Kyla nauja politinė jėganuotraukos (47)

2019 liepos mėn. 16 d. 08:49:00 Perskaitė 5127

Seimo narys Rimantas Jonas DAGYS, sustabdęs narystę konservatorių partijoje, viešai pranešė, jog prisidės prie naujos politinės jėgos kūrimo. Toks sprendimas natūralus, nes, pasak parlamentaro, Lietuvoje nebėra nė vienos krikščioniškos partijos, tik kelios liberalios. „Liberalizmas griauna tradicines vertybes ir struktūras, pats nesiūlydamas iš esmės nieko nuoseklaus, tačiau svarbiausia, jog jis iškreipia žmogaus prigimtį ir paneigia jo orumą“, - socialiniame tinkle rašė R.J.Dagys.

 

- Feisbuke rašėte, kad padėsite kurti naują politinę jėgą, kam padėsite? - „Vakaro žinios“ klausė R.J.Dagio.

- Noro yra tikrai daug iš ne vienos grupės, o aš jaučiu pareigą, turėdamas savo politinę patirtį, jiems padėti. Daugumoje tai jauni krikščioniškų, patriotiškų pažiūrų žmonės, jie mato tokios politinės jėgos reikalingumą. Nes nebėra tokios politinės jėgos, kuri galėtų nuosekliai atstovauti toms vertybėms.

- Galite konkretizuoti, kokios tai grupės?

- Tai žmonės iš įvairių krikščioniškų ir patriotinių organizacijų, nenorėčiau labai smarkiai forsuoti įvykių, jūs pamatysite artimiausiu metu. Tie žmonės anksčiau ar vėliau išaiškės. Kadangi dar daug dalykų yra „judesyje“, aš nenorėčiau įvykiams užbėgti už akių.

- Jeigu jūs sutikote padėti, akivaizdu, kad jau aptarėte pagrindines sritis, kur konkrečiai orientuositės.

- Visos sritys, be abejonės, yra svarbios. Mes norime, kad būtų nuosekliai, ne fragmentais, ne po truputį, įgyvendinamos krikščioniškos, patriotinės vertybės. Be nuoseklaus vertinimo, jokios gerovės valstybės - kaip nori mūsų šalies prezidentas - nesukursime. Norint valstybę sukurti, reikia orientuotis nuo žmogaus atsiradimo iki politikos viršūnių, kur priimami tam tikri sprendimai ekonomikos, socialiniais ir kitais klausimais. Taigi turi būti nuoseklus, darnus požiūris. Mes esame gilioje demografinėje krizėje, kuri gali turėti labai skaudžias pasekmes mūsų Tautos išlikimui.

Bus stiprinamas ir Šeimos institutas, nes be to tikrai nebus galima išspręsti jokių demografinių klausimų. Juk vaikai gimsta šeimoje, iš vyro ir moters, o ne kokiu nors kitokiu būdu.

- Teigėte, kad tokios politinės jėgos sėkmė nėra garantuota, tačiau kartu sakote, kad telkiasi jaunimas. Tai gal jūs pasmerkti sėkmei?

- (Juokiasi.) Politikoje esu šešta kadencija, esu matęs visokių dalykų. Tam reikia įdėti daug darbo, daug entuziazmo. Jis dabar kyla, ir linkiu, kad tas entuziazmas nenuslobtų. Manau, turime puikią progą suburti krikščioniško flango žmones, kurie žino, kaip būna kitaip. Patirties ir jaunystės simbiozė, tikiu, gali duoti neblogų rezultatų.

- Kaip vadinsis politinė jėga?

- Anksti kalbėti. Kokią ji formą įgaus, taip pat anksti kalbėti. Pamatysime rudenį, pradės ryškėti kontūrai. Yra įvairių siūlymų, idėjų, yra viena kryptis, tik skirtingos iniciatyvos.

- Ar dėl iniciatyvos prisidėti prie naujos politinės jėgos kūrimo sulaukėte kokios reakcijos iš Seimo kolegų?

- Galiu pasakyti tiek, kad palaikymo sulaukiau daugiau nei tikėjausi. O kiekvienas priims asmeninį sprendimą, priklausomai nuo asmeninių įsitikinimų, aš tikrai neįkalbinėju žmonių kažkaip elgtis. Tik sąmoningo apsisprendimo būdu galima sukurti tikrai naują darinį.

Aš tikrai nesu ekspertas ir savęs visažiniu nelaikau, bet žinau mūsų visuomenės reakciją. Ji kalba apie tai, kad krikščioniškų, tautinių vertybių žmonės nebeturi už ką balsuoti. Nes nė viena politinė jėga nuosekliai jiems neatstovauja. Tai visuomenės raginimas. O aš tik atsiliepiu į tą raginimą.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net