respublika.lt
 

F.Kauzonas: Kad nepradurniuotume... Lietuvos - straipsnio komentarai:

 • Visiški Daunai valdys Lietuvą..? 2019 rugsėjo mėn. 13 d. 11:54:56

  O čia - man pastaba PAGAL PATĮ GENOCIDO TYRIMO CENTRĄ... (Aleksandras Pakalniškis buvo žymus VLIK‘o, JAV lietuvių bendruomenės narys... Daug tai aprašęs... Jis - tikslumus mėgę skeptikas ir t.t. O TARKIM, ŠKIRPA VISAME TAME IŠ VISO NET NEEGZISTAVO..! Bet... "na, tiek to... Genocido Centras neįperka net liudijimo, kuris tėra 15 dolerių kainuojanti knyga "Plungė", bet vaizduoja didelį tiriamąjį darbą...) TIEK TO... Vis tiek problema lieka <<>> NES... Jonas Noreika buvo Plungės regione net ir Genocido Centro požiūriu, holokausto proceso metu... IR PO TO jis pasirinko karjerą tokį vykdymą lėmusioje organizacijoje Šiauliuose, matydamas tame naudą... KOKIE ČIA DAR KLAUSIMAI GALI KILTI..? Bet kuriuo požiūriu toks (net ir Genocido Centro skiedaluose „vis išgrąžinamas“) žmogus yra TARPTAUTINIS NUSIKALTĖLIS... Mažų mažiausiai tai būtų Špėro „kolaboravimo su holokaustą vykdžiusiomis organizacijomis atvejis pagal Lietuvos .. (PAČIOS LIETUVOS !!! ) JAU ESAMĄ (NETGI...) PROPAGANDĄ APIE JĮ...

 • Gana nesąmonių 5 2019 rugsėjo mėn. 13 d. 11:47:21

  Pabaiga dėl Noreikos temos pagal A. Pakalniškio liudijimą... <<>> Jonui Noreikai ir Plungės milicininkams (šie pas jį jau buvo be uniformų.. lyg kaimiečių būrys koks...) buvo suteiktos vokiškos Einsatzgruppen tipo uniformos ir grąžinta „policininkų padėtis Plungėje.“.. JAU IŠ ANKSTO NURODŽIUS SPRĘSTI ŽYDŲ KLAUSIMĄ (jų mieste turi nebelikti..), kur Jonas Noreika pažadėjo puikią nuovoką (tai ja – ypač būdinga.. „turiu gerą nosį...“), „IKI KIEK JIS GALI SPRĘSTI ŽYDŲ KLAUSIMUS“. <<>> Dabar... Aš toliau nebetęsiu tos Plungės temos (Jūs lengvai galite paspėliot, „kaip ... logiškai buvo toliau...“). Tik noriu priminti, kad ir Lietuvos genocido (t.t.) Centro požiūriu, Jonas Noreika buvo Plungės regione, ten vykstant žydų holokaustui (beje... tai buvo kone pirmas atvejis, kai per itin trumpą laiką buvo įvykdytas šimtaprocentinis regioninis žydų išnaikinimas... Apskritai... netgi „Europos mastu...“). <<>>

 • Gana nesąmonių 4 2019 rugsėjo mėn. 13 d. 11:34:19

  Pataisau buv. komentarą... „Plungės milicija buvo šešiais, aštuoniais metais jaunesnių už Joną Noreiką vyrukų, lietuvių grupė“. IR – TĘSINYS... Jono Noreikos žmonos (Silvia Foti senelės) gimtinė Mardosų kaimas buvo kiek į Pietvakarius nuo Plungės ir vokiečių kariuomenė (aišku, pasiremdama žvalgybos duomenimis) puldama Plungės kryptimi šią vietovę paprasčiausiai ignoravo, apeidama iš Šiaurės. Pro šį kaimą tiesiog automobiliu važiavo vienas vokiečių karininkas iš SS ir sustojo ties Jonu Noreika, pamatęs keistą vyrų sambūrį (jį su ta milicija...). Šis pristatė, kad jie - „senai vokiečių laukę pogrindininkai..“ (teoriškai tame gali būti dalis tiesos tik dėl paties Jono Noreikos... spėjant, jog Jono Noreikos kelionės link Vokietijos sienos buvo žvalgybinio pobūdžio, norint į Vokietiją patekti...)... Beje, tai buvo gan keblokas, gan klastingas pokalbis, kur SS karininkas abejojo tokių asmenų būtinybe ir sugebėjimais...

 • Gana jau nesąmonių 3 2019 rugsėjo mėn. 13 d. 11:20:46

  Pagal Aleksandro Pakalniškio liudijimą (1980 METAI) Jonas Noreika 1941 metais apsigyveno jo kaimynystėje, pas žmonos tėvus ir nuolat pėsčias keliavo link Kėkštų kaimo... Tai - Aleksandro Pakalniškio gimtinė ir - pasienis su Vokietija (Klaipėdos krašte). "Jonas Noreika buvo labai neatidus, nekalbus, nesidalinantis jokiais planais asmuo (čia jo požiūris sutampa su Stasio Ylos), o ne kažkoks "publiką mėgstantis asmuo". Jono Noreikos buvimą pakankamai atidžiai stebėjo Plungės milicija (įdomu kad Lietuvos Gyventojų Genocido Centrui tokia organizacija net nėra girdėta, beje.. NIEKUR JI NEMINIMA...)... Tai - 68 metais jaunų vyrukų, avantiūristų grupė, kurią Aleksandras Pakalniškis knygoje "Plungė" yra PILNAI IŠVARDINĘS... Prasidėjus karui, šie milicininkai skubiai nuvyko pas Joną Noreiką (jiems "tikrai grėsė") ir "už buvusį palankumą" tarsi pareikalavo, kad šis juos "pridengtų vokiečių akyse"... Jau Birželio 22 dieną Plungė buvo užimta vokiečių (ji tebuvo 50 km atstumu nuo Klaipėdos krašto).

 • Gana jau nesąmonių 2019 rugsėjo mėn. 13 d. 11:05:02

  Viskas, kas pateikta šiame straipsnyje yra absoliutūs kliedesiai.... VISKAS ABSOLIUČIAI. Ir gaila, jei net Respublika veliasi į tokius dalykus. Pirmas liudininkas dėl Jono Noreikos yra kunigas Stasys Yla, kuris jau 1946 metais engdamas knygą apie Štuthofo kalėjimą, žinojo Jono Noreikos prisistatymą Generolu Vėtra, nes buvo gavęs jo laiškų apie tai (tas... jis tikrai jų turėjo būti gavęs... ir šio kunigo liudijimai buvo atsakingi... Dargi - Jono Noreikos, kaip pasitikinčio juom žmogaus naudai)... Deja, Stasys Yla tikslai nurodo, kad PATS JONAS NOREIKA TEIGIA, KA YRA ŽEMAITIJOJE VEIKIANTIS PARTIZANŲ GENEROLAS VĖTRA, ESĄ, TAPĘS JUO PO TARNYBOS SOVIETŲ KARIUOMENĖJE (gudriai staiga įstojo į Rusų kariuomenę ir pasiekė netgi Berlyną.. taip Stasys Yla "pagal Jono Noreikos laiškus")... TAD... Vienintelis dalykas, kas sieja Joną Noreiką su tema - "jis yra Generolas Vėtra" tėra jo laiškai... Asmenį, "įdavusį Joną Noreiką" saugumui, deja, tegalima laikyti jo laiškų vertėju, o ne kažkokiu sekliu.

 • As 2019 rugsėjo mėn. 04 d. 22:51:17

  Labai teisingas straipsnis,autorius vertas labai dideles pagarbos ir vertinimo.Aciu.

 • Faktui 2019 rugsėjo mėn. 04 d. 10:09:38

  Jeigu moki skaityti,perskaityk knygą: Jonas Noreika "Pakelk galvą,lietuvi". Tada galbūt nustosi rašynėti kvailystes.

 • Rimašius 2019 rugsėjo mėn. 03 d. 22:23:32

  Dėkoju p.Kauzonui už palyginamąjį straipsnį.Gal Šimšius susipras ir pristabdys savo siautėjimą sostinėje.Dabar Lietuvos paminklus griauna,arba naujiems neranda vietos,o žydų stato net nederinant su vilniečiais.Tik šast ir stovi,kaip prieš kelias dienas pamatėme.Net sąsajų su Lietuva beveik neįmanoma aptikti ir įrodyti.

 • Senolis 2019 rugsėjo mėn. 03 d. 20:02:44

  Koks idiotas ar idiotė padarė užrašą po nuotrauka su Šimšiaus siena?

 • Iš istorijos, 2019 rugsėjo mėn. 03 d. 14:26:05

  kaip informacijos šaltinio, lengviausia padaryti marionetę pagal pareikalavimą. Jeigu apsimetėliai, mėgstantys keisti kailį dėl savos naudos, ir ne kartą, imasi istorijos, iš jos padarys kratinį laukams tręšti, kas trisdešimt metų vyksta. Patys buvę persunkti raudonieji, dabar vaidina tautos gelbėtojais. Bjauru ir žema. Aš nesijaučiu piliečiu, nes esu lietuvis, bet ne tokios Lietuvos. Aš už sąžiningą ir tikrai laisvą šalį, be apsimetėlių gelbėtojų, ištrėmusių milijoną tautiečių dėl savo godumo.

 • Euras+ APIE TRĖMIMĄ Į SIBIRĄ 2019 rugsėjo mėn. 03 d. 13:44:47

  Yra daryti istoriniai turimai dėl lietuvių trėmimą į Sibirą vykdžiusių asmenų tautybės. Apie 35% lietuvių, apie 35% žydų, apie 30% rusų. Iš visų trijų dalių reikia atimti po 1% kitų tautybių (totoriai, aizerai ir pan.)

 • Ašmenoje žydai šaudė žydus 2019 rugsėjo mėn. 03 d. 12:32:16

  Nužudė 400-800 savo draugelių. Taip pat, jie sudarydavo sąrašus kas turi mirti, kas gyvens ir juos perduodavo naciams. Žydbolševikiai sunaikino ~ 1 000 000 lietuvių.

 • Atsiprašau, › "Nacionalsocialistui" 2019 rugsėjo mėn. 03 d. 09:26:52

  Vilnius, Pylimo g. 4.

 • › "Nacionalistui" 2019 rugsėjo mėn. 03 d. 09:24:10

  Vilnius, Pylimo g. 4.

 • Nacionalsocialistui 2019 rugsėjo mėn. 02 d. 21:00:43

  Atsiprašau, kokio čia durnyno laiptinė?

 • > Keista, 2019 rugsėjo mėn. 02 d. 16:06:56

  "Tiesa,kad ir KOMUNIZMAS yra pasmerktas",- cia kas ? Girto oziuko sapaliones ? Neskiri sanntvarku ir ka tai dave zmonems ? Dabartine visa valdzia reiktu siusti i profesionalumo pakelimo kursus i Sibira ir geriau su visam. "Padejo sunaikinti apie 700-800 tūkstančius lietuviu.",- cia kas per feikas ? Ar noreta pasakyti apie Hitlerio armija ir musu, a le Vetra, pakalikus ?

 • Keista, 2019 rugsėjo mėn. 02 d. 15:43:15

  Bet keikiantys Lietuvos patriotus prisimena kad nacizmas yra pasmerktas. Tiesa,kad ir KOMUNIZMAS yra pasmerktas zydai ir ,,broliškos,, salies apmokami komentatoriai tai ,,pamiršta,, Jiems uz NNUOPELNUS okupantams gaves profesoriau ir partines mokyklos dėstytoja didžiausi patriotai. Nepamirškime,kad zydai padejo okupantams naikinti Lietuvos patriotus.Padejo sunaikinti apie 700-800 tūkstančius lietuviu.

 • Tai, 2019 rugsėjo mėn. 02 d. 14:47:08

  geriausia parašė baba.

 • kelme, tu kelme 2019 rugsėjo mėn. 02 d. 13:45:53

  Lanzbergiai slėpė ne partizaną, o žydus , kurie NEBUVO PARTIZANAI.

 • › "Na nereikia" 2019 rugsėjo mėn. 02 d. 13:15:42

  Tik nereikia mūsų gąsdinti!!!

 • vilkelis 2019 rugsėjo mėn. 02 d. 12:52:57

  p.Kauzonas,kaip visada i desimtuka.Saunuolis!!!!!!!!!!!!

 • Kelmas 2019 rugsėjo mėn. 02 d. 11:43:34

  Bet juk ir Landsbergiai slepe RRAUDONOJI partizanų nuo vokieciu GALIMAI namuose turi jo lentą.

 • Sigitas 2019 rugsėjo mėn. 02 d. 10:56:09

  Tai ar ilgai tas susikompromitavęs šimšius vadovaus Vilniui.Jis jau buvo apsijuokęs kai tvirtino matęs kaio keturrais su pedofilu nuriedėjo į griovį.Kaip sakoma reikia reikiamu laiku atsidurti reikiamoje vietoje o po to paliūdyti kam reikia

 • Na nereikia 2019 rugsėjo mėn. 02 d. 10:42:50

  garbinti nacistinių nusikaltėlių ir niekas nenukabins tų lentų. Niekur pasaukyje jūs nerasite nacizmo pateisinimo. Tik tokiose "valstybėse" kaip Pabaltijo parduotos teritorijos ir Ukropijos, garbina visus žydšaudžius, policajus ir net SS tarnavusius galvažudžius. Pačioje Vokietijoje tokia dalykai neįsivaizduojami ir už tai numatyta iki 5 metų laisvės atėmimo bausmė. Siūlau autoriui su savo mintimis nuvykti į Vokietiją ir jas pristatyti viešai ten. Žiūrėk ir užsitarnaus penkis metelius poilsio. Nacizmas ir holokaustas pasmerkti tarptautinėse organozacijose ir jeigu negalima rasti Lietuvoje kitų pagerbimo vertų laisvės kovotojų, nereikia tada kabiti išvis jokių atminimo lentų.

 • >Manau 2019 rugsėjo mėn. 02 d. 10:42:33

  Pratęsiu jūsų mintį, jog nesugebame jos gerbti, mylėti, tausoti ir saugoti. Ir tai yra silpniausia mūsų tautos atmintis, mūsų silpnybė - gobšumas, kuris tautą sunaikins...

 • baba 2019 rugsėjo mėn. 02 d. 10:37:34

  tai dar kartą patvirtina seniai žinomą tiesą, kad istorija, tai prostitutė, einanti iš rankų į rankas nugalėtojams.

 • Manau 2019 rugsėjo mėn. 02 d. 10:35:43

  Mūsų tautiečių galvose - vien jovalynas, kokioje pozicijoje jis bebūtų. Deja mažai beliko blaiviai mąstančių žmonių, nors atrodytų ir išsilavinę, mokslo žmonės, bet galvose tik smegeninė užteršta praėjusių amžių, metų ir buvusių valdžių poveikio... Jei Lietuvoje, su tiek likusių vietinių gyventojų, užsiregistravusios net 25 partijos ir dar buriasi, tai ko tikėtis iš žmonių sąmoningumo, supratimo ir Lietuvos išlikimo. Juk išdraskytą židinį ar statinį daug lengviau nušluoti nuo žemės paviršiaus ar paversti sau naudingais įnagiais ar parankiniais... Ir toliau vyksta tai kas svetimųjų protu ir rankomis buvo pradėta vykdyti nuo amžių: esame magnetiškai traukiamame žemės lopinėlyje prie jūros...

 • Nacionalsocialistas 2019 rugsėjo mėn. 02 d. 10:11:23

  O mūsų laiptinės bendruomenė nutarė pakabinti laiptinėje nacionalsocializmo lyderio Adolfo Šiklgruberio atminimo lentą.

 • Tai aišku 2019 rugsėjo mėn. 02 d. 10:07:38

  kad vieni žydai kitais žydais pečius kūreno , o atsakomybę nori perkelti visam pasauliui , gailėtis jų parazitų ir reparacijas mokėti , manau tie geresni žydai , degino tuos kur tiesiai iš pragaro , dabar pragariniai ima viršų ar atvirkščiai , bet vistiek visi kiti liks kalti.

 • Skaitytoja 2019 rugsėjo mėn. 02 d. 09:37:22

  Ačiū už straipsnį, jo jau ilgai laukiau. Baisiuose istoriniuose virsmuose daug kas buvo pasiklydęs, ar patikėjęs naujų valdžių pažadais. Klystame ir mes, tik nenorome to pripažinti. Paklydimai žmogiški. Reikia į žmones žiūrėti per viso gyvenimo prizmę. Kaip sako, sudėjus visus pliusus ir minusus, ir ko tada būtų daugiau. Visiškai nepritariu paminklų, skulptūrų vartymui. Jie visi mūsų istoriją, tai ir priimkime kaip pamokas, nebijodami ir nekariaudami patys su savimi.

Parašykite savo komentarą:
  Grįžti į straipsnį
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • GRĄŽINS: Malaizijos vyriausybė pradėjo 150 neteisėtai įvežtų konteinerių su plastiko atliekomis grąžinimo šalims, iš kurių jie buvo atgabenti, procesą.
 • ATSISTATYDINO DĖL VYRO: pirmadienį dėl šalį supurčiusios žurnalistės Daphnes Caruanos Galizia'os nužudymo bylos atsistatydino Maltos ministrė Justyne Caruana, kurios vyras, buvęs policijos pareigūnas Silvio Valletta kartu su įtariamuoju vyko žiūrėti futbolo rungtynių.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)

Dienos klausimas

Ar reikėtų leisti į Seimą kandidatuoti nuo 21 metų?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar jau pradėjote pildyti naujiems metams sau duotus pažadus?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

 +1  +2 C

0 +3 C

 

 +3 +4 C

+2 +5 C

+4 +6 C

 

+3 +5 C

0-6 m/s

2-7 m/s

 

1-6 m/s

Valiutų kursai

USD - 1.1108 PLN - 4.2367
RUB - 68.2495 CHF - 1.0736
GBP - 0.8511 NOK - 9.8890