Kokio Seimo mums reikianuotraukos

2016 spalio mėn. 06 d. 12:40:14 Perskaitė 4638

 

 

Viskas, kas gimsta nauja, yra įtartina, pavojinga, nes nežinai, ko tikėtis.

Gimė visuomeniniai komitetai ir laimėjo savivaldos rinkimus Alytuje, Kaune, Šiauliuose, Panevėžyje, Biržuose.

2015 m. lapkričio 19 d. Seimas uždraudė visuomeniniams komitetams dalyvauti Seimo rinkimuose!

Apakintas baimės Seimas neleido sudaryti rinkimų apygardos išeivijai!

Kaimo bendruomenėms neleista tiesiogiai rinkti savo seniūno ir tarybos narių. Tokia teisės atimta prieš 10 metų.

Seimas leido piliečiams išrinkti merą, bet atėmė teisę jį atšaukti - tai gali padaryti teismas sąrašinių partinių tarybos narių teikimu.

Seimo partijoms per rinkimus talkins mokėtojų pinigais išlaikomos 550 seniūnijų, kuriose dirba arti 3000 darbuotojų. Seniūnų pozicijai pritars arti 500 seniūnaičių. Nepartiniai savarankiški kandidatai tokios paramos negaus.

Visas rinkimų išlaidas apmokės mokesčių mokėtojai, jokių privilegijų negaus konstitucine teise rinkti ir būti išrinktam pasinaudoję nepartiniai, save išsikėlę, kandidatai!

Seimo nariai gali penkis mėnesius nelankyti posėdžių, bet gauti visą atlyginimą ir priedus parlamentinei veiklai!

Seimo nariai turi po tris padėjėjus, kurie gali 0,5 etato dirbti ir kitur - dažnai tą pačią dieną ir tuo pačiu laiku.

Seimo nariams skirta lėšų parlamentinei veiklai, bet iki šiol griežtai nereglamentuota lėšų naudojimo tvarka.

Seimo nariai savo nuožiūra gali nuomotis bet kokios markės automobilius - Seimas vieningai atmetė kanceliarijos pasiūlymą parlamentarams nupirkti tarnybinius automobilius - tuomet būtų įvesta automobilių panaudos kontrolė!

Seimas atmetė kanceliarijos pasiūlymą išnuomoti privačias apgyvendinimo patalpas - tokiu būdu ir jų šeimų nariai už komunalines paslaugas mokėtų iš savo kišenės!

Dar prieš 12 metų Konstitucinis Teismas priminė, pasiūlė, nurodė, kad Seimo narių pareigas, teises ir garantijas reglamentuotų įstatymas, o ne vien Seimo statutas, kuris turi įstatymo galią, bet nėra įstatymas. Seimas šią rekomendaciją atmetė - visi nori gyventi ir dirbti laisvi, kaip pavasario vėjūkštis.

Seimo nariams buvo siūlyta, kaip ir visiems normaliems piliečiams, suteikti atostogų. Net 45 dienas! Bet Seimas šį pasiūlymą atmetė, tad dabar Seimas atostogauja - nesvarsto ir nepriima įstatymų, o Seimo nariai atseit dirba, nes oficialių atostogų neturi. Bet surasti darbo vietose galima tik su tarnybiniu šunimi, nes jų šventos pėdos seniai keliauja po Afrikos žemyną. Tokia išklibusi Seimo darbo tvarka tenkina visas partijas!

Seime pilna milijonierių, bet į rinkimus eina už mokesčių mokėtojų pinigus - milijonieriai negali ir nenori išlaikyti partijų!

Per kadenciją, kaip skelbia spauda, milijonierių Seime padaugėjo 54 proc. Seimas tapo milijonierių perykla?

Seimas išperėjo ir vieną oficialų švelniaveidį kyšininką. Kiek kitų naudojasi pažintimis ir kyšiais, oficialiai nenustatyta.

Seni Seimo nariai tvarkos-netvarkos nenorės keisti, nes nekeitė 20 metų, bet ar naujiems užteks drąsos ir jėgų Seimą padaryti rimta, solidžia, švaria, normalia įstatymų kūrimo buveine, klausimas lieka atviras. Nebus tvarkos Seime - nebus tvarkos ir valstybėje?

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net