respublika.lt
 

Ką švęsime - Rasas ar Jonines? - straipsnio komentarai:

 • Ai,,... Kada atsipeikesim 2019 birželio mėn. 25 d. 11:31:12

  Kokios dar Joninės.... Didžiausia šventė metuose pas senovės baltus, kažkokio žydo Jono garbinimu paverčiama?

 • LR pilietis 2019 birželio mėn. 23 d. 19:56:31

  Įstatymų nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės. Nuostaba, skaityk atidžiai: "Prezidentė priėmė Šventojo Sosto nuncijaus skiriamuosius raštus- Karšto komentaro komentarai", rasite 34 dieviškąsias Apraiškas, skelbiamas internete nuo 2004 12 29 dienos.

 • senis 2019 birželio mėn. 23 d. 18:18:06

  tarybineje socialistineje sistemoje buvo auginamas Zmogus Kurejas. Dabartineje, kapitalistineje sistemoje auginamas vartotojas. Sioje sistemoje Zmogus prasideda nuo 5 000 usdarbio ar algos, kiti baudziauninkai. Jakavoniui toje socialistineje sistemoje visa laika, viska drausdavo. Man niekas nieko nedrausdavo, buvo visiems vienodi istatymai. Dabar, ponams tenka is musu surinkti mokesciai, mums istatymai. Suprask Jakavoni, tu reikalingas tik tol, kol zmones prisimena, kad socialistineje sistemoje zmogus buvo laisvas, reikalingas tol kol stumi nesamones apie nepakenciama gyvenima socialistineje sistemoje. Greitai tavo paslaugu nebereikes, visi turesime numeri banke ir isdeginta zyme kaktoje, tavo graudus prisiminimai nieko nebedomins, vel eisi grybaut.

 • Faktas 2019 birželio mėn. 23 d. 15:08:09

  Kryžiuočiai ir šiaip krikščionys neįstengė nei kardu, nei ugnimi, nei pamokslais senųjų švenčių sunaikinti, tai pavogė ir savaip pervardino. Beje, saulėgrįžos šventė nėra vien baltiška, ją vienaip ar kitaip švęsdavo visas pasaulis, išskyrus nebent negrus pusiaujo zonoje.

 • Braliukas 2019 birželio mėn. 23 d. 10:45:39

  nuvaziuokit i Latvija per Janus ir pamatysit kaip reikia svesti, o ne lebauti .

 • nuostaba 2019 birželio mėn. 23 d. 10:31:10

  pirmą kartą atradau,kad Joninės-tarybinė šventė,Helovynas sutapatinamas su Vėlinėmis.Helovynas primestas pavadinimas ir šventė jau nepriklausomos Lietuvos laikotarpiu.Tai svetimkūnis mūsų tautoje.Visada buvo minima Vėlinių diena,degamos žvakutės kapinėse,aplankomi artimųjų kapai,bet neskaptuojami moliūgai ir lakstoma su giltinių kaukėmis.Vėlinės- tyli,rami šventė,švenčiama lapkričio 2d.Tą dieną mirusiuosius prisimena kiekvienas pagal savo supratimą:tikintys maldoje ir kapelių lankymu,netikintys,tik kapelių lankymų.Žodis Helovynas nelietuviškas,kaip tradicijos,susijusios su tuo žodžiu,tai ne tautiškos kultūros dalis,pasikartoju tai svetimkūnis.

 • nuostaba 2019 birželio mėn. 23 d. 10:04:34

  šiais "moderniais" laikais atsirado ir naujų "evangelistų"?Skaitau ir savo akimis netikiu,skaitau garsiai,savo ausimis netikiu-pati naujausia evangelija komentaruose.Tai "evangelija"pagal budintį,taip šis"evangelistas"įvardino save.Tą "evangeliją"budintis "apreiškia "ne pirmą kartą,skaičiau komentaruose ir anksčiau.Taigi primenu,kad pagal konstituciją,už patyčias galima ir ne savo noru atsidurti teisme.

 • dieve dieve 2019 birželio mėn. 23 d. 09:09:39

  kada baigsis tos nesąmonės ir kliedesiai su tom joninėm, rasom, petrinėm ir kitom ch...ėm?

 • Su humoru Gediminas 2019 birželio mėn. 23 d. 01:33:10

  Manau, kad tokio išprūsimo kaip tie, kurie mano jog žemė plokščia, tie, kuriem dievas- žaibas (Perkūnas), ar kitoks stabas, galų gale, kuriuos galime pavadinti ateistais, švęs Rasas. Tie, kurie mano jog žmogų sukūrė Dievas (kaip ir beždžionę, iš kurios kilo ateistai), švęs Jonines, prisimindami ir lietuvių pagonybės laikų tradicijas.

 • kur 2019 birželio mėn. 22 d. 19:54:53

  galima paskaityti naujausius pagoniškuosius apreiškimus pagal Rasą, Mildą, ir kitus? Naujausi dieviškieji Apreiškimai per Jonos ženklą skelbiami pasaulio internete. Lietuvoje nuo 2004 12 29 ir anksčiau. Sekime ir vadovaukimės dieviškąja šviesa, šviesesne už atogrąžinę. Neklyskime, neklaidinkime kitų. Bedvasę išpylėme į saulę, kuri atsigręžia karščiu, nes baigiame dieviškumui regėjimą prarasti. Sugrįžta sodominė ir gomorinė ugnis. Alinančiame karštyje dar laužų pasigendame. Tai deginkime laužus 12-ą valandą dienos, kada saulė aukščiausiame taške, jei jau norime su ja konkuruoti. Dievui Pirmapradžiui reikalinga mūsų širdžių dvasinė liepsna- šviesa: Tėve mūsų malda, Dvasinė Išpažintis ir Dvasinė Komunija, užgyventų nuodėmių nusiplovimas upių ir ežerų vandenyse: Vardan Dievo Tėvo ir Sūnaus ir Šventosios Dvasios..... Amen

 • budintis 2019 birželio mėn. 22 d. 19:22:26

  citata iš Evangelijos: "Manasis- Dievo Tėvo Žodis pratęsiamas iš kartos į kartas, todėl ieškokite Jo pratęsimo, paruoštas esmi Gyvu ir perduodamas Jonos ženkle. Amen+++++++ Kitokio ženklo lietuvių tautai nebebus duota, todėl branginkite visa, kas Mūsų iš Dangaus apreiškiama. Amen+++++++ Pasaulio priešiškume regėkite pirmiausia, pajuodėliai dvasioje, jūs išvedėte Mano Sūnų nukryžiuoti. Amen+++++++"

 • budintis 2019 birželio mėn. 22 d. 19:02:54

  citata iš Evangelijos: "Pagonybė anuometinė susidėjo iš trilyčių sudėčių balasto, kuriame ir šiuo metu dominuoja nutolimas nuo Jėzaus- Manęs Išganytojo. Amen+++++++ Pagonybė atnešė Lietuvai itin daug žalos ir dalį sielų užvaldė senoji marokinė dvasia- galiotas. Amen+++++++ Vaidilučių ritualai buvo gana gražūs, bet Manyje, Dieve, tušti ir beverčiai, nes joms dominavo saulinis Dievas Apolonas. Amen+++++++ Apolono dėsnyje niekada nebuvo ir nebus tyrojo išpirkimo- diatezės. Amen+++++++ Pagonybė išsivystė su pasekmėmis ir mentale sudarė didįjį plagijatoriumą, kurio esmėje dominuoja ir dominuos abstraktusis bridžas- galiotas. Amen+++++++"

 • Piksius 2019 birželio mėn. 22 d. 14:26:15

  Labai dėkui už straipsnį. Atskiras dėkui pašnekovams. Mano manymu, Tautos šaknys jau pažeistos ir medis skursta. Dabar tik "atgarsiai" to kas mus vienijo kadaise. Dabar gi išlepę ir pasidavę savieigai. Rezultatai akivaizdūs,- nuopolis. Kaip ir ką švęsti sąmonėje, niekas niekada nesudabos. Tad sveikinu visus su Rasomis.

 • Tam Xp 2019 birželio mėn. 22 d. 14:01:31

  Neskiri žydros („dangavos") nuo mėlynos. Jei neskiri spalvų, tai kaip atskirsi vaivorykštę? Aš netoleruoju tų, kurie per jėgą perša keistoką meilę, bet demokratija yra demokratija, nors ji ir atvedė senovės graikus į tironiją. Dabar kiti laikai: suplėšyti džinsai ir triusikėliai, apžėlę vyrų veideliai, neprižiūrėtos barzdelės, nuskusti smilkiniai ir moteriškos vyrų plaukų uodegėlės ant pakaušio, tatuiruotės iki apsidergimo... Bet ką padarysi - mada. Taigi, reikia priprasti prie žvaigždučių ant vėliavos, nes uždrausta ant konjako butelių...

 • Šventė 2019 birželio mėn. 22 d. 13:50:04

  Krikščionys (žinoma ir latviai ) švenčia Jonines, O Rasas - pagonys (arba užsimaskavę atwistai).

 • pagal Bžezinskį 2019 birželio mėn. 22 d. 13:09:41

  "Po CCCP griūties vienintėliu mūsų priešu liko stačiatikybė". Tačiau dabar yra atakuojama visais frontais prieš krikščionybę, pakeičiant tikrąsias vertybes surogatinėm. Tokia mase yra lengviau manipuliuoti.

 • Xp 2019 birželio mėn. 22 d. 12:51:30

  Gerai ir Rasos ir Joninės, svarbu, kad ne pederastinės. O gal dar bus.... juk EU vyrauja žydros spalvos.

 • kas tie baltai? 2019 birželio mėn. 22 d. 12:13:06

  Krikščionybė už viso pasaulio bendrystę, o pagonybė už atskiro baltų regiono, ar atskiros uždaros bendruomenės kultas. Tai sektantiškas gamtos dievybių, animistinis-augalinis tikėjimas.

 • Yra 2019 birželio mėn. 22 d. 11:56:13

  Pateikiama dažniausia gražioji, parodomoji pagonybės pusė, Bet bijoma kalbėti apie tamsiąją. Hitlerininkai taip pat buvo pagonys. Tarp dabartinių metalistų, nacionlistų praktikuojamas šis kultas, nors neturi žalio supratimo, kas tai yra.

 • ><> Safyras 2019 birželio mėn. 22 d. 11:27:01

  +10 balų pagal Richterio skalę.

 • Astra 2019 birželio mėn. 22 d. 11:08:04

  Man visada buvo Rasos užvakar,, vakar, dabar,ir rytoj

 • Balsuoju 2019 birželio mėn. 22 d. 09:44:54

  Už Jonines, kadangi esu nusistatęs prieš pagoniškus kultus, stabmeldystę, satanizmą ir nacizmą.

 • Safyras 2019 birželio mėn. 22 d. 09:16:21

  Vasarą daug miesto vaikų leisdavo laisvalaikį pionierių stovyklose už simbolinę kainą, nes visi mokėjo profsąjungos mokestį... Dabar daugelis net ištarti žodžio pionierius ar komjaunuolis bijo, nes kai kas bando iš žmonių biografijos išbraukti gražiausius gyvenimo metus. Buvo iš šokiai prie laužo, sporto varžybos be jokių pinigų ir prizų. Vaikai gyveno miške, gryname ore su daliniais patogumais , maudėsi jūroje ar ežere ir nereikėjo nei vaizdo kamerų, nei policininkų armijos, kad susitvarkytų su paaugliais, užteko pedagogų. Politikai nesikišo į maisto gaminimą, todėl visi vaikai valgė tą patį maistą ir taip nesirgo, kaip dabar...Ledai, saldainiai buvo šventinis maistas , o ne kasdieninis. Ir kažkodėl vaikai ir suaugę išgyveno be reklamų, be nuosavų mašinų, su visuomeniniu transportu visur nuvažiuodavo.. . O dabar, kai politikai su savo aplinka statosi rūmus net parkuose, bandydami įteigti, jog jie dirba 100 kartų efektyviau nei kiti, todėl jų alga turi būti didelė, tai net nejuokinga

 • ? 2019 birželio mėn. 22 d. 09:02:31

  Rasos arba kupolės - tautinė šventė, joninės - okupatų primesta šventė skirta užgožti tautinį paveldą. Kiekvienas švenčia pagal savo laisvės ir samoningumo pojūtį.

 • MAN DZIN, 2019 birželio mėn. 22 d. 07:41:18

  SVARBU Į DARBĄ NEREIKIA!

Parašykite savo komentarą:
  Grįžti į straipsnį
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • GAISRAS: šeštadienį prieš vidurdienį gautas pranešimas, kad Pakruojo rajone atvira liepsna dega gyvenamasis namas.
 • IŠPUOLIS: šiaurės rytų Kenijoje įvykdytas išpuolis prieš autobusą, žuvo mažiausiai aštuoni žmonės, tarp jų – keli policijos pareigūnai; manoma, kad išpuolį surengė Somalio islamistų „Shebab“ kovotojai.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
VZ LOGO 4

Dienos klausimas

Ar Seimui reikėtų parduoti savo viešbutį?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kiek ketinate išleisti šventinėms dovanoms?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

0  +1 C

+2 +4 C

 

+3 +4 C

+3 +5 C

+4 +5 C

 

+6 +7 C

1-7 m/s

1-7 m/s

 

1-6 m/s