respublika.lt

Gintaras FURMANAVIČIUS: Stambulo konvencija per baudžiamojo kodekso prizmę - straipsnio komentarai:

 • v
  vilkelis 2021 kovo 04 10:45:04

  idomu ar Seimo Teises departamentas yra padares Konvencijos tiriamaja isvada pries ja ratifikuojant?Ar isvadoje yra rasoma kaip bus sujaukta LR teisine sistema,ar isvados duomenys pateikti seimo nariams, ar viskas OK?

  2 0
  Atsakyti
 • D
  Dainora Skaringienė 2021 kovo 04 10:24:20

  AČIŪ gerb. G.Furmanavičiui už labai reikalingą paaiškinimą apie Lietuvos baudžiamąjį kodeksą ir Stambulo konvenciją. Manau, kad Lietuvos įstatymai tikrai užtikrina moterų teises. Svarbiausia, kad tie įstatymai būtų vykdomi. O tai priklauso nuo jų vykdytojų.

  1 0
  Atsakyti
 • S
  Saulius Šukys 2021 vasario 27 23:51:11

  Sutinku. Straipsnis geras ????

  1 0
  Atsakyti
 • S
  Saulė 2021 vasario 26 15:17:06

  Jūsų komentaruose, ypatingai duodamuose pavyzdžiuose, jaučiasi aiškus moterų niekinimas ir visiška nepagarba. Jei moteris važiuoja pas vyrą, nereiškia, kad ji su jutinka su juo miegoti. Ne visos moterys paleistuvės, kitos tiesiog naivios. O kaip teisme įrodysi? Jei vyras ją išžagino, o po to gudriai užglaisto situacija savo manipuliacijomis ir pasišalina po kiek laiko. Iš principo tai vis tiek yra baudžiamasis įvykis ir nesvarbu po kiek metų moteris atsipeikės po patirtos traumos. Jei ji išviso atsipeikės. Moteris neištikima??? O vyrai? Jūs dar didesni manipuliatoriai nei moterys. Norėdami išsiskirti galit neblogų istorijų prigalvoti ar surežisuoti. Man gėda už lietuvos vyrų mąstymą. Už jų nepagarbą moteriai. Būčiau už stambulo konvenciją, jei tik ne tas faktas, kad lietuvos įstatymai praras galią pries EU. Bijau, kad vaikus pradės atiminėti jos pagrindu remiantis.

  0 2
  Atsakyti
 • A
  Aqnė 2021 vasario 24 16:48:21

  Aš noriu kad mano anūkai augtu normalioje šeimoje turėtu tėvą ir motina o ne du tėvus ar dvi motinas jei priims tą įstatymą tai ar vadinsimės Lietuva Marijos žemė tur būt ne ir kam valdant tas įstatymas būs priimtas ar balsuos krykščionys demokratai su konservais būs įdomu

  8 0
  Atsakyti
 • Z
  Zuzis 2021 vasario 23 06:58:49

  Užsienio reikalų ministro seneliui galima bus taikyti straipsnį apie prievartines vedybas.

  6 1
  Atsakyti
 • B
  Beje, 2021 vasario 22 11:54:23

  net Anglija šios konvencijos NERATIFIKAVO!

  9 0
  Atsakyti
 • R
  R 2021 vasario 21 18:54:56

  Absoliučiai maskulinistinis straipsnis. Ne, aš nesu iš persekiojamų ir skriaudžiamų moterų tarpo. Bet noriu paklausti - jei yra tiek prieštaravimų NEveikiantiems ir galimai visaip, kaip patogu traktuojamiems Lietuvos įstatymams (prisiminkim bandytos išprievartauti ir sumušos abiturientės bylą), tai gal LR BK yra, atsiprašau, š*dinas?

  5 3
  Atsakyti
  • D
   Dainora Skaringienė 2021 kovo 04 10:32:16

   Kalti ne įstatymai, o jų vykdytojai ir jokia konvencija nepadės, jei įstatymai nebus vykdomi ir ieškoma landų juos apeiti. Iš teisėsaugos pirmiausia reikia reikalauti sąžiningo pereigų vykdymo.

   2 0
   Atsakyti
 • O
  Ona 2021 vasario 21 13:24:05

  Arba patvirtinat konvencija, arba nubraukiam pinigelius seimo nariams. PATVIRTINS TIKRAI.

  2 4
  Atsakyti
 • B
  Balnokit , broliai , żirgus ! 2021 vasario 20 12:58:00

  Tai teisus prezidentas A.Lukaśenka, duodamas į kailį tokiom ir panaśiom iš nuotraukos ? Ten neledžia griauti šalies, neleidżia naikinti to, kas sukurta , tai tik artimas pavyzdys kaip ginama Valstybė ir jos vertybės. Negalime Prezidento teisti ir jam nurodinèti, tik galim pasakyti, ką daro blogai. Koktu, matant kaip kišamasi į kitos Valstybės reikalus ! O mums derètų pradžioje uždaryti tas sorošines įstaigas, tiesiog likviduoti tuos lizdus, kur jie saugiai sėdi, pieśia plakatus ir vaiposi gatvèse. Reikia tik DRĄSOS, pritaikius BK uż tautos kurstymą ir LR teisètos Konstitucijos niekinimą ! Išmèžti tą krùvą galima, bet teks laukti kol "mūsų" valdžios mergos suglaus kelius ir atsikels iš patarnaujančiųjų pozos ( ar sutinkat, ponas "Respublika " ?).

  12 2
  Atsakyti
 • T
  Taigi... 2021 vasario 20 10:24:35

  Pritariu autoriui. Mano supratimu, ta Konvencija tikrai yra perteklinis dalykas, bet svarbiausia- jau pasenęs ir neišsamus dalykas!!! Kodėl vis akcentuojamas smurtas prieš normalias biologines moteris? O kodėl tyla dėl lezbiečių (kuri iš jų dviejų bus baudžiama kai jos tarpusavyje susimuš ar prievartaus viena kitą?), kodėl tyla dėl gėjų (juk jų porose vienas yra už moterį, nors ir nenormaliu biologiniu būdu- kas ir kaip atskirs, kas kurį ten primušė ir kokiu būdu prievartavo), kodėl tyla dėl transvestitų- kaip bus teisiškai atskirta,ar smurtas buvo prieš moterį ar vyrą- jei jis iki pietų moteris, o vakare vyru tampa????? (Aš normalus pagal biologiją vienos lyties žmogus- kad nebūtų diskusijų). Gal ta Konvencija ir yra tam, kad pasauliniu mąstu paslėptu būdu teisiškai sumaišyti moteris su vyrais ir įteisinti ėjimą prieš gamtą??? O gal dar baisiau- nuvertinti biologines normalias moteris? Pamatysim, kuria linkme mūsų dabartinis Seimas pasuks! Vilčių mažai!

  17 0
  Atsakyti
 • a
  aš tai už 2021 vasario 19 19:39:52

  va priims seimas konvenciją, ratifikuos ją ir baigsis Lietuvos moterų lytynių organų žalojimas. nes nu svarbu mums tai nors tu ką. o tai, kad Klaipėdos uostas ir geležinkeliai krovinius prarado, tai tik geriau - mažiau traukinių, mažiau taršos. išvis galime grįžti į balanos gadynę, nes mūsų valdžia, prisiimdama taršos mažinimus, panašiai ir įsipareigojo

  15 3
  Atsakyti
 • K
  KODĖL TYLI 2021 vasario 19 13:40:47

  Lietuvos Konstitucinis teismas? Ogi todėl, kad jo galiojimai jau beveik metai kaip pasibaigę...

  18 0
  Atsakyti
 • T
  TAIGI 2021 vasario 19 13:37:59

  Skriaudžiamas Lietuvos moteris "isgelbės" Stambulo vyrai...

  21 0
  Atsakyti
 • M
  Marytė 2021 vasario 19 01:06:53

  Ačiū Vitui Tomkui už nuoširdų komentarą.

  18 1
  Atsakyti
 • M
  Marytė 2021 vasario 19 01:02:50

  palaikau Dzūkijos parašytą nuomonę, matosi "varto". Tik kodėl geram straipsniui mažai komentarų, ar ne visi į paprastesnius supratimui PY problemos straipsnius pabėgo, neliečiančius giluminių teisėkūros pamatų, (ne be trigrašio nurodymų).

  5 0
  Atsakyti
 • s
  super parase Jurga Lago II 2021 vasario 19 00:27:41

  Apie vaikų spaudimą genderizmui ir pabėgėlius net neklausiu, nes apie tai daugmaž nutuokiam. Susitiksim kovo 5-ąją. Po to pasidalinsiu su jumis. O kol kas - džiaukitės savo pasirinkimais - Laisvės partijos & “konservatorių” kalbos stilius: “žviegiantys” prieš Stambulo konvenciją Lietuvoje pokalbiams kviečiami labai nenoriai. Tadaaam - nuoroda va čia:

  9 0
  Atsakyti
 • s
  super parase Jurga Lago FB 2021 vasario 19 00:27:07

  Labas vakaras, vaikučiai! .Galų gale, “per pažintis” gavau kvietimą - susitikti su viena garsiausių Ispanijos advokačių - p. Y. Carril. Kuri dirba “atvirame karo lauke” su aukomis, nukentėjusiomis nuo įstatymų, pasirašius šalyje Stambulo konvenciją - įteisinu “smurtą pagal lytį” (t.y. įteisinant, jog smurtas prieš moterį vykdomas todėl, jog ji yra moteris). Atsivėrė tikra pekla. Y. Carril išskirtinai gina beveik vien vyrus - diskriminacija pagal lytį, savižudybės, nepaprastas žmonių supriešinimas, neteisėti laisvės atėmimai, manipuliacijos ir valstybinis terorizmas - iš pirmų lūpų ir praktiškai iš fronto linijų. Laisvės partijos & “konservatorių” kalbos stilius: “žviegiantys” prieš Stambulo konvenciją Lietuvoje pokalbiams kviečiami labai nenoriai. Tadaaam - nuoroda va čia: Tikra viešnia iš ateities mums - jeigu LT bus pasirašyta Stambulo konvencija, “savo šalies nebepažinsit”. Gal turite ir norite užduoti kokių klausimų? Apie vaikų spaudimą genderizmui ir pabėgėlius net

  17 0
  Atsakyti
 • T
  Trumpai drūtai 2021 vasario 18 20:35:06

  Ką išsirinkot, tą ir turit.

  17 2
  Atsakyti
 • O
  Ontons 2021 vasario 18 13:21:26

  Tokie Konvencijos įstatymai prieštarauja Lietuvos Konstitucijai ir todėl galimi tik Tautos referendimu.Kodėl tyli Lietuvos Konstitucinis teismas?

  32 0
  Atsakyti
 • D
  Dzūkija 2021 vasario 18 12:52:30

  ...autorius į Stambulo konvenciją pažvelgė kitu kampu - Stambulp konvencijos autoriai taip pat pakišo kitą kampą - prisidengė kova prieš smurtą prieš moteris .. kas gi tam prietarautų, kas gi neužstotų skriaudžiamos moters ???... problema ta, kad Stambulo konvencija apie moterį kalba ne kaip apie moterį asmenybę, o apie moterį- lytį...tai dokumentas apie smurtą prieš lytį, o kadangi lyčių jau virš 100, tai ir apie smurtą prieš jas visas ... be to, kas tas smurtas ??? ar tai, kad daugelis nepripažins jų gyvenimo būdo, jų noro dominuoti visuomenėje, bus smurtas ??? tai daug sudėtingiau ir daug pavojingiau ... Lenkija ratifikavo sutartį 2015 metais, šiandien Lenkija nori denonsuoti sutartį... todėl Lenkijoje demonstracijos neva prieš pažeistas moters teises...situacija daug sudėtingesnė....

  27 1
  Atsakyti
 • N
  NE - STAMBULO KONVENCIJOMS.... 2021 vasario 18 11:53:58

  Svarbiausia po sitomis a lia "moteru teisemis" slepiasi baisus dalykai. {visu nedorybiu iteisinimas ir t.t.}. Jeigu dabar sita kiaule ileisim i baznycia, tai ji tikrai uzlips ant altoriaus.

  38 0
  Atsakyti
 • A
  A 2021 vasario 18 11:40:02

  Gerai, galesiu savo dieda dauzyt su kocelu...

  16 2
  Atsakyti
 • K
  Kai 2021 vasario 18 09:12:44

  perskaičiau, tai pirma mintis buvo, kad kokios vargšės bus moterys. Ir koks vyras gali norėti gyventi šeimoje ar net su drauge, jei vos ne kasdien gali būti apkaltintas priekabiavimu. Na, vieną kartą atsipirks kailiniais, kitą - batais pačiais pačiais.... O toliau kas? Net ir skiriantis liktų vargšų vargšas. O kaip bus su vaikais? Vienintelis kaimynų skambutis policijai dėl nežinia ko verkiančio vaiko gali būti nuosprendis jį atimti. Ši konvencija gali būti taikoma islamo šalyse, bet ne pas mus. Mes turime labai gerą įsakymą "mylėk savo artimą kaip pats save". Tik tas artimas turėtų būti tas, kuris yra šalia :vaikas, senukas, vyras, moteris, neįgalus, kitamintis, kitatautis.... Nereikės jokių konvencijų.

  39 0
  Atsakyti
 • M
  Marytė 2021 vasario 18 03:23:44

  nėra to blogo kas neišeitų į gerą; na priims, ratifikuos, pradės teisėsauga gasdinti, bausti , galbūt/turbūt sodinti , ar ne patys sau blogiau pasidarys. Daug Lietuvos žmonių dėl to nukentės (o ar nenukentėjo į Sibirą išvežti), tačiau kas po to; iš Lietuvos žmonių širdžių ( tuometinių,jų vaikų, anūkų ) dešimtmečiais su visais "ruporais" taip ir neištynė padarytų nusikaltimų. Ir atėjo ta diena kurioje jau joks Atkūrimo Sąjūdis nebuvo lemiamas veiksnys, lėmė BENDRA LIETUVOS VISUOMENĖS NUOSTATA.

  8 7
  Atsakyti
 • D
  Dzūkija 2021 vasario 17 23:09:59

  ...Stambulo konventicija turėtų ratifikuoti ne seimas, o Tauta...ne seimui reukės su ja gyventi, o visiems, todėl ir spręsti turi visi...geriausia jeigu būtų išankstiniai rinkimai...kažkada jų labai morėjo anūkas - vis spaudė Karbauskį palikti postą ir pozicijas...kodėl gi negali ši opozicija judinti seimo valdančiuosius...

  61 0
  Atsakyti
 • t
  tai ir priimineje 2021 vasario 17 21:57:21

  tas nesamones tam kad atsirastu visokie judejimai Meetoo BLM ir kt. nes viska gali traktuoti taip kaip tau patinka ir tai gerai tiems kas turi pinigu oligarchai gali kelti sumaisti kurdami visokius judejimus kurie priestarauja normaliam poziuriui i seima moteri lyti jiems ta konvencija reikalinga durninti zmones ir paskui tuo naudotis siekiant savu tikslu

  32 1
  Atsakyti
 • R
  Rimts 2021 vasario 17 21:24:12

  Jau ir taip viskas pas mus painu, reiskias dar reik kazkokios neaiskios konvencijos, kad pasiklystume sioj nesamoniu pelkeje...tikrai abejoju ar cia del moteru bandoma prastumti, gal del tu 10 ar 15 GREVIO nariu, 4 metu kadencijai su superinemis algomis...????amoralu...

  43 0
  Atsakyti
 • J
  Jo 2021 vasario 17 20:01:49

  Man plaukai šiaušiasi kas darosi lietuvoje mano patarimas jas reikia šluoti iš seimo jos dar trijulė ne to pridarys

  59 0
  Atsakyti
 • L
  Labai 2021 vasario 17 19:33:48

  Ačiū gerbiamiems Gintarui Furmanavičiui ir Vytautui Sirvydžiui už padarytą didžiulį darbą šviečiant mus Lietuvos žmones. Ačiū teisingam ir sąžiningam dienračiui Respublika, kad publikuojat aktualią infornaciją. Gerb. Vitai Tomkau, o jūsų trigrašis tai vinis į stalą: „Nespėjo Baidenas net išsižioti apie būtinybę stumti įstatymus palankius tik LGBT, o mūsų liaudies tarnaitės jau guli aukštielnikos pasiruošusios viską į save priimti. Ar neatrodo, kad jau metas įstatymais pažaboti mažumų agresiją prieš absoliučią daugumą?” 100% tiesa.

  91 0
  Atsakyti
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Grįžti į straipsnį
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar, Jūsų nuomone, judėjimo ribojimai dar turi būti taikomi?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar esate susipažinę su informacija apie Stambulo konvenciją?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
1. Vitas Tomkus: O AŠ IR TOLIAU PALAIKYSIU RUSIJĄ, NORS VISI PASIUSKIT!
2. Lietuvos banko puota maro metu
3. Policiją V.Landsbergiui iškvietusiam kauniečiui gresia kalėjimas
4. Tautos parašus rinkęs R.Grinevičius: Valdantieji jau pralaimėjo (su Vito TOMKAUS trigrašiu)
5. LGBT propagandistai jau puola kunigus
6. Visuomenininkas Valdas VIŽINIS: Valstybė privatizuota. Laimė, jie dar nenusavino Tėvynės
7. Gintaras Furmanavičius: Į JO EKSCELENCIJOS SVEIKATĄ!
8. Karantino žala didesnė už naudą
9. Misija Seime - ginti idėją
10. Kompensacijos už vakcinas bus?
11. Nusikaltimas prieš Lietuvos žmones
12. Sugriuvęs gyvenimas Druskininkuose
13. Apklausos vaikams be tėvų žinios
14. DEVYNERI METAI NELAISVĖJE (Milijonieriaus Vito Tomkaus interviu su milijardieriumi Raimondu Baranausku)
15. Sorošo tinklas Lietuvoje: Ką rašė „Respublika" apie Džordžą Sorošą prieš 15 metų (Sorošo sąrašas su naujomis „elitinėmis" pavardėmis)
16. Vitas TOMKUS: NUO ATGIMIMO IKI IŠSIGIMIMO
17. Valdžios „durnumą“ apmokės mūsų vaikai
18. Šešėlinės Vyriausybės premjeras R.Karbauskis: Prakeiksmas valdančiuosius užgrius labai greitai
19. Taikos balandėliai nusipelnė premijų
20. Advokatas Jonas Ivoška: Mūsų Seimas renkamas neteisėta
21. V.Rakutis smerkiamas už istorinę tiesą
22. Reikalavimas valdžiai - nustoti gąsdinti
23. Kodėl slepiasi Ingrida Šimonytė? (Su Vito TOMKAUS trigrašiu)
24. Sudie, svajonių Amerika
25. Vėjo jėgainės: Kur nuskęs milijonai?
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-4  -6 C

  -4  -6 C

 

 0 +1 C

0 +1 C

 +1 +2 C

 

   +1  +2 C  

0-4 m/s

  1-6 m/s

 

2-7 m/s

       

Valiutų kursai

USD - 1.2048 PLN - 4.5336
RUB - 88.8857 CHF - 1.1064
GBP - 0.8635 NOK - 10.2451

Nuorodos