respublika.lt

Kam užsieniečiams lietuvių kalba? - straipsnio komentarai:

 • komentaras 2020 sausio mėn. 24 d. 19:04:53

  Vadovautis Vikipedijoje surašytomis "žiniomis" gali tik trečiaklasis,kuriam trūksta gyvenimiškos patirties ir pagrindinių pasaulio kalbų žinojimo,kaip ir remtis ta "informacija" ir skleisti ją viešoje erdvėje klaidinant tokius pačius trečiaklasius.Lietuviai pasidarė akli ir kurti,kai kalba eina apie Tėvynę,tačiau puikiai užuodžiantys kaip galima kuo daugiau pinigų gauti.O daugiausiai moka už melagingos iškraipytos ir tikrovę mažai atitinkančios informacijos skleidimą MIP .

  0 0
 • keista 2020 sausio mėn. 24 d. 18:33:58

  užseniečiai domisi lietuviu kalba o vot tutaišyje atvykę iš baltarusijos deda ant lietuvių kalbos ir valstybės o valstybė nežino kaip jiem bučiuot į minkšta vieta visaip stegisi jim itikt kad tik tylėtu.

  0 0
 • RE : 9.34 sausio 24d 2020 sausio mėn. 24 d. 17:18:19

  Kinai būtų sėdėję gilioje duobėje,jei Jelcinas su komanda savo laiku nebūtų brangiai pardavęs Rusijos JAV magnatams.Pagal globalistų scenarijų į nugalėtą Rusiją turėjo persikelti visa esanti dabartinėje Kinijoje JAV pramonė ir tai turėjo būti galingu svertu užvaldant Europos Sąjungos šalis ekonominiame kare,tačiau dabartiniai Trampo šeimininkai perspjovė globalistus ir Angliją jų asmenyje ir suspėjo užvaldyti šią didžiulę šalį pirmi,ko pasekoje visa gamyba buvo perkelta į Kiniją ir prasidėjo kinų "didysis stebuklas".O vikipedijoje skaityk pats-man tai ne autoritetas.

  0 0
 • 9.34 sausio 24d 2020 sausio mėn. 24 d. 14:25:15

  Kinai jau 100000kartu aplenke litvinija. Pas juos pramone isvystyta, visa pasauli aprupina prekemis. Va tau ir su pagaliukais valgo. Paskaityk vikipedijoje , lietuviai baltu kalboms priklauso su didziuile kruva skoliniu is rusu, lenku, baltarusu ir latviu kalbu.

  0 0
 • tam >romui 2020 sausio mėn. 24 d. 06:22:28 2020 sausio mėn. 24 d. 09:34:56

  Mano nuomone,tai Jums sėkmingiau mokykloje išplovė smegenis,nei komentatoriui Romui,kinų japonų korėjiečių kalbos įdomios tik siauram ratui,ir kas gali ten būti įdomu,kai žmonės iki šiolei ir valgo pagaliukais ir pagaliukus naudoja kaip rašmenis?Tuo tarpu iš lietuvių senovinės kalbos kilo tokios kalbos kaip rusų(savo ruožtu lenkų,baltarusių,ukrainiečių,čekų kalbos paėmė rusų kalbos pagrindus),latvių kalba yra tas pats,kas rusai ir baltarusiai.Romas teisingiau išsireiškė,nors ir su daugybe gramatinių klaidų.

  0 0
 • >romui 2020 sausio mėn. 24 d. 06:22:28

  Pasidomek truputi placiau, nei tau mokykloje smegenis plove mokytojai apie kalbos unikaluma. Paanalizuok. Cia TSRS laikais saugoma buvo lt kalba, dabar ji naikinama: filmai verciami titrais, o ne dubliuojami; parduotuviu pilna su burzujiskais pqvadinimais. Mokykloje, jei mokynys pastraipele perskaite skiemenimis, mokytoja katuciu ploja- mokinys paskaite. O uzsienieciams- tai egzokita, pramoga istarti keliata lt zodziu. Kaip ir tu budamas pvz kinijoje bandytum istarti kazka kiniskai

  0 0
 • romas 2020 sausio mėn. 23 d. 22:22:02

  atsakymas wow pas toky zmogu mastymas yra nulinis ,jeigu lygina kitu kalbu zodzius,mes patys pilnai nemokam savo kalbos ,musu zodyne as taip galvoju ,apie 500000 zodziu,gal klystu nezinau,bet musu kalba tokia unikali ,jog kitu tautu zmones domisi,o mes stumem I sona ,net anglai paklause kaip kalbi issizioja,mylekim lietuvis lietuvi

  0 0
 • Ramunė 2020 sausio mėn. 23 d. 00:50:49

  Toks jausmas, kad p.Leonavičienė lietuvių kalbos Lietuvoje užsieniečius moko vienintelė.Ir žurnalistų perliukai "žiemos kursų vadovė".O kad tokie kursai vyksta bent keliuose universitetuose, ir jiems vadovauja ne tik p.Leonavičienė-apue tai net neužsimenama. Labai jau kvepia užsakomuoju straipsneliu.

  0 0
 • to zemaitis 2020 sausio mėn. 22 d. 15:55:42

  jau laikas vel Kaunieciams pradet mokint lietuviu kalbos kitataucius kaip senais laikais sovietmeti...

  0 0
 • pirmas komentaras 2020 sausio mėn. 22 d. 14:05:01

  pats geriausiai įrodantis,kad dar liko neabejingų lietuvių kalbai žmonių,gaila kad jie jau pensininkai,kai jie paliks šią ašarų pakalnę,tada tikrai komentaruose rašys,kad lietuvių klaba kilo iš rusų,belorusų ar turkų....

  0 0
 • zemaitis 2020 sausio mėn. 21 d. 22:34:39

  Kai privaziuos daugiau kacholu,gaus jaunimas pradet mokytis rusu kalba,kitaip nesusikalbes

  0 0
 • Sara 2020 sausio mėn. 21 d. 20:23:05

  Taiklus pirmojo komentatoriaus-mokytojo-pensininko-pastebejimas...

  0 0
 • >to nustebau 2020 sausio mėn. 21 d. 16:09:24

  Pasigulgink vikipedijoje. Be to gugleje ismete is Delfi.lt 2 straipsnius, pirmasis "lt kalba atejo is turkijos"; atrasis - "lt kalba kilo is tryju kalbu". Taip ir norisi pasakyti, patys nezinote, apsispreskite- indoeuropa; turkija ar dar kitos 3 tautos!!!!!

  0 0
 • Wow 2020 sausio mėn. 21 d. 15:58:11

  Ziuriu istryne mano komenta su vikipedijos nuoroda. Vikipedijoje indoeuropieciuose nera pamineta lietuviu kalbos. Patys pasiskaitykit

  0 0
 • > aitvarui 2020 sausio mėn. 21 d. 15:26:48

  o is kur toks ekspertas, kad pagal braiza atskiri kur rusas kur lenkas ar zydas. as tai nepriklausau pastariems bet megstu labai patrolinti ozyno sektantus ir jiems prijauciantiems ir ypac su naciuku nuokrypiu, nes tokie ypac savo debi..liskuma moka pabresti.

  0 0
 • aitvaras 2020 sausio mėn. 21 d. 13:49:38

  Vis pabrezia,reikia integruoti kitataucius.Patys matote is komentaru,kas gaunasi,kai rusu nacista integruoji.Jis ismoksta lietuviskai rasyti ir ima pilti purva ant Lietuvos ir lietuviu.Jei laukini zveri priglausi ir pamaitinsi,tai nereiskia,kad jis tau neikas.Taip ir su rusais,ir lenku,zydu tarpe tokiu atsiranda.Daug metu rasau komentarus ir seniai pastebejau,kad keli rusai,tokie kaip -nuomone-as,wow-ir panasiai,pries kelis metus reiksdavosi tik Kurier Litovski,rusiskame sudlaikrastyje,arba Delfio rusiskoje dalyje.Siuo metu ju dauguma rasineja lietuviskuose laikrasciuose ir vis su didele neapykanta lietuviams.Tai patvirtina mano teigini,kad nacisto neintegruosi,nacista reikia sunaikinti.Situ kitatauciu tezes vis tos pacios.Juos lengvai galima atpazinti komentaruose.Dar kazkur prapuole tvartelis ir klumpes,rusas vis rasantis.Matyt gydosi......Taip kad svaiciojantieji apie slavu ir zydu integracija,esate kvailiai.Nebus tos integracijos.Jie tik ir laukis,kada ju broliai okupuos Lietuva,ky

  0 0
 • Nustebau 2020 sausio mėn. 21 d. 12:01:28

  Nustebau kiek niekšų, kvailių ir vovkos fabrikėlio trolių rašo komentarus ( Agasfer, wow, pas ką stogas... ir pan.)

  0 0
 • a jus zmones visai durnais skaitote 2020 sausio mėn. 21 d. 11:43:00

  kai toki bluda stumiate "seniausia indoeuropieciu kalba" , o kodel taip litvinai nusipigino, ko mes uz ukrus prastesni. nes jei jie kaip pareiske ir Juodaja jura iskase ir Karpatu kalnus supyle tai logiskai mastant musu gedeminaiciai ten jau buvo kai jokiu ukru dar nebuvo...a nu "mokslininkai" is naujo istorija perrasykit, nes galai nesueina, o balansas ir visai kiauras.

  0 0
 • wow 2020 sausio mėn. 21 d. 11:11:46

  Kokia indoeuropieciu????? Va pilna lenkisku , rusisku, baltarusiu kalbu zodziu: arbata is lenku - herbata. Cukrus is zodzio cukura atsirado. Diedukas - is zodzio deduška; zuikis is zodzio zajac. Ir dar kruuuuuva visokiausiu zodziu. Ceku kalboje pilna visokiu nosiniu ir varneliu, cekai taip pat is indoeuropos? Kaip ir chocholai buvo pareiske, jog jezus buvo chocholas! )))) susiraskit ciatuose indoeuropieti ir parasykit jam lietuviskai. Paziuresim ar supras

  0 0
 • pas ka stogas dar ne visai kiauras ar ne visai prie meno 2020 sausio mėn. 21 d. 11:11:05

  tai tokios kaip labu..su kalbos tik is mandagumo pradziamoksli iskalei ir kvit: labas, viso gero, aciu, prasom ir kas svarbiausia eik nch..i, kad visokie tautiniai idiotai neuzknistu. o siaip gi kuris cia kvarsins galva o kalba LT jau pripazinta kad sunki, del sunkiai suvokiamos naudos, kai yra anglu, su kaimynais rytu be rusu neissiversi, todel jei ir kas cia uzkliutu is pabegeliu is tolimesniu krastu mokinti juos reikia ne lietuviu, o pagrindines pasaulio anglu, nes zmogus nors aciu pasakys, kad jam tikrai gyvenime ji pravers, jei jis net cia uzsibus, kas labai abejotina del pragyvenimo, o ne kazkokios archajiskos pauksciu kalbos kurios net patys europieciai nezino kur toks baznytkaimis randasi ir labai nustemba kai pasakai kad jau 15 metu mes bendram kolxoze stumdomes.

  0 0
 • Atvažiuos valdyti 2020 sausio mėn. 21 d. 10:37:11

  Be vietines kalbos (ny tudi ne sudi’).Šiandiena aukštosiose per daug pakeltos girnos,kaip reikes kautis dėl užimamų pareigų valstybėje silpnučiai išbyręs iš konkurso ,kaip pavasarį ąžuolo gyles.

  0 0
 • Mokytoja 2020 sausio mėn. 21 d. 10:17:47

  Paskaitai šviesuolės mintis tampa šilta širdyje nuo pasididžiavimo savo kalba, savo šalimi ir savo žmonėmis. Kol dar tokių mokytojų yra Lietuvoje, dar turim vilties išgyventi. Ačiū mokytojai ir žurnalistei.

  0 0
 • Ponui mokytojui 2020 sausio mėn. 21 d. 09:57:19

  Pasakykite, kuo žodžiai "sujautrėji", "išlaisvėjo" yra netaisyklingi? Jų daryba yra taisyklinga. Vaizdingesni posakiai irgi jums, matyti, svetimi. O žodis "išsireiškimas" yra išvis neteiktinas vertinys, tai kaip būdamas toks tobulas mokytojas galite klysti ir dar kitus komentuoti? Sakote, juoką "kęlia" su nosine?

  0 0
 • ka ir bepridesi 2020 sausio mėn. 21 d. 09:50:12

  svarbu globejams i sikna sulysti prikisus anglisku issireiskimu i musu kalba.... Lietuva, mat tai laiusve. O man tai Lietuva,- gyvuliu ukis.

  0 0
 • lietuvių kalbos mokytojas-pensininkas 2020 sausio mėn. 21 d. 09:33:05

  Seniausios indoeuropiečių kalbos naujiausi "perliukai": " sujautrėji....,išlaisvėjo",juoką kęlia tokie išsireiškimai : "...tapatybės taško trūkumas" :)) "..neišklysti iš meilės" ...cha cha cha ,štai dar : "..surado detalių apie Lietuvą " ??? ir disertacijas mokslininkai apgina ,o ne "apsigina" .Labai apmaudu,kai lietuvių kalbos dėstytoja ir žurnalistė nesugeba taisyklingai vartoti lietuvių kalbą viešoje erdvėje.

  0 0
Parašykite savo komentarą:
  Grįžti į straipsnį
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • RUSIJOJE: Rusijoje pastarąją parą užfiksuoti 5 065 užsikrėtimo koronavirusu atvejai, bendras infekuotųjų skaičius pasiekė 912 823.
 • UKRAINOJE: Ukrainoje užfiksuotas per parą nustatytų užsikrėtimo koronavirusu atvejų ir hospitalizuotų pacientų skaičiaus antirekordas – atitinkamai 1 732 ir 330.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)

Dienos klausimas

Ar švęsite tradicinę Žolinės šventę?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kur dažniausiai perkate knygas?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+13+15 C

+17 +18C

 

+16 +18 C

 +18 +23 C

+19+27 C

 

+20 +27 C

1-3 m/s

2-4 m/s

 

1-3 m/s

       

Valiutų kursai

USD - 1.1833 PLN - 4.3968
RUB - 87.1809 CHF - 1.0784
GBP - 0.9037 NOK - 10.5148

Nuorodos