbdavo visus kolūkio laukus,kad tapti traktoristu reikėjo ant plugo dulkėti trys sezonus .Starka dirba tik sau čia jo “turtas,”o galetu leisti kaimynams žemės apsiarti Ne.Dideli ponai neužsimena kad jau yra derektyvos kurios skelbia,kad nuo 2020 metu,bus dedamos krautuvininkams baudos nuo €300 iki €30.000 maistui kuris bus uzkrestas persticidais,cherbicidais,ruondopais.Tuomet baigsis patyčios sofos ūkininkai,nes jie turi nuo cheminio brudo išsivalė mirusias dirvas Esate pridziuve prie foteliu todėl aiškinu,kad išgydyti numarinta cheminiu brudu žeme reikia 7metu leisti zolei augti.

 • o kam dar neaišku 2019 gegužės mėn. 06 d. 19:23:36

  kokia lietuviško kaimo ateitis? baigsis ES parama ir visus ūkius supirks korporacijos

 • Aiskiausias vaizdas 2019 gegužės mėn. 06 d. 16:03:09

  i ateisti - kapines!

 • Žodžio laisvė... 2019 gegužės mėn. 06 d. 11:52:16

  Aš prieš 20 metų gyvenimą didmiestyje iškeičiau į gyvenimą kaime.Nes žemės kolektyviniame sode man buvo maža.Įsigijau sodybą su geroku kiekiu namų valdoje žemės.Nesigailiu.Tokiu būdu išsisprendžiau maisto gausą.Mano tvarte buvo 100 dūšelių(taip vadinau plunksnuotus,kudlotus,raguotus,kriuksinčius)mielus gyvulėlius. Buvo pieno upėws,mėsos kalnai,daržovių užteko ne tik žmogui ,bet ir gyvuliui.Žmo- gau,netingėk dirbti ir žemė maitintoja tavęs nenuskriaus.Milijonierium netapsi,bet iš savo darbščių rankų pragyvensi ir išmaldos neteks prašyti. Kaimą ištuštino tie komunistiniai veikėjai,kurie su dideliu užsidegimu naikino lietuviškas kaimo mokyklas.Vienas iš mokyklų duobkasių dabar ir yra švietimo bosas.

 • Kaip purškia 2019 gegužės mėn. 06 d. 07:49:36

  javus masinėje gamyboje,kad vienas nuodas ten.O šiąnakt šalna tokia,kad sodai nušalo,obuolių jau nebus.

 • Šaulių veislės 2019 gegužės mėn. 05 d. 23:45:00

  Žemės ūkio ministerijoje dirbantys nedirba valstybės naudai! Per daug ten Vilniuje liberalizmo bacila užsikrėtę ten yra... Reikia kurti valstybines bendroves kiekvienoje apskritį,kad aprūpintu vaikų darželius,mokyklas,ligonines,senelių namus, kalėjimus ir t.t. įdarbinant nusižengusius įstatymui ir turinčius atidirbti,kalinius, bedarbius, studentus ir tėvus už nemokamą maitinimą vaikų.Atidirbai kažkiek valandų ir nebereikia eiti į prekybos centrą pirkti.Pirks kitokias prekes.Automatiškai pakils pragyvenimo lygis... Ar dar ilgai labai daug ką pirksim iš suknistos lenkijos?Reikia sodinti sodus,statyti šiltnamius ir fermas ir tegul pasidarbuoja dėl savęs, vaikų ir valstybės.O dabar nesugebat aprūpinti žemės ūkio produkcija perkam iš užsienio.Gautus ES pinigus pravalgysim ar bedarbiams išmokoms išdalinsit... Tingių rašyt, reiks parašyt konkursui Įdėja Lietuvai rimčiau,kaip daryt...

 • Šaulių veislės 2019 gegužės mėn. 05 d. 23:07:03

  Labai jau abstrakčiai reiškiat mintys apie kaimą ir ten esančias problemas.Nieko konkretaus.Gal pradžiai dažniau prekybos centruose pastudijuokit vaisių,daržovių,pieno produkcijos ir mėsos etiketes iš kur atvežta įvairiais metų laikais.Jeigu nežinot problemų tai nebus ir tinkamų sprendimu-įstatymų.Didžiulė problema yra užsienio prekybos centrai kurie stengiasi atvežti ir parduoti savo šalių produkciją ir taip apsunkindami Lietuvos žemdirbių pardavimus... Ar jus diskusijos dalyviai bent žinote kokius kiekius žemės ūkio produkcijos yra įvežama į Lietuvą kuria galėtų užauginti mūsų žemdirbiai? O pieninių savininkams-vagims uždėti apynasrius,kad nevažiuotų 150-500 kilometrų toliau,bet nemokės daugiau keliais centais netoliese esančiam ūkininkui...Susidaro įspūdis,kad jie tarnauja kitom valstybėm ir yra įtakojami... Apvogėt ūkininkus pusvelčiui supirkinėję pieninių akcijas mulkindami bankrotais ... Stambiems žemvaldžiams įpareigoti įstatymais ne vien augalininkystę-grūdinės kultūros...

 • Kaip ir miškų likimas 2019 gegužės mėn. 05 d. 21:42:40

  Vilniaus Karačiūnų g. gyventojai šaukiasi pagalbos - jau anksčiau pačių „specialistų” pažeistą mišką numatoma plynai kirsti!

 • LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS 2019 gegužės mėn. 05 d. 18:49:50

  Lietuvoje - (landsberginių, brazauskinių, grybauskinių, karbauskinių sukurtas bei palaikomas) komunistinis konclagerinis režimas nieko gero nežadantis nei kaimui nei miestui.

 • senis 2019 gegužės mėn. 05 d. 17:29:58

  Starkevicius, Baltraitiene, dejo pastangas, visai atimti ismokas is t.v.sofos ukininku, ir issidalinti tarp saviskiu. Jie zino, kad ismokos uz ha.mokamos kaimo gyventoju paramai, kad turintis kelis ha.zmogus galetu isgyventi. Kodel Starkevicius, Baltraitiene, verte pensininkus laikyti gyvulius, kad gauti tas ismokas, nors ES to nereikalauja? Todel, kad jie stambiu ukininku vergai. Starkevicius, kol kas vergas, Baltraitiene verge. Starkevicius supranta, ir bijo, kad Karbauskis nepadarytu jo verge. Gerb. Kasauskai, kodel mes lietuviai, okupacijos salygomis, per 50 metu, tapome viena turtingiausiu respubliku Europoje, turejome galingiausia ir saugiausia AE pasaulyje, didziausia laivyna Baltijoje, darbo vietas ir neblogus atlyginimus visiems, atgave ta jau prakeikta nepriklausomybe, nebeturime nieko, likome nuogi ir basi? Mes 50 metu inksteme, kad esame okupuoti, kad butume gyvene, jeigu ne rusai, kaip Svedijoje, tsi kodel negyvename? Lansbergis kaltas?

 • senis 2019 gegužės mėn. 05 d. 16:51:00

  baisu skaityti rimtu zmoniu kliedesius. Gerbiamas Kasauskas prisimena, kad reikedavo valdziai priduota kiaules skura, kas galiojo tik kelis metus, reikejo apauti zmones. Kodel jis neprisimena, kad uz litra pieno, pieno punktuose, esanciuose arti gyventoju, buvo mokama po 28 kapeikas? Laikantis viena karve zmogus uz priduota piena, gaudavo tuometini vidutini atlyginima! Uz isauginta jauti, kaip tik iseidavo spalvotas televizorius. Uz darba kolukyje beveik nemokedavo, todel visi gyveno is savo puses hektaro. Kodel, tie prakeikti okupantai, mokejo tokius baisius pinigus uz pieno litra kaimieciams? Kodel state mokyklas, darzelius, medpunktus, klubus, tiese kelius, dare melioracija? Todel, kad suprato, valstybe prasideda nuo kaimo, nuo seimos, todel ir investavo milijardus rubliu i kaima, neleido ju isvogti. Dabar, pederastai nuo Soroso, sugriove kaima, tuo paciu ir Valstybe. Starkevicius meluoja. Lietuvai ismokos uz hektara nedidinamos tik todel, kad jas pasidalija keli ukininkai.

Parašykite savo komentarą:
  Grįžti į straipsnį
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • KINIJA: šių metų lapkritį, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu 2018 m., Kinijos užsienio prekybos apimtys, remiantis oficialiais duomenimis, ir toliau traukėsi; tuo metu JAV toliau vykdo prekybos karą.
 • GAISRAS: ankstų sekmadienio rytą Vilniuje, Liepkalnio gatvėje, atvira liepsna degė pastato stogas.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)

Dienos klausimas

Ar Seimui reikėtų parduoti savo viešbutį?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kiek ketinate išleisti šventinėms dovanoms?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+2 +3 C

+3 +5 C

 

+1 +3 C

+4 +5 C

+6 +7 C

 

+4 +5 C

2-8 m/s

1-6 m/s

 

0-5 m/s