Justina GAFUROVA: Kai kuriems politikams reikėtų pasimokyti iš T.V. Raskevičiausnuotraukos (85)

2021 birželio 08 18:27:22 Perskaitė 2896

Dažnas prieš rinkimus kalbinamas Lietuvos gyventojas neslepia, kad nesitiki didelių permainų, todėl ir balsuoti nemato prasmės arba jau nebesupranta, kuo viena partija skiriasi nuo kitos. Tokią visuomenės nuostatą parodė ir pastarieji Seimo rinkimai, į kuriuos neatėjo net pusė šalies gyventojų.

 


Ši kadencija rodo, jog nuo to, ar ateisime į rinkimus ir ką rinksime, visgi priklauso mūsų ateitis. Ir vis dėlto pokyčiai įmanomi. Tik klausimas - ar jie bus tokie, kokių mes norėjome?

Deja, bet matant Laisvės partijos užsispyrimą tenka pripažinti, kad kai kuriems politikams reikėtų gerai pasimokyti. Net ir iš gyventojų žmogaus teisėms atstovauti turinčio Tomo Vytauto Raskevičiaus, kuris iki šiol buvo mažai žinomas didžiajai visuomenės daliai. Per du šimtus dienų Seime pradėtos beveik visos jam svarbiausios diskusijos. Savo programoje jis kalba apie Stambulo konvenciją, apie vienalyčių partnerystę ir santuoką, „baudžiako" už „suktinę" panaikinimą, originalią asmenvardžių rašybą, LGBT teisių apsaugą. Didžioji dalis šių klausimų Seime jau pradėta nagrinėti, apie juos jau kalbama ir visuomenėje. O štai kovos su lyčių lygybe principą Seimo narys įgyvendina savo pavyzdžiu - bent jau rinkimų laikotarpiu Okeanide pasivadinęs būsimasis Žmogaus teisių komiteto pirmininkas nevengė ekstravagantiškos išvaizdos, kai sunku nuspėti, ar prieš akis vyras, ar moteris. Kaži ką dabar veikia Okeanidė?

Tiesa, T.V.Raskevičius tarp savo tikslų įvardija ir specialiųjų poreikių vaikų teisių užtikrinimą, neįgalių žmonių judėjimo problemų sprendimą, vaikus auginančių mamų pajamų apsaugą. Kol kas apie darbus šiose srityse neteko girdėti.

Reikia prisipažinti, jog norėčiau, kad ir mano išrinkti atstovai Seime prakaituotų, gindami savo programą. Net nepaisant kitų žmonių atstovavimo, kartais net nusispjaunant į gyventojų nuomonę, pamirštant apie demokratiją. Belieka tikėtis, kad šioms mūsų visų gyvenimus keičiančioms idėjoms nepritariantys žmonės ateis bent į kitus Seimo rinkimus. Nes, panašu, kad Laisvės partijos rinkėjai bus patenkinti savo išrinktų politikų darbu ir tikrai balsuoti ateis.

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net