respublika.lt

Raimondas DIKČIUS: Metalinės Žiurkės metai (II dalis)

(59)
Publikuota: 2022 sausio 24 09:35:58, Raimondas Dikčius
×
nuotr. 1 nuotr.
Kinija. Raimondo Dikčiaus nuotr.

Pirminė versija, kad šikšnosparniai, kinų mitologijoje laikomi laimės simboliais, užnešė žmonėms virusus, pasirodė visiškai absurdiška. Kinijoje šikšnosparniais niekas neprekiauja ir jų nevalgo, nors vietiniai ėda tikrai daug visokių mums dar neįprastai ant puotos stalo atrodančių gyvių. Tada PSO ekspertai, kad nesukompromituotų nei kinų, nei JAV laboratorijų, kuriančių baktereologinius ginklus, paskleidė egzotinę sąmokslo teoriją, esą koronavirusas užgimė pas šikšnosparnius sunkiai pasiekiamuose Pietų Kinijos kalnuose ir tada tarpinė grandis - barsukai kažkokiu mistiniu būdu ir dėl sveiku protu nesuvokiamų priežasčių, prasidėjus klimato atšilimui, ėmė kažkaip santykiauti su šikšnosparniais, o tada šitos karštos meilės metu apsikrėtę šikšnosparnių koronavirusais, pastaruosius atgabeno į Uhano turgų. Suprantat, barsukai įsijuosę nešė virusus iš Junanio provincijos iki Uhano pusantro tūkstančio kilometrų.

 

 

 

Tuo tarpu Uhano virusologijos laboratorija, anot kai kurių informacijos šaltinių, randasi kitoje kelio pusėje prieš liūdnai pagarsėjusį turgų. Ir jei taip yra, tai kiekvieną dieną laborantai su moksliniais laipsniais ir be jokių laipsnių pietų metu, kuris trunka nuo 12 iki 14 valandos, ir vakarienei, kuri kasdien trunka nuo 18 iki 20 valandos, eidavo į šalia turgaus įsikūrusias valgyklas ir restoranus šliurpti makaronų, lesti ryžių ir šlamšti jiaozų bei baozų, pagardintų visokiais egzotiniais gyviais. Žinoma, kaip skelbia PSO, ne jie virusą į turgų užnešė, bet vargšai, niekuo dėti barsukai. Gerai dar, kad į viruso nešiotojus neįkinkė Gobio dykumos kupranugarių.

Vėliau, kai jau ne tik mąstantys žmonės, bet net patys durniausi ir įtaigiausi pasaulio gyventojai ėmė šaipytis iš šikšnosparnių, skujuočių ir barsukų pandemijos versijos, Vakarų žiniasklaida ėmė eskaluoti laboratorinę SARS-COV-2 kilmės versiją, žinoma, nurodydama Uhano virusologijos laboratoriją (įdomiausia, jog, tik prasidėjus koroninei psichozei, ta pati žiniasklaida įkyriai teigė, esą laboratorinė viruso kilmė - tai konspirologų, plokščiažemių ir acto garintojų prasimanymas).

O kinų žiniasklaida iš karto atsakė net keliomis amerikietiškomis virusų kilmės versijomis. Viena jų - atseit amerikiečių kariai per kažkokias aną vasarą vykusias žaidynes Uhane užvežė ten mutavusių koronavirusų, o tie neva laukė iki kinų Naujųjų metų ir tada netyčia suaktyvėjo. Tuo pačiu medijos vėl papylė siaubo į jau išblėstančios transatlantinės psichozės židinį, neva virusas naujas, baisus, nežinomas, o jei jau iš laboratorijų, tai tikras baisulys.

Be to, lyg iš gausybės rago pasipylė SARS-COV-2 mutacijos. Kokių tik neužsiveisė: ir britiška, ir Amazonės, ir braziliška, ir vietnamietiška, ir indiška delta, ir delta plius, net pas mus lokalus Anykščių štamas išsibujojo. Naujausi išsigalvojimai tapo liamda štamas, ėmęs stumti ir deltą, ir deltą plius iš informacinio lauko, ir supernaujas omikronas. Taip pat garsiausiame pasaulyje medicinos žurnale „Lancet" buvo publikuotas straipsnis, neva nuo covido žmonės kvailėja. Jei nuo ko ir kvailėja, tai nuo informacijos, skleidžiamos mainstryminėje žiniasklaidoje ir panašaus tipo žurnaluose.

Net neįgudusi akis lengvai gali pastebėti, kad koronavirusų mutavimo ir kovos prieš juos metodikos parengtos pagal kompiuterinių virusų pasklidimo schemas. Jei updatinasi nauji kompiuterių virusai, tai ir apsaugos sistemas reikia prieš juos upgradinti. Ta pati schema skaitmenos magnatų iniciatyva imta piršti ir normaliam virusų pasauliui, o ant kompiuterių, išmaniųjų telefonų ir gadgetų išaugusiai jaunajai kartai tai atrodo savaime suprantama, kitaip ir būti negali. Tačiau kompiuterių virusai ir natūralūs, biologiniai virusai neturi absoliučiai nieko bendra, nebent pavadinimą. Tai - medicininis faktas, patinka kam ar ne.

Lygiagrečiai žmonės buvo pradėti gąsdinti naujo paukščių gripo atvejais Kinijoje, taip pat juoduoju pelėsiu, persiduodančiu per plaučių vėdinimo aparatus ir puolančiu išsekusias koronaviruso aukas, Indijoje, naujais buboninio maro atvejais Mongolijoje bei tymų protrūkiais Ukrainoje.

Visas tas pasaulį apėmęs cirkas greičiausiai buvo sugalvotas G20 ar Davoso šabašuose, ir scenarijuje numatyta kaltinti vieni kitų virusologines laboratorijas, mat taip sustiprinamas įspūdis, neva planetoje vyksta kažkas tokio baisaus, beveik antgamtiško. Esą globaliam progresui trintis prideda papildomo žavesio. Ji netgi būtina. Kuo ji stipresnė, kuo karštesnė, tuo geriau. Juk žarijos atsiranda nuo degimo.

Svarbiausia - bet kokia kaina nukreipti pasaulio gyventojų dėmesį nuo esminio dalyko - kad tai įprasti, mažai kenksmingi virusai, seniai cirkuliuojantys po pasaulį. Nauji tik virusų pavadinimai. Va, ir visas fokusas. Faktiškai ta pandemija organizuota mainstryminės žiniasklaidos, skaitmenos magnatų, farmacijos kompanijų ir finansų avantiūristų bei jiems talkinančių, o gal net ir vadovaujančių nesąžiningų politikų. Psichozės tikslai - primityvūs ir paprasti: geopolitinės bei ideologinės įtakos, finansinių srautų, turto ir gamtinių resursų perdalijimas pasaulyje.

XX amžiuje tai jau buvo bandyta padaryti, tiesa, labai drastiškomis priemonėmis. Tada tai vadinta Pirmuoju ir Antruoju pasauliniais karais. Jų metu išžudyta ir nukankinta milijonai žmonių. Trečiąjį pasaulinį karą dominuojančios valstybės, ko gero, susitarė pravesti hibridine forma, kad nebūtų iš pagrindų sužlugdyta viso pasaulio ekonomika, bet tai nereiškia, kad toks naujoviškas kovos būdas pareikalaus mažiau žmonių gyvybių, tiksliau, negimusiųjų.

Kam žudyti žmones, kai galima sukurti sąlygas jiems nebegimti, o likę ir patys išmirs. Kai kurioms šalims, tokioms kaip Kinija ir Indija, žmonių populiacijos sumažėjimas - netgi į temą, o va, Rusijai, jau nemažai metų iš eilės ir taip kenčiančiai nuo demografinės krizės - žmonių gimstamumo drastiško sumažėjimo ir neproporcingo mirtingumo, tai būtų katastrofa. Šiaip jau Rusijos teritorijos su didžiausiais pasaulio gamtos ir naudingųjų iškasenų resursais ir turėtų tapti pagrindiniu prizu Trečiojo pasaulinio - hibridinio - karo nugalėtojams.

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (59)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar A.Anušauskui atsisakius ministro kėdės reikėtų svarstyti L.Kasčiūno kandidatūrą?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar galvojate emigruoti iš Lietuvos?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-2 +2 C

-1 +4 C

-2 +4 C

+3 +8 C

+5 +10 C

+5 +9 C

0-3 m/s

0-3 m/s

0-5 m/s