respublika.lt

V.Vasiliauskas: Į Tautos autoritetus jau šaudoma iš patrankos - straipsnio komentarai:

 • Irena 2020 kovo mėn. 24 d. 12:54:37

  As daznai klausiu saves ir kitu inteligentu , universitetu destytojiu musu neformaliuose pokalbiouse: kas surado kazkada Svietimo ir mokslo ministerijai Putinaite, kuri ,vykdydama tas pareigas buvo neryski taciau, tarsi kojine ant veido uzsisismaukusi, viska mate per tamsius akinius , inkscianti , viskuo nepatenkinta asmenybe. Aciu Dievui - aplinkybes ja pastume i pasale is tu pareigu. Putinaites fenomenss, ivaizdis- amzinai viskuo nepatenkinttas zmogus, veido retorika bejausme. As niekad nemaciau jos sypsantis. Man tokia retorika primena paranojiska elgesi, kai viskas tik blogsi, negerai, visi kuriniai, parasyti lietuviu poetu - negeri, dainu sventes - komunistinis pramanas. Kaip ji dar prie tautiniu kostiumu neprikimba. Idomu, kaip ja, retoriniais gebejimsis neapdovanota, gan niurios isvaizdos destytoja priima VU studentu auditorija.? Labsi keista, kad ji yra LRT TV svietimo ekspertu sarasuose. Idomu:,kokia vaikyste ir seima turejo ar tebeturi si patalogiska kritike,

 • Nu jo 2020 kovo mėn. 04 d. 22:55:13

  Tik nederkit J.Marcinkevičiaus, kuris parašė Mindaugą ir daug daug gero lietuviškos meilės visam. Skaitykit ir gėrėkitės jo kūryba-šalin nuo tautos dainiaus!

 • ta Putinaitė 2020 vasario mėn. 24 d. 09:47:32

  yra kaip ir tam tikras "blogio ir griovimo įsikūnijimas". Čia pakanka panagrinėti jos veiklą drauge su Steponavičium, kai tvarkė Švietimo ir mokslo sistemą. Po to žingsnis žemyn buvo didžiulis, ir dabar nepajėgiama išsikapanoti. Tokiems nedamoksliams bet kuris tikros veiklos pozityvus žmogus yra nepriimtinas. Ką jau bekalbėti apie J.Marcinkevičių.

 • J .Marcinkevičius TAI VISOS TIKRŲ LIETUVIŲ 2020 vasario mėn. 10 d. 16:48:32

  MYLIMIAUSIAS IR GERBIAMIAUSIAS POETAS. Putinaite, tau patariama glaustis tik prie rusiško Putino.

 • Jonas 2020 vasario mėn. 05 d. 15:32:12

  Įdomu, ką Dočio gimdytojai veikė Lietuvoje tarybiniu laikotarpiu? Tarp rezistentų tokių neteko girdėti. Gal komentaro autorius atskleis nežinomos rezistencijos paslaptis.

 • Dočys 2020 vasario mėn. 04 d. 11:16:19

  Ar gali, okupanto represijos įrankio TSKP narys ir ideologas, Lenino premija apdovanotas politinis veikėjas būti lietuvių tautos autoritetu? Jeigu taip, tai tamstos esate individai, kažkokiomis priemonėmis pažeistais genais. Nejau užmiršote kokios gražios buvo leninų, stalinų, hitlerių, gorbačiovų ir sniečkų su paleckiais kalbos ir pažadai - ,,viskas liaudžiai"!

 • Jonas 2020 vasario mėn. 01 d. 16:30:33

  Pradžiatikių išmintis byloja: ,,1. Kiekvienam šventa tai, kas lemta, tačiau nelemta eiti prieš Gamtą. 2. Aš neturiu teisės teisti, kol nepažvelgiau į gyvenimą teisiamojo akimis." Ir t.t. Ar Putinaitė pajėgi suvokti tų teiginių esmę? Ar jai, vargšei, suprasti, nuo ko prasideda Tėvynė. Kadangi negaliu pažvelgti į gyvenimą jos akimis, galiu jos tik gailėti.

 • Atsakymas Vasiliauskui: - esu Jatulytė 2020 sausio mėn. 25 d. 13:15:55

  Jei kam ir trūksta jėgų ir užsispyrimo permąstyti lietuviškumo atramas ir simbolius, tai tikrai ne Putinaitei. Ji, kaip Gogolio Revizorius, atvažiuoja ir visus išgąsdina. Sukelia ant kojų. Ji, kaip tas nenuorama žydas, kuriam rūpi Dievo egzistencija ir visos savo buities sutvarkymas pagal jo valią. Na, ir kur yra tas didžiausias įžeidimas? Pasakyti, kad Marcinkevičius - NE JOS KARTOS ir KAD JI NEGALI JO PERPRASTI? Juk ji būtent tai ir sako: "Atleiskit, negaliu Jūsų perprasti, Jūsų mąstymo principų. Kokiu būdu Jūs išgyvenote? Iš kokio molio Jūs esate nulipdyti, sovietiniai-lietuviškieji Vaidilos?..". Tik nesakykite, kad Putinaitė kokia susenusi mokslininkė. Tai netiesa, ji jauna, gabi, patraukli moteris. Jos kalbėjimas, kaip ir jos asmenybė kažkuo žavūs. Ji tikrai ne kokia vėpla. Turi tokio atėniškai - žydiško tamsaus žavesio. Akių skvarbumo. Tai ką ji atliko yra savotiški SUVARTAI kultūroje. Kai keičiasi subordinacija, tikslinama pasaulėžiūra, gryninami principai. Pasenti ji dar spės.

 • Putin 2020 sausio mėn. 25 d. 09:27:03

  O putinaitės šalininkai kaip vadinasi, putinistai?

 • T0mas J. -> 22 d. 18:31:56 2020 sausio mėn. 23 d. 14:04:33

  Jei tau nepakanka argumento, kad laisvanoriškai PRIKLAUSYTI NUSIKALSTAMAI ORGANIZACIJAI GĖDA – tuomet tavęs argumentai neveikia. Matyt sąžinė išoperuota.

 • T0mas J. -> 22 d. 15:42:17 2020 sausio mėn. 23 d. 14:03:09

  Čia su tamsta sutinku: Landsbergis komunistų mylėtojas kaip reta. Bet nieko tragiška nenutiko - nepaminėjau aš - paminėjai tu.

 • T0mui 2020 sausio mėn. 22 d. 18:31:56

  Argumentų nulis, vien emocijos.Kultūros irgi nėra. Aš tavęs netildau, rašyk.Diagnozė aiški. Tikriausia nebūni Vilniuje ir Klaipėdoje ar Marijampolėje. Nevažiuok ten, susitepsi ultrapatrioto sąžinę: juos J.Stalinas grąžino Lietuvai

 • TOmui 2020 sausio mėn. 22 d. 15:42:17

  Drg. TOmai, vakar bevardindamas taip vadinamus "kolaborantus" šalia Grybauskaitės, Sabučio pamiršai paminėti ir vieną žinomą profesorių - darbas marksizmo-leninizmo katedroje reikalavo ypatingų kolaboravimo žinių ir gebėjimų. Beje, Aukščiausios tarybos pirmininko visi pavaduotojai to profesoriaus pasirinkimu buvo ne tik komunistai, bet net partorgai (Stankevičius). Nors tarp sąjūdiečių buvo daug nepartinių ir net disidentų, bet kolaborantui labiau tiko kolaborantai.

 • StasysG 2020 sausio mėn. 22 d. 15:41:20

  Vasiliausko karas prieš Putinaitę. Kas arbitras?

 • T0mas J. 2020 sausio mėn. 21 d. 21:16:49

  Būdon, TSKpistai ! Būdon !

 • Reziume 2020 sausio mėn. 21 d. 21:05:40

  Kvailiausi komentarai - kažkokio ligonio TOmo J. Bet palikims juos jo sąžinei.

 • raminta 2020 sausio mėn. 21 d. 20:05:44

  man justinas marcinkevicius buvo, yra ir visada bus teigiamiausias poetas,panasiu i jo kuryba tiesiog nera

 • T0mas J. -> 17:18:40 2020 sausio mėn. 21 d. 18:55:25

  „Stalinas buvo komunistas ir ne rusas. Taigi, asilas esi ir tylėk su savo naiviom fantazijom“... Šikau aš ant tavo Stalino, nesvarbu kad jis ne rusas. Tu manęs nenutildysi dabar, jei jau nepavyko nutildyti tada kai TSKP visagalė buvo. TSKP yra nusikalstama organizacija ir to jau niekada nepakeisi. O pašūkauti gali – dabar žodžio laisvė, ko tavo šlovinamais metais nebuvo.

 • T0mas J. -> 16:57:10 2020 sausio mėn. 21 d. 18:44:15

  "Buvo surengti oficialūs vyriausybės rinkimai ir išrinkta vyriausybė nutarė įstoti į TSRS." Įvykus okupacijai ir prasidėjus represijoms, po mėnesio įvykę rinkimai neturi jokios teisinės galios. Lietuvos kaip valstybės DE FACTO jau nebebuvo. Su tamsta diskutuoti nėra jokios prasmės, nes esi Sniečkaus ar Judo reinkarnacija.

 • Taigi 2020 sausio mėn. 21 d. 18:04:26

  Putinaites putiniski slykstus kliedesiai ,kaip ir Grybauskaite tautiniu kostiumu-tipiskas didziausio veidmainiskumo ir susireiksminimo pavyzdys.Baisu,kad tokia s...dirba su jaunimu.

 • T0mui 2020 sausio mėn. 21 d. 17:26:47

  Dėl trėmimų.Važiuodamas į Mažeikius pas pažįstamą, įsišnekėjau su vairuotoju, galiuką mane pavežėjusiu.Pasirodo, iš jo kaimo ir aplinkinių nė vienas nebuvo išvežtas į Sibirą. ,,Mano tėvukas, kolūkio pirmininkas, sukvietė visus kaimo žmones į susirinkimą ir viešai pasakė: -Kas įskųs kaimyną ar bet kokį žmogų ir įskūstasis bus ištremtas Sibiran, tas sekantis ten išvažiuos!"

 • T0mui 2020 sausio mėn. 21 d. 17:18:40

  1941m.-1945m. 2 pas. Kare komunistai pirmi ėjo į mūšį, priešakyje visų.Dėka to buvo nugalėtas kapitalistinis pasaulis, o Stalinas sugrąžino Lietuvai pamarį su Klaipėda, Vilnių-Vilniaus kraštą, Vilkaviškio miestą ir aplinkines žemes.Stalinas buvo komunistas ir ne rusas. Taigi, asilas esi ir tylėk su savo naiviom fantazijom, viešai reiškiamom. Ir negąsdink su prokurorais, mažvaiki. Kodėl Sausio 13-osios aukos sužalotos kulkomis, kurios šautos iš viršaus žemyn? Kodėl Algis Paleckis kalinamas, o ne nuteisiamas? Jei suėmė kaip šnipą, reiškia turėjo nenuginčijamų įrodymų! Greit pusmetis bus, kaip kalinamas, o byla nebaigta! Bus kaip su N.Venckiene-įrodymai prokurorų sugalvoti...Kodėl Paulauskui besirungiant su Adamkumi dėl prezidento posto rinkimuose buvo pasakyta:,,stabdyk,kad nebūtų kaip S.Lozoraičiui?" Kas kuo tikėjo, tas apie tą už stalo kalbėjo.Kokį darbą mokėjo, tokį LTSR gerovei ir dirbo.Kaip liepė, taip dirbo.Čia ir apie J.Marcinkevičių taip pat...

 • T0mui-1940.07.21 2020 sausio mėn. 21 d. 16:57:10

  Buvo surengti oficialūs vyriausybės rinkimai ir išrinkta vyriausybė nutarė įstoti į TSRS.Nes parastiems žmonėms, kaip ir dabar, taip ir tada, nusibodo valdžios savivalė ir beteisiškumas.Čia tavo galvoje buvo okupacija, nes tau, kaip ir indėnams, patinka amerikoniški blizgučiai. Kaip Krymas ,,išsoko" iš ukrainietiškos beprasmiškos valstybės gyventojų balsavimo dėka, taip ir Lietuva nusimetė smetoninę ponų vergiją, tapdama Lietuvos TSR. Paprasti žmonės lengviau ėmė gyventi: buvo įvesta 8 val. darbo dienos trukmė, pradėtos mokėti pensijos.

 • T0mas J. -> Kada tas straipsnis 2020 sausio mėn. 21 d. 16:52:39

  Prokurorui savo žodžius pataupyk. O sąžinės neapgausi..

 • Kada tas straipsnis 2020 sausio mėn. 21 d. 16:48:40

  BK rašytas? Po J.Marcinkevičiaus mirties?Po tarybinės Lietuvos išardymo?Tai jis negi būti taikomas atgaline data!

 • T0mas J. 2020 sausio mėn. 21 d. 16:47:35

  TSKP - nusikaltama organizacija jau vien todėl, kad atsakinga už Lietuvos okupaciją ir lietuvių trėmimus į Sibirą - tai suorganizavo TSKP. Nusikalstamos organizacijos nariu būti yra didelė gėda ir nešlovė.

 • Komunistas 2020 sausio mėn. 21 d. 16:43:29

  kilęs iš žodžio ,,komuna", prancuziškas žodis, reikšmė-bendras pareigų pasidalijimas".Tarybiniais metais komunistu galėjo tapti mokslo, darbo spartuolis, menininkas:pasitempęs žmogus, ne koks prochodimcas, kokie dabar pagal partijų sąrašus į Seimą lenda.Savo darbu turėjai būti pavyzdys aplinkiniams, ne taip, kaip prezidentas Nausėda, nelegaliai šalia istorinio pastato namą-dėžę stiklo pasistatęs. Pradžiai buvai kandidatas į KP narius, ne šiaip sau. Mano draugo tėvas buvo komunistas. Paprastas braižytojas gamykloje, geras darbininkas.Kuo jis ne patriotas?Dirbo valstybei, gyveno kukliai, apsišvietęs,su raudona vėliava nelakstė gatvėmis, algų sau nesididino ...

 • T0mas J. 2020 sausio mėn. 21 d. 16:42:45

  Justinas Marcinkevičius yra autorius - eilėraščio "MOTINA" apie TSKP (“Partija prabyla motinos lūpomis, todėl ji ir brangi kiekvienam iš mūsų kaip motina”), - poemos "Dvidešimtas pavasaris" su burnojimais prieš partizanus (už ją jis gavo LTSR valstybinę premiją), - poemos "Kraujas ir pelenai" su burnojimais prieš Bažnyčią, - eilėraščiai "Leninas dirba", Leninas kalba". Jis daugiau kaip 30 metų finansiškai ir moraliai rėmė kruvinąją TSKP - laisvanoriškai buvo jos nariu, t.y. tarnavo tarybų valdžiai, okupantams. Ar tai buvo jaunosios kartos geras auklėjimas?

 • T0mas J. 2020 sausio mėn. 21 d. 16:37:19

  BK 120 straipsnis. Kolaboravimas Lietuvos Respublikos pilietis, okupacijos ar aneksijos sąlygomis padėjęs neteisėtos valdžios struktūroms įtvirtinti okupaciją ar aneksiją, slopinti Lietuvos gyventojų pasipriešinimą arba kitaip talkinęs neteisėtai valdžiai veikti prieš Lietuvos Respubliką, baudžiamas laisvės atėmimu iki penkerių metų. Kas dar neaišku? Padėjai įtvirtinti okupaciją bei aneksiją? Padėjai slopinti gyventojų pasipriešinimą? Rėmei morališkai ir finansiškai pagrindinę okupanto organizacinę jėgą TSKP? - esi niekšas kolaborantas, Tėvynės ir tautos išdavikas. Tokie buvo A.M.Brazauskas ir D.Grybauskaitė, Liudvikas Sabutis ir Justinas Marcinkevičius, Česlovas Juršėnas ir Artūras Paulauskas bei daug kitų.

 • TOmui Apie TOmo idealistines fantazijas 2020 sausio mėn. 21 d. 16:30:30

  Nesubrendėlis esi.Visos Lietuvos vyriausybės vogė ir vagia iš tautos, vykdoma proamerikietiška politika, kai perkami ginklai, bet nesirūpinama jaunimo ateitimi. Jie geri?Jie neturi komunisto bilieto! Matai mažiau už aklą kačiuką, o suprasti išvis nieko nesupranti.Beje, Lietuva atkurta 1918m. komunistui V.Leninui leidus. Vaikštai komunistų statytais miestais, važinėji komunistų statytais keliais.Koks tu patriotas? Tu prisitaikėlis, bestuburis susitepęs. Sukurk ką nors panašaus dabartinei Lietuvai, kaip J.Marcinkevičius kūrė Lietuvai visą gyvenimą. Nesukursi, smegenų per maža.Užtenka tik vaikiškus pseudopatriotinius komentarus rašyti... ,,Mes buvome okupuoti, nors patys to nesupratome" - va iš tos liguistos amerikonų primestos nesąmonės tokios nelogiškos mintys gimsta jaunimo galvose!

Parašykite savo komentarą:
  Grįžti į straipsnį
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • GAISRAS: Telšių rajone, Viešvėnų seniūnijos, Vembūtų kaime, kilo gaisras grūdų sandėlyje.
 • NETEKTIS: Romoje mirė vienas geriausiai žinomų ir produktyviausių pasaulio kompozitorių Ennio Morricone.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)

Dienos klausimas

Ar gerai, kad LRT vadovybės nariai uždirba daugiau nei prezidentas?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar vis dar mintyse eurus verčiate į litus?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+17 +19 C

+13 +14 C

 

+11 +12 C

 +18 +21 C

+17 +19 C

 

+16 +18 C

0-4 m/s

0-4 m/s

 

0-4 m/s

Valiutų kursai

USD - 1.1224 PLN - 4.4687
RUB - 80.2153 CHF - 1.0623
GBP - 0.9012 NOK - 10.6775

Nuorodos