respublika.lt

Receptas šalies švietimui - mažiau menų, daugiau matematikos - straipsnio komentarai:

 • O
  O Dieve, 2020 rugsėjo 14 14:31:40

  per patrankos šūvį nuo tokios mokyklos, kuriai vadovauja šis ponaitis. Baisu, ugdo matematiškus debilus... Vidurinė mokykla tam ir yra, kad suteiktų visapusiškų žinių, o specialiųjų (matematikos, fizikos, lietuvių kalbos ar užsienio...) jau suteikia aukštoji ar aukštoji universitetinė mokykla, ką pasirenka jaunas žmogus ir gilinasi. Nenorėčiau, kad mano vaiko mokyklos būtų toks direktorius... Tiesa, dabar trūksta direktorių, tai ir patenka tokie "matematikai".

  7 1
  Atsakyti
 • J
  J.V.Gėtė pasakė 2020 rugsėjo 14 09:30:30

  Mokytojas, sugebantis įkvėpti mokinius nors vienam geram poelgiui, nors vienam puikiam eilėraščiui, padaro daugiau nei tas, kuris mūsų atmintį užpildo daugybe pagal pavadinimą ir formą suklasifikuotų dalykų

  12 0
  Atsakyti
 • N
  Na taip.... 2020 rugsėjo 14 08:15:51

  Taip mąstydami nusirisime iki urvinių lygio.

  3 0
  Atsakyti
 • L
  Logo 2020 rugsėjo 13 22:58:31

  Argi dauguma komentatorių nesupranta, kad materialiam turtui ir paslaugoms reikalingos tiksliųjų mokslų žinios ir loginis mąstymas. Dvasiniam turtui, savo ruožtu - humanitarinės žinios ir kūribiškumas. O jų santykis lemia visos visuomenės civilizuotumo lygį, o disproporcijos nulemia degradacijos fazę. Kol atsiras kritinė masė, kuri pasuks visuomenę link harmoningo vystymosi. Kol gero, mūsų visuomenė patiria materialinę revoliuciją ir dvasinės dimensijos degradaciją.

  3 0
  Atsakyti
 • C
  Cha Cha 2020 rugsėjo 13 15:47:10

  Maziau menu, daugiau pornografijos?

  3 0
  Atsakyti
 • O
  O 2020 rugsėjo 13 09:03:22

  Elektros Skirstomieji Tinklai Sugalvojo Naują BIZNIUKą firmelėms, net atestuotoms, savoms, įžeminti tvoras. Pasaulyje protingi inžinieriai virš metalinių tvorų reikalauja įrengti izoliacines H tipo apsaugas. Tarp kitko pačių skirstomųjų, o ypač aukštos įtampos elektros linijos visiškai ne apsaugotos kertant kelius. Pasižiūrėkite į save Ignitis.

  5 0
  Atsakyti
 • Š
  Šiaip jau 2020 rugsėjo 13 06:00:30

  Matematika yra santykių menas. Ne socialinių,. Gamtinių. Tik tai sudedama į formulę ir išreiškiama skaičiais. Socialinėje sferoje matematika netinka dėl elementaraus melo. Dėl to radosi tokios vidinių tam skirto asmens įsitikinimų ir kitų skirtų asmenų taisyklėmis grįstos pliurpologijos mokslo šakos. Matematikoje viskas tikslų ir logiška. Sociume- priešingai. matematikoje posakis galva už galvą rodo, kad - 1 lygų -1. Atsiradus teisei, minus vienas moka mokesčius, kad išlaikytų + 10 teisingumo tarnų, kurie minus viena paverčia -10 , globojami daugkartinio naudojimo recidyvistu + ir minusų mokesčių sąskaitą. Kas keisčiausia, visi nesupranta paprastos matematikos. O brangi ir neteisinga teisę jiems patraukli. Arba žurnalistiką. Ar teko joje matyti nors vieną faktą, kuris yra bet kokios naujienos saltinis? Dieve gink. Priešingai, joje teisiškai įteisinta šaltinio paslaptis. Pliurpaliai vieni kitiems padeda aptraukti faktus ir jų santykius šydu. Nieko asmenisko, žinoma. Toks jų verslas.

  7 0
  Atsakyti
 • m
  mirka 2020 rugsėjo 12 22:58:31

  Ne paslaptis, kad per daug matematikos kenkia smegenų vystymuisi. Štai prašom, sėdi, pergyvena, kad vaikams fizinio nereikia...

  3 2
  Atsakyti
 • M
  Mano nuomone 2020 rugsėjo 12 15:51:17

  Mokykloje kiekvienas vaikas per 12metu turi ismokti darbininkiska soecialybe,virejas,siuvejas,vairuotojas,santechnikas,o toliau po mokyklos gali eiti dirbti ar mokytis,o specialybe pravers gyvenime

  9 1
  Atsakyti
 • P
  Pastebėjimas 2020 rugsėjo 12 11:47:21

  ponui T.Kivarui. Kaip jis sako, kad tie, kurie renkasi informatiką, tai jau žino, ką ateityje veiks. Tik iš kur ponas T.Kivaras žino, kokia žmonijos laukia ateitis? Visi dabartiniai ženklai rodo, kad žmogui tapus vien tokiu besočiu vartotoju tiesiog jau keliaujame visi link susinaikinimo- tai dega Sibiras, tai dega dabar Amerika, tai Beirutas pas save sprogdina, jauni žmonės žūsta ištisai autoįvykiuose, visą vasarą pro langus skraidė mažamečiai vaikai ir t.t. Tai ar to iš viso vaikus mokome? Gal verčiau mokosi doros, sąžiningumo, pareiginingumo, atsakingumo, atjautos, pagarbos ir meilės šalia esančiam žmogui ir visai mus supančiai aplinkai, kol dar turime gryno, tyro vandens, dar galime džiaugtis gamta.

  25 2
  Atsakyti
 • G
  Gėda 2020 rugsėjo 12 09:19:15

  Už tokius pedagogus! Ankstyvais tarybiniais metais ant bangos buvo darbinis parengimas ir buvo naikinami mokytojai, galvojantiys kitaip. Dabar vos ne tas pats. Tik vergų darbo rinkai ugdymas

  14 1
  Atsakyti
 • E
  Esmė 2020 rugsėjo 12 08:59:59

  ta ir yra, kai žmonės patys yra tokio labai riboto supratimo, tai jie labai drąsiai aiškina kitiems tokias visiškas kvailystes, kad nereikia menų, nereikia grožio, nereikia jautrumo, reikia tik kietų matematikų ir gyvenimas visiems pagerės.Tik klausimas, kodėl jau ketvirtį amžiaus ta gimnazija išleidžia laidą po laidos tų šimtukininkų, bet kur jie po to visi dingsta, kodėl nevadovauja valstybei,nevaldo valstybės, juk jie čia protingiausi? Vienas N.Mačiulis vis liežuviu mala, vis mala, bet kaip matome iš jo tų primaltų "miltų" nėra jokios netgi mažiausios naudos, gal netgi daugiau žalos, nes juk sako indėnų išmintis, jeigu kalbi, tai tavo žodžiai turi būt geresni už tylą.

  27 1
  Atsakyti
 • P
  Patarimas ir pasiūlymas 2020 rugsėjo 12 08:14:01

  šios gimnazijos direktoriui ir visiems jo gimnazijos mokytojams pasidomėti tokia tema kaip aukso pjūvis arba dieviškoji proporcija, kur pamatys patys kaip tiesiogiai matematika susijusi su menu, gamta.Gal šiek tiek akys atsivers šiems žmogeliams , gal jie patys pradės suprasti, kokie jie riboti, kaip neteisingai dirba su tais pačiais protingiausiais mokiniais, nes svarbiausia tai ne sausos žinios,ne šimtukais išpuošti atestai, o tai, ką gražaus, gero, kilnaus, tauraus Mokytojas įrašo į mokinio širdį.

  34 1
  Atsakyti
 • M
  Menas 2020 rugsėjo 12 07:00:53

  stebiuosi tokiais pareiškimais. Jau kūrybiškumo mokiniams nereikia? O gal kaip tik mokyklose jis per mažai ugdomas, paliekant viską iskalimui...

  11 2
  Atsakyti
 • J
  Joana 2020 rugsėjo 12 06:54:33

  Tik bukas žmogus gali taip kalbėti. Menas netrukdo tiksliesiems mokslams, o juos paaiškina, įprasmina. Ar mums reikia neissilavinusių robotų tiksliukų?

  12 2
  Atsakyti
 • P
  Protas 2020 rugsėjo 11 23:12:38

  Menams vos po vieną pamoką, matematika -kasdien. Tiesiog nuobodus matematikos turinys ir nėra motyvacijos mokytis.Menai bent šiek tiek išmoko kūrybiškumo.

  10 2
  Atsakyti
 • N
  Net sunku patikėti 2020 rugsėjo 11 18:01:36

  kad geriausios Lietuvos gimnazijos direktorius taip primityviai mąstantis žmogus. Juk jis turėtų būti įkvepiančiu pavyzdžiu savo mokiniams, rodyti jiems teisingą gyvenimo kryptį, nes juk tie geriausi šalies moksleiviai turėtų būti ruošiami tapti valstybės vadovais, ministrais. Šis jaunimas turi būti ugdomas, auklėjamas taip, kad suprastų, jog savo gabumus, talentus turės panaudoti kuriant valstybę, kad sėkmės idealą seniai laikas keisti tarnystės idealu. Kam kurti tokią gimnaziją, kurios vienintelis tikslas kuo daugiau šimtukų ir olimpidininkų. Tai yra labai egoistiniai tikslai, kurie pražūtingi tiek asmeniškai žmogui, tiek visai visuomenei.

  32 3
  Atsakyti
 • T
  Tojo 2020 rugsėjo 11 17:07:28

  Dirbu švietimo sistemoje ir nesu suuikusi tokio primityvaus mąstymo žmogaus nei kolegų tarpe nei administracijoje...nekalbu apie vadovą,kuris privalo būti visapusiškas-čia gi ne profesinė technikos mokykla...Ir ne tik-o įžvalgų lėkštumas dėl egzamino rezultatų...Nei mąstymo nei erudicijos-nepasisekė šiai gimnazijai.Gėda ir net nejauku skaityti.Atsprašau.

  18 3
  Atsakyti
 • R
  Romas 2020 rugsėjo 11 14:21:00

  Ir ka musu mokykla dabar duoda vaikams,absoliuciai nieko,direktorius nusisneka,mokykloje turi buti ir menai ir fizinis lavinimas ir tikslieji mokslai,istorija,geografija,tik taip isauginsime jaunaja karta,nevisi vaikai gabus,bet jiems bus duodamas nors bendras isprusimas ir suvokimas apie gyvenima,kas nores tas mokinsis,pirmiausiai mokykla turetu tapti jaunam zmogui startu igyvenima,reiketu baigti vaikams brukti liberalizmo ir globalizacijos idejas,o mokinti buti zmonemis,nes Lietuvoje man atrodo nedaug liko tokiu.

  13 2
  Atsakyti
 • M
  Mainotas 2020 rugsėjo 11 09:58:41

  bepigu ponaičiui kalbėt apie pedagogikos aukštumas kai jo mokykloje surinkta grietinėlė (beje labai mikliai išsisuko apie modernių "vertybių" diegimą). pabandytų pamokytojaut kaimo mokykloj, kur klasės gale sėdi žlobas su psichikos problemomis, terorizuoja visą klasę ir mokytoją, o direktorius nieko nedaro dėl "krepšelio".

  19 0
  Atsakyti
 • z
  zeka 2020 rugsėjo 11 09:55:01

  Kodėl priešpastatomi ir lyginami nepalyginami dalykai? Rekia ir menų reikia ir matematikos.Tiesiog visiškai išbalansuotas pats procesas.Mokykla turi visapusiškai lavinti ir išmokyti vaikus taip , kad visuomenė būtų pasiruošusi gyvenimui ne tik meniškai ar tik matematiškai. Mokykla turi IŠMOKYT nes dabar ji pamažu virsta socialinių paslaugų centru.Ir per mažai skiriama dėmesio vidutinių gabumų vaikams.

  18 1
  Atsakyti
 • h
  henrikas 2020 rugsėjo 11 09:09:37

  pritariu daugiau tiksliūjų mokslų ypač matematikos , chemijos, fizikos.

  8 11
  Atsakyti
 • N
  Neduok 2020 rugsėjo 11 07:35:46

  dieve, jei būtų man tekę mokytis tokioj mokykloj, kur vietoj menų pamokų matematika sukišta. Deja, esu humanitarė, ir dar ,,prie meno", tai, pagal šito žmogaus supratimą būčiau turėjusi laužyti save ir galų gale būčiau baigusi mokyklą, save laikydama nevisaverčiu žmogumi... Baisus požiūris!Tokių žmonių išvis negalima prileisti prie ugdymo!!!!

  23 9
  Atsakyti
 • R
  Rokas 2020 rugsėjo 11 01:37:23

  Kvailiausias dienos komentaras - kovoti su kažkuo apie tai nekalbant. Kaip stručiams, sukišantiems galvą į smėlį - nematau, vadinasi, nėra.

  6 1
  Atsakyti
 • t
  tyla- gera byla 2020 rugsėjo 10 23:23:21

  Ir kaip mes ir daug kartu iLietuvoje ki musu isgyveno be “ lytiskumo” mokymo? Apie ka ir kokiu tikslu apskritai apie tai kalbama? Kam ausinti burna ir gaisti laika niekams?Kazkoks briedas. Nera svietimui kur pinigu deti,kai mokytoju algos apgailetinos? Kur ritasi Lietuva? Mes patys zinom kas esam,kad musu draugai ,pazistami ar nepazistami ir pan.ir netrukdom vieni kitiems gyventi.Ir viskas. Kai Amerikoje nejauno,garsaus tamsiaodzio aktoriaus zurnalistas paklause kaip kovoti su rasizmu,jis atsake: “Nekalbeti apie tai.” Ismintinga. Tas pats su tuo taip lietuviu garbinamu is Vakaru atpustu “ lytiskumu”- niekam nereikia tu ju mokymu- tai tik pinigu svaistymas.

  24 1
  Atsakyti
 • A
  Agne 2020 rugsėjo 10 22:38:59

  As irgi emiau savo vaikui kerepetitoriu is mokslodozes, vaikas is karto pamilo matematika. Jauni specialistai zino, kaip perteikti informacija.

  3 9
  Atsakyti
 • R
  Rima 2020 rugsėjo 10 21:43:32

  Mintys gražios, o realiai šiemet dvyliktokams A lygiu skyrė dvi pamokas per savaitę, dar tris,- kartu su B lygiu besimokančiai s klasiokais. Esu tikrai pasimetus, man tau iššūkis, kaip organizuoti tokias pamokas

  10 1
  Atsakyti
 • V
  Vartotojas 2020 rugsėjo 10 21:22:16

  Nu vartotojai nekuria, jiem literatūros, muzikos, šokio ar dailės nereikia? Čia runkelija ,bet ne Japnija.

  16 1
  Atsakyti
 • M
  Menas elitui 2020 rugsėjo 10 21:14:16

  Taigi,menas tik elitui, tai prabanga ir kam kiaulėm perlai?

  23 2
  Atsakyti
 • R
  RK 2020 rugsėjo 10 20:47:05

  Būtent!! Užtenka tų idiotiškų dainų ir šokių konkursėlių per visas menkystiškas tv. Matematika yra mokslų karalienė, o ne kažkokie menai. XXI amžius.

  11 20
  Atsakyti
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Grįžti į straipsnį
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar ketinate švęsti Jonines?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kur slepiatės nuo tropinių karščių, užklupusių Lietuvą?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+21 +27 C

+22 +29 C

 

+18 +27 C

+31 +35 C

+21 +35 C

 

+23 +30 C

0-6 m/s

0-7 m/s

 

0-4 m/s

       

Nuorodos