respublika.lt

Kai pasibaigs Sąjūdis, baigsis ir Lietuvos egzistavimas - straipsnio komentarai:

 • Romas Zubinas-Tęsėjas 2017 birželio mėn. 23 d. 21:30:37

  Gerbiamasis, reikia bent šiek tiek pažinti Lietuvių kultūros praeitį bei jos raidą per tūkstantmečius ir Tamsta matysi, kad lietuvių kultūrai, tai kas vyksta mūsų laikais Lietuvoje, tai laikinas reiškinys, kuris niekaip negali sunaikinti mūsų kultūros!!! Juk jai jau per 50 000 metų!!! Lietuva, nuo seniausių laikų, priklausė nuo Žemės ašigalių padėties Saulės atžvilgiu!!! Mūsų laikų Lietuvių kalbos bei kultūros raidos žinovai,privalėtų nekelti panikos bet skelbti PASAULIUI Lietuvių kalbos bei jos kultūros ilgaamžiškumą, apie ką Mahatma Gandis teigė Antanui Poškai:"Taip žinau Lietuvą! Lietuvių kalba senesnė už sanskritą!" O tai reiškia, kad LIETUVIŲ KALBA yra visų mūsų laikais kalbų MOTINA!!! O tai, mūsų mokslininkus, įpareigoja reikalauti PASAULĮ suteikti LIETUVIŲ KALBAI PASAULINį KALBOS STATUSĄ!!! Juk būtent LIETUVIŲ KALBOS DĖKA yra atrasti pasauliui dar nežinomi Trečiasis ir Ketvirtasis Žemės ašies judėjimai, dėl kurių Žemėje kinta klimatas ir įminta PRAETIS IR ATEITIS!!!

 • . 2017 birželio mėn. 18 d. 18:33:26

  Iš tikrųjų Lietuvos egzistavimas kaip ir pasibaigęs. Toliau tik vaidinam esą valstybe. Politikams tai gera melžiama karvė. Tuo viskas ir pasibaigia.

 • demokratija 2017 birželio mėn. 17 d. 19:41:50

  Reikia parašų referendumui dėl tokio pakeitimo.

 • apropos 2017 birželio mėn. 17 d. 19:40:40

  Briuselyje prieš EP gedint H. Kolio visos 28 vėliavos nuleistos perpus žemyn. Manot, 28 ES narių valstybinės vėliavos? Nieko panašaus - visos 28 yra ES mėlynos su žvaigždutėmis. Dar bus klausimų, kur eina ES ir kur dėsis Europos tautos?

 • oo 2017 birželio mėn. 16 d. 23:07:09

  taip greitai? ne manau dar 50 metu pratemsim dekui tremtiniams

 • nuomonė 2017 birželio mėn. 16 d. 21:41:48

  Petkui neužteko drąsos pasakyti, kad ES yra blogio imperija, skirta šerti oligarchus, mėtyti bombas kur tik patinka ir dėl visko kaltinti kaimynines šalis bei kurstyti karą, nes jos ,,nedemokratinės''. Autorius skelbia vienpusę informaciją ir dvelkia Sorošo kvapeliu.

 • To demokratija 2017 birželio mėn. 16 d. 20:49:29

  O kas perims tą Šveicarijos modelį? Viskas prieis iki Seimo, o ten subliukš, nes seimūnai nebalsuos faktiškai prieš save - didumos tikrai niekas neberinks, o ta diduma kokius 25 metus prasivartę kaip inkstai taukuose Seime - mūru stos prieš tokius pakeitimus. Taip, kad be prošvaisčių. Seimas gi viską sprendžia, jie net dėl savo atlyginimų ir visokių konceliarinių sprendžia, taip sakant patys groja, patys šoka... manau, esam pasmerkti tokiai būčiai.

 • istorijos mėgėjams 2017 birželio mėn. 16 d. 19:54:47

  Apie visiems „žinomus“ įvykius-trupučiuką kitaip: sunaikintatiesa.livejournal.com

 • = 2017 birželio mėn. 16 d. 19:50:43

  Nereikia čia sapnuoti apie naują kartą, - reikia pačiam daryti. Jei negali, tai geriau patylėti. Jaunoji kartą žiūri į tuos kurie daro, bet ne šneka. Kaip rašė "wiksva" visi yra parsidavėliai, kolaborantai tarnaujantys pinigui ir dėl pinigo.

 • Che che 2017 birželio mėn. 16 d. 18:40:29

  "Siūlau juos dažniau kartoti,kaip maldą."..- Va va,laaabai puikus pasiūlymas,gerbiamoji.Kartoti ir kuo dažniau.Čia kaip chalva:kartoji chalva chalva ir burnoje išssyk saldžiau.Galima tą metodą pritaikyti,manyč,ir kitose gyvenimo sferose,priklausomai nuo poreikių ir fantazijos: gyvenimas gerėja,gerėja arba ekonomika auga auga,kainos pusė velnio galima kentėti ir t.t.Nors,kai gerai pagalvoji,ir taip tas ar panašias maldas vos ne kasdien girdime.Kaip man,tai nelabai veikia.Bet pamėginti verta.O gal ir palengvės,ką?

 • demokratija 2017 birželio mėn. 16 d. 18:36:46

  Turtingi ar ne, jeigu liaudis per referendumą nepritaria turtingo parlemento sprendimams, tai jų turtas nieko nereiškia. Tas ir yra tikra demokratija, o ne "atstovaujamoji", kokia giriasi Vokietija. Kai demokratijos nėra, tada tam režimui duoda visokius vardus. Pvz., Rusijoje, Putinas sako, irgi demokratija, valdoma.:)

 • KA 2017 birželio mėn. 16 d. 18:35:04

  Jaunikaitis, priklausantis " skruzdelynu dydzio tyrimo institutui" , turi ka nors kur nors parasyti. Kaip atsiskaitysi uz savo " darba"? O is esmes negrizimo linija seniai perzengta. Belieka, kaip ir tam zmogui, serganciam nepagydoma liga, ziureti kaip lengviau numirti.

 • Liudas 2017 birželio mėn. 16 d. 18:20:32

  Tame ir reikalas, kad tas prakeiktas sąjūdis niekaip nesibaigia...tai skaudulys kurį reikia operuoti.

 • Sniegina 2017 birželio mėn. 16 d. 17:21:41

  "išdidžią žmonių tautą ir nepriklausomą valstybę" - labai gražūs ir retai skambantys žodžiai mūsų žiniasklaidoje. Siūlau juos dažniau kartoti,kaip maldą, kad įsitvirtintų mūsų jaunimo galvose. O straipsnis gaivus...

 • senis 2017 birželio mėn. 16 d. 16:33:39

  durnesnio rasinetojo kaip P. Petkus skaityti neteko. Pirmiausia, oliharkai tai tik biteles dirbancios Bankui, patys jie nesprendzia nieko, netgi pasaru kainu. Viska, griuvus TSRS, sprendzia Bankas. Sugriauti TSRS, Bankui padejo ir sajudis, kuri ikure kgb, Jakovlevo nurodymuir Gorbaciovo palaiminimu. Rusai buvo itikinti, kad atsikrate respubliku gyvens geriausiai pasaulyje, lietuviai pamate galimybe netrukdomai vogti. Visur nugalejo vagys, godumas. Signatarams, uz tylejima, dave sklypus, medalius, rentas, tie sliundros ir tyli. Antra, jau apie 1990 metus Bankas zinojo, kad visos valstybes priklausiusios TSRS bus prijungtos prieES, tame tarpe ir Rusija kaip kolonijos. Veliau, supratus, kad su Rusija nesusitvarkys, kuriamlaikui jos buvo atsisakyta. Tokius žabalus kaciukus kaip P. Petkus puikiai apdoroja Soroso fondai, itikina durnelius, kad jie protingi, uzprogramuoja kalbeti apie tai kas panasu i tiesa, bet niekada tiesa nebuvo. Reikia vyti lauk visus Soroso darinius ir jo chalujus lauk.

 • Sąjūdis iškovojo 2017 birželio mėn. 16 d. 15:44:32

  tik,kad sukūrė sąlygas išvogti viską kas buvo iki jo sukurta.Vagiama ir toliau iš kutų resursų.

 • Sąjūdis iškovojo 2017 birželio mėn. 16 d. 15:42:02

  tik,kad sukūrė sąlygas išvogti viską kas buvo iki jo sukurta.Vagiama ir toliau iš kutų resursų.

 • Sąjūdis iškovojo 2017 birželio mėn. 16 d. 15:41:17

  tik,kad sukūrė sąlygas išvogti viską kas buvo iki jo sukurta.Vagiama ir toliau iš kutų resursų.

 • to demokratija 2017 birželio mėn. 16 d. 14:44:51

  Ne rinkimuose esmė, Šveicarijoje yra tikra demokratija, žmonės per referendumsu gali kontroliuoti išrinktuosius, o kitose Vakarų šalyse nėra demokratijos. Gali kaip nori rinkti, visos rinkimų sistemos turi trūkumų, jeigu rinksi vienmandstėse, valdžioje įsigalės turtingieji, nes vienmandatėse labai svarbūs pinigai, taip buvo Ukrainoje.

 • Gintaras 2017 birželio mėn. 16 d. 14:43:54

  Totalus nebetikėjimas valdžia.

 • x 2017 birželio mėn. 16 d. 14:39:27

  Tarybiniais laikais palanki terpė buvo sąjūdžiui, nes žmonės buvo daugiau laisvi, dabar žmonės baudžiauninkai, todėl negali būti jokių sąjūdžių, o tik darbas, darbas ir pinigai.

 • Gal 2017 birželio mėn. 16 d. 13:53:38

  ir geri norai yra , bet gavos kažkokie tai jaunikaičio kliedesiai.

 • Širdgėla, 2017 birželio mėn. 16 d. 13:53:37

  respublikonai nesupratau???

 • Širdgėla, 2017 birželio mėn. 16 d. 13:51:25

  ,kaip gaila kad LIETUVOJE labai mažai DOVILŲ.

 • wikswa 2017 birželio mėn. 16 d. 13:50:45

  Negalima kalbėti apie Lietuvos likimą atsietai nuo europinio konteksto. Esame tokiuose gniaužtuose, kokiuose gal net TSRS nebuvome. Todėl atsigręžkit į tas ES nares, kurios nepaklūsta aklai Briuseliui. O tokių nemažai. Bet kad gal beviltiška. Žinant mūsų "politikus"...

 • demokratija 2017 birželio mėn. 16 d. 13:47:32

  Lietuva perėmė Vokietijos partinę sistemą - kad ir už ką balsuotum, parlamente sėdi tie patys. Atėję per partinius sąrašus, sudaro tarpusavy koalicijas ir taip politinis gyvenimas stagnuoja. Toks politinis onanizmas - atsiprašau už žodį - stebimas ir Vokietijoje, kai 80 mln gyventojų šalis neturi geresnio kanclerio už riboto proto, net viešoje vietoje graužiančią nagus moteriškę. Kodėl neperėmus Šveicarijos demokratijos modelio - renkama ne pagal partijas, o pavienius kandidatus. Parlamente atstovaujama daugeliui partijų, užtat jos atsiskaito rinkėjams per referendumus. Priimdami bet kokį įstatymą, galvoja, ar jam pritars liaudis. Tai geriausias būdas ugdyti pilietinę visuomenę. Iš pradžių būtų sunku, bet efektas ateityje neįkainuojamas - tikra, tiesioginė demokratija.

 • valdas 2017 birželio mėn. 16 d. 13:43:22

  O ar buvo sajudis ? Gal tik "vestuves malinovkoje" ?Gal tik kepure pakeite bolsevikai ? Gal turi ivykt tikra revoliucija -su komunistu,bolseviku oziu,musmiriu naikinimu ? Be uzslaptinimu !!!

 • wikswa 2017 birželio mėn. 16 d. 13:35:00

  Lietuvoje nėra žmonių, sugebančių valdyti valstybę, netgi tokią mažą, kaip Lietuva. Dabartiniai, atsiprašant, politikai, viso labo tik buratinai. Nuo pačių viršūnių iki apačių - ko-la-bo-ran-tai. Nevykėliai, įstengiantys tik vykdyti net ir pačius kvailiausius Centro nurodymus. Klusniai ir dar klusniau.

 • Manau , 2017 birželio mėn. 16 d. 13:18:51

  kad be desovietizacijos , nepadės nei antras ,trečias ar dešimtas Sąjūdis.

 • kuklus pastebejimas 2017 birželio mėn. 16 d. 12:41:10

  seniai pasibaige.

Parašykite savo komentarą:
  Grįžti į straipsnį
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)

Dienos klausimas

Ar gera mintis į brandos atestatą įrašyti pažymių vidurkius ir atleisti nuo egzaminų?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar po Velykų reikėtų dar kartą pratęsti karantiną?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+5 +7 C

 +6 +8 C

 

+6 +8 C

 +14 +16 C

+14 +16 C

 

+5 +7 C

1-6 m/s

0-3 m/s

 

0-5 m/s

Valiutų kursai

USD - 1.0885 PLN - 4.5356
RUB - 82.5675 CHF - 1.0582
GBP - 0.8809 NOK - 11.0945

Nuorodos