respublika.lt

Kieno lūpomis kalba „Times“ Metų žmogus Greta Tunberg? - straipsnio komentarai:

 • D
  Dainius 2019 gruodžio 30 22:57:52

  Na žinote....kas dabar tikrai gali paaiškinti kas mūsų Žemę valdo? Žydai,reptiloidai ar pilkosios būtybės iš Žemės gelmių?Kas domisi mūsų planetos įvykių raida man pritars,kad mums bendrai viešai prieinama informacija yra geltonos spalvos ir ir atskirti kur balta ,o kur juoda praktiškai dabar yra neįmanoma....kuo daugiau info skleidžiama,tuo daugiau tai yra melas.Lengvatikiai ar pradėję "kažką suprasti" stveriasi tos info bangos lyg tai būtų prašviešėjimas jiems,tačiau tai yra tik tikslinės informacijos nukreipimas į tam tikrus visuomenės sluoksnius.5G ryšys jau lies konkrečius asmenis,tarpe ir Jus ir Jūsų vaikus.Ar pastebite antenas arti Jūsų? Jeigu ne,tai tuoj jos atsiras Jūsų kiemo 100-200 m atstumu.Linkiu VISIEMS skaitantiems mano komentarą atsigręžti į savo tėvų senelių prosenelių šaknis,prisiminti šventes šeimose ir nepasiduoti iliuzijoms.

  0 0
  Atsakyti
 • >
  > Jei jau taip rūpėtų ekologija 2019 gruodžio 30 21:51:26

  lenkiu galva pries tokia viso sio ginco minties sinteze.

  0 0
  Atsakyti
 • J
  Jei jau taip rūpėtų ekologija 2019 gruodžio 30 19:51:16

  tai reikėtų kalbėti (ir ne tik kalbėti) apie vartojimo mažinimą. O trumpalaikių daiktų (šūdo) gamybos filosofijos laikotarpiu Greta yra tas pats, kaip ir homoseksualizmo ar lyčių lygybės propaganda. Padeda galvas atpalaiduoti nuo minčių apie gyvenimą.

  0 0
  Atsakyti
 • K
  KIENO LUPOMIS? 2019 gruodžio 30 18:09:26

  I DOLERIUS IR EURUS PAŽIEKIT,IR PAMATYSIT PAVEIKSLĖLIUS...

  0 0
  Atsakyti
 • N
  Ne beda 2019 gruodžio 30 17:48:44

  Užaugome po pasaulio skerdynių ,be elektros,baigėme mokyklą ir ne pasigedome jos.Vejo,saules žalioji energetika nuostolinga saule LR pasirodo kaip jaunas mėnulis.Vejo generatoriui įrengti reikia puse milijono €,kada jis atsipirks?.Prisidenge klimato kaitą bandys apyplešti,nes pasaulyje perprodukcija,o iš kaitos bandys krokodilai išgyventi. Naftos septiniems metams,35urano atominėms elektrinėms likučiai. Žemės apdirbame arkliais,į tvartą,pirtį,gyvenamą namą iššachtinio šulnio tiekiame vandenį sumontave našią paprastą mechaninę pavarą. Malkų gamyba husvarną,nebus benzo išsivarisime etilo.Kaip sunaikino arklius,kurių trąša pati kokybiškiausia,užšoko ant traktorių.Pasibaigus skerdynems chemikalų fabrikai kurie gamino sprogstamą medžiagą tapo bedarbiais,atsitiktinai išbirejusioms sprogstamos medžiagoms užaugo sodri žole.Taip prasidėjo chemikalų naudojimas pavadinimu“mineralines trąšos”nuo kurių dirbamos dirvos suniko Flora ,žeme kietą,kaip plytą dirvą išgydyti prireikė septinių metų.

  0 0
  Atsakyti
 • p
  patarimas,mastantiems 2019 gruodžio 30 17:48:06

  https://facebook.com/adequatemedia/videos/735316690282907/?t=43

  0 0
  Atsakyti
 • L
  LR pilietis 2019 gruodžio 30 17:43:04

  Didžiausia problema- dvasingumo nuosmukis žemėje. Ant dvasinių dažnių laikosi žemės apsukos, magnetinės ir žemės ašies pastovumas. Ledynai pradėjo tirpti žymiai po II Vatikano susirinkimo, kada buvo sudaužyta Eucharistija. Gausime tai, ką pelnėme. Apokalipsė. Dievo Tėvo vykdomas Paskutinis Teismas. Peržiūrėkime kiekvienas savo dvasinį stovį.

  0 0
  Atsakyti
 • s
  senis 2019 gruodžio 30 16:28:50

  JAV jau turi pozeminius miestus 50 milijonu gyventoju. Tie miestai 30-50 tukstanciu gyventoju, yra 100-200 metru gylyje, su pilna oro, vandens, maisto autonomija. Yra dirbami laukai, sodai, darzai, upes, ezerai. Ne taip senai ejo kalbos apie auksini milijarda gyventoju, dabar kalbama kad sociai ir 300 milijonu. Kas i tuos miestus paklius is europos? Niekas. Trampas, be jokiu abejoniu, vienas geriausiai informuotu valstybes vadovu, todel jis nezaidzia klimato atsilimo. Pirmoji klimato atsilimo teorija panaudojo savo politikoje Tetcer, kai jai reikejo isvaikyti anglies kasyklas.

  0 0
  Atsakyti
 • T
  Tautvydas 2019 gruodžio 30 15:43:15

  Vis labiau zaviuosi Rolandu.Jo praeitas straipsnis apie globalaus pasaulio problemas buvo puikus, o sitame jo argumentai logiskiausi ir tvirciausi

  0 0
  Atsakyti
 • V
  Vladas 2019 gruodžio 30 14:59:49

  Gerbiamam Vytautui Rubavičiui. Jūs visad buvot man autoritetas tiek tautiniu, tiek daugelių tautą bei politiką, ypač savivaldą liečiančiais klausimais. Labi nusivyliau Jūsų primityviu, neišanalizuotu požiūriu į pasaulinį klimato atšilimą. Sų9lyčiau daugiau ir giliau pasidomėti šiuo reiškiniu. Vargšę, nesveikos psichikos megrautė Greta, turėtų būti paskelbta išnaudojamų vaikų csimboliu o už jos stovintys - nubausti ilgiems metams kalėti

  0 0
  Atsakyti
 • M
  Masonų planas 2019 gruodžio 30 14:59:12

  mažinant žmonių skaičių žemėje , nieko nedaryti , prastinti ekologiją , maitinti žmones cheminėmis atliekomis ir visa gerkle rėkti , kad ekologija pavojuje dėl žmogaus kaltės , ne dėl jų velnių .

  0 0
  Atsakyti
 • f
  fu 2019 gruodžio 30 14:54:49

  babcia,baik taukšt atviras nesamones .

  0 0
  Atsakyti
 • b
  babcia 2019 gruodžio 30 13:03:38

  Kieno lūpomis kalba „Times“ Metų žmogus Greta Tunberg? - na ji pati persikreipusiu veideliu tyška seilėm, bet vis tik, KAS kalba jos lūpomis :) ?

  0 0
  Atsakyti
 • S
  Spartan 2019 gruodžio 30 12:55:31

  Greta tiesiok apnuogina vakaru civilizacijos impotencija spresti problemas. Demaskuoja visa vakaru politine santvarka ir pastato i nepatogia pozicija visus, todel daug kam ji nepatinka nes atskleidzia vakaru politinio pasaulio netobuluma kaip niekas kitas. Fenomenali mergaite kazkuom panasi i Zana D'Ark, matydama akivaizdzia neteisybe pasaulyje, kaip beja ir 90pric likusiu pasaulyje zmoniu mato. Savo talento ir valios deka isdiruosia ieskoti politines valios vakaru pasaulyje kurios pati supranta nera. Politinios valios vakaru pasaulyje nera ir nebus netgi tiesos akivaizdoje. Nes cia valdo pinigu valia. Silpnybiu ir zemos kolektyvines morales dvasia. Taigi traukim visciukus is kiseniu. Greta kaip niekas kitas atskleidzia vakaru pasaulio politine inpotencija ir nevaldomuma. Tokia civilizacija nepajegi islikti krizes akivaizdoje nes ji nesamoninga ir buka. Neturinti galvos.

  0 0
  Atsakyti
 • B
  Bežemis 2019 gruodžio 30 12:52:22

  Jei kapitalizmas , kuris dabar dėl globalizacijos virsta imperializmu, Nesikeis, tai pagal Engelsą žemei galas, nes išnaudojimas ir ginklavimasis jiems būtini spausdinant beverčius dolerius patiems turint trilijonus skolų, kad diktuotų savo valią likusiam pasauliui.Dėl ekologijos katastrofos tokios sistemos šalys tikrai nesutars kol nebus išspręstas nusiginklavimo klausimas, o po to panaikintas išnaudojimas žmonių elitui turint savo rankose visus žemės resursus, kuriuos taip pat reikia pasauliui pasidalinti taikiu būdu, o ne kaip daro Amerika, sukelianti dirbtines revoliucijas iš vidaus, kad JAV ginklų gamyklos galėtų turėti pelno siųsdamos parduodant konfliktuojančioms šalims tuos ginklus.Tokiu būdu ta sistema negali gyvybiškai egzistuoti, jei pasaulyje nėra karštų rajonų, kuriuos jie patys ir eskaluoja

  0 0
  Atsakyti
 • :
  :( 2019 gruodžio 30 12:42:02

  Per Vakarų Vokietijos TV, WDR, vaikučių choras dainavo, kad jų močiutė gamtos kiaulė, teršianti aplinką, ryjanti mėsą ir pan. tekstukas. Ar niekam nebaisu, kas vyksta Vakarų visuomenėse? Man, asmeniškai, baisu. Arba kitoje tos pačios šalies TV, NDR, irgi choras, jau paaugesnių, varė dainą su tokiu tekstu, krušk mentus, tuos šūdfarius ir pan. Čia ta šalis, kuri Lietuvai įvardinta kaip paskutinis bastionas. Šiurpus bastionas.

  0 0
  Atsakyti
 • N
  Nereikia 2019 gruodžio 30 12:39:03

  Nereikia pamirsti is kurios salies yra kilusi levino lenino motina ir kodel zydai pasirinko butent ta zmogu kuri islavino uzzonbino ir su kitais 30 zydu izblimbuotame vagone per vokietija svedija ir suomija atsiunte i rusija Is kitos puses kerenskis su kitais 30zydu per juodaja jura i rusija atveze raudonaja saule rezultata sendien matome izzudyti milionai gyventoju ir rusija vel gryzo prie caro ar jus nematot panasumu su klimato kaita juk kaxkaip reikia sukelti chaosa ir pasipelnyti juk labai geras biznis pardavineti tarsa pinigai byra uz dyka pasaka ne biznis

  0 0
  Atsakyti
 • S
  Spartan 2019 gruodžio 30 12:31:45

  Per paskutinius 10 metu ne viena atveji skaiciau kaip mokslininkai ar studentai atranda pigous eko akumuliatorius, kaip atranda elektros generatorius kuries gamina elektra tiesiog is vandens ir pasauliui galetu duoti nesulyginamai pigu ir saugu aprupinima elektra. Bet tie atradimai netapo sencacijomis. Niekam realiai jie neidomus. Priesingai pvz nei skiepai kurie nesa pelnus, tampa sezono sencacija. Super generatoriai ir super akomuliatoriai niekam neidomus, nes jie tip pelna kesinasi is rekliu atimti. Zmones turi technologiju atrastu tokia kruva kurios igalintu zmones gyventi super ekologiskai, bet tai neidomu silpno intelekto ir morales zmonems. Tokiems kaip sitie 3 prapiesuriai.

  0 0
  Atsakyti
 • S
  Spartan 2019 gruodžio 30 12:22:02

  Lenkija buikotavo Es susitarima jog nuo 2050m gaminami daiktai privaletu buti tvaresni ilgamziskesni ir ekologiskesni, nei yra siandien daroma, kai apyvokos daiktai realiai yra vienkartines siuksles. Tai ponai propesoriai ar cia ne idiotiskas lenkijos elgesys spjaunantis i veida ekologijai? Gal Gretos fenomenas ir yra tam kad atkreiptu demesi i tokius atvejus? Gal gretos fenomenas nera pajegus sukurti pigiu eko akumuliatoriu cia yra mokslininku darbas ir mokslininkai tikrao tai gali padaryti ir buvo jau padare. Gretos fenomenas tam ir yra jog skatintu zmoniu demesi ekologijai ir tokie kaip lenkijos atvejai nepraslystu pro akis. Ponai propesoriai eikit uzsimkit tuom kuom sugebat o ne aiskinkit apie ekologija kur isvis kompetencijos neturit.

  0 0
  Atsakyti
 • S
  Spartan 2019 gruodžio 30 12:11:16

  Beja. Kai del nualintu zemiu ir sausru prasides masinis badas tai ne afrika ir skurdzios salys badaus kaip siandien iprasta. O badaus New Yorkas ir visas vakaru pasaulis, didmiesciai. O badaus irgi ne paciais taikiausiais budais syprantama, kas reiskia civilizacijos griuti. Taigi uztenka vos pora kaitros metu ir nualintos zemes neisaugins nieko. Jeigu maza mergaite apie tokias realias gresmes susivokia geriau nei autoriai propesoriai tai man nejauku kas sedi valdzioj. Ar cia tik ne landzbergio komanda tokius straipsnius raso gavusi komanda ir briuxelio.

  0 0
  Atsakyti
 • S
  Spartan 2019 gruodžio 30 11:57:44

  Pasnekovas suklydote. Tai ne realistai ir svajokliai o silpnieji ir stiprieji. Jusu vadinami realistai yra tik silpnieji zmones, prisitaikeliai, kurie ras 100 argumentu, paciu paciausiu, kad tik nereiketu prisimti atsakomybes ir pajudinti subines. Tuo tarpu jusu vadinami svajokliai yra stiprieji zmones, kurie nebijo paziureti REALYBEI i akis ir prisimyi atsakomybes, statyti save i nepatogias pozicijas, issisokti pries tradicija ir nueiti sunkesniu bet teisingesniu keliu. Jusu pavyzdziai jog zalioji energija yra trukciojanti ir reikalauja brangiu akumuliatoriu yra tik dar viena "atmaske" pasiteisinti ir nukreipti demesi nuo tukstancio ekologijos problemu, kurios zmonijai dar po 50-100 metu nebeduos gyventi. Galesit dar po 30m savo peoanukiams aiskinti kas labiau apsimokejo ar ekonomika ar aplinkosauga ar brangios technologijos ar pigesnes, kai badu dves puse zmonijos ir kitos kataklizmos sukurs grandinine reakcija. Jums autoriai siulyciau daugiau pasidometi pasaulio ekologinem problemo

  0 0
  Atsakyti
 • F
  Faustui 2019 gruodžio 30 11:47:09

  kuo daugiau skaitai ,tuo daugiau priverstas atsiminti.Bet kuo daugiau prikimšta galvelė ,tuo daugiau žmogus pamiršti.Kuo daugiau pamiršti ,tuo tamsiau toj galvelėj...:)))).Nepatiko ,kad nepaliesta tokia svarbi ir slidi sritis,kaip mokslinių išradimų licenzijavimas ir su tuo tiesiogiai surištas svarbiausių žmonijos išlikimui išradimų numarinimas.Pvz. : energijos išgavimas tiesiai iš vandens(paskelbta apie japonijos firmelės išrastą automobilį varomą vandeniu).Ir tai nėra ,manau,tuščias išsigalvojimas. Turint omeny elito veikimo principus (kai pelnas - aukščiau visko ,tame tarpe ,pasirodo , ir aukščiau pačios Žemės išlikimo.Pvz. : tose pačiose USA jau 2000 metais buvo sukurtas vienoje valstijoje el.automobiliui EV 1 ,PASIGUGLINKIT,ištisas pakrovimo stotelių tinklas. Pats auto nekainavo nei 10 000 usd. Jau buvo išpirkta 4000 automobilių .Ir staiga naftos elito sprendimu visi auto buvo paimti iš savininkų , ir paleisti po presu nežiūrint į minias prostestuojančiųjų ..)

  0 0
  Atsakyti
 • Z
  Zemuoges gruodzio menesi 2019 gruodžio 30 11:36:32

  Viskas cia taip kaip ir turetu buti. Miliardai zmoniu palaiko Gteta. O nepalaiko tik turciai kuriu turtas susijes su gamtos niokojimu ir siaip visokie nevisprociai kuriu irgi daug. O siaip normalus zmogus neturintis sutrikimu akivaizdziai mato gamtos niokojima visur kur pazvelgsi ir Greta kalba uz tuos visus normalius zmones.

  0 0
  Atsakyti
 • J
  Jonas 2019 gruodžio 30 11:17:59

  ...besilygiuojančių bendraminčių tyrėjų minčių, pasisakymų žiniasklaida neprileidžia, kaip tai ir pastebi R.Paulauskas. Pvz. Temperatūra atmosferoje pakylusi vidutinėse platumose, o pusiaujo platumose ji lieka panaši.Temperatūra aukštutiniuose atmosferos sluoksniuse ji pakylusi laipsnio dalimis. Tai reikškia , kad nėra žymaus prognozuoto šiltnamio efekto sukėlimo. Nieko nekalbama apie saulės aktyvumo , kuris nustatytas besikeičiantis kas 30 metų įtaką mūsų žemės klimato kaitai. jau užmiršome, kad Vokietijos kare prieš Staliną, generolas Šaltis buvo rusų pusėje: užšaldavo tankų degalai . Kaip teisingai pažymėjo komentatorius CO2 kiekis dabar yra keliolika kartų žemesnis negu prieš milijonus metų Žemėje, kada klestėjo atogrąžų miškai ašigaliuose. Co2 kiekis randasi prie apatinės temperatūros skalės ribos - temperatūros , prie kurios gali atsirasti Žemėje amžina Žiema. Įdomu, kaip tie kurie statosi gyvenvietes apokaliptiniams scenarijams tikėsis išgyventi žemėje ištisai padengtoje ledu

  0 0
  Atsakyti
 • J
  Jonas 2019 gruodžio 30 11:01:20

  Kita nuomonė 2019 gruodžio mėn. 30 d. 09:56:47 Puiku , kad jūs bandote publikai kalbėti moksliniais argumentais , mokslinių tyrimų duomenimis. Pritardamas jūsų pastebėjimui, retransliuoju J.Latyninos pasiskymų klimatos kaitos tema pasaulyje. Ji irgi domisi šia tema , ir jos pasisakymų, vertų dėmesio , verta paskaityti. V.Rubavičiaus , prie visos pagarbos jam , kaip humanitarui, filosofui, nepritariu. R.Paulausko mintys , kad taip naujieji klimato kaitos ideologai manipuliuoja visuomene, gąsdindama ją apokaliptiniais scenarijais, turi pagrindo. Visi fizikiniai , atmosferos parametrai ; T.,CO2 kiekis kuris kaltinamas šiltnamio efekto sukėlimu, nepasikeitė taip drastiškai , kaip prognozavo JT biurokratai iš komisijos atsakingos už klimato kaitos kontrolę pasaulyje ( matote kokių biurokratų veltėdžių prisodinta pasaulinio lygio organizacijose) . Jiems ir finansavimas turi būti atatinkamai didelis pagal problemos svarbumą. Tuo tarpu Nobelio premijos laureatų mokslininkų ir į juos

  0 0
  Atsakyti
 • T
  TAIP 2019 gruodžio 30 10:49:01

  Gaila ligotos mergaites, tai tik projektas tiksliau biznis.

  0 0
  Atsakyti
 • N
  Nepartins 2019 gruodžio 30 10:42:16

  Malonu, kad R.Paulauskas vėl padeda nepasiduoti masiniam lengvatikių zombinimui ir žadina kritinį mąstymą... Jei daugumai labiau įdomu kas parašyta pirmame puslapyje ar masiškai kišama į žmonių galvas per TV, man įdomiau - kokiu tikslu, kas užsakovas, į kokią auditoriją nukreiptas, ko siekiama ilgalaikėje ar trumpalaikėje perspektyvoje, ar tai naujas kažkieno "projektas" ar tik reakcija į kažkokį įvykį.

  0 0
  Atsakyti
 • N
  Na 2019 gruodžio 30 10:34:06

  Tikrai polemiškai geras straipsnis, verčiantis plačiau ir gyliau mąstyti. Tai priešingybė Sorošiniai liberastiniai propogandai užsienio pinigais.

  0 0
  Atsakyti
 • N
  Nuomonė 2019 gruodžio 30 10:25:16

  Įdomus straipsnis.Ačiū.Labiau pritariu Rubavičiui. O dėl Gretos- aišku, kad už jos stovi lobistai.Ar jie laimės - ateitis parodys.Jei taip atsitiktų- nebeskraidysime su dabartiniais lėktuvais- jie labiausiai teršia gamtą, važinėsime tik elektra varomais automobiliais, bet tik tada, kai bus išrastos gamtą neteršiančios baterijos, nenaudosime plastiko ir plastmasės, bet tik tada, kai bus išrasti saugūs pakaitalai ir t.t.ir pan.Vienu žodžiu, todėl Greta ir išstumta į priekį, nes jos bausti negalima, bet už jos stovintys daro didelius pinigus sau ...O kas galvoja apie didžiają dalį planetos žmonių, kad jie galėtų saugiai ir oriai gyventi? Niekas!

  0 0
  Atsakyti
 • a
  alio "zalioji" energija labai grazu, bet reikia irgi suprasti kad ne kiekvienam pabaznam ubagui 2019 gruodžio 30 10:15:59

  o kas ja dotuos ta "zalia", mes gi turim ant savo kumetyno pavyzdi, kai uzdarem savo dar gera atomine ir sedim ant zalios kalades ir ciulpiam letena, pirkdami is svetimu elektra, o liaxai kai jiems pasiule iki 2050 svaria europa patapti, jie visa briuseli pasiunte na..i ir pasake kaip kurenom ruda angli taip ir kurensim, kol uz briuselio pinigus savo atomo prie litvinu sienos nepasistatysim. a jauch muzikeliai, kaip duria tokius loxus, kurie pasakom is uz balos tiki...

  0 0
  Atsakyti
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Grįžti į straipsnį
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • PADARINIAI: pietinėje Belgijos dalyje – prancūzakalbėje Valonijoje – prasidėjo šiukšlių krizė - po smarkių potvynių, kilusių liepos 14-16 dienomis, regione perpildyti visi sąvartynai, ir statybinių šiukšlių kalnai ėmė dygti nenaudojamoje automobilių magistralėje A601.

 • KOVA: antradienį Graikijos ugniagesiai kovoja su dideliu miško gaisru šiauriniame Atėnų priemiestyje, jo dūmai juntami šalies sostinėje - ugnis šėlsta Dioniso municipaliteto miško masyve, netoli Galinio kaimelio, rajone tarp Stamatos ir Rodopolio gyvenviečių.
 • STIPRUS: pirmadienį Indonezijoje, prie Sulavesio salos pakrantės, įvyko 6,2 balo žemės drebėjimas, pranešė JAV geologijos tarnyba, tačiau perspėjimų dėl cunamio grėsmės nebuvo.
 • KOSMOSE: šeštadienio vakarą virš pietinės Norvegijos naktinį dangų nušvietė didelis meteoritas, sukėlęs bangą pranešimų net iš Švedijos apie pastebėtą dangaus kūną, pranešė vietos žiniasklaida.
 • SIAUTĖJA: miškų gaisras, kilęs už maždaug 100 km į vakarus nuo Barselonos, sunaikino 1 100 hektarų miško ir dirbamos žemės, sekmadienį socialiniame tinkle „Twitter“ pranešė Katalonijos miškų komisija.
 • GĄSDINO: Filipinus šeštadienį supurtė stiprus žemės drebėjimas, pranešė JAV Geologijos tarnyba (USGS), tačiau jis įvyko giliai po žeme, todėl vietos pareigūnai teigė nesitikintys daug žalos.

 • SKĘSTA: potvyniams apėmus dalį Vidurio Kinijos teritorijos, penktadienį, pasitelkiant savadarbius tiltus, buvo evakuojami kaimų gyventojai - tai daroma dėl šalies rytinės pakrantės link artėjančio taifūno, kuris gali sukelti dar didesnius potvynius.
 • TRANSPORTAS: Europoje antrą šių metų ketvirtį, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, padvigubėjo naujų elektra varomų transporto priemonių pardavimai, penktadienį nurodė Europos automobilių gamintojų asociacija (ACEA).
 • ATIDARYMAS: Grikapalyje penktadienį buvo atidaryta didžiausia pagal pagamintos vienoje vietoje elektros kiekį nutolusi saulės elektrinė Lietuvoje, kurios galingumas yra 3,35 MW - platforma nuo jau egzistuojančių skiriasi tuo, kad „SoliTek“ modernių technologijų dėka vartotojams užtikrinama 35-40 proc. efektyvesnė elektros generacija ir dvigubai mažesnė kaina už elektros energiją.
 • KROVINIAI: Kauno intermodaliniam terminalui (KIT) prisijungus prie europinės vėžės, Lietuvos krovinių vežėjams atsivėrė  naujos galimybes gabenti krovinius traukiniais iš Europos ir į ją, išvengiant sustojimo pasienyje su Lenkija ir krovinių perkrovimo.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar reikia kaliniams, priklausomiems nuo narkotikų, vietoj pagalbos dalinti švirkštus ir adatas?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Jeigu Seimo rinkimai vyktų ateinantį sekmadienį, už kurią partiją balsuotumėte?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+14 +22 C

+16 +22 C

 

+15 +21 C

+21 +29 C

+19 +28 C

 

+18 +20 C

0-9 m/s

0-10 m/s

 

0-7 m/s

       

Nuorodos