respublika.lt

Neoliberalų liaupsinta laisvoji rinka patyrė fiasko - straipsnio komentarai:

 • Antanas Bakaitis 2020 birželio mėn. 08 d. 09:04:47

  Pritariu g. Algimanto straipsniui ir mintims. Labai realiai parašyta.

 • Bravo 2020 birželio mėn. 06 d. 23:38:17

  Pagarbiai, dzukai.

 • Respublika gavo kritikos 2020 birželio mėn. 06 d. 23:30:21

  Gavo kritikos nes pradejo varyti leftioskiu skiedalus ir sask jau normalus straipsnis. Saunu taip ir toliau...

 • Gerb. Matuleviciau 2020 birželio mėn. 06 d. 11:46:35

  Grizkite, nes tokiu zmoniu musu valstybeje vienetai. Labai patiko ir jusu brolio laida su Grazuliu

 • StasysG 2020 birželio mėn. 06 d. 10:45:03

  ponas Matulevičius prieš LIETUVOS laisvos rinkos institutą. ponas Gylys prieš LIETUVOS laisvos rinkos institutą taip pat. Bet kodėl jie nesiūlo panaikinti tą kvailinantį Lietuvą institutą? Bent Lietuvos vardą išimtų iš Leontjevos glėbio.

 • Idomus faktai, gera analize 2020 birželio mėn. 05 d. 14:34:02

  lauksiu daugiau tokiu straipsniu (kiek neiprastu siam dienrasciui).

 • Česlovas 2020 birželio mėn. 05 d. 13:06:37

  Gerbiu Algimantą už jo tvirtą ir dorą, bei drąsią poziciją. Jam būtina grįžti į aktyvią politiką

 • juozas 2020 birželio mėn. 05 d. 09:21:52

  Gerb.ponai juk aisku,kad siuo metu yra 3-yssocialines grupes ,turtuliai,kvailai ir ubagai,todel ir visas valstybinis aparatas priima istatymus,tik turtuoliu naudai,o skurdo mazinimo prgrama skirta kvailiu mulkinimui,oubagai kaip buvuvo ubagais,taip ir liks,kol neprades egzistuoti socialine rinka,bet tada reikia keisti vyriausybes ir prezidento poziuri,kokioje mes sistemoje gyvename ,bet man atrodo,kad turtuolis niekad neuzijaus ubago,nes ji laiko kvailiu,todel mes ir tylime.

 • Jonė 2020 birželio mėn. 05 d. 07:07:42

  Atsiradus laisvajai rinkai, stebint kas vyksta parduotuvėse, ypač maisto prekių, širdis jautė, kad vyksta kažkas ne taip, nes.darėsi graudu matyti senelius, stovinčius prie maisto lentynų ir delnuose stumdančius monetas. Buvau dirbanti, todėl dažnai atverdavau savo piniginę... Sužinojus apie atsiradusius prekybininkus - milijonierius, milijardierius, darėsi keista, kaip valstybėje žmonės, kurie nieko nekuria ir negamina "vartosi it inkstai taukuose"... Tada kilo klausimas, kaip valdžia, seimas nieko nedaro, kad padėtis keistųsi. Ar niekas nemato,ar niekam, nerūpi, ar nesupranta??? Tada - ar neturi tėvų, senelių? Kai išėjau į pensiją ir pačiai teko kruopščiai susiplanuoti pirkinių sąrašą, kad nereikėtų delne stumdyti monetas... Savo kailiu patyriau, ką reiškia laisvoji rinka, JOS DIDENYBĖ, kurios, šiukštu, niekam negalima liesti. Ji, pasirodo, yra svarbesnė už žmogų... Perskaičiusi p. Algimanto Matulevičiaus straipsnį supratau, kad yra žmonių, kurie mato, supranta. Ir jiems rūpi. Ačiū.

 • tiek 2020 birželio mėn. 04 d. 23:25:05

  taip tai taip ,bet ir utopijos tamistos parašyme - sočiai. Pav. : kur tu brol paimsi tuos lanksčius ,greit ir efektingai veikiančius valstybinio aparato biurokratus. Toj vietoj jų turim tiek ir tokių ,kad utopija vien juos išvaikyt ir.....o kur gaut geresnių po to ? Na ,nors sąžiningesnių ir mažiau bijančių prisiimt reikiamu momentu atsakomybės . Tiek nebijančių ,jog net išmetimo iš darbo nebijotų (nekalbant apie drąsą prieš savo šefą :(. Ir tai - tik vienas iš tamstos utopijos variantukų .Jų valstybės sisteminėj pereturbacijoj tiek ,kad ne vieno instituto pajėgumų prireiktų vien surašyt ką ,su kuo ,už kiek ,per kiek ,,,,,etc.

 • Valstybės valdyme 2020 birželio mėn. 04 d. 18:28:36

  siekime skandinaviško ekonomikos valdymo modelio.Tai jie jau įrodė praktiškai pasauliui kas tai yra tikrasis socializmas

 • Algimantas Matulevičius 2020 birželio mėn. 04 d. 17:48:48

  Dėkoju už palaikymą, nes tai labai svarbu, jie vis mane puola už teisybę. O dėl grįžimo į politiką tai man siūlo dalyvauti rinkimuose, tik neesu apsisprendęs ar verta.

 • Hm 2020 birželio mėn. 04 d. 17:45:25

  Apie "laisvą rinką" tai teisybė parašyta, bet tik nereikia akių muilint vaizduojant žalstiečius antiliberalais. Jau trys dešimtmečiai jokios bent kiek kairesnės valdžios Lietuvoje nebuvo. Valdančių partijų pavadinimai skirtingi, bet visos, neišskiriant "socdemų", daugiau ar mažiau liberalią dūdelę pučia. O taip trokštama "kietos rankos politika" reiškia tik tiek: vis kiečiau spaudžiamos smulkios žuvelės ir vis daugiau laisvės rykliams.

 • V. Ladas 2020 birželio mėn. 04 d. 16:29:27

  Kur buvote dingęs, Algimantai? Laikas ateiti į LŽVP, ar į kitą neliberastinę politinę jėgą, ir kandidatuoti į Seimą.

 • Jonas 2020 birželio mėn. 04 d. 15:06:18

  19 amziuje barzdodas Karlas teisingai sake, kad niera nusikaltimo kurio nepadarytu kapitalistas del 300 % pelno.

 • Liux 2020 birželio mėn. 04 d. 13:56:56

  Net geriau neisgalvociau pats, kas cia parasyta. Visiskai viskam pritariu

 • K.L. 2020 birželio mėn. 04 d. 13:47:29

  Lietuvos vyriausybė elgiasi nusikalstamai,visuomenei rodydama iškreiptą vaizdą apie gerėjančią ekonominę padėtį, besąlygiškai paklusdama JAV. Užuot padėjusi savo piliečiams pasiruošti artėjančiam sunkmečiui, ji juos žlugdo, suteikdama apgaulingų ekonominių vilčių ir lūkesčių, išdavikiškai perleidžia JAV kontrolei Lietuvos teritoriją.Bet koks pasipriešinimas okupantui bus negailestingai slopinamas. Kaip visados – savų, okupantams kolaboruojančių tautiečių rankomis.

 • Laisva rinka 2020 birželio mėn. 04 d. 13:04:21

  per 30 metu nesugeba isvogti to,ka sukure planine per 50 metu po karo dykynes... Tikrai,kad pazangi ta laisva...

 • Taip 2020 birželio mėn. 04 d. 12:45:48

  Puikus straipsnis, ačiū, seniai reikėjo pajudint šitą alia laisvą rinką, ten kur laisva, daktarų žargonu, - ten „bezpredelas“, deja.

 • senis 2020 birželio mėn. 04 d. 12:07:34

  neskaitys sorosiatina sio straipsnio, nes vistiek nesuprastu. Sorosiatina veikia likviduojamo uabo pagrindu, jie net nesupranta, kad valstybe veikia kitaip negu uabas. Valstybeje didziausia nauda duoda issilavine ir sveiki zmones. Valstybe turi tarnauti zmonems. Tas, kas uzdaro mokyklas ir ligonines, turi statyti kalejimus ir krematoriumus. Lansbegis deste komunizmo pagrindus, Putinas, Grybauskaite, Porosenko, kaip auksto rango kgbistai turejo saugoti valstybe, bet paeme Soroso sidabrinius ir pardave valstybe. Visus tris Sorosas paskyre vadovauti slavu issipiovimui ir visa, kas buvo gero sukurta TSRS, sunaikinimui. Pirmiausia, situos tris reiketu padziauti.

 • Pagarba 2020 birželio mėn. 04 d. 12:02:03

  puikus straipsnis, tiesiai į dešimtuką... Tik laisvos rinkos balvonai to nesupras

 • Visada 2020 birželio mėn. 04 d. 09:58:35

  A. Matulevičius rašo labai teisingai. Seniai skaičiau jo straipsnius apie bardaką Lietuvoje. Nors valstiečiai žalieji dar kažką daro žmonėms, bet kaip matosi to per maža.Dar jiems ir neduoda normaliai dirbti visokio plauko konservlibderastai. Jau dalis tų konservlibderastų turėjo būti sušaudyti už kenkimą.

 • Kazimieras 2020 birželio mėn. 04 d. 09:34:42

  Taigi, tiago... kaipgis.

 • Budulis 2020 birželio mėn. 04 d. 09:09:54

  KOMUNISTINĖ Kinija VSDšnikų paskelbta GRĖSME Lietuvos NACIONALINIAM SAUGUMUI !!! Apie tai mūsų žymiausieji propagandistai ir kai kurie valstybės veikėjai rėkia apsiputoję. Kaip galima kažką pirkti tokioje valstybėje? Na, o tie, kurie mano, kad su KOMUNISTINE GRĖSME mūsų NACIONALINIAM SAUGUMUI galima turėti reikalų, tegu apsikarūnuoja ir keliauja į pragarą! Va, taip!

 • pastaba 2020 birželio mėn. 04 d. 08:51:11

  negi ekonomika mokslas? gali nagrineti tik tai kas ivyko... ateiti? tik spelioja. nes viskas priklauso, kaip elgiasi zmoniu banda. zodziu: tai pasake.

 • Safyras 2020 birželio mėn. 04 d. 07:03:52

  Kai reikia pačiam ieškoti kliento, derėtis dėl prekių ir paslaugų kainos, o paskui nenuvilti savo prekėmis ir paslaugomis, tai nėra taip lengva, kaip daugeliui atrodo. O gauti valstybinį užsakymą, kai net kokybės niekas netikrina ir vėliau galima užsiprašyti dar pinigų už "užmirštas" paslaugas ir prekes, tai tikros aukso kasyklos... O ir bankroto atveju, vėl išdygsta ta pati firma, su kitu vadovu ir kitu pavadinimu... Piktžolės gali klestėti tik tada, kai jų niekas nerauna. O teptis rankas daugelis ponų nenori, nes neužtenka tik padejuoti žiniasklaidos priemonėse, reikia sprendimo būdų... O be proto , žinių ir darbo tai tikrai dar niekas nepasiekė aukštumų. Gauti nemokamus marškinėlius ar picą už atspėtą klausimą viktorinoje, tai ne mokslas, bet vaikų žaidimas... O daugeliui patinka tik žaisti, nes mokytis yra sunku, kai nėra geros metodinės medžiagos ir gero mokytojo.. O ir baigus mokslus, pasirodo...darbo nėra pagal specialybę...Absurdo teatras su gražia etikete...

 • Nu jo 2020 birželio mėn. 04 d. 05:49:53

  Laisva rinka , kai turgaus bobutės ir maxima varžosi dėl braškių kainos. Korporaciniame pasaulyje rykliai tiesiog nusprendžia, kas bus vakarienei. O šiaip ,Kinijos hibridinis modelis buvo gal visai ok. Per kelis dešimtmečius, nuo badaujančios šalies iki pirmos ekonomikos pasaulyje. Nors pradžia, tai buvo jiems biškį duobėta, suimdavo korumpuotus valdininkus,pareigūnus, klupdydavo viešoše vietose ir šaudydavo ! Kaip baisu ! O gal nevisai ...?

 • Jono nuomonė 2020 birželio mėn. 04 d. 05:48:51

  Pagaliau išspausdintas blaiviai mąstančio žmogaus straipsnis (tik dėl krašto apsaugos jo nuomonės nepalaikau).Visi tie, kurie kūrė valstybės ekonominį modelį, sugriovė nors ir atsilikusią nuo vakarų, bet vis vien buvusią galingą, nes davė visiem darbą (lengviau buvo išvardinti ko Lietuva negamino, negu tai ką gamino) ekonomiką, kurios lygmens net 30-imt metų nesugebama atstatyti, laikau ekonominiais nusikaltėliais. Ir bent to įvardinimui senaties negali būti. Beveik nieko, net kaliošų negaminame. Kokia čia ekonomika, kai net skudurėlių nosiaryklei su dviem gumytėmis reikiamo kiekio nesugebama prigaminti. Ir kam man ta atsiprašant rinka reikalinga, jei net per pandemija šis skudurėlis, iki to kainavęs centus, už jį buvau priverstas mokėti beveik eurą. Kam man ta suši...ta rinkos ekonomika, jei aš net pilvo sąskaita negaliu susitaupyti kapeikos, nes nespėja pensijos ar algos padidinti, kai viskas pabranginama.

 • Super straipsnis 2020 birželio mėn. 04 d. 01:12:31

  Saunus komentarai.

 • Nera jokios 2020 birželio mėn. 04 d. 00:01:42

  laisvos rinkos,zmoguciai! Yra verslo rykliu mitas jusu apiplesimui iteisinti. Ir tiek. Net naftos kainas OPEC virsunes suderina - va jums ir rinka,atsiprasant...

Parašykite savo komentarą:
  Grįžti į straipsnį
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • MINĖS: antradienį į Lietuvoje dislokuotą NATO priešakinių pajėgų batalioną atvykę kariai minės Prancūzijos nacionalinę šventę – Bastilijos paėmimo dieną.
 • GAISRAS: šeštadienio pavakarę Šiaulių rajone kilo gaisras.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)

Dienos klausimas

Ką galvojate apie Vitalijos Katunskytės dainą „Robinzonas“?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar vis dar mintyse eurus verčiate į litus?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+12 +14 C

+14 +16 C

 

+10 +12 C

 +19 +22 C

+18 +20 C

 

+16 +18 C

4 m/s

4-5 m/s

 

2-3 m/s

Nuorodos