respublika.lt
 

Istorikas: Rusija siekia diskredituoti Lietuvos istoriją - straipsnio komentarai:

 • Pastangos 2020 sausio mėn. 14 d. 17:10:08

  tokių propesorių -bevaisės. Istorijos nesuklastosi, jeigu yra faktai, dokumentai ar filmai iš įvykių vietų. Dabar toks laikmetis, kai kai kas galvoja, kad tie, kurie buvo liudininkai viso ko, jau išmirė. Suprato ,kad jau gali veikti. Ir prasidėjo kėlimas į viršų visokių neaiškių tipų: didvyrių ir ne didvyrių. O Putinas labai konkrečiai išdėstė karo ir prieš karo laikų įvykių kaltininkus ir veikėjus. Galvoju, kaip galima gauti prof esoriaus vardą, taip galvojant ir piktybiškai klaidinant visuomenę? Na gal už tai ir gauna pakylėjimus...

 • senis 2020 sausio mėn. 14 d. 17:07:47

  Rusija yra Valstybe. Lietuva, siuo metu yra kolonija. Profesorius yra glusas pavojingas glusas.

 • Sigitas 2020 sausio mėn. 14 d. 16:55:53

  Taip, Jelcino politika buvo pasyvi, nes tas politikas buvo išgeriantis, bet atėjus Putinui, viskas pasikeitė.Svarbiausia, kad jis tik kelių minučių trūkstant Tiumenės naftos verslovė būtų buvusi atiduota valdyti Amerikai.Putinas pirmas suprato, kad Amerikai pasikeitimų Rusijoje reikėjo tik dėl to, kad galėtų pasisavinti jos gamtos turtus.Kadangi su rusais jiems neišdegė [bazaras], pradėjo jie per pasaulį siautėti.Turbūt nereikia aiškinti, kiekvienas lietuvis žino kur jie nagus savo kišo- ogi ten ,kur nafta, o kur nafta, ten ir nekaltų žmonių kraujas liejosi laisvai.Gerai kad lietuviai tik miškus ir žvyro teturi ir tai užsienio magnatai Lietuvos miškuose šeimininkauja kaip savo namuose.nepavyko jų įveikti net Karbauskiui su Skverneliui.Tegu tas darbas lieka kitai kadencijai.Manau, tam rašytojui reikėtų turėti savo protą ir juo vadovautis, o ne klausytis senelio Landsbergio pasakas sekančias jam prie pirkios vakarais

 • ŽIŪRI 2020 sausio mėn. 14 d. 16:01:34

  į Rusiją, bet nemato, kad Lietuvą daugiau diskredituoja šimašiai, grybauskaitės ir nikžentaičiai

 • Stromskis S. 2020 sausio mėn. 14 d. 15:30:52

  jam reikia loti ant rusų, nes kitaip užpyks valdantieji. Negalima pūsti prieš vėją

 • Tadas 2020 sausio mėn. 14 d. 15:23:40

  Kliedesiai.....

 • Bežemis 2020 sausio mėn. 14 d. 15:15:38

  Atsibudo iš miego, prasitrynė akis nusižiovavo ir pradėjo rašyti

 • Skaitant 2020 sausio mėn. 14 d. 15:10:57

  tokių "istorikų" kliedesius, ima siaubas, kiek lietuvių tautoje daug parsidavėlių ir prisitaikėlių. Juk jis neturėtų būti visiškai kvailu, kad nesuprastų jog rašinėja propagandines nesąmones. Išeina jog už judo sidabrinius galima skleisti koki tik nori mėšlą?

 • hau 2020 sausio mėn. 14 d. 14:19:03

  Niekas taip nediskredituoja Lietuvos istorijos, kaip patys kai kurie Lietuvos "istorikai".

 • Kiek 2020 sausio mėn. 14 d. 12:07:08

  pastebiu savo valstietiška galva, tai tatakoskyra tarp MES ir JIE vis ryškėja ir didėja.Klausimas kuo tai baigsis?

 • > "07:48:22" 2020 sausio mėn. 14 d. 12:05:03

  Gal liustranto kailyje ir toliau sau medituoji? ... Kas begalėtų paneigti?

 • Kolūkietis 2020 sausio mėn. 14 d. 11:58:28

  O mano asmeninis to laikotarpio supratimas visiškai nekoreliuoja su viešai deklaruojamu. Ir ką dabar?

 • Ona 2020 sausio mėn. 14 d. 11:47:51

  Jau ir šitas profesorius nusprendė būti "madingu",bet ne teisingu?Jau ir jį ėmė "rusai pulti"?

 • Prašalietis 2020 sausio mėn. 14 d. 10:21:46

  Istorijos instituto vadovas ir net profesorius Alvydas Nikžentaitis "moksliškai"teigia, kad"Lietuvos ir Rusijos kuriamas istorinis naratyvas dažnai susikerta".Pasak"istoriko","skleisdama melagingą informaciją apie Sausio 13-ąją, partizanų kovą ir lietuvių kolaboravimą su naciais, Rusija siekia diskredituoti Lietuvos istorinę atmintį ir legitimuoti savo politinį režimą."....Tik "patriotinis istorikas ir profesorius"gali blevyzgoti apie tik durnių laivo "mokslininko" galvoje egzistuojančią" kažkokią mistinę "Lietuvos istorinę atmintį",kurią šiame pasaulyje "Rusija siekia diskredituoti".Kiekvienas žmogus žino ką reiškia sąvoka ATMINTIS, kad tai yra žmogaus smegenų savybė. Žmogus iš prigimties turi Atmintį. "Sugebėjimas" primityviai propagandiškai,bet"moksliškai"pablevyzgoti apie objektyvios prasmės neturinčius, primityviai propagandai skirtus išsireiškimus "istoriniai naratyvai","istorinės atminties diskreditavimas",parodo koks yra proto atžvilgiu beviltiškas lansberginis durnių laivas.

 • sanoj, 2020 sausio mėn. 14 d. 09:49:05

  jūs pažiūrėkit į nuotrauką. Akys nukreiptos į Lansbergio špargalką.

 • N 2020 sausio mėn. 14 d. 09:19:29

  Lietuva ,praktiskai, neturi nei vieno valst. dokumento originalo, todel ir buria visokie lopetos ........... na o paskutiniai archyvai pas papune paslepti

 • kas per 2020 sausio mėn. 14 d. 08:51:46

  tai mes turim savo istoriją, tikrus, aiškius, nenugincijamus istorijos faktus. ar mes tikrai kalbam tiesa? jei viskas yra taip, tai ko mums bijoti. o kalbėti apie grėsmes galima jai tam yra pagrindo. pagrindas faktai istorijoje ir drąsus atviras dokumentų archyvuose atskleidimas.

 • Mikas >nezinantis 2020 sausio mėn. 14 d. 08:33:10

  :) Krikščionys tai ir katalikai ir pravoslavai ir sentikiai ir liuteronai ir t.t.Antra ,gentis tai labai ribotas darinys . Aplamai , tai istorija rašoma pagal dokumentus . Ir jei tau rodo dokumentą , jį panegti ar papildyti , gali tik kitas dokumentas.Visa kita yra tik pasakos ir sapnai.

 • vyciui... 2020 sausio mėn. 14 d. 08:32:49

  tai tai tu tas pries srove plaukiantis sudas.

 • ane? 2020 sausio mėn. 14 d. 08:25:31

  Mes stengiamės diskredituoti Rusijos istorija, Rusija, mūsų nuomone, diskredituoja Lietuvos istorija, tai buvo visais laikais ir prie visų valdžių, vienos istorijos nėra , nebuvo ir vargu ar bus. Kiekviena valstybė deklaruoja tokia istorija, kokia yra šiuo metu paranki jiems, ir taip buvo visuomet. Taip, kad nėra ko virkaut, - čia kaip Afrikos gentyse: Jeigu mano gentis nuvarė kaimyninės genties gyvulius, - jie šaunuoliai , narsuoliai ir didvyriai, - jeigu tai padarė kaimyninė gentis su mūsų galvijais, - jie niekšai, parsidavėliai ir pasalūnai. Štai ir vis istorija.

 • vytis 2020 sausio mėn. 14 d. 08:16:59

  Sudas plaukia pasroviui.

 • nezinanciui... 2020 sausio mėn. 14 d. 07:48:22

  gal prie ar nuo lovio startavai...

 • "Respublikos" 2012-06-14 publikacijoje paskelbtame sąraše besipuikuojantys kvislingai porino dimedraliai priešingas blūdavones 2020 sausio mėn. 14 d. 06:11:41

  Būtų absurdiška teigti, jog rašinio autorės kalbinti istorijos bei politologijos profesoriai nieko nežino apie tūkstantmečiams užprogramuotą ir Lietuvą regis tik nuo XIV a. agresyviai užgriuvusį Biblinį valstybių užvaldymo projektą, kurio panEuropinė revoliucinė-teroristinė atmaina kaip maras užgriuvo nekurias Europos šalis. Ypač brutuali to projekto atmainos forma (pagrįsta masinio žmonių naikinimo, terorizavimo ir bauginimo metodais) XX a. buvo įgyvendinta Rusijoje, vėliau Lietuvoje ir kitose Europos šalyse. Tam buvo pasitelkta svetimšalių komunizmo adeptų ideologija bei Gerceno dar IXX a. sukurtų Sionistinių išminčių protokolų priesakai, taip pat agresyvūs tos ideologijos bei priesakų vykdytojai - chazariškųjų judamutantų iš Pavolgio palikuonys, persivadine į bolševikinius revoliucionierius, čekistus, komisarus, liaudies gynėjus ir pan. Tų palikuonių palikuonys niekur nedingo, jie mutavo ir tapo jau hibridinio projekto vykdytojais net pasaulyje. Kodėl prelegentai nekalba apie tai?

 • Taip 2020 sausio mėn. 13 d. 23:44:27

  Nesuprantu dabartinių "istorikų".Gal pradėjo kanapes rūkyti?Ką tokio Rusija pasakė apie Lietuvą,ko mes nežinotume?

 • To nežinantis 2020 sausio mėn. 13 d. 22:40:42

  Gal jankiai ir davė lašinių Tarybinei armijai, bet jeigu ta armija nebūtų pribaigusi Hitlerio prarasdama milžiniškus žmogiškuosius resursus, tai Hitlerio pajėgos po Blizkrygo būtų išsilaipinusios Floridos paplūdimiuose, prieš tai dar pasiėmę Persijos naftą ir nušlavę Britaniją. Tiesa, ne JAV iš Lietuvos išvijo hitlerininkus, ne JAV iš Vokietijos atėmė Klaipėdą ir atidavė Lietuvai, ne JAV iš Lenkijos atėmė okupuotą Vilnių, Trakus, Druskininkus, Ignaliną ar Varėną. JAV nepajudino nė piršteliu, kad tos teritorijos vėl atitektų Lietuvai.

 • nezinantis - Ponui istorikui 2020 sausio mėn. 13 d. 21:59:29

  Rusai buvo krikščionys, o lenkai katalikai, kurių genties vadas Vladislovas 1228 m. pakvietė kryžiuočius kovoti prieš vienintelius pagonis Europoje lietuvius.Nei rusai, nei lenkai su kryžiuočiais nekariavo, nebuvo tikslo.Priešingai, lenkai prisidėdavo prie kryžiuočių žygių, kad atversti pagonis į teisingą tikėjimą.Dabar ir vieni ir kiti nori pasidalyti pergalėmis su lietuviais, jei nepavyksta pavogti ir prisiskirti tik sau.

 • Ponui istorikui, 2020 sausio mėn. 13 d. 21:30:54

  gal nuženkite į penkioliktąjį amžių, kai mūsų protėviai kartu su aplinkinėmis tautomis (ir rusais) gynėsi nuo kryžiuočių ir kalavijuočių ne meilės vedini, o guldydami galvas prieš agresyvią naująją religiją, kuri veržėsi į šalį ugnimi ir krauju, nors kalbėjo apie gėrį. Ar fašizmas jau irgi tapo gėriu, jei rusai blogiečiai? Pasiklausau jaunimo kalbų ir matau, kokią baisią darote klaidą, iškraipydami istoriją. Aš lietuvė iki kaulų smegenų, bet man mielesnis kaimynas rusas, nei korumpuotas, metų metais prie lovio prigulęs sąrašinis valdžiažmogis, iš šalies išgujęs milijoną tautiečių. Stalinui tik pasvajot...

 • nezinantis - Ar čia istorikas? 2020 sausio mėn. 13 d. 20:45:14

  Reikėjo paklausinėti buvusių frontininkų, būtų atsakę, kad mito tik amerikietiškais lašiniais ir koservais, o jei ne tas maistas per dvi savaites iš bado būtų išmirę,nes ir taip nedavalgę , nuo vėjo siūbuodami į atakas ėjo.

 • nezinantis - Apie istoriją ir litą 2020 sausio mėn. 13 d. 20:33:27

  Jei Lietuva ubagynas, tai kas Rusija, kur mokytojai ir daktarai uždirba po 300 eurų, o pensininkai po 100?Startavome vienodai.

 • vincas 2020 sausio mėn. 13 d. 20:18:18

  jeigu diskredituoja ta istorija reikia saukti, piktintis, jokiu budu netyleti.Tai psichologija!Galimi du variantai arba tyleti, arba piktintis.O reikia piktintis ir pasakyti-MUMS TAI NEPATINKA! Ir kuo garsiau mes ta pasakysime, tuo geriau.Kad mus palaikantis NATO ateitu i pagalba istikus bedai.Nuo maniaku isgelbedavo tik tuos kurie piktinosi ir saukesi pagalbos! Na, o tie kurie nesipiktino, tylejo,- tu niekas negelbejo.

Parašykite savo komentarą:
  Grįžti į straipsnį
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • KARO LAIVAI: Rusija penktadienį per Bosforo sąsiaurį Viduržemio jūros kryptimi nusiuntė du sparnuotosiomis raketomis ginkluotus karo laivus.
 • KELIUOSE: praėjusią parą, ketvirtadienį, Lietuvos kelių policijos tarnybos pirminiais duomenimis, 9-iuose eismo įvykiuose nukentėjo žmonės; žuvo vienas eismo dalyvis –38 metų pėsčiasis Kretingos rajone.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)

Dienos klausimas

Kokių apsaugos priemonių žadate imtis po žinios apie pirmąjį koronaviruso atvejį Lietuvoje?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar „trikojai“ keliuose daro įtaką jūsų vairavimui?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-1  0 C

-1  0 C

 

 +1 +2 C

+3 +4 C

+3 +4 C

 

+5 +7 C

0-4 m/s

0-4 m/s

 

0-4 m/s

Valiutų kursai

USD - 1.0964 PLN - 4.3124
RUB - 72.1052 CHF - 1.0627
GBP - 0.8500 NOK - 10.2918

Nuorodos