Netikite skiepais - laukite policijosnuotraukos (72)

2021 sausio mėn. 12 d. 10:13:06 Perskaitė 8504

Kova su vadinamaisiais antivakseriais ima peržengti sveiko proto ribas. Su tuo susidūrė žinomas vegetarinės virtuvės šefas Žilvinas Užkuraitis, kuris prieš pat Naujuosius metus savo namuose sulaukė policijos vizito. Pasirodo, policija pas jį apsilankė dėl jo įrašo socialiniame tinkle, kuriame jis pasidalino nuomone apie jį nustebinusią reklamą.

 

Gruodžio 30 d. socialiniame tinkle „Facebook" pasklido tiesioginis vaizdo įrašas, kuriame policijos pareigūnai lankosi pas Ž.Užkuraitį. Atvykęs ekipažas paaiškino, kad „gavo pranešimą, jog jis savo socialinio tinklo anketoje skelbia galimai melagingus faktus - tekstinius ir vaizdinius pranešimus - apie skiepų poveikį. Oficialiai įspėjo dėl neleistino ir pavojingo visuomenei ar jos narių interesams elgesio ir patikino, jeigu gaus informacijos, kad jis ir toliau skleidžia melagingus bei tikrovės neatitinkančius faktus, jam gali būti skiriama administracinė bauda arba pritaikyta baudžiamoji atsakomybė."

Ž.Užkuraitis spalio mėnesį savo socialinio tinklo anketoje pasidalijo vaizdo įrašu, kuriame jis filmuoja kariuomenės reklamą, skelbiančią: „Mūsų pareiga - saugoti rytojų." Vyras sako, kad ši reklama jam priminė sovietines reklamas su panašiais šūkiais. O labiausiai jį nustebino, kad tokia reklama yra skelbiama taikos metu. Ž.Užkuraičio nuomone, reklama gali būti susijusi su naujo Karo policijos įstatymo pakeitimais. Vyras svarsto, galbūt reklama reiškia, kad kariai siunčiami į visuomenės sveikatos centrus, saugoti mus nuo koronaviruso. „Kiekvienas turime apsispręsti, kokiu būdu pasipriešinti idiotams valdžioje. Mane gyvą kažin ar jiems pavyks paskiepyti. Su savimi pasistengsiu pasiimti vieną ar kelis iš jų, jeigu bus naudojama prievarta. Kas čia - komercinė organizacija?" - nusijuokia Ž.Užkuraitis. Vaizdo įraše savo sekėjams vyras papasakoja jo pažįstamo istoriją, kuris prieš kelerius metus kariuomenėje buvo paskiepytas keliais skiepais, po kurių prastai pasijuto, o galiausiai buvo paguldytas į psichiatrijos ligoninę.

- Jus nustebino policijos vizitas dėl vaizdo įrašo? - „Vakaro žinios" paklausė vegetarinės virtuvės šefo Žilvino UŽKURAIČIO.

- Nustebino. Jau buvo vakaras, apie 19:30 val., iš pradžių nesupratau, kad čia policija. Pamatęs pareigūnus, pasiėmiau telefoną, kad galėčiau viską transliuoti tiesiogiai. Policininkai elgėsi mandagiai, tačiau, kodėl jie atvyko, taip ir nesupratau, nes jokio dokumento nepaliko. Todėl parašiau pareiškimą, kad paaiškintų, kokiu pagrindu ekipažas buvo atsiųstas. Nes jeigu tik dėl mano įrašo socialiniame tinkle, tai tikrai atrodo keistai.

Sistema eina diktatoriškos nuomonės link. Nors atrodo, kad ir pati sistema ima „lūžinėti". Žinoma, policijos pareigūnai, matyt, tik vykdė kažkieno įsakymą. Bet žmonių taip gąsdinti negalima. Sistema mato tik piliečius ir asmenis, kuriems numatyti įstatymai ir jų laikymasis, bet pamiršo, kad esame žmonės ir turime teises.

Mus gąsdina žiniomis apie įvykius Baltarusijoje, pasakoja, kaip ten baisu. O pas mus kas vyksta? Man atrodo, kad jau perspjovėme Baltarusiją.

- Gal dabar socialiniame tinkle būsite atsargesnis, bendraudamas su draugais ir sekėjais?

- Esu laisvas žmogus. Kaip kažkas man gali būti viršininkas? Mano viršininkas yra Dievas.

- Priskiriate save prie antivakserių, sąmokslo teoretikų, netikinčių pandemijos egzistavimu?

- Nežinau, ar turiu būti prie kažko priskirtas. Tiesiog, manau, kad vadovaujuosi sveika nuovoka. Dėl skiepų su savo bendraminčiais kreipėmės į valdžios institucijas, pranešdami, kad mes nepritariame skiepams. Iš Sveikatos apsaugos ministerijos gavome patikinimą, kad nebus skiepijami žmonės be jų sutikimo. Sutikimas turi būti raštiškas. Buvome patikinti, kad priverstinio skiepijimo nebus.

Nieko nenoriu kaltinti, manau, laikas parodys, kas šiandien yra teisus, o kas - ne. Gal sulauksime laiko, kai dabartiniai vyriausybių nariai bus klausinėjami, kodėl su žmonėmis elgėsi vienaip ar kitaip. Jie atsakys, kad tik vykdė pavestas užduotis. Nors vykstant Niurnbergo procesui, teisme buvo aiškiai pasakyta, kad negalima aklai vykdyti gautų užduočių, žmogus turi ir pats galvoti priimdamas sprendimą.

- Esate vegetariškos virtuvės šefas ir sveikos gyvensenos propaguotojas. Kaip patartumėte stiprini imunitetą, kad mažiau kibtų visokie virusai?

- Imunitetas yra geriausia apsauga nuo virusų. Jis gali būti įgimtas ir įgytas. Žinduolių imunitetas perduodamas žindant. Todėl visuomet rekomenduoju mamoms žindyti savo kūdikius kuo ilgiau ir taip sustiprinti vaikelio imunitetą visam gyvenimui. Jei vaikas buvo mažai žindomas, suaugęs jis gali įgyti imunitetą laikydamasis sveikos gyvensenos, sportuodamas. Tačiau šiandien, pandemijos fone, apie tai mažai kalbama.

Bet pirmiausia reikia nustoti žiūrėti televizorių, nes zombiadėžė šiandien mums visiems daro pačią didžiausią žalą. Net didžiausiam sveikuoliui 20 dienų kartokite tą pačią informaciją ir jis pradės tai kartoti. Tai yra neurolingvistinis programavimas. Šiandien tai daroma per televiziją ir trunka ilgiau nei 20 dienų. Kiek žmonių turi atsparumą tokioms manipuliacijoms?

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net