respublika.lt

Receptas šalies švietimui - mažiau menų, daugiau matematikos - straipsnio komentarai:

 • L
  Labai paviršutiniškas 2020 rugsėjo 10 16:52:48

  ir ribotas matymas bei supratimas šio direktoriaus. Jaunus žmones pirmiausiai reikia ugdyti visapusiškai, kelti jų sąmoningumą, kad jie s`ąmoningai suvoktų, kam toms žinios jiems reikalingos.Bet vien žinių supteikti tikrai neužtenka, ypač tiems protingiausiems mokiniams, nes žmogus tai ne robotukas, ne auotmatukas, žmogus- dvasinga būtybė, todėl daug svarbiau, kad tas žmogus gautas žinias naudotų geriems darbams. Kaip pasakė D.Mendelejevas- žinios be dvasingumo yra kardas bepročio rankose. Nuoširdus patarimas šiam direktoriui- labai pasigilinti į šį Sokrato pasakymą: pažink save. Kai pažinsi save, o tas nėra jau taip ir paparasta, tada bus aiškaiu kaip teisingai ugdyti "elitinės" gimnazijos mokinius, o ne tik prikrauti jiems tų žinių, tada gal ateis šiam direktoriui supratimas, kam reikia žmogui menų.

  71 8
  Atsakyti
 • N
  Nuomonė 2020 rugsėjo 10 13:41:58

  Ne visi visos šeimos gali leisti vaikus į mokamas menų mokyklas.Taigi, išėmus menus iš mokomųjų programų, gausime nekultūringus robotus, kurie, išskyrus, savo matematikas ir fizikas....daugiau nieko ir neišmanys. O lytiškumas jau brukamas ir lopšeliuose. Tai kokią mes išugdysime ateities kartą?

  42 6
  Atsakyti
 • P
  Patarimas ir pasiūlymas 2020 rugsėjo 12 08:14:01

  šios gimnazijos direktoriui ir visiems jo gimnazijos mokytojams pasidomėti tokia tema kaip aukso pjūvis arba dieviškoji proporcija, kur pamatys patys kaip tiesiogiai matematika susijusi su menu, gamta.Gal šiek tiek akys atsivers šiems žmogeliams , gal jie patys pradės suprasti, kokie jie riboti, kaip neteisingai dirba su tais pačiais protingiausiais mokiniais, nes svarbiausia tai ne sausos žinios,ne šimtukais išpuošti atestai, o tai, ką gražaus, gero, kilnaus, tauraus Mokytojas įrašo į mokinio širdį.

  34 1
  Atsakyti
 • N
  Net sunku patikėti 2020 rugsėjo 11 18:01:36

  kad geriausios Lietuvos gimnazijos direktorius taip primityviai mąstantis žmogus. Juk jis turėtų būti įkvepiančiu pavyzdžiu savo mokiniams, rodyti jiems teisingą gyvenimo kryptį, nes juk tie geriausi šalies moksleiviai turėtų būti ruošiami tapti valstybės vadovais, ministrais. Šis jaunimas turi būti ugdomas, auklėjamas taip, kad suprastų, jog savo gabumus, talentus turės panaudoti kuriant valstybę, kad sėkmės idealą seniai laikas keisti tarnystės idealu. Kam kurti tokią gimnaziją, kurios vienintelis tikslas kuo daugiau šimtukų ir olimpidininkų. Tai yra labai egoistiniai tikslai, kurie pražūtingi tiek asmeniškai žmogui, tiek visai visuomenei.

  32 3
  Atsakyti
 • E
  Esmė 2020 rugsėjo 12 08:59:59

  ta ir yra, kai žmonės patys yra tokio labai riboto supratimo, tai jie labai drąsiai aiškina kitiems tokias visiškas kvailystes, kad nereikia menų, nereikia grožio, nereikia jautrumo, reikia tik kietų matematikų ir gyvenimas visiems pagerės.Tik klausimas, kodėl jau ketvirtį amžiaus ta gimnazija išleidžia laidą po laidos tų šimtukininkų, bet kur jie po to visi dingsta, kodėl nevadovauja valstybei,nevaldo valstybės, juk jie čia protingiausi? Vienas N.Mačiulis vis liežuviu mala, vis mala, bet kaip matome iš jo tų primaltų "miltų" nėra jokios netgi mažiausios naudos, gal netgi daugiau žalos, nes juk sako indėnų išmintis, jeigu kalbi, tai tavo žodžiai turi būt geresni už tylą.

  27 1
  Atsakyti
 • K
  Kažin 2020 rugsėjo 10 14:18:08

  ar nors vienas iš 141 mūsų išrinktųjų išlaikytų tą matematikos egzaminą?

  26 1
  Atsakyti
 • P
  Pastebėjimas 2020 rugsėjo 12 11:47:21

  ponui T.Kivarui. Kaip jis sako, kad tie, kurie renkasi informatiką, tai jau žino, ką ateityje veiks. Tik iš kur ponas T.Kivaras žino, kokia žmonijos laukia ateitis? Visi dabartiniai ženklai rodo, kad žmogui tapus vien tokiu besočiu vartotoju tiesiog jau keliaujame visi link susinaikinimo- tai dega Sibiras, tai dega dabar Amerika, tai Beirutas pas save sprogdina, jauni žmonės žūsta ištisai autoįvykiuose, visą vasarą pro langus skraidė mažamečiai vaikai ir t.t. Tai ar to iš viso vaikus mokome? Gal verčiau mokosi doros, sąžiningumo, pareiginingumo, atsakingumo, atjautos, pagarbos ir meilės šalia esančiam žmogui ir visai mus supančiai aplinkai, kol dar turime gryno, tyro vandens, dar galime džiaugtis gamta.

  25 2
  Atsakyti
 • N
  Naujos kartos atsove 2020 rugsėjo 10 14:15:29

  Todel kad tobuleja karta ir matydami kokias nesamones ugdymo istaigos daro sako apsisikit galvas. Dar kelis metus tik atgal visi samdydavosi korepetitorius verkdavo ir cypdavo kad tik ismoktu nors ant islaikymo. O dabar vaikai supranta ant kiek tai yra nesvarbu. Tai paziurek kaip tai juokingai skamba. Kaip smelio dezej, nedavei man kastuvelio as tau smelio i akis papilsiu. Atims menus, duos daugiau matematikos, kurios daugelis nekencia. Visi esam individualus ir neturim buti verciami lauzyti save.

  24 8
  Atsakyti
 • t
  tyla- gera byla 2020 rugsėjo 10 23:23:21

  Ir kaip mes ir daug kartu iLietuvoje ki musu isgyveno be “ lytiskumo” mokymo? Apie ka ir kokiu tikslu apskritai apie tai kalbama? Kam ausinti burna ir gaisti laika niekams?Kazkoks briedas. Nera svietimui kur pinigu deti,kai mokytoju algos apgailetinos? Kur ritasi Lietuva? Mes patys zinom kas esam,kad musu draugai ,pazistami ar nepazistami ir pan.ir netrukdom vieni kitiems gyventi.Ir viskas. Kai Amerikoje nejauno,garsaus tamsiaodzio aktoriaus zurnalistas paklause kaip kovoti su rasizmu,jis atsake: “Nekalbeti apie tai.” Ismintinga. Tas pats su tuo taip lietuviu garbinamu is Vakaru atpustu “ lytiskumu”- niekam nereikia tu ju mokymu- tai tik pinigu svaistymas.

  24 1
  Atsakyti
 • M
  Menas elitui 2020 rugsėjo 10 21:14:16

  Taigi,menas tik elitui, tai prabanga ir kam kiaulėm perlai?

  23 2
  Atsakyti
 • N
  Neduok 2020 rugsėjo 11 07:35:46

  dieve, jei būtų man tekę mokytis tokioj mokykloj, kur vietoj menų pamokų matematika sukišta. Deja, esu humanitarė, ir dar ,,prie meno", tai, pagal šito žmogaus supratimą būčiau turėjusi laužyti save ir galų gale būčiau baigusi mokyklą, save laikydama nevisaverčiu žmogumi... Baisus požiūris!Tokių žmonių išvis negalima prileisti prie ugdymo!!!!

  23 9
  Atsakyti
 • M
  Mainotas 2020 rugsėjo 11 09:58:41

  bepigu ponaičiui kalbėt apie pedagogikos aukštumas kai jo mokykloje surinkta grietinėlė (beje labai mikliai išsisuko apie modernių "vertybių" diegimą). pabandytų pamokytojaut kaimo mokykloj, kur klasės gale sėdi žlobas su psichikos problemomis, terorizuoja visą klasę ir mokytoją, o direktorius nieko nedaro dėl "krepšelio".

  19 0
  Atsakyti
 • J
  Janina 2020 rugsėjo 10 18:14:46

  Labai puikus straipsnis.Butinai reikia ivesti rimtas pamokas mokykloje mazinant nereiksmingas pamokas.stipriau besimokantiems mokiniams tikrai nebus per sunku.Tiems kam sunku ir ne vieta aukstojoj mokykloj.Taip pakils ir aukstuju autoritetas kai i jas negales istoti berasciai .

  19 18
  Atsakyti
 • B
  Beta 2020 rugsėjo 10 16:18:40

  Jeig vel prasides nuotolinis mokymas, tai kitais metais jokio egzamino vaikai neislaikys, sedi prie tu kompu ir nieko nesupranta, susikalbet su mokitoju neimanoma, matomai ir siekiama, kad durniais taptu. Geru pedagogu ant pirstu galime suskaiciuot, mokytojai pikti, depresuoti, vienžo, bardakas amzinas, po seimo rinkimu vel prasides naujoves kurias ivedines nauji buozgalviai

  18 4
  Atsakyti
 • z
  zeka 2020 rugsėjo 11 09:55:01

  Kodėl priešpastatomi ir lyginami nepalyginami dalykai? Rekia ir menų reikia ir matematikos.Tiesiog visiškai išbalansuotas pats procesas.Mokykla turi visapusiškai lavinti ir išmokyti vaikus taip , kad visuomenė būtų pasiruošusi gyvenimui ne tik meniškai ar tik matematiškai. Mokykla turi IŠMOKYT nes dabar ji pamažu virsta socialinių paslaugų centru.Ir per mažai skiriama dėmesio vidutinių gabumų vaikams.

  18 1
  Atsakyti
 • T
  Tojo 2020 rugsėjo 11 17:07:28

  Dirbu švietimo sistemoje ir nesu suuikusi tokio primityvaus mąstymo žmogaus nei kolegų tarpe nei administracijoje...nekalbu apie vadovą,kuris privalo būti visapusiškas-čia gi ne profesinė technikos mokykla...Ir ne tik-o įžvalgų lėkštumas dėl egzamino rezultatų...Nei mąstymo nei erudicijos-nepasisekė šiai gimnazijai.Gėda ir net nejauku skaityti.Atsprašau.

  18 3
  Atsakyti
 • Z
  ZUK 2020 rugsėjo 10 15:31:51

  Labai teisingas požiūris-kuo daugiau matematikos,kuo daugiau.Bet matematikos mokytojais gali būti ne kiekvienas,baigęs matematikos pedagogines studijas.Čia reikia ir talento prieinamai ir suprantamai išdėstyti dalyką.Mokytojas pats turi suprasti ko vaikai nesuprato ir dar kartą suprantamai išaiškinti.ir jokių spragų čia būti negali.Jei sugrius dėstymo seka,sugrius visas matematikos mokymosi esmė ir tikslas-jis bus beprasmis.Ir dar-kartojimas,kartojimas ir kartojimas.Kartojimas yra mokslo motina.

  16 2
  Atsakyti
 • Š
  Šiaip jaunuiliai nemato prasmės 2020 rugsėjo 10 18:15:48

  Kadangi,motyvas mokytis tik tam,kad gauti diploma visai silpnas. Pabaigus studijas dauguma nueina kitais keliais.

  16 0
  Atsakyti
 • V
  Vartotojas 2020 rugsėjo 10 21:22:16

  Nu vartotojai nekuria, jiem literatūros, muzikos, šokio ar dailės nereikia? Čia runkelija ,bet ne Japnija.

  16 1
  Atsakyti
 • t
  tiek 2020 rugsėjo 10 13:53:18

  kodėl priėjom prie tokios padėties? Kaltas mūsų politikų elitas. Buvęs švietimo ministras Steponavičius - tiesiog geriausias to pavyzdys .Prisimenu,kaip jis kalbėdavo TV ekrane ,kad lietuviams tikrai nereikia tiek daug su "aukštaisiais" (suprask,kad tiesiog per daug reikalaujame ir iš mokinių ,per daug jų motyvuotų siekt gerų mokslo rezultatų ,matematikos tame skaičiuje. Už tokį požiūrį jau tada jį reikėjo skubiai šveist iš ministrų ,o gal ir iš Lietuvos su "vilko" bilietu . Nežiūrint jo baigtų mokslų - jie tikrai žmogui intelekto ,inteligentiškumo jam nepridėjo.

  15 0
  Atsakyti
 • G
  Gėda 2020 rugsėjo 12 09:19:15

  Už tokius pedagogus! Ankstyvais tarybiniais metais ant bangos buvo darbinis parengimas ir buvo naikinami mokytojai, galvojantiys kitaip. Dabar vos ne tas pats. Tik vergų darbo rinkai ugdymas

  14 1
  Atsakyti
 • R
  Romas 2020 rugsėjo 11 14:21:00

  Ir ka musu mokykla dabar duoda vaikams,absoliuciai nieko,direktorius nusisneka,mokykloje turi buti ir menai ir fizinis lavinimas ir tikslieji mokslai,istorija,geografija,tik taip isauginsime jaunaja karta,nevisi vaikai gabus,bet jiems bus duodamas nors bendras isprusimas ir suvokimas apie gyvenima,kas nores tas mokinsis,pirmiausiai mokykla turetu tapti jaunam zmogui startu igyvenima,reiketu baigti vaikams brukti liberalizmo ir globalizacijos idejas,o mokinti buti zmonemis,nes Lietuvoje man atrodo nedaug liko tokiu.

  13 2
  Atsakyti
 • J
  Joana 2020 rugsėjo 12 06:54:33

  Tik bukas žmogus gali taip kalbėti. Menas netrukdo tiksliesiems mokslams, o juos paaiškina, įprasmina. Ar mums reikia neissilavinusių robotų tiksliukų?

  12 2
  Atsakyti
 • J
  J.V.Gėtė pasakė 2020 rugsėjo 14 09:30:30

  Mokytojas, sugebantis įkvėpti mokinius nors vienam geram poelgiui, nors vienam puikiam eilėraščiui, padaro daugiau nei tas, kuris mūsų atmintį užpildo daugybe pagal pavadinimą ir formą suklasifikuotų dalykų

  12 0
  Atsakyti
 • M
  Menas 2020 rugsėjo 12 07:00:53

  stebiuosi tokiais pareiškimais. Jau kūrybiškumo mokiniams nereikia? O gal kaip tik mokyklose jis per mažai ugdomas, paliekant viską iskalimui...

  11 2
  Atsakyti
 • R
  RK 2020 rugsėjo 10 20:47:05

  Būtent!! Užtenka tų idiotiškų dainų ir šokių konkursėlių per visas menkystiškas tv. Matematika yra mokslų karalienė, o ne kažkokie menai. XXI amžius.

  11 20
  Atsakyti
 • R
  Rima 2020 rugsėjo 10 21:43:32

  Mintys gražios, o realiai šiemet dvyliktokams A lygiu skyrė dvi pamokas per savaitę, dar tris,- kartu su B lygiu besimokančiai s klasiokais. Esu tikrai pasimetus, man tau iššūkis, kaip organizuoti tokias pamokas

  10 1
  Atsakyti
 • P
  Protas 2020 rugsėjo 11 23:12:38

  Menams vos po vieną pamoką, matematika -kasdien. Tiesiog nuobodus matematikos turinys ir nėra motyvacijos mokytis.Menai bent šiek tiek išmoko kūrybiškumo.

  10 2
  Atsakyti
 • M
  Mano nuomone 2020 rugsėjo 12 15:51:17

  Mokykloje kiekvienas vaikas per 12metu turi ismokti darbininkiska soecialybe,virejas,siuvejas,vairuotojas,santechnikas,o toliau po mokyklos gali eiti dirbti ar mokytis,o specialybe pravers gyvenime

  9 1
  Atsakyti
 • M
  Marytė 2020 rugsėjo 10 18:11:44

  Vargu ar kas prisimena įvykį Vilniuje gal prieš 30 metų , kai atsipalaidavosi iš sovietijos mokytoja atsinešį į klasę agurką ir rodė mokiniams kaip reikia užmauti prezervatyvą. Ką darė su tuo prezervuotu agurku , neprisimenu.

  8 3
  Atsakyti
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Grįžti į straipsnį
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • APSINUODIJO: valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, penktadienį gavusi informacijos iš Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos vadovybės apie sunegalavusius vaikus ir virtuvės darbuotoją, nedelsiant pradėjo tyrimą - blogai pasijuto 12 vaikų, kurie maitinosi šios mokyklos valgykloje ir keletas iš jų jau gydomi ligoninėje.
 • AR NEBAISU: ketvirtadienį Vilniuje, atliekų surinkimo bei rūšiavimo teritorijoje, rasta galimai žmogaus kaukolė - policijos departamento pranešime sakoma, kad ji aptikta apie 15 val. Liepkalnio gatvėje.
 • PAVOJINGA ZONA: Filipinams priklausančią Mindanao salą sudrebino 5,1 balo stiprumo žemės drebėjimas, ketvirtadienį pranešė šalies Vulkanologijos ir seismologijos institutas.
 • RADINYS: trečiadienį atliekant remonto darbus Bulgarijos sostinėje, Caro Boriso III gatvėje, buvo rasta XX amžiaus vidurio aviacinė bomba - radinio vieta atitverta, sprogmens neutralizuoti atvyko išminuotojai.
 • VĖL NEBUS: didžiausia šalyje mažmeninės prekybos akcija „Jamam“, sutraukdavusi šimtus tūkstančių pirkėjų, šią gegužę nebus organizuojama - tai jau trečias kartas iš eilės, kai dėl pandemijos ir karantino ribojimų „Akropolis Group“ nusprendė atšaukti didžiųjų nuolaidų dienas.
 • STEBUKLAS: moteris iš Malio antradienį pagimdė devynetuką – dviem kūdikiais daugiau nei medikai matė motinos įsčiose per tyrimus ultragarsu - 25 metų Halima Cissė dėl geresnės medicininės priežiūros atvyko į Maroką, kur jai po cezario pjūvio operacijos gimė penkios mergytės ir keturi berniukai.
 • NEDRAUGIŠKI: sulaukusi kelių vartotojų skundų, Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba nustatė, kad statybinių medžiagų ir apdailos prekių prekybos tinklas „Ermitažas” nevykdė pareigos atsakyti į rašytines vartotojų pretenzijas ir todėl įmonei skirta 400 eurų bauda.
 • KELIAUKIME: Dzūkijos nacionaliniame parke lankytojų laukia atsinaujinęs Merkinės piliakalnis - populiarus ir gilią istoriją menantis piliakalnis buvo tvarkomas pagal Valstybinės saugomų teritorijų tarybos vykdomą projektą „Kraštovaizdžio vertybių apsauga ir pritaikymas pažinti“.

 • PAGALIAU: Vilniuje šildymo sezonas bus baigiamas trečiadienį, gegužės 5 dieną, pranešė Vilniaus miesto savivaldybė.
 • IRAKE: į oro pajėgų bazę Irako Bagdado oro uoste, kur dislokuoti JAV vadovaujamos koalicijos kariai, sekmadienį buvo paleistos dvi raketos, viena iš jų buvo perimta, tačiau už ataką niekas atsakomybės neprisiėmė, o aukų rasta nebuvo.
Daugiau

Dienos klausimas

Kaip vertintumėte lyties pasirinkimo galimybę pase?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar pritartumėte skiepų paso idėjai, jei jį turėdami galėtumėte laisvai gyventi?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
1. Sorošo tinklas Lietuvoje: Ką rašė „Respublika" apie Džordžą Sorošą prieš 15 metų
2. Vitas Tomkus: GEROVĖS VALSTYBĖ YRA PEDERASTŲ VALDŽIA PLIUS VISO PASAULIO SKAITMENIZACIJA! („Pederastais“ liaudis paprastai vadina tuos, kurie kenkia savo Valstybei)
3. „MARŠ, MARŠ, TRA-TA-TA!“
4. Olava STRIKULIENĖ: Lietuva 2146 m.: tegyvuoja „оно"
5. ŠEIMOS GYNIMO MARŠAS - LIETUVOS ŠANSAS AR KVAILIŲ VILTIS?
6. Bažnyčia stos mūru už šeimą
7. Vitas Tomkus: PIRMYN VERGAI NUŽEMINTIEJI, ATSTUMTIEJI, NUSKRIAUSTIEJI IR NUTEISTIEJI!
8. Arvydas JUOZAITIS: „Palaikau šeimos žygį. Reikia, kad jis būtų“
9. Goda JUOCEVIČIŪTĖ: Sveiki žmonės – kaip raupsuotieji
10. Vitas Tomkus: TĖVYNE, TAU MŪSŲ ŠIRDŽIŲ SUTARTINĖ!
11. DIDŽIOJI IŠPAŽINTIS
12. Vitas Tomkus: NE TAU, MARTYNAI, MĖLYNAS DANGUS!!!
13. Algimantas RUSTEIKA: Geras pensininkas - miręs pensininkas
14. Danutė ŠEPETYTĖ: Klausimas tautiečiui: ar dar ne per karštas vanduo?
15. Audrius BUTKEVIČIUS: Kam Dievas siunčia karvelį?
16. Skirmanto Malinausko melas ir „tiesa“
17. Vitas Tomkus: KADA KARAS?
18. Raimondas DIKČIUS: Koronapandemijos scenarijui – šimtas metų
19. Nuo šiol VLKK draus žodį „pederastas“
20. Vitas TOMKUS: „Musė maišė, musė maišė, uodas vandens nešė!“
21. Vito TOMKAUS Sekmadieninis pamokslas, buvusiam giminaičiui Skirmantui MALINAUSKUI
22. Vitas Tomkus: SUBINLAIŽIŲ „AUKSO AMŽIUS“
23. DEVYNERI METAI NELAISVĖJE (Milijonieriaus Vito Tomkaus interviu su milijardieriumi Raimondu Baranausku)
24. Vitas Tomkus: RINKTI AR NERINKTI?
25. Vitas Tomkus: O AŠ IR TOLIAU PALAIKYSIU RUSIJĄ, NORS VISI PASIUSKIT!
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+1 +7 C

+1 +6 C

 

+1 +7 C

+5 +11 C

+5 +10 C

 

+10 +14 C

0-7 m/s

0-6 m/s

 

0-7 m/s

       

Nuorodos