Gintaras FURMANAVIČIUS: Ar prezidentas nepasmaugs mūsų valdžios?nuotraukos (156)

2021 sausio 31 15:39:53 Perskaitė 23674

Kažkodėl prisiminiau savo draugo Artūro Orlausko anekdotą:

 

Kalbasi dvi ministrės:

- Nesuprantu, kas yra? Kodėl žmonės ant mūsų pyksta?
- Ir aš nežinau. Mes gi nieko nedarom...

Manau, čia puikiai atsispindi mūsų dabartinės Vyriausybės veikla. Paprastai naujai Vyriausybei suteikiamas šimto dienų moratoriumas kritikai, bet mes juk gyvename uždaryti savo šeimos ūkiuose, bendrauti galime tik „socialiniuose burbuluose" ir be leidimų važinėti tik aplink savo namą, todėl ir Vyriausybei normaliomis sąlygomis galiojantis susitarimas nebūtinai turi galioti jų sugalvoto režimo metu.

Taigi, baigiasi antras Vyriausybės darbo mėnuo. Žiūrim, ką turim.

Premjerė I.Šimonytė. Matome išimtinai retai, komunikuoja mažai. Suprantama, gerų naujienų nėra, gal nebent tik kad Šimašius jau paruošė Vilnių vakcinavimui, nors ir be vakcinų. Dingo būdingas šmaikštumas ir Šveiko citatos. Akivaizdu, kad laikas, kai visas nesėkmes galima nurašyti ant buvusiųjų, artėja į pabaigą, o su komanda, kuri surinkta Vyriausybėje, kalnų tikrai nenuversi. Pažadėjo, kad iki Joninių išspręs visų šešių Lietuvoje esančių slidinėjimo trasų veiklos klausimą.

Antras pagal svarbą šiuo metu ministras - sveikatos ekspertas iš banko ir Valstybės kontrolės A.Dulkys. Aš kartais matau jį kalbantį, bet negirdžiu, ką jis sako, nes dažniausiai labai tyliai kalbama apie vis nukeliamas karantino švelninimo datas.

Nuosekli įsakymų vykdytoja vidaus reikalų ministrė A.Bilotaitė taip pat svarbi persona šiuo draudimų režimo momentu. Nesėkmingai pabandžiusi aritmetiškai aprašyti „pandemijos" mažėjimą Lietuvoje, ji daugiau tokių klaidų nedaro ir sistemingai siūlo mums premjerės ir policijos generalinio komisaro minčių kokteilį, kuris toks vienodas ir neskanus, kad daugumos skonio receptoriai į jį net nereaguoja. Man tik gaila keliuose pajuokai ir žmonių nemeilės pliūpsniams išstatytų policininkų, kurie turbūt ir patys nesitikejo tokios tarnybos eidami dirbti Tėvynės labui.

Vienas aktyvesnių naujojoje Vyriausybėje yra užsienio reikalų anūkas. Oi, atsiprašau. Ministras. Tik senelis jam galėtų paaiškinti, kad jis yra Lietuvos ministras, nes jo pasisakymai tiek namie, tiek užsienyje yra skirti pamokyti, kaip turi gyventi Rusija ir Baltarusija. Gerai, ne tik. Dar pakeisti Baltarusijos pavadinimą ir pavėžinti ponią Tichanouskają po Europos Sąjungą. Jam priklauso geriausia iki šiol Vyriausybės atstovo citata: „F.Kirkorovo dalyvavimas koncertuose Kryme „iš esmės kenkia Lietuvos nacionaliniam saugumui".

Tyli kiaulė gilią šaknį knisa. Žinoma, tai energetikos ministras D.Kreivys. Mažai matomas, nes aktyviai dalyvauja dviejuose megaprojektuose: elektros energijos iš Astravo AE nepirkimo ir vėjų elektrinės Baltijos jūroje statybos. Apie kitus dalykus kalbėti yra ministro nevertos smulkmenos, ten nėra milijardų. (Beje, ministre, ar jau įdarbinote ekspertą, kuris pakeis prezidentui žadėtą raštelį apie pažadą nepainioti viešųjų ir privačiųjų interesų? Ir dar - kiek jūsų asmeninis „kontrolierius" mums kainuos?)

Teisingumo, kurio stoka taip skundžiasi Lietuvos gyventojai, ministrė Evelina iš karto stvėrė jautį už ragų ir ėmėsi pačių svarbiausių Lietuvai temų. Anot teisingumo ministrės, jos yra trys: „...tiek tos pačios, tiek skirtingų lyčių asmenų partnerystės, asmenvardžių rašybos bei lyties keitimo klausimai turi būti reglamentuoti įstatymais, ir (ministrė) viliasi, kad Seimas reikiamus teisės aktus svarstyti pradės jau šiemet."

Kas dar? Taip, tiesa, finansų ministrė G.Skaistė pritarė akcijų pasidalinimui „Ignitis" viršūnėse ir uždarė klausimą: „Valstybės valdomos energetikos grupės „Ignitis grupė" valdybos narių ir vadovų skatinimo akcijomis programos klausimas yra „uždarytas".

O neregėtai praturtėjusius „Ignitis grupės" verslininkus prezidentas Nausėda pasikvietė pas save kontroliuoti ir finansuoti „Skaidrumo akademiją", kuri griebs už gerklės korupciją Lietuvoje. Tik baisu, kad visos Lietuvos valdžios neužsmaugtų...

Apie kitus ministrus kaip ir nėra ką pasakyti. Visi sveiki, gyvi, gauna nesumažintus atlyginimus iš valstybės biudžeto ir tikisi, kad karantinas tęsis tiek ilgai, kad net profesorius V.Kasiulevičius bus užganėdintas.

Vito Tomkaus trigrašis:

Jeigu policija tikrai nori pasikapeikiauti ir kaip reikiant valstybės biudžetą papildyti, tai elgiasi labai neišmintingai: laksto nuo kalniuko paskui vaikus kaip maži vaikai, bedarbius tėvelius bando „nugręžti", užuot surengę pasalą ten, kur didžiausi pinigai vaikšto. Jeigu niekam neleidžiama kirsti savivaldybių ribų - tai niekam! Lai apsupa Seimo rūmus ir visus ten įeinančius bei išeinančius kaskart bauduoja. O ką? Pinigų ten žmonės turi sočiai, be to, neseniai savo padėjėjams dar po du šimtus eurų padidino, nieko nedirba, tad neįrodys, kad kerta nustatytas ribas darbo reikalais, o kad suvažiavę ne tik iš įvairių miesto savivaldybių, bet ir iš tolimiausių Lietuvos rajonų - bet kuris rinkėjas patvirtins! Tad pirmyn prie parlamento, visi policininkai ir savanoriai! Metas pakratyti ir mūsų valdžiažmogių kišenes, kiek jie gali tik mūsų kišenes kratyti?

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net