Ž.Savickas: LRT nieko nesukurianuotraukos (93)

2020 spalio 05 06:45:37 Perskaitė 6941

Rubrikoje „Nuomonės apie TV" kalbamės su sportininku galiūnu Žydrunu SAVICKU.


- Ar įsijungiate televizorių?

- Įsijungiu, nors ir ne taip dažnai. Atvirai pasakius, pasirinkimas lietuviškose televizijose, menkas - didesnė dalis TV produkcijos neįdomi.

- Ką pasakytumėte apie rinkiminių debatų laidas per LRT?

- Net pikta žiūrėti, nes iš principo visa tai nelabai ir primena debatus. Tiesiog klausimai ir atsakymai - žmonėms net neleidžiama normaliai diskutuoti. Galbūt tai rinkiminių debatų laidos scenarijaus kūrėjų kaltė, nežinau. O apie tos laidos vedėjus apskritai nėra ką kalbėti. Jie - tendencingi, dažniausiai palaiko vienos ideologijos atstovus, arba dar blogiau - vienos partijos, pamiršę, kad žurnalistas turi būti neutralus, nekišti savo nuomonės.

Tą patį galima pasakyti ir apie žinių laidas, tarkime, „Dienos temą". Kai pakviečiamas pašnekovas iš „teisingos" partijos, tie mūsų „garsieji" žurnalistai kalba vienaip, o kai pasikviečia žmogų, kuris atstovauja kitai pasaulėžiūrai, jam neleidžia net pasisakyti, beveik šaiposi iš jo. Tokio tendencingumo televizijoje anksčiau nebūdavo.

- Kaip jums atrodo, kodėl taip yra?

- Sunku suprasti, kam tokie laidų vedėjai dirba. Ar jie nori būti žurnalistais ir pateikti objektyvią, nešališką informaciją, ar turi kitų tikslų. Pagal tai, ką matome ekrane, galima suprasti, jog šiandien jų tikslas yra ne pateikti informaciją, bet formuoti žmonių pasaulėžiūrą.

- Televizijos rodo nemažai pokalbių laidų. Ką pasakytumėte apie jas?

- Tos pokalbių laidos, kurios yra apie nieką, man neįdomios, tik laiko gaišimas. O rimtesnėse aktualijų laidose per LRT, tarkime, kur vyksta politinė diskusija, visada dalyvauja tie patys politologai, politikai, kurie atstovauja vienai ideologijai - globalistinei liberaliajai ideologijai. Jei ir būna pakviestas kitokių pažiūrų žmogus, jis tiesiog padaromas patyčių objektu.

- Ar, būnant užsienio šaly, tenka pasižiūrėti tos šalies televiziją? Galėtumėte palyginti su mūsų TV?

- Įsijungiu televizorių ir būdamas užsienyje. Akivaizdu, kad mūsų komercinės televizijos mažiau pinigų turi, tad lietuviškų ir užsienio televizijų neverta lyginti. Bet LRT dabar turi tokį didelį biudžetą, gali samdyti geriausius prodiuserius ir pan. Žodžiu, galėtų labai aukšto lygio produkciją kurti, bet nieko nesukuria - rezultato nėra.

 

 

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net