respublika.lt

Gintaras Furmanavičius: Nacionalinio saugumo ypatumai su Vito TOMKAUS trigrašiunuotraukos (77)

2021 vasario 05 10:32:31
Gintaras Furmanavičius

Ar jums kada nors kilo klausimas, kiek saugūs mes jaučiamės, gyvendami Lietuvoje?

×
nuotr. 3 nuotr.
Piketas prie Latvijos ambasados Vilniuje, kurio metu buvo įteiktas Seimo narių kreipimasis į Latvijos parlamentarus bei prašoma Latvijos kolegų solidarizuotis su Lietuva ir paremti bendrą Baltijos šalių siekį nepirkti elektros iš Astravo AE. Eltos nuotr.


Ne, aš ne apie saugumą gatvėje tamsų žiemos vakarą, kur dar vis galima atsidurti vienam namų ūkiui, nepažeidžiant gyvenamosios savivaldybės ribų ir neįsiveržiant į svetimą socialinį burbulą, kol kažkas neliepė Vyriausybei ir Seimui paskelbti komendanto valandos ar iš vis užvirinti namų duris.

Aš apie nacionalinį saugumą.

Vaikystėje man patikdavo filmai apie bloguosius užsienio šnipus, bandančius pakenkti valstybei, kurioje mes gyvenome ir kurios jau nebėra. Šaunieji geriečiai juos per pusantros filmo valandos išaiškindavo ir drąsiai eliminuodavo valstybei, kurios nebėra, jų keliamą pavojų. Aš net prisimenu, kai su šviesios atminties tėčiu vaikščiodavome po suakėtą Palangos paplūdimį ir jis man aiškino, kad tai padaryta tam, kad iš jūros naktį į krantą nepastebėtas neišliptų tas pats priešo šnipas.

Laikai pasikeitė, ir šnipai pasikeitė. Tik rūpestis nacionaliniu saugumu liko nepakitęs. Lietuvos Respublikos Nacionalinio saugumo pagrindų įstatymas sako, kad „Lietuvos nacionalinio saugumo užtikrinimas - tai Tautos ir valstybės laisvos ir demokratinės raidos sąlygų sudarymas, Lietuvos valstybės nepriklausomybės, jos teritorinio vientisumo ir konstitucinės santvarkos apsauga ir gynimas."

Ir štai prieš kurį laiką mūsų vis dar naujasis Užsienio reikalų anūkas mums praneša: „F. Kirkorovo dalyvavimas koncertuose Kryme „iš esmės kenkia Lietuvos nacionaliniam saugumui". Štai šioje vietoje ir baigėsi mano išmintis. Skaitau minėtą įstatymą. Nerandu nei vieno įrašo nei apie Filipą, nei apie jo gimtąją Bulgariją, nei apie Krymą. Žiūriu į gaublį. Nerandu ne tik bendrų sienų su Krymu, bet ir su ta pačia Bulgarija. Tada žiūriu pro langą į snieguotus medžius Žvėryne ir staiga prisimenu, kad apie panašią grėsmė nacionaliniam saugumui jau esu girdėjęs!

Prisimenate vaikų taip mėgstamą animacinį filmuką „Maša ir Lokys"? Juk tai buvo dar viena globali grėsmė nacionaliniam saugumui. 2018 metais portalas tv3.lt rašė:

„2016-aisiais „Maša ir lokys" metus Baltijos šalyse ir Ukrainoje sulaukė dėmesio, kuomet buvo atkreiptas dėmesys į vieną serialo dalį: Maša, ant galvos užsimaukšlinusi NKVDistų kepurę, „saugojo nuo kiškio puolimo" morkas. Ekspertų teigimu, tokie ir panašūs vaizdai filmuke rodo Rusijos norą pateisinti savo teritorinę ekspansiją, jau mažiems vaikams pateikti „Rusijos - gerojo lokio" įvaizdį."

Beje, Danijoje rodomas ir neišvengiamai į Lietuvą atkeliausiantis filmukas vaikams apie vyrą, vardu John'as Dillermanas, kuris turi neįprastą penį. Tokį neįprasta ir tokį didelį, kad su juo gali gelbėti žmones, skraidyti, pjauti žolę ar krėsti šunybes kaimynams. Per Danijos nacionalinę televiziją pradėtas rodyti filmukas, pasak jo kūrėjų, skirtas 4-8 metų vaikams. (https://www.tv3.lt/naujiena/video/danijoje-parodytas-filmukas-vaikams-apie-vyra-su-milzinisku-peniu-n1075862)

Milžiniškas penis nacionaliniam saugumui grėsmės tikriausiai nekelia, nes jis tik parodo, ką valdžia deda ant mūsų.

Yra manančių, kad nacionaliniam saugumui kenkia nenoras skiepytis. Netikite? Štai jums profesoriaus A. Ambrozaičio nuomonė. Jis ne tik įvardija grėsmę, bet, kaip ir dera gydytojui, nustato diagnozę ir pasiūlo sprendimą:

„Mane liūdina faktas, kad pagal „Vilmorus" apklausą tik 43 proc. lietuvaičių sutinka skiepytis, 15 proc. abejoja, o likusieji nusiteikę prieš vakcinaciją. Tai blogai: žmonės nesupranta, kad skiepijimasis nuo „koronos" - ne asmeninis reikalas, o žmogaus brandos, pilietiškumo požymis, nes pasiskiepijęs tu saugai ne tik save, savo šeimą, bet ir visuomenę, valstybę, Europą ir pasaulį - kad kuo greičiau baigtųsi šis košmaras. Nenorą skiepytis pavadinčiau grėsme nacionaliniam saugumui. Skiepų priešininkai, vadinamieji antivakseriai, skleidžia propagandą, dezinformuoja visuomenę - jų tinklalapius reiktų uždaryti. O tie žmonės turi psichikos sutrikimų. Mūsų visuomenė melagienomis, apsišaukėliais linkusi tikėti labiau nei specialistais." (http://valstietis.lt/antra-kategorija/prof-a-ambrozaitis-skiepijimasis-nuo-koronaviruso-zmogaus-brandos-pilietiskumo-pozymis/)

O dabar rimčiau. Praėjusiais metais buvo paskelbtas solidus 74 puslapių dokumentas, kurį kartu paruošė Krašto apsaugos ministerijos AOTD ir VSD. Jis vadinasi „Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimas 2020". Jame taip pat nepaminėtas nei Filipas, nei Maša, nei Lokys.

Tačiau kalbant apie grėsmes energetinei nepriklausomybei jame yra rašoma, kad „didžiausią riziką Lietuvos energetinei nepriklausomybei kelia Rusijos siekis išlaikyti energetinį dominavimą Baltijos šalių rinkose". O šioje vietoje noriu paminėti, kad į mūsų energetinės nepriklausomybės garantą - Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalą - sausio 17 dieną atplaukė naujas Rusijos bendrovės „Novatek" dujų krovinys - jau 17 toks krovinys spalį prasidėjusiais naujaisiais dujų metais.

Premjerė I. Šimonytė, skirtingai nuo saugumo pareigūnų, problemos tame nemato: „Vertinant Lietuvos dujų sektorių, SGD terminalo pajėgumų naudojimą ir Rusijos dujų krovinių tiekimą per SGD terminalą, šiuo metu nėra būtinybės imtis specialių priemonių riboti ar reguliuoti dujų rinką",- teigiama 15min atsiųstame I.Šimonytės atsakyme.

Šią savaitė paaiškėjo, kad ir baltarusiška elektra iš Astravo mus pasiekia, nors buvo žegnotasi, kad ji šiukštu nepasieks Lietuvos. „Astravo atominės elektrinės elektra teka į Lietuvą ir yra parduodama mums. Šiuo metu turime visiškai tikslius duomenis, kiek tos elektros patenka į Lietuvą, kiek jos yra suprekiaujama ir tuos skaičius trečiadienį, vasario 3-iąją, pateiksime NSGK komitetui", - sakė D.Kreivys. O juk tautos patriarchu save vadinantis ir LRT prezidentu mums jau išrinktas senolis Vytautas net antrą sąjūdį įkūrė ir, be abejo, jam vadovavo. Ar pamenate dar kas nors Antiastravinį sąjūdį? Už Astravo gaminamą elektros energiją, kurios mes, kaip žinia, neperkame, Lietuva tarpininkams jau sumokėjo virš 4 milijonų eurų.

Taip ir negaliu atsakyti sau į pradžioje užduotą klausimą, ar saugus aš jaučiuosi gyvendamas Lietuvoje ir nežiūrėdamas Mašos su lokiu, ir neklausydamas Filipo Kirkorovo.

O kaip jaučiatės jūs?

Vito TOMKAUS trigrašis: Daug kur mums nesiseka, bet su išdavikais, ačiū Dievui, sekasi neblogai.Tiesa, iki Amerikos, kur jau vaikai tėvus, o tėvai kaimynus išdavinėja, dar toli. Kol kas to nedarome, nes vaikai bijo nuo tėvų gauti diržo, o tėvai nuo kaimynų į snukį. Mat dar neatsisakėme senovinių papročių ir tradicijų. Kai priimsime Stambulo konvenciją - tada.

O kol kas išdavinėjame savo tautiečius svetimiems. Va, neseniai mūsų socdemai su konservatoriais lietuvių istoriką Valdą Rakutį išdavė, atiduodami žydų teismui, kaip kadaise žydai romėnams Jėzų Kristų. Dar anksčiau Lietuvos valdžia rusams mielai pridavė Kazimierą Skučą iš VRM ir Augustiną Povilaitį iš VSD, kuriuos Maskvoje Stalinas sušaudė...

Įdomu, kaip tampama išdavikais? Kažkas sakė, jog geriausia nuo mokyklos suolo draugo pradėti: priduodi jį NKVD, KGB ar VSD, ir tavo karjera pati šauna į viršų! Tad perspėju visus tėvelius: kuo ilgiau mokinkite savo vaikučius per atstumą ir neskubėkite jų atiduoti į mokyklą!

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (77)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
Daugiau

Dienos klausimas

Kokių karantino ribojimų atlaisvinimo laukiate labiausiai?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar esate susipažinę su informacija apie Stambulo konvenciją?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
1. Vitas Tomkus: O AŠ IR TOLIAU PALAIKYSIU RUSIJĄ, NORS VISI PASIUSKIT!
2. Lietuvos banko puota maro metu
3. Policiją V.Landsbergiui iškvietusiam kauniečiui gresia kalėjimas
4. Tautos parašus rinkęs R.Grinevičius: Valdantieji jau pralaimėjo (su Vito TOMKAUS trigrašiu)
5. LGBT propagandistai jau puola kunigus
6. Visuomenininkas Valdas VIŽINIS: Valstybė privatizuota. Laimė, jie dar nenusavino Tėvynės
7. Gintaras Furmanavičius: Į JO EKSCELENCIJOS SVEIKATĄ!
8. Karantino žala didesnė už naudą
9. Misija Seime - ginti idėją
10. Kompensacijos už vakcinas bus?
11. Nusikaltimas prieš Lietuvos žmones
12. Sugriuvęs gyvenimas Druskininkuose
13. Apklausos vaikams be tėvų žinios
14. DEVYNERI METAI NELAISVĖJE (Milijonieriaus Vito Tomkaus interviu su milijardieriumi Raimondu Baranausku)
15. Sorošo tinklas Lietuvoje: Ką rašė „Respublika" apie Džordžą Sorošą prieš 15 metų (Sorošo sąrašas su naujomis „elitinėmis" pavardėmis)
16. Vitas TOMKUS: NUO ATGIMIMO IKI IŠSIGIMIMO
17. Valdžios „durnumą“ apmokės mūsų vaikai
18. Šešėlinės Vyriausybės premjeras R.Karbauskis: Prakeiksmas valdančiuosius užgrius labai greitai
19. Taikos balandėliai nusipelnė premijų
20. Advokatas Jonas Ivoška: Mūsų Seimas renkamas neteisėta
21. V.Rakutis smerkiamas už istorinę tiesą
22. Reikalavimas valdžiai - nustoti gąsdinti
23. Kodėl slepiasi Ingrida Šimonytė? (Su Vito TOMKAUS trigrašiu)
24. Sudie, svajonių Amerika
25. Vėjo jėgainės: Kur nuskęs milijonai?
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-2 C

  0 C

 

 -5  -3 C

+3 +5 C

 +1 +2 C

 

   0 +2 C  

0-5 m/s

  0-4 m/s

 

0-4 m/s

       

Valiutų kursai

USD - 1.2028 PLN - 4.5322
RUB - 88.6885 CHF - 1.1050
GBP - 0.8643 NOK - 10.2555

Nuorodos