respublika.lt

Vitas TOMKUS: Kas nuolat laimi - Lietuva ar... Lietuvą? - straipsnio komentarai:

 • V
  Valdemaras 2021 spalio 16 12:35:51

  Sitam Lietuvos isdavikui , jei istatymai leistu , -tikrai issauciau vikingu strele i kiausus !! Bet tokiu progu bus, jei ne man , tai kitiems LIETUVIAMS !!!

  1 0
  Atsakyti
 • r
  rimis 2021 spalio 14 17:02:03

  Daug tokių "vatnykų" pavirksnojimų kad va, mus valdo, Valdo amerikonai, valdo ES ir t.t. Bet mažai kas iš tų vatinių galvų kalba apie alternatyvą. Jeigu būti dar viena Baltarusija arba Rusijos gubernija varianto nenagrinėsim, tai lieka tik vienas: - kad būti nepriklausomiems nuo USA, išstojam iš NATO; - kad būti nepriklausomi nuo ES, išstojam iš ES; - atsisakome euro, susigražinam litą; - atsisakom Šengeno, užsidarom sienas; - automatiškai, jau be mūsų pastangų iš Lietuvos iškeliauja užsienio kapitalas ir įmonės - tampame nepriklausomi ir ekonomiškai. To pasekoje prarandam ir eksporto galimybes. - kadangi jau esame visai nepriklausomi - ne gynyboje nei ekonomiškai nei politiškai, nebeturime nei užsienio kapitalo nei eksporto, nebereikia ir gamybos. Pora alaus fabrikėlių, kelios pieninės, kepykos ir gana. Nebėra ir darbo, kas dar neemigravo gyvena laisvas kaip paukštis laisvoje nuo visų Lietuvoje.

  0 4
  Atsakyti
 • r
  rimis 2021 spalio 14 16:42:06

  Kažkoks minčių kratinys su rusiškos propagandos kvapeliu. "Mes" ir Jogaila ar Kęstutis, tai ne ką artimiau negu "mes ir Jėzus Kristus". "Mes" gyvename XXI amžiuje ir tapatinti save su LDK ar Mindaugo Lietuva galim nebent "poezijos lygmenyje". Taip pat "mes" gyvename ne saloje vidury Atlanto, o labai netgi nepatogioje teritorijoje. Ir kaip ir nesudėtinga suvokti, kad neturim šansų atsiriboti nuo "amerikonų, ES, Lenkijos, NATO, Rusijos" ir t.t. kokia tai geležine uždanga. Galime tik rinktis - arba būti Rusijos gubernija arba Europos (ES) valstybe. Pasirinkome pirmą variantą. Tai gal jau gana verkti dėl tokio pasirinkimo ?

  0 5
  Atsakyti
  • r
   rimis 2021 spalio 14 16:43:40

   Negaliu taisyti teksto, o apsirikau. :( Turėjo būti "pasirinkome antrą variantą", o ne Rusijos gubernijos.

   0 2
   Atsakyti
  • >
   >>>rimis 2021 spalio 15 00:20:28

   totalus dvasios ubagas - etatinis mankurtas.

   5 0
   Atsakyti
 • +
  + 2021 spalio 14 04:06:59

  Siūlyčiau į Lietuvos istoriją pažiūrėti, ne iš teritorinės pusės... pabandyti suprasti tų laikų įvykių priežastis. Atskaitos tašką paimam 1200 metus. Konradas I Mazovietis (lenkų kunigaikštis) nesugebėdamas apsiginti nuo prūsų ir jotvingių žygių į Lenkijos gilumą, priima ir įkurdina Kryžiuočių ordiną Chelmo žemėse. Kryžiuočių ordinas, kuris jau buvo išvytas iš Vengrijos, siekia įsitvirtinti ir plėsti savo įtaką tose žemėse. Lenkai tuo metų turėdami kunigaikštį tyroną ir dėl skurdžių gyvenimo salygų migruoja į šiaurę, į turtingas ir derlingas žemes, į Prūsiją ir Lietuvą. Konradas I ir Kryžiuočių ordinas, pradeda Prūsijos, poto ir Lietuvos puldinėjimus. Lietuviai pajutę stiprėjančią grėsmę, mobilizuojasi, "įteisina" valstybę, išsirūpina karūną, ir pradeda savo valstybės įtakos auginimą. Yra ne vienas šaltinis teigiantis, kad migracija iš Lenkijos į Prūsiją ir Lietuvą buvo pastovi. Prūsija buvo tų laikų eldorado, Lietuva buvo antras pasirinkimas.

  1 1
  Atsakyti
 • g
  geras straipsnis 2021 spalio 13 18:45:08

  Faktiškai tik Mindaugas buvo tikras Lietuvos patriotas.. pirmas ir paskutinis. Gediminas pardavė Lietuvą visokio plauko valkatoms , t.y. imigrantams, o Vytautas mus pardavė žydams. Beje, tarp straipsnyje vardijamų Lietuvos okupantų (rusų, lenkų, vokiečių) labai trūksta ir žydų. Šitie ne ką mažiau žalos yra padarę ir sėkmingai tęsia savo žalingą veiklą toliau..

  3 0
  Atsakyti
 • b
  barankutis 2021 spalio 13 18:24:05

  Kiek prisimenu tai.. "Mūsų" buvęs URMo vadas Linus Linkevyciu.. dar 2020.07.30d. nuvarė į Lenkiją ir su Lenkijos, Ukrainos tuo metineis URMo vadais pasirase naują "Liublino unija " ir paprašė J.K.. princ Anglijos Karalien...Elžbiet anūk....Viljamo, kad tapt LDK kariuomenės.. vad...gal ir "Karaliumi". Po to Seime mūsų " Karbaus... kolchoznykai" sutarty rektifikavo.. O Linus Linkevyc.. už šitus fintus buvo ištrenkt.. iš URMo.. ir buvo nutarta.. neleisti jy y Lietuvos ambasad JAV.. Tai gal reikėtų paprasyti Jungtinės Karalystės anūko, kad patvarkytu Lietuvos reikalus...

  0 0
  Atsakyti
 • L
  LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS 2021 spalio 12 19:02:39

  - Išprovokuoti apsišaukėlių seimo bei vyriausybės narių siautėjimo, šių metų žmonių savigynos pasipriešinimo veiksmai - visuotinio maišto tik pradžia ir iki pergalės. - Visi maištaujam visokiais būdais, derinkime planus Tautos priešams išjungti (bei griežčiausiai bausti). - Pagrindinį mūsų laikysenos bei veiksmų būdą mums pasako Lietuvos konstitucijos 4 straipsnio nuostata iki žodelio “ar”: aukščiausią suverenią galią Tauta vykdo t_i_e_s_i_o_g_i_a_i [ar per demokratiškai išrinktus savo atstovus]. Jei kitaip, mes š_e_i_m_i_n_i_n_k_a_u_j_a_m_e be seimo tarnybos apsišaukėlių tarnų, be apsišaukėlių vyriausybės tarnybos tarnų. Referendumas yra tik vienas iš g_a_u_s_y_b_ė_s priemonių Tautai planuoti laimingą gyvenimą savo namuose Lietuvoje. ______________________________________________________ Vatnikams (tomkiniams, lekštučiams, paleckiukams, juraičiokui, razminiokui, juozaičiokui, Lietuvos priešams gražuliokui bei uspaskichoidui, ...), griežtai draudžiama dalyvauti maišto daryme.

  0 3
  Atsakyti
 • L
  LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS 2021 spalio 12 19:02:35

  (nuoroda) laisvaslaikrastis.lt >>> Kaip toji valdžia yra nelegitimi, neteisėta

  1 1
  Atsakyti
 • L
  LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS 2021 spalio 12 19:02:30

  Jau 8 paskutinieji seimai - antikonstituciniai (n_e_l_e_g_i_t_i_m_ū_s), kai seimo rinkimų įstatymas nedera su konstitucijos 55 straipsniu, kai sąrašinių negali būti seime. * Nusispjovę ant Lietuvos konstitucijos bei nepaisydami Tautinės giesmės, kaskart vis įžūliau bei agresyviau, a_p_s_i_š_a_u_k_ė_l_i_a_i vienaląsčiai seimagyviai veikė ir tebeveikia svetimšalių naudai bemaž 30 metų. Milijonas (pusė visų!) darbininkų išvaryta svetur. * Šie metai - visuotinio maišto pradžia: - apsišaukėliai vienaląsčiai seimagyviai, lauk iš seimo nedelsiant dabar, lauk iš Lietuvos; - moteriausybė, lauk iš tarnybos, lauk iš Lietuvos; - seimagyviai, moteriausybė, milicininkai-policininkai, prokurorų gaujos į teismą - Tautos tribunolą. _ Užvaldytoji Lietuva, 30 metų komunistus dangstančiųjų, komunistinį konclagerinį režimą sukūrusiųjų bei palaikančiųjų nelegitimaus seimo landsberginių, brazauskinių, burokevičininkų grybauskinių, karbauskinių, skvernelinių, visokių liberalkomunistų bei panašių banditų

  0 1
  Atsakyti
 • s
  senis 2021 spalio 12 14:38:38

  laivai buvo atiduodami uz 100 000. Putina RF itaise Tecer. Rado ji Kisindzeris. Sobciakas tiesiog neislindo is Anglijos, kai tik operacija baige, gavo starycioko. Dabar, Sobciako dukte geriausia Putino drauge, o jos mamyte kasdie skelbia, kad vaiscioti vienomis gatvemis su baudziauninkais, jai smirda ir geda. Putinas skelbe, kad yra is baudziauninku, kolukieciu, iskilo tik socializmo deka, bet kitiems pazadejo, kol jis valdzioje, RF socializmo nebus. Jeigu ne Putinas, NATO galetu eiti nato, bet NATO tai trilijonas 200 milijardu surenkamu is tokiu, kaip Lietuva. Putinas atidave RusAla JAV net nepyptelejes, atidave 51% Gaspromo akciju. Uralvagonzavod, is 12 stebetoju 8 vakarieciai. Putinas, labai saziningsi tarnauja JAV. Per 20 m.RF ekonomikos dali pasaulyje sumazino 4 kartus. Nuo 8% iki 1,9%. Pripazinkime, 1990 m. TSRS pripazino pralaimejusi saltaji kara, ir vakarieciai jau 30 metu is to gyvena.

  1 1
  Atsakyti
 • s
  senis 2021 spalio 12 14:13:00

  pirma suteneri Lietuva gavo pasirasiusi Liublino Unija. Lenkai dave lietuviams geras algas, graziai skambancias pareigas, bet amziams pakrikstijo lietuviu elita bydlo. Pries gera laiko gabala stebejau viena tv laida. Lansbergis demonstravo visai Lietuvai, kad su juo teikiasi kalbeti kazkoks Giedroicas. Ne Giedraitis, bet Giedroicas. Kalbejo Lansbergis telefonu, bet tampesi, raitesi, tarsi tas Giedroicas butu Lietuvos savininkas. Gal yra galimybe surasti ta irasa ir pateikti ji visuomenei, pries itaisant jam valstybes vadovo buvusias pareigas. Lansbergis, kiekviena minute, atkuriant taip vadinama nepriklausomybe, derino su Gorbaciovu. Gorbaciovas, kiekviena minute derino su Busu. Dabar, visa buvusi TSRS teritorija yra juoda kolonija. Aciu Lansbergiui, Gorbaciovui ir Busui. Is Lietuvos buvo atimta viskas, ka pavyko sukurti per 50 tarybiniu metu. N. Michalkovas vardijo kaip buvo siaubiama Rusija, gamyklos po 50-60 tukstanciu darbuotoju buvo parduodamos uz koki milijona doleriu, linijiniai

  8 0
  Atsakyti
 • L
  Lietuvio, kaip jį šiandien įsivaizduojam 2021 spalio 12 12:08:34

  pagrindinė charakteristika - panieka švietimui, kultūrai su labai liūdnomis to pasekmėmis. Tai, kad LDK, multikultūrinės, daugiakoncesinės valstybės pavadinime buvo žodis “Lietuvos”, labiau kažkoks pokštas. Šiandieninė Lietuva nėra jokia anos paveldėtoja. “Lietuviai” kaip nacija niekada labai nesirūpino turėti savo kalbą, juo labiau raštą, kurio pagalba galėtų palikti istorijai liudijimus apie savo buvimą. Apie Brunoną ar Saulės mūšį sužinome iš vokiškų kronikų. Net nepriklausomybės akto egzempliorių vokiečiai išsaugojo. Šiandien vadybininkų ir verslininkų tautai nėra smagesnio prisiminimo, kaip “mokytojas per langą lipantis”. Neverti mes valstybės, trumpiau sakant, o ir jos netekę ilgai negedėsim. Asimiliuosimės, kaip ne kartą tai jau darėme, tik užbaigti nespėdavom.

  13 3
  Atsakyti
 • s
  senis 2021 spalio 12 11:59:16

  sajudis ir visi signatarai paskirti KGB!Tecer liepe Gorbaciovui atsikratyti vis alkanu sajunginiu respubliku ir pazdejo primti i ES ir NATO. Garbaciovas tikejo, kad likusi viena, nepriklausoma RF su savo gelmiu turtais, gyvens geriausiai, turtingiausiai, pasaulyje. Deja, norint gerai gyventi, reikia maziau vogti. Kuri sajungine respublika, tapusi nepriklausoma, gyvena geriau? Nei viena! Skrdziausiai gyvena RF nes Putinas ja veda i vakarus, vakaruose gales pasiskinti bulkuciu auganciu ant medziu. Ponas Tomkau, tu nori Lietuvai gero, todel sukaupk savo galias, Nauseda, UAV rezidentas, kaip tik galias stiprina ir palygink, kaip gyveno eilinis zmogus pries nepriklausomybe, ir kaip gyvena Lansbergio ir Nausedos nepriklausomybeje. Mano pensijos perkamoji galia susitrauke 3 kartus. Milijonas lietuviu belaisviu issivaryta darbams i Muterlanda. Tokios nepriklausomybes neturejo pasaulyje niekas. Nei is vienos kolonijos, niekada nebuvo issivaryta 60% darbingu zmoniu.

  9 0
  Atsakyti
 • >
  > >kur jau ne Ar dar neišsipagiriojai? Tai kodėl rusai "pamorskajos rus" vietovardžius surusino? juk jie pagal tamsta ir taip buvo rusiški? Kodėl Tilžė patapo Sovietsku, Karaliaučius-kaliningradu ir taip toliau? 2021 spalio 12 11:48:39

  Todėl, kad tu šališkas dalbajobas. Rusofobas.

  0 3
  Atsakyti
 • V
  Vida 2021 spalio 12 11:37:12

  Super-100%

  5 0
  Atsakyti
 • b
  baba 2021 spalio 12 11:26:41

  mano vienas dede labai keikiasi,bet pasake Prapisinejam Lietuva, vidury baltos dienos,

  4 1
  Atsakyti
 • p
  puikus straipsnis, viskas aiskiai ir trumpai isdestyta 2021 spalio 12 11:18:05

  apie musu istorija be jokiu pagrazinimu. jofana, tai noretusi paklausti ar nepaskaudo dar subiniu lietuviukam "patriotam" pries kiekviena kiek gudresni pona is vakaru kelnes nusimovus kampu stoveti.

  11 1
  Atsakyti
 • M
  Mika 2021 spalio 12 11:17:52

  Pakankamai tiksliai parašyta. Didžiausias priešas- vietiniai parsidavėliai ....

  18 1
  Atsakyti
 • R
  Ruta 2021 spalio 12 10:03:15

  Atsukus laika atgal, nebuciau stovejus po sajudzio veliava.

  26 1
  Atsakyti
  • n
   nei tu stovėjai 2021 spalio 12 10:16:25

   nei tu čia pergyvenk...tie kas stovėjo,respublikos neskaito

   6 23
   Atsakyti
 • T
  Taip 2021 spalio 12 09:48:25

  Tikrai, tos mergelės tik vis klausia, ką Briuselis pasakys. Mūsų situacija dabar daug blogesnė nei 1990 m. - iš 3,5 mln. liko tik 2,5 mln., ir tie patys dauguma senukai.

  31 1
  Atsakyti
  • N
   Nenusimink 2021 spalio 12 10:44:08

   Lukašenka atgabens ta milijona apgyvendint teritorijai. Uz kokiu dešimt metu lietuvis bus musulmonas ir negras

   5 2
   Atsakyti
  • R
   Rasa 2021 spalio 12 11:15:24

   Su Lukasenka reikia žmoniškai bendrauti. Tik tiek.

   13 1
   Atsakyti
 • d
  dzuke 2021 spalio 12 09:40:16

  Sirdi sopa,Aciu Tomkui,

  18 1
  Atsakyti
 • R
  Rasa 2021 spalio 12 09:26:17

  Daugiau Tokių,, melancholiku '' kaip Vitas ir Lietuva pasveiktu nuo landsberginio maro.

  27 1
  Atsakyti
 • į
  įtariu 2021 spalio 12 08:20:36

  kad tie vaikinai vakarais išgėrinėja ir neretai padaugina... tada gimsta idėjos atkariauti Lietuvą o kai galvose ima dundėti zombiai, kyla trečias pasaulinis karas

  6 27
  Atsakyti
  • k
   kai tavo kišenės pilnos babkių, 2021 spalio 12 08:38:31

   tai taip garsiai ir galvoji, deja, visa Lietuva galvoja priešingai, sorry...

   14 4
   Atsakyti
  • P
   Patriotas 2021 spalio 12 10:14:14

   Gerai gyvename ES. Gaunu gera alga. Gal Latvijos gabala privienikime? Latvija kare nugaletume. Va jei nuverstume Lukošenka gal Gardina ES atiduotu mums valdyti. Šiaip paskaitau vokiečių generolu memuarus. Va taip žygiuotume su Nato armijomis i Maskva. Bet pirma iki karo reikia Baltarusijoje valdzia pakeisti kaip Ukrai noje

   5 15
   Atsakyti
  • b
   babkes 2021 spalio 12 10:14:30

   galima ir reikia užsidirbti,už komentavimą respublikoje nemoka

   4 1
   Atsakyti
  • E
   Eik i 2021 spalio 12 10:33:44

   Delfi

   5 1
   Atsakyti
 • L
  LT pilietis 2021 spalio 12 07:33:21

  Godžių parsidavėlių, dvasios ubagų valdoma valstybė,nepriklausoma niekad nebuvo ir nebus.

  38 2
  Atsakyti
 • >
  > kur jau ne... su rusais viskas buvo "bolee-menee" ,kol juos prižiūrėjo gruzinas . Kai Stalinas mirė ,prasidėjo 2021 spalio 12 05:55:45

  Gruzija- g rus- gornaja rus. Tą pati rusija. Kaip ir prūsija- p rus- pomorskaja rus. Tie patys rusai.

  9 5
  Atsakyti
  • >
   >kur jau ne 2021 spalio 12 09:13:09

   Ar dar neišsipagiriojai? Tai kodėl rusai "pamorskajos rus" vietovardžius surusino? juk jie pagal tamsta ir taip buvo rusiški? Kodėl Tilžė patapo Sovietsku, Karaliaučius-kaliningradu ir taip toliau?

   5 5
   Atsakyti
  • T
   Tadas 2021 spalio 12 10:07:26

   Kiek as zinau, tai Wilno buvo lenku, Memelis vokieciu, Druskininkai Baltarusu. Tai, gal reikia padekot tam gruzinui.

   14 4
   Atsakyti
  • P
   Patriotas 2021 spalio 12 10:39:42

   Dekojame draugui Stalinui už didziaja Lietuva! Dar galejo ir Karaliaučiu prijungt prie Lietuvos! Ikrėteme juk vokieciam. Ir Berlyna lietuviai irgi eme. Senelis turėjo medali Za vziatija Berlyna ir Za Pobedu. Praeis kiek laiko su Rusijos kariuomene vel imsime Europa ir Berlyna. Ir Paryžiu. Ir Londona. Ir Vašingtona.

   11 3
   Atsakyti
 • X
  Xxxx 2021 spalio 12 04:54:15

  Aš tai kaip prūsas galiu skaitytis ir prie mirusių, svarbu kad aš žinau kad dar yra kitaip, ko linkiu ir lietuviams. Kas gali paneigti, kaip vienas jogailšmikis sakydavo, kad mes dar vis Lietuva, matyt senatvinė demencija, nes Lietuva buvo Nepriklausoma ir net Drąsi šalis ir dar visai neseniai, ką sąlygojo padėtis aplinkui Lietuvą. Bet kad taip "svoločiam" iš už Atlanto į subinę per "prievartą" sulindo tas pats jogailšmikis turi atsakyt. O gal autorius sugalvojo kad tas šmikis Lietuvą ir išgelbės; tik tą, bet ne mūsų.

  11 1
  Atsakyti
  • G
   Gera tau 2021 spalio 12 08:07:48

   Kai tu prūsas. Aš sėlis, tai man daug sunkiau, nes lietuviai skirtingai nei prūsams, man jau išeina ne draugai, o okupantaiq, tai vat ir nesugalvoju, su kuo dabar dėtis Geriausiai aišku būtų išvyti lauk tiek lietuvius tiekkryziuočius ir rusus, bet mūsų jau labai mažai likę, ką gali žinoti, gal tik aš vienas jau, nepajėgsime.

   5 1
   Atsakyti
  • X
   Xxxx 2021 spalio 13 04:43:00

   Nepergyvenk, ne paskutinis sėlis esi, aš bent dar kelis sėlius žinau tiek Lietuvoje, tiek Latvijoje.

   1 0
   Atsakyti
 • š
  šiaip jau 2021 spalio 12 01:17:39

  Absoliuti dauguma europiečių kilę iš tos pačios indoeuropiečių genties, kur kelioliką tūkstančių metų migravo tarp Azijos ir Europos. Skirtumai atsirado tik per paskutinius penkis tūkstančius metų, istorijos ratas užsidarys ir gentis vėl taps viena.

  5 3
  Atsakyti
  • L
   Lietuviai beveik arijai 2021 spalio 12 10:42:06

   Jei atsikurs Velikaja Germanija mus suvokietins.

   5 1
   Atsakyti
 • K
  Kad 2021 spalio 12 01:06:42

  niekad nebuvo Lietuva nepriklausoma,bet net atsukus rata ,prie ruso buvo daugiau tautiska salis su savo dainom ,savo kalba ir ekonomika geriausia visoje sovietijoje.O dabar snipstas ,prarandame lietuvybe ir Lietuva ,po x metu azuolai cia nebezaliuos ,nes konservatoriai jau dabar juos iskirs.

  43 4
  Atsakyti
 • V
  Vyga 2021 spalio 12 00:36:33

  Nereikėtų Liutuvių ir Lietuvos nurašyti. Nereikia pamiršti, kad Lietuvių dėka buvo suardyta sovietų sąjunga, gal Lietuvių dėka bus suardyta ir genderių sąjunga. Mūsų istorija jau senai naikinama pasaulinių lygiu. Nepamirškit, kad Lietuvių kalba viena iš seniausių pasaulyje, o mūsų valdantys bestuburiai švenčia 100 metų Lietuvai. Mūsų protėviai daug senesni už vokiečių ir rusų protėvius Mūsų protėvių istoriją galima rasti Ispanų senosiose bibliotekose, kurių ne išnaikino vokiečiai ir rusai Taigi mes tikrai Didinga Tauta.

  20 5
  Atsakyti
  • B
   Būtent 2021 spalio 12 07:48:05

   Kuo tegalime pasigirti, tai suardyti, sunaikinti, sugriauti. Tą ir įrodėme atgavę nepriklausomybę, suardėme viską iš ko galėjome pragyventi. Norint tapti valstybe, reikia išmokti ne tik griauti, bet ir statyti. Net rusai sako "lomat, jeto ne strojit" t.y. griauti lengviau, ne statyti

   18 0
   Atsakyti
  • T
   Taip 2021 spalio 12 10:48:32

   Išskirus runkelius, vatinius koloradus, kurdupėlius ir zidelkas. Elitas tik tauta. Vilnius!

   1 1
   Atsakyti
 • F
  Faktas 2021 spalio 12 00:09:56

  Lietuviai gyventi po savaip nesugeba . Istorija rodo jog Lietuviui kaip kokiam pudeliui reikalingas seimininkas .

  24 6
  Atsakyti
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Grįžti į straipsnį
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • GINČAS: Lenkija yra „pasirengusi dialogui“ ginče su Briuseliu dėl ES teisės viršenybės, tačiau atmeta „šantažą“, ketvirtadienį pareiškė ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis, atvykęs į ES aukščiausiojo lygio susitikimą, kuriame dominuoja šis klausimas.
 • SIŪLYMAS: Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narys Lukas Savickas siūlo Darbo kodekse nustatyti, kad ne tik viešojo sektoriaus, bet visiems darbuotojams, kurie grįžta į darbą nepasibaigus atostogoms vaikui prižiūrėti, būtų nustatoma sutrumpinta 32 valandų per savaitės darbo laiko norma, mokant darbuotojui jo vidutinį darbo užmokestį.
 • FACEBOOK: „Facebook“ ketvirtadienį pranešė, kad pasiekė susitarimą su kai kuriais Prancūzijos laikraščiais dėl mokėjimo už naujienų turinį, kuriuo dalijasi jo vartotojai.
 • INICIATYVA: Vokietija kartu su kitomis keturiomis valstybėmis narėmis (Suomija, Nyderlandai, Portugalija ir Slovėnija) ėmėsi iniciatyvos sukurti Europos Sąjungos greitojo reagavimo pajėgas.
 • RŪKYMAS: Net 51,4 proc. apklaustų suaugusių rūkalių ar vartojančiųjų bedūmius gaminius nurodo nežadą jų atsisakyti.
 • MOKESTIS: Nuo ketvirtadienio privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir ją apmokėti, pranešė Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI).
 • FORUMAS: Ketvirtadienį Vilniuje prasideda dvi dienas truksiantis tarptautinis, jau trečiasis, transporto inovacijų forumas „Transportas ir logistika 2050“, kurį organizuoja Susisiekimo ministerija ir Transporto inovacijų asociacija.
 • REFERENDUMAS: Trečiadienį Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) paskelbė neatšaukiantis anksčiau priimto sprendimo dėl Referendumo įstatymo bylos, kuriuo Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) buvo įpareigota referendumo iniciatyvinei grupei išduoti parašų rinkimo lapus, pagal šiuo metu Seime svarstomą, tačiau dar nepriimtą Referendumo įstatymo redakciją.
 • REKTORIUS: Vilniaus Gedimino technikos (VILNIUS TECH) Taryba penkerių metų kadencijai išrinko naują rektorių. Juo tapo prof. dr. Romualdas Kliukas.
 • DARŽELIS: Šiuolaikinės architektūros beveik 2 tūkst. kv. metrų pastate įrengta net 12 darželinukų grupių, kurias galės lankyti 206 vaikai ir tai bus vienas moderniausių vaikų darželių Kauno regione.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar gali žmonės, pripažinti kaltais dėl nesunkių ir apysunkių nusikaltimų, dirbti pareigūnais?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar Prezidentas G. Nausėda vetuos įstatymą dėl testavimo apmokėjimo iš darbuotojų kišenės?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+5 +11 C

+3 +9 C

 

+1 +7 C

+4 +9 C

+5 +9 C

 

+4 +7 C

0-13 m/s

0-8 m/s

 

0-4 m/s