respublika.lt

Skaitytojų laiškas: Be kaltės kalti???nuotraukos (53)

2021 sausio 26 10:54:47
Margarita Ušakovienė ir Edvardas Ušakovas

Redakcija sulaukė dviejų garbingo amžiaus sostinės gyventojų, šiuo metu tampomų po teismus už, jų teigimu, nepadarytus nusižengimus, pagalbos prašymo. Nuo teismų ir antstolių nebegalintys apsiginti senoliai baiminasi, kad tuoj nebeturės nei kur gyventi, nei už ką.

×
nuotr. 8 nuotr.
Stasio Žumbio nuotr.


„Esame du 80-ties metu senukai - Margarita Ušakovienė ir Edvardas Ušakovas. 1997 m. su dukra ir jos šeima nusipirkome Vilniuje „Šilelio" sodų bendrijoje du besiribojančius privačios nuosavybės teise valdomus sklypus su visais patvirtinančiais dokumentais. Tiek pirmoji žemėvalda, esanti Laurų g. Nr. 15, tiek antroji - Laurų g. Nr. 16, su pastatais, visais unikaliais kadastriniais žemės ir pastatų numeriais bei prijungtais inžineriniais tinklais ir apsaugos zonomis, pilnai priklausė buvusiai savininkei. Mes visus mokesčius už mums priklausančią nuosavybę visuomet sąžiningai mokėjome, nepaisant to, prieš kelis metus sulaukėme eilės netikėtų kaltinimų.

2016 m. spalį Statybos inspekcija ir Nacionalinė žemėse tarnyba (NŽT) pareiškė, kad dalis mūsų žemės su joje esančiais inžinieriniais tinklais ir stovinčio namo kampas iš tikro yra kažkoks kelias. Tai yra, jie sugalvojo, kad mes namą pirkome be vieno kampo ir nors už šią dalį visuomet mokėjome, ji mums nepriklauso.

Čia norime atkreipti dėmesį į tai, kad faktinės buvusios Laurų gatvės, dabartinės Laurų Sodų 7-osios g. sklypų ribos tvarkingai sužymėtos mūsų turimuose nuosavybės dokumentuose, generaliniame sodų bendrijos „Šilelis" plane ir jokių servitutų (kelias ar pan.) juose nėra užfiksuota. Kai Vilniaus miesto vyr. architektas Mindaugas Pakalnis pareiškė, kad mūsų turimi planai - neoriginalūs, pasikvietėme matininkę kuri nustatė, kad... mūsų sklypo ribos iš tikro yra pas tvoras susistačiusius kaimynus. Gyvenome apie tai nieko nežinodami, nes trys iš keturių mūsų žemę supančių tvorų yra statytos ne mūsų, o kai sklypą pirkome jų išvis nebuvo. Mes niekada neteikėme prašymų keisti sklypų ribas, savo žemės niekam nepardavėme, o šiandien esami kaltinami nežinia kuo ir galime prarasti visą, per 80 metų užgyventą bei vaikams norėtą palikti turtą.

Šiandien, nepaisant to, jog teismas dar mūsų nepripažino kaltais ir net, mūsų prašymu, pritaikė laikinąsias apsaugos priemones, antstolė jau pradėjo išieškojimą - po 300 eurų kas mėnesį, nors mūsų kiekvieno pensijos yra mažesnės.

Prasidėjus teismams, dukra pradėjo gilintis į situaciją ir viešoje NZT.lt sistemoje kur yra teritorijų kadastrai, rado ant mūsų sklypų dar 2016 m. išpaišytas raudonas linijas (žemės sklypo nuosavybės arba naudojimo ribos - red. past.). O žiūrint Vilniaus savivaldybės geoportale.lt jokie keliai per sklypus neina, ką patvirtina ir turimi dokumentai, planai bei archyviniai išrašai. Ir Registrų Centre ši „valstybinė žemė" net neįregistruota kaip valstybinė, tačiau, pagal linijas, ji eina per mūsų kanalizacijos šulinį, namo kampą ir atsiremia į kaimynės garažą.

Kodėl taip nutiko? Manome, kad pasistengė mūsų kaimynai. Jie gretimuose sklypuose pasistatė namus, vieną - akivaizdžiai per arti prie šalia pratekančio upelio, ir nusprendė pasigerinti gerbūvį - „savų" matininkų padedami pasidaryti privažiavimą per mūsų žemę. Tai labai tikėtina, nes 2016 m. NŽT skyriaus vedėja Daiva Gliaudelienė teigė, kad „vadovaujantis matininkų sąrašu, skelbiamu NŽT tinklapyje www.nzt.lt nurodyta informacija Skyrius informuoja, kad Jūsų skunde (datuotam 2016-09-19) nurodytas pilietis Henrikas Misiukas (tas, remiantis kurio atliktais matavimais dabar esame kaltinami) neturi NŽT tarnybos išduoto matininko kvalifikacijos pažymėjimo. Taip pat NŽT sistema patvirtino, kad 2011 metais, kai vyko ribų perbraižymai, nei Henrika nei Modestas Misiukai, neturėjo kvalifikacijos pažymėjimų. Tai ką jie darė mūsų sklype? Juolab, kad pats M.Miusiukas policijai patvirtino kad jis nebuvo šiame sklype nei 2011 m, nei 2016 m., o tik girdėjo iš tėvo, kad jis čia darbavosi, o matavimus užsakė sklypus siekiantys įregistruoti kaimynai.

Nepaisant to, jog nagrinėdama pirmąjį mūsų ieškinį trijų teisėjų kolegija konstatavo, kad matininkas viršijo savo įgaliojimus, tiek keisdamas sklypų plotus, tiek jų koordinates, tiek žemės naudmeną - iš žemės ūkio į kelio, dabar tai visi „pamiršo". Šios aplinkybės niekam neįdomios, o teismuose esami kaltinami valstybinės žemės užgrobimu bei už atsisakymą nugriauti tvarkingai savo žemėje pastatytus vartus ir tvorą, skiriamos baudos. Tvora beje eina pagal generalinį sodų bendrijos vamzdį, nuo seno buvusį atskaitos tašku. Jeigu tikėsime neaišku iš kur atsiradusiomis raudonomis linijomis, išeitų, kad keli vamzdžio metrai išsilenkia ir ten susiformuoja kelias... Su tokiu apetitu, po tvoros, matyt, ateis eilė ir mūsų namams...

Mudu penkis metus rašėme teismams ir valdiškoms institucijoms pasiaiškinimus, teikėme dokumentus, planus ir nuotraukas, bet niekas į tai nekreipė dėmesio. Pavargome nuo viso to ir net nebematome prasmės dalyvauti teismuose, kur remiamasi vis naujai išeinančiais įstatymais, kur valdiškų institucijų atstovai, mūsų įsitikinimu, meluoja teisėjams, kur traukiamos niekada negirdėtų žmonių pavardės ir mojuojama neaiškiais, jokių atstumų ir oficialių dokumentų neatitinkančiais preliminariais sklypų vidaus planais.

Kiek kvietėme valdiškas institucijas atvykti į vietą ir patiems užfiksuoti faktinę padėtį, visi atsisako tai padaryti, tačiau vadovaujasi nepatvirtintomis linijomis ir neaiškių liudininkų teiginiais. Lietuvos Konstitucija numato, kad žmogaus nekilnojamas turtas yra neliečiamas. Deja, matyt tai galioja tik politikų ar įtakingų verslininkų atveju, o mes, paprasti žmonės, esame niekam nereikalingi. Dar daugiau, mūsų atveju neveikia ir nekaltumo prezumpcija, tad jau faktiškai esame nuteisti už valstybinių institucijų darbuotojų padarytas ir netaisomas klaidas.

Dėl kaimynų ambicijų mes, du senoliai, dabar esame persekiojami. Atims iš mūsų namus, kur tuomet grįš mūsų vaikai, anūkai ir proanūkiai, kuriais per visus tuos teismus net pasidžiaugti nespėjome? Be to, dar mūsų adreso net paieškos sistemos neranda, nors Vilniaus savivaldybė sako, kad viskas čia gerai. Namus, kurie, „netikėtai", atsirado ant raudonų linijų, norima griauti ir visa tai Lietuvoje vadinama „pagarba žmogui", o pati šalis pozicionuojama kaip „gerovės valstybė"? Būtų juokinga, jeigu nebūtų liūdna...

Su pagarba M. ir E. Ušakovai.

 

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (53)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar, Jūsų nuomone, judėjimo ribojimai dar turi būti taikomi?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar esate susipažinę su informacija apie Stambulo konvenciją?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
1. Vitas Tomkus: O AŠ IR TOLIAU PALAIKYSIU RUSIJĄ, NORS VISI PASIUSKIT!
2. Lietuvos banko puota maro metu
3. Policiją V.Landsbergiui iškvietusiam kauniečiui gresia kalėjimas
4. Tautos parašus rinkęs R.Grinevičius: Valdantieji jau pralaimėjo (su Vito TOMKAUS trigrašiu)
5. LGBT propagandistai jau puola kunigus
6. Visuomenininkas Valdas VIŽINIS: Valstybė privatizuota. Laimė, jie dar nenusavino Tėvynės
7. Gintaras Furmanavičius: Į JO EKSCELENCIJOS SVEIKATĄ!
8. Karantino žala didesnė už naudą
9. Misija Seime - ginti idėją
10. Kompensacijos už vakcinas bus?
11. Nusikaltimas prieš Lietuvos žmones
12. Sugriuvęs gyvenimas Druskininkuose
13. Apklausos vaikams be tėvų žinios
14. DEVYNERI METAI NELAISVĖJE (Milijonieriaus Vito Tomkaus interviu su milijardieriumi Raimondu Baranausku)
15. Sorošo tinklas Lietuvoje: Ką rašė „Respublika" apie Džordžą Sorošą prieš 15 metų (Sorošo sąrašas su naujomis „elitinėmis" pavardėmis)
16. Vitas TOMKUS: NUO ATGIMIMO IKI IŠSIGIMIMO
17. Valdžios „durnumą“ apmokės mūsų vaikai
18. Šešėlinės Vyriausybės premjeras R.Karbauskis: Prakeiksmas valdančiuosius užgrius labai greitai
19. Taikos balandėliai nusipelnė premijų
20. Advokatas Jonas Ivoška: Mūsų Seimas renkamas neteisėta
21. V.Rakutis smerkiamas už istorinę tiesą
22. Reikalavimas valdžiai - nustoti gąsdinti
23. Kodėl slepiasi Ingrida Šimonytė? (Su Vito TOMKAUS trigrašiu)
24. Sudie, svajonių Amerika
25. Vėjo jėgainės: Kur nuskęs milijonai?
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

0  -1 C

-3  -6 C

 

 -6 -8 C

0 +2 C

 0 -1 C

 

  +1  +3 C  

0-3 m/s

  2-8 m/s

 

0-4 m/s

       

Nuorodos