respublika.lt

Laiškas Prezidentui tiesiai iš atvirosios kolonijos (16)

2020 rugsėjo 28 19:46:47
Respublika.lt

Apie keistus nacionalinės kadrų politikos ypatumus ir padėtį Pravieniškių pataisos namuose - atvirojoje kolonijoje. Kreiptis į Jus paskatino ne tik pastarųjų metų įvykiai, bet ir Kalėjimų departamento, Teisingumo ministerijos abejingumas. Šių institucijų vadovybė ne tik ignoruoja pataisos namuose dirbančių pareigūnų, jų profsąjungos apeliacijas, bet ir demonstruoja visišką abejingumą atsainiai stebėdama žiniasklaidos jau plačiai aprašomus faktus, visiškai nereaguodama į kritiką.

×
nuotr. 2 nuotr.
Pravieniškių pataisos namai (kolonija). Redakcijos archyvo nuotr.


Kaip puikiai informuota ir Teisingumo ministerija, ir Kalėjimų departamentas, įstaigos direktorius Dainius Sušinskas, siekdamas atsikratyti resocializacijos skyrių viršininkais, kurie yra aktyvūs profsąjungos nariai ir dažnai prieštarauja abejotiniems ir neskaidriems administracijos sprendimams, inicijavo resocializacijos padalinių reformą. Jos esmė - tris skyrius sujungti į vieną, leisti kilnoti darbuotojus iš vieno padalinio į kitą, kam prieštaravo profsąjunga, kurios argumentai anksčiau buvo pripažinti teisingais ir minėta reforma sustabdyta. Dabar sumanymas atgaivintas ir stumiamas buldozeriu.

Resocializacija yra labai jautri ir atsakingo požiūrio reikalaujanti sritis, kuri negali būti darkoma ir iškraipoma abejotinos vertės eksperimentais, reikalingais tik tam, kad D. Sušinskas ar bet kuris kitas vadovas galėtų susidoroti su jam netinkančiais, drįstančiais paprieštarauti pavaldiniais. Tai yra tas pats, kas ambicingas ligoninės vadovas imtų vidury operacijos kaitalioti vietomis chirurgus, nes tas ar anas jam nepakankamai lojalus. Tokie sumanymai, kaip jau ne kartą ir viešai, ir raštuose Teisingumo ministerijai bei Kalėjimų departamentui, ir pokalbiuose su šių institucijų vadovais išaiškinta, rodo tik viena: Pravieniškių pataisos namų administracija visiškai nėra įsigilinusi į mūsų skyrių darbo specifiką, nes atskirų skyrių pareigūnai dirba su skirtingų kategorijų nuteistaisiais. Pažymėtinas šioje situacijoje ir Teisingumo ministro melas apie nuolat stiprinamą nuteistųjų resocializaciją pataisos įstaigose, kai Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje ši sritis akivaizdžiai sunaikinama klusniai tą darant tam pačiam direktoriui D. Sušinskui.

Maža to, stebina ir tai, kad D. Sušinskas tapo visiškai neliečiamu ir nepajudinamu asmeniu, kažkieno favoritu, kuriam lyg nuo žąsies vanduo nulaša visi skandalingi faktai, susiję su jo institucijos veikla.
Prieš porą savaičių Pravieniškėse jau antrą kartą „per klaidą" paleido nuteistąjį, tačiau departamentas net nepradėjo tyrimo dėl šio fakto. Pareigūnai kreipiasi į teismus dėl D. Sušinsko savivalės, skundžiasi ministrui, departamentui, tačiau niekas nė krust.

Būtų suprantama, jei taip atlaidžiai, taikant tuos pačius standartus būtų žvelgiama visais atvejais, tad palyginkime. Kai 2019 m. Kybartuose per klaidą įsigudrinta paleisti nuteistajį kokaino prekeivį, atsakė už tai visa institucijos valdžia, buvo iškeltos bylos paskirtos didžiulės baudos, vadovai prarado savo postus. Kuo labiau nusipelnęs ir kam toks bei dėl ko brangus ponas D. Sušinskas? Sakysite - nekaltumo prezumpcija? Bet čia kalbame ne apie baudžiamąją atsakomybę, o standartų vienodumą, valstybės tarnybos prestižą.

Kalėjimų departamentas kur kas principingiau elgiasi ir kitais atvejais, kai kalbama ne apie D. Sušinsko vadovaujamos institucijos bėdas. Jis juk visai neseniai pradėjo tyrimą dėl Laisvės atėmimo vietų ligoninės direktoriaus Ramūno Šilobrito ir dar dviejų įstaigos vadovų, įtariant galimą piktnaudžiavimą ir tarnybos pareigų neatlikimą. Nuo pareigų atliekant tyrimą laikinai nušalintas R. Šilobritas, taip pat direktoriaus pavaduotojas Tomas Bartninkas ir Saugumo valdymo skyriaus viršininkas Vidas Jasaitis, informavo Kalėjimų departamentas. Kalėjimų departamento vadovas Virginijus Kulikauskas teigė, kad tyrimas pradėtas rugsėjo 10 dieną „gavus tam tikrų duomenų, kad įstaigoje netinkamai kontroliuojamas ir organizuojamas nuteistiesiems draudžiamų daiktų paėmimas ir apskaita".

Juk ir daugelio kitų valstybės institucijų ir joms pavaldžių įstaigų, ligoninių vadovai buvo atleisti ar nušalinti nuo pareigų vos tik jiems pareikšti įtarimai arba net pateiktos kažkokios slaptos pažymos, kurias vėliau teismai pripažino niekinėmis. Taip galima paminėti Nacionalinės mokėjimo agentūros vadovo Eriko Bėronto situaciją, Nacionalinio kraujo centro vadovės Joanos Bikulčienės epopėją. O juk šių institucijų, kitaip nei Pravieniškių pataisos namų vadovų veikla nei viešais skandalais, nei darbuotojų signalais prieš tai paženklinta nebuvo. Šiaulių, Panevėžio, Kauno ir Vilniaus ligoninių vadovai buvo nušalinami nuo pareigų vien todėl, kad jų darbuotojai „vienokiomis ar kitokiomis aplinkybėmis turėjo problemų su teisėsauga" (čia sveikatos ministro Aurelijaus Verygos formuluotė).

Vos pareiškus įtarimus Lietuvos Kelių direkcijos vadovui Moliui, jis ne tik buvo nušalintas nuo pareigų, tačiau neteko ir anksčiau jam suteikto Valstybės apdovanojimo, kurį anuliavo kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė. Ar taip principingai turi būti elgiamasi su visais? Vienodai principingai griežtai ar vienodai principingai atlaidžiai?

Atsakyti į šiuos klausimus būtina, nes tokia keliagubų standartų politika ne tik sukuria nenormalią atmosferą konkrečioje institucijoje, bet ir stipriai griauna valstybės prestižą, demotyvuoja viską matančius piliečius. Pati valstybės tarnyba imama vertinti kaip vieta, kurioje karjeros sėkmę bei stabilumą lemia ne darbo rezultatai, o viršininkų ar politikų priedanga, pažintys ar, prekyba poveikiu ir kitokie neskaidrūs (netgi gerokai drumzlini) reiškiniai. Jūsų Ekscelencija, kaip valstybės vadovas, pats prisiekęs būti vienodai teisingu visiems, turėtų pareikalauti taip elgtis ir šalies institucijų vadovų, idant niekam Lietuvos Respublika savo pačios piliečių tarpe neatrodytų šalimi, kurioje esama "lygesnių už kitus". To iš Jūsų ir tikimės.

Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos Kauno apskrities policijos ir kitų teisėsaugos darbuotojų profesinės sąjungos skyrius

 

 

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (16)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • PRATYBOS: vidaus reikalų ministerija bei Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas trečiadienį surengė tikrinimą, kaip Lietuvoje veikia gyventojų informavimo ir perspėjimo sistema - visoje šalyje 15 val. buvo įjungtos sirenos, gyventojai buvo perspėti žinutėmis į mobiliuosius telefonus, Lietuvos radijo ir televizijos eteryje ištransliuotas tekstinis ir balsinis perspėjimo pranešimas.
  • STATYBOSE: iš Vilniuje, Liepkalnyje, statybos darbus atliekančios įmonės gavęs pranešimą, kad statybvietėje rastas itin didelis kiekis asbesto turinčių statybinių atliekų, Aplinkos apsaugos departamentas pradėjo tyrimą.

  • DOSNUMAS: lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ pirkėjai per „Maisto banko“ akciją paaukojo daugiau kaip 106 tūkst. vienetų ilgo galiojimo maisto produktų, kurių vertė viršijo 99 tūkst. eurų.
  • PATOGIAU: pirmadienį Lietuvos ambasados Jungtinėje Karalystėje kartu su išorės paslaugų teikėju atidaromas pasų centras Mančesteryje, kuriame bus teikiama Lietuvos asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančių dokumentų išdavimo ir keitimo paslauga - tai jau trečiasis pasų centras Jungtinėje Karalystėje.
  • NETYČIA: jaunai italei per klaidą suleista šešiaguba vakcinos nuo koronaviruso dozė - medicinos sesuo 23 metų medicinos studentei sekmadienį vienoje Toskanos ligoninėje suleido visą buteliuką „„Biontech“/“Pfizer“ preparato, kuris įprastai skirtas šešioms atskiroms dozėms.
  • PADĖTIS GERĖJA: Ispanija sekmadienį atšaukė nuo spalio galiojusią nepaprastąją padėtį, kuri buvo įvesta kovojant su naujojo koronaviruso pandemija. Ispanai pirmą kartą po daugelio mėnesių vėl galės keliauti tarp šalies regionų.
  • SPROGIMAI: vakarinėje Kabulo dalyje prie vienos mokyklos nugriaudėjo trys sprogimai, šeštadienį pranešė Afganistano vidaus reikalų ministerija, nepateikdama detalių.
  • NELAIMĖ: per viename Somalio sostinės Mogadišo rajone kilusius staigius potvynius žuvo vienuolika vaikų.
  • RADINIAI: Dievogalos kaime, kluone, moteris (g. 1968 m.) rado šautuvą, 146 vnt. įvairaus kalibro šovinius, granatą, du detonatorius, vieną sprogdiklį, galimai tris trotilo briketus, rankinę granatą ir pirotechninį užtaisą, kuriuos pasiėmė policijos pareigūnai.
  • APSINUODIJO: valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, penktadienį gavusi informacijos iš Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos vadovybės apie sunegalavusius vaikus ir virtuvės darbuotoją, nedelsiant pradėjo tyrimą - blogai pasijuto 12 vaikų, kurie maitinosi šios mokyklos valgykloje ir keletas iš jų jau gydomi ligoninėje.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar kitąmet reikėtų didinti minimalią algą?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Didysis šeimų maršas jau šeštadienį. Ar dalyvausite?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
1. Sorošo tinklas Lietuvoje: Ką rašė „Respublika" apie Džordžą Sorošą prieš 15 metų
2. Vitas Tomkus: GEROVĖS VALSTYBĖ YRA PEDERASTŲ VALDŽIA PLIUS VISO PASAULIO SKAITMENIZACIJA! („Pederastais“ liaudis paprastai vadina tuos, kurie kenkia savo Valstybei)
3. „MARŠ, MARŠ, TRA-TA-TA!“
4. Olava STRIKULIENĖ: Lietuva 2146 m.: tegyvuoja „оно"
5. ŠEIMOS GYNIMO MARŠAS - LIETUVOS ŠANSAS AR KVAILIŲ VILTIS?
6. Bažnyčia stos mūru už šeimą
7. Vitas Tomkus: PIRMYN VERGAI NUŽEMINTIEJI, ATSTUMTIEJI, NUSKRIAUSTIEJI IR NUTEISTIEJI!
8. Arvydas JUOZAITIS: „Palaikau šeimos žygį. Reikia, kad jis būtų“
9. Goda JUOCEVIČIŪTĖ: Sveiki žmonės – kaip raupsuotieji
10. Vitas Tomkus: TĖVYNE, TAU MŪSŲ ŠIRDŽIŲ SUTARTINĖ!
11. DIDŽIOJI IŠPAŽINTIS
12. Vitas Tomkus: NE TAU, MARTYNAI, MĖLYNAS DANGUS!!!
13. Algimantas RUSTEIKA: Geras pensininkas - miręs pensininkas
14. Danutė ŠEPETYTĖ: Klausimas tautiečiui: ar dar ne per karštas vanduo?
15. Audrius BUTKEVIČIUS: Kam Dievas siunčia karvelį?
16. Skirmanto Malinausko melas ir „tiesa“
17. Vitas Tomkus: KADA KARAS?
18. Raimondas DIKČIUS: Koronapandemijos scenarijui – šimtas metų
19. Nuo šiol VLKK draus žodį „pederastas“
20. Vitas TOMKUS: „Musė maišė, musė maišė, uodas vandens nešė!“
21. Vito TOMKAUS Sekmadieninis pamokslas, buvusiam giminaičiui Skirmantui MALINAUSKUI
22. Vitas Tomkus: SUBINLAIŽIŲ „AUKSO AMŽIUS“
23. DEVYNERI METAI NELAISVĖJE (Milijonieriaus Vito Tomkaus interviu su milijardieriumi Raimondu Baranausku)
24. Vitas Tomkus: RINKTI AR NERINKTI?
25. Vitas Tomkus: O AŠ IR TOLIAU PALAIKYSIU RUSIJĄ, NORS VISI PASIUSKIT!
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+11 +18 C

+7 +16 C

 

+6 +13 C

+19 +26 C

+10 +17 C

 

+10 +17 C

0-7 m/s

0-6 m/s

 

0-5 m/s

       

Nuorodos