respublika.lt

Kultūros istorikė prof. Rasa Čepaitienė: Kaltė ir įniršis - straipsnio komentarai:

 • S
  SP.QR 2020 rugpjūčio 10 22:36:55

  Blogiausia yra tai, kad okupacijų ir pasipriešinimo istorijos tyrimai neturi aiškios metodologijos bei nepriklausomų tyrėjų. O kad išvengti hibridinio propagandiniio karo būtina nereaguoti ir vertinti informaciją argumentais. Tam būtina viešai paskelbti visus žinomus dokumentus, kad įrodyti pvz. J.Noreikos antisovietinį pasipriešinimą ar žydų gelbėjimo faktus, žydų kaltę lietuviams už kolaboravimą su sovietine valdžia ir pan. Prrpažinkime , kad kad dalis lietuvių palaikė sovietus ar nacius, siekdami savo tikslų padarė nusikaltimų žmogiškumui ir pan. Tai i pademonstruotų brandžios, laisvos ir istorijos kultūrą demonstruojančia valstybė. Kaip sakoma, tiesa padarys mus laisvus.I Tik storiją reikia išvaduoti nuo propagandos.

  0 0
  Atsakyti
 • P
  Profesorei 2020 rugpjūčio 10 15:30:37

  Von. I savo židija kiek jus lietuviu išaudiete išmarinote lagdriose triemime kartu su lietuviškais okupantu keušiu laižytojais manau daugiau kaip vokisku keušiu laižytojai ir ka veikete dabar važuokite namuo ir luokite bet manaukad jusiškei jusu daugiau išaudie asmeniškai mačiau kaip mirusims prie nyksčiu numerius rišo irgalvas su kujais laužie.

  1 2
  Atsakyti
 • G
  Gediminas Martišius 2020 rugpjūčio 10 06:04:18

  Apgailėtini propagandos meistrai. Apmaudžiausia, kad tokiam melui pasidavęs M. Ivaškevičius nesusimąsto, kad jo "kūrinys" apie partizanus kai kam pasėja abejonių dėl pokario rezistencijos prasmingumo sėklą. Gal prieš publikuojant istorinės tematikos kūrinius juos turėtų įvertinti ne vienas istorikas. Nors gal tai būtų savotiška cenzūra, nežinau... Turbūy svarbiausias turėtų būti autoriaus vidinis cenzorius.

  3 1
  Atsakyti
 • O
  Oho! 2020 rugpjūčio 09 14:55:58

  Kiek čia rusų ir žydų nacistų užsilojo! :)))

  4 5
  Atsakyti
 • n
  nuomonė 2020 rugpjūčio 09 13:26:06

  Perskaičius R. Čepaitienės straipsnį juntamas jos vienpusiškumas, nors tuo pačiu ji kaltina kitus. Realybėje prisidirbę yra visi, todėl teisybės pasaulyje nerasite.

  5 4
  Atsakyti
 • V
  V. Ladas 2020 rugpjūčio 09 10:58:50

  Stebina "kultūros profesorė". Kurią politika nuvedė į "propagandos profesorės" tribūną. Ir todėl sklaidosi ne apie litvakų buvusį kultūrinį gyvenimą, taip tragiškai nutrūkusį, kai suaugusi sąmoninga ir atsakinga Lietuva aktyviausių savo narių pastangomis stropiai surinkome (naciams tas taip švariai surinkti nepavyktų) ir sustatėme ant duobių krašto prieš mišrias mūsų ir nacių zonderkomandas. Taigi, ne apie kultūrą kalba, o apie tai, kad konkrečios moterys drįsta gadinti šventę-smerkia pastangas didvyriais daryti asmenis iš tos LAF organizacijos, kuri ne tik žydus ant lėkštutės naciams pateikė, o dar ir kitokių kruvinų dalykų pridarė.. Nors apie konkrečius asmenis iš LAF visokių gandų sklinda. Bet tai juk tik propaganda, kažkieno užsakyta, nekreipkit dėmesio, sako profesorė. Ir varo antisemitinę, judofobinę propagandą. Bent man taip atrodo...

  9 11
  Atsakyti
 • P
  Profesorei 2020 rugpjūčio 09 09:07:25

  o jeigu negali nieko įrodyti faktais, tada apkaltink apšaukdama kremliniais vatnikais, minkštųjų galių sleidėjais, hibridinio karo dalyviais ar šiaip-šunauja.

  13 9
  Atsakyti
 • A
  AJOMAJO... 2020 rugpjūčio 09 01:39:26

  Žydai, žydai,žydai ir dar kartą žydai. VEMT VERČIA. Jei dieną iškentėjo neparašę apie žydus, tai kitą dieną vėl rasi apie "šventuosius" žydus. Kada pradėsit rašyt apie žydų sadizmą ir jų kruvinus nusikaltimus? GAL TOKIŲ NEBUVO??

  11 8
  Atsakyti
 • M
  Manau 2020 rugpjūčio 08 21:59:46

  kad tokiems istorikams, istorikėms čepaitienėms, burauskaitėms, anušauskams derėtų nuvažiuoti į JAV Niujorko pasaulinį Holokausto muziejų .Ten jie pamatys nuotraukas,kuriose yra LAF ir kt.Lietuvoje garbinami nacių talkininkai, besisnekučiuojantys su pačiu Hitleriu.Ar tos nuotraukos nieko nesako, ar jos klastotė? Klastotės vyksta tik Lietuvoje,dėka tokių istorijos perrašinėtojų, kurie sugalvoja apšmeižti Lietuvos ŠVIESUOLIUS: V.Sladkevičių ,D.Banionį, S.Sondeckį.Ir dar po mirties,kai žmonės nebegali apsiginti.Vyksta teismai, yra vilties - kad šmeižikai bus nubausti.

  11 7
  Atsakyti
 • z
  zm 2020 rugpjūčio 08 20:25:19

  Atsimenu Čepulienę su Čepulyte, su kokiu užsidegimu mums skiepino marks.-len kpss VU. Gaila, neteko sužinoti, kaip tos škuros vertėsi ir kaip giesmelę pritaikė naujam režimui. Šita irgi tokia pati.Pseudokvazi.

  8 6
  Atsakyti
 • P
  Prosenelis 2020 rugpjūčio 08 20:13:03

  Ponai 75 metams islaptintiei lietuviu žudikai okupantu keušiu laižytojai koki randate skyrtuma tarp vokeciu naciu keušiu laižytoju ir tarp rusišku aš randu viena skirtuma vokečiu keušiu laižytojai šaudie svetimos valstybies o rusu keušiu laižytojai šaudie savus lietuvius ir tas skyrtumas labai baisus šaudie brolius triemie sodino ššaudie seseris galvokite ponai kgebistai stribai komunystai savo tievynies išdavikai laikas jums nurymti?

  8 4
  Atsakyti
 • j
  juozas 2020 rugpjūčio 08 12:31:08

  Dar pridursiu, kad tokiu būdu legitimizuojama sovietinė okupacija. Juk visi pasipriešinę buvo nacistai.

  14 1
  Atsakyti
 • P
  Pričkus 2020 rugpjūčio 08 07:18:59

  Reikia nustot į pasaulį žiūrėt per žydiškąją prizmę. Nusikaltimus žmonijai, tuo pačiu ir žydams būtina vertinti susiejant su sionistų veikla ir jų planų įgyvendinimu.

  15 3
  Atsakyti
 • N
  Nuomonė 2020 rugpjūčio 07 23:22:27

  Straipsnio autorė Čepaitienė rašo,kad Kurlianski yra sovietinė tardytoja, o jūs gal esate sovietinė profesorė? Jau ne vienas profesorius, dėstęs marksizmą- leninizmą, kurių paskaitų klausėmės, patapo kovotojais ir patriotais Nr.1?

  17 15
  Atsakyti
 • z
  zero 2020 rugpjūčio 07 22:18:06

  reikia isimti is arhyvu ir viesai paskelbti NKVD ir KGB tardytoju pavardes ir paziuresme kiek ten buvo zydu ir ka apie tai pasakys Kurlianski

  20 2
  Atsakyti
 • t
  tai -- zeMAtei ,,,nuomonei is JAV,,, 2020 rugpjūčio 07 20:05:49

  kiekvienam verguj sava dalia ,vienas ja randa tarp tautieciu ,kitas tarp svetimtauciu....

  7 0
  Atsakyti
 • k
  kas 2020 rugpjūčio 07 19:00:49

  raso istorija nugaletojai ir nera ko stebetis kad kiekvienas nugaletojas jam palankius faktus viesina o nepalankius slepia kam cia reikaliga teisybe jei kiekvienas ja traktuoja pagal save uztenka paziureti ka padare su musu atgimimo istorija kkuriai tik 30m baisu jei nebutu jame dalyvave ir nebutume mate kaip viskas buvo tai kaip dabar rasoma apie tuos ivykius tai atrodo mes dalyvavom kitose ivykiuose vot taip iskraipo tiesa ir paskui ja bruka jaunimui kaip vienitele teisinga

  16 0
  Atsakyti
 • V
  Vyzentalio fašistai ir kloakines žydelkos 2020 rugpjūčio 07 18:25:57

  Su keršto ir neapykantos pilnomis akimis, turintys vieną vienintelį timslą - kenkti ir niekinti, nenurimsit niekada, nes kitaip gyvent nenorit, juk taip patogu spekuliuoti ir reikalauti, teigti, kad Lietuvoje nebuvo genicido, nes jùs turėjot kur grįžti po visų tremčių ir kančių, o mes - žydai neturèjom, todèl ir neleisim įteisinti genocido ir neleisim pasmerkti sovieitijos tarptautiniam teisme, nes mes viską "galim". Taigi , kol kas pagarba a.a. Eichmanui ir atsipraśom, kad jus gelbèjom, pasirodo - nereikèjo.

  11 5
  Atsakyti
 • z
  zm 2020 rugpjūčio 07 17:31:50

  1) parinkti faktai ir yra faktai, pvz. Cvirkos paminklėlį nelabai viešoj vietoj Kauno ponuliai nukalė, nors, pagal kultūros istorikės logiką, reikėjo pagalvoti ir apie kontekstus. Jai nebūtina. Ad homine? 2) koks bebūtų sukilimas, vertinama pagal pasekmes, ar ne taip? 3) nėra naujo konteksto, jei žmonės dar atsimena, kas žudė jų senelius ir už ką, nėra jokio pateisinimo budeliams 4) "nuomonės" ir jų formavimas yra būtent šio laikmečio požymiai, kai norima išbaltinti istoriją. Seno naujo kalibro brežnevo arba mao propaganda. Be variantų Ir tu prisidedi? Perkeitei kailiuką? Grįžtų rusai, dūduotum į jų triūbelę atsiklaupusi.

  7 6
  Atsakyti
 • O
  O 2020 rugpjūčio 07 12:59:36

  kodėl turėčiau nebūt antisemitas(ė)? Tai tik gynybinė reakcija. Juk žydai – kolektyviai antilietuviai

  15 5
  Atsakyti
 • n
  nuomone is JAV 2020 rugpjūčio 07 11:09:06

  Skaitau ir galvoju: kur ta riba-tarp teises issakyti savo nuomone, antisemitizmo ir tautines neapykantos kurstymo??? Labai jau plonyte riba, ir, atrodo, kad daugelis musu ja perzengiame. O nereiketu...nes tada kyla klausimas: o kuo mes geresni uz zydsaudzius, KGB´istus stribus, miskinius,...Juk turintiems tokia neapykanta kitai tautai- vel nesunku i rankas ikisti ginkla ir uzprogramuoti: "Saudyk"! Gyvenime (JAV) sutikau daugybe zydu-tarp ju gyvenau. Visokiu buvo...bet DAUGIAU nuosirdziu, geru zmoniu, pasirengusiu visada pagelbeti, teisingu,... Nieksas pasitaike tik vienas (deja, gydytojas). Gyvenau ir tarp tautieciu; MAZAI, labai mazai, buvo nuosirdziu, geru, pasirengusiu pagelbeti, nesavanaudziu... Daugiau-sunieksejusiu, nusigerusiu, pavydziu, klastingu,piktu ir net pavojingu. Daug nuo ju nukelntejom...Bet tik karta-nuo zydo. Tode-as, 100% zemaite, pasirenku gyvenima tarp zydu-bet tik ne tarp tautieciu. Nacionalizmas ir nacizmas-skirtingi dalykai. Ne visi supranta: blogai.

  16 13
  Atsakyti
 • G
  Gintaras 2020 rugpjūčio 07 08:39:07

  Visa istorija ivelkama i politkoretiskumo remus,sau naudingi faktai isaukstinami,nepatogus faktai kukliai nutylimi.Gaunas tokia aplaizyta,apkaisiota lozungais istorija.Kiekvienas pasirenka jam mielesnes istorijos pasakojimo dali,ir su putom lupose rekia,kad jo istorija teisingiausia.Objektyvumo seniai jau niekas neiesko.Skaitau pavyzdziui kaip mes gyvenom breznevo laikais,ir nesuprantu.Rodos pats gyvenau tais laikais,viska pats maciau ir jauciau,bet pagal siandienine istorija pasirodo viskas tada buvo kitaip.Tai jei jau savo akim tiket negali,tai ka sneket apie tuos laikus,kur jau nera galinciu papasakot

  27 2
  Atsakyti
 • "
  "Kultūros istorikei" 2020 rugpjūčio 07 07:48:20

  O prie kurių priskirti nužudytų Lebrikų šeimos tragediją ir dar 20000 nekaltai nužudytų lietuvių??? Kova už Nepriklausomą Lietuvą ar banditizmo aktą už kurį kabinami ordinai???

  22 16
  Atsakyti
 • K
  Konteksto 2020 rugpjūčio 07 07:12:13

  Konteksto pakeitimas, o ypač reikėtų vieną kartącpaskelbti sąrašus žydų, kurie dirbdami KGB trėmė luetuvius į Sibirą, "darė" reformas Lietuvoje-visad CK sekretoriai ar CK žmonos juk visad bovo žydės-tokia mat politika. Gal primint, kad ir chaimas frenkelis, kurio vilą taip plačiai reklamuoja irgi būvo vienas iš tų žydų, kuris trėmė lietuvius...Paskaitykit, pavartykit istorinius puslapius. Visada, jai jiems reikia kažko daugiau iš mūsų-metama žydų korta. Raminkis visokios kuklianski, rabinai-dirbkit kaip visi žmonės Lietuvoje dirba ir nesiveržkit į Seimą, kad galėtūmėt po to dergti pasauliui Lietuvą. Gėda, jau neapgausit ir ta jūs korta seniai nieko nebereiškia, žiūrėkit ir gyvenkit , žiūrėdami tiesai į akis. Lietuviai paerdaug nuo sovietmečio ir jūs nukentėjo ir nebetripkit savo purvinais batais. Seniai laikas trypiant , nešdinkitės ir glauskitės ten kur jūms gerai ir netrūkdykit ramiai gyventi, nes mes savo šaly ir savo duoną valgom. Tūrit kur varyt ir kuo greičiau, užteks mūms proble

  23 9
  Atsakyti
 • N
  Nueinantis 2020 rugpjūčio 07 00:48:58

  >Lituanistei Tamstai mokytojai (ui). Taip ir matau tamstą besnaudžiančią ant raskladuškės po stora kaldra be padadijalniko, be triusikų, su atvira fortke, škerpetkomis prie tamsių ferankų. O ryte bevalgančią kiaušininę tiesiai iš petelnės. Paskui dediesi vengierkas, filecetavą megztą beretę ir imiesi statyti visiems dvoikes.

  10 7
  Atsakyti
 • J
  Jeigu jau skelbiam žmogų didvyriu, 2020 rugpjūčio 06 19:32:58

  tai jokių dėmių jo biografijoj neturėtų būti,jokių ten dviprasmybių!!!

  28 12
  Atsakyti
 • y
  yla 2020 rugpjūčio 06 17:05:32

  tryda

  9 13
  Atsakyti
 • K
  Kai nenori geruoju bendrauti, jėga mastysenos nepa- 2020 rugpjūčio 06 17:01:08

  keisi, bet, kad nelotų be reikalo, priversti įmanoma. Sodo kaimynai turėjo sargų, bekompromisį šunį.Iš vienos pusės buvo gerai, nes ir mano teritoriją saugojo. O iš kitos- nusibodo jo bereikalingas lojimas, nes ir ant manęs, mano šeimos narių lojo. Prisijaukinti net dešra nesigavo. Ėmiausi radikalių priemonių. Priėjau prie mus su kaimynu skiriančios tinklo tvoros ir per kokį centimetra nuo tinklo, vedžioju ranką. Šuo iš pykčio net geležį kanda. Iš lėto pakeliu koją ir kai jis eilinį kartą dantimis grėbė už tinklo, spyriau. Nuo to karto loti ant manęs nustojo, pradėjo net mano komandų klausyti.

  13 7
  Atsakyti
 • y
  yla 2020 rugpjūčio 06 16:50:39

  I Seima! Nors nebus nuobodu. Parekaus...

  7 14
  Atsakyti
 • H
  H 2020 rugpjūčio 06 16:20:15

  Toji skandalus kelianti moteris ...panašu atlieka darbą Rusijai . Kaip ir kai kurie jos bendratautiečiai CCCP laikais .

  22 6
  Atsakyti
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Grįžti į straipsnį
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar pritartumėte „skiepadienio“ įteisinimui?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kaip elgiatės atšilus orams?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
1. Vitas Tomkus: GEROVĖS VALSTYBĖ YRA PEDERASTŲ VALDŽIA PLIUS VISO PASAULIO SKAITMENIZACIJA! („Pederastais“ liaudis paprastai vadina tuos, kurie kenkia savo Valstybei)
2. Olava STRIKULIENĖ: Lietuva 2146 m.: tegyvuoja „оно"
3. Vitas Tomkus: IR ŽODIS TAPS KŪNU!
4. Ruoškitės: valdžia perka informaciją apie COVID-19. Gąsdinimų bus daug
5. Olava STRIKULIENĖ: Ramūnui sapnuojasi prezidentas Gabrielius
6. Vitas Tomkus: TĖVYNE, TAU MŪSŲ ŠIRDŽIŲ SUTARTINĖ!
7. Civilizacijos griovimas yra užsakytas ir apmokėtas
8. Vitas Tomkus: APIE NACIONALINES VERTYBES, NACIONALINĘ LRT IR NACIONALINĘ IDĖJĄ
9. Olava STRIKULIENĖ: Konservatoriai rezga pokyčius rinkimuose
10. Vitas Tomkus: KADA KARAS?
11. Olava STRIKULIENĖ: Mes buvome teisūs, o „delfiukai“ ir „15minučiai“ vėl apsikvailino!
12. COVID-19 pandemija valdžiai apsimoka
13. Algimantas RUSTEIKA: Seimo rinkimų reforma (Idėja Lietuvai Nr.3)
14. Dvejopi standartai jau įgriso
15. Olava STRIKULIENĖ: Laisvoji A.Tapino televizija - priklausoma nuo labdaros kaip benamis šuo
16. Vito TOMKAUS Sekmadieninis pamokslas, buvusiam giminaičiui Skirmantui MALINAUSKUI
17. Vitas Tomkus: SUBINLAIŽIŲ „AUKSO AMŽIUS“
18. Gintaras FURMANAVIČIUS: Apie patyčias
19. DEVYNERI METAI NELAISVĖJE (Milijonieriaus Vito Tomkaus interviu su milijardieriumi Raimondu Baranausku)
20. Gintaras Furmanavičius: APSIVOGUSIEMS GĖJAMS KRENTA KAUKĖS
21. Vitas Tomkus: RINKTI AR NERINKTI?
22. Vitas Tomkus: O AŠ IR TOLIAU PALAIKYSIU RUSIJĄ, NORS VISI PASIUSKIT!
23. TOMKUS VS MALINAUSKAS (2)
24. Tapinas VS Pukelis (1)
25. Vitas TOMKUS: NUO ATGIMIMO IKI IŠSIGIMIMO
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-1 +3 C

+1 +4 C

 

+1 +6 C

+1 +7 C

+4 +9 C

 

+10 +14 C

0-5 m/s

0-8 m/s

 

0-7 m/s

       

Nuorodos