respublika.lt

D.Smirnovas: Šveicarai patvirtino sąmokslą (0)

2011 rugpjūčio 30 14:41:35
Vidmantas UŽUSIENIS, “Respublikos” žurnalistas

Šveicarijos Ciuricho federalinio technologinio instituto mokslininkai sudarė nuosavybės ryšių tarp pasaulio kompanijų schemą ir nustebo išvydę, kad prieš ketverius metus vos 147 didžiausios korporacijos valdė net 40 proc. pasaulio aktyvų. „Apie tai, kad pasaulio turtas yra sutelktas tik labai mažo žmonių rato rankose, kalbama ir rašoma jau seniai, o šveicarų atliktas tyrimas moksliškai įrodė, jog tokios šnekos ne iš piršto laužtos“, - „Respublikai“ sakė Latvijos ekonomistas Dmitrijus Smirnovas.

×
nuotr. 2 nuotr.
Dmitrijus Smirnovas


Atsitrenkė į fondus


Šveicarų mokslininkai sudarė grafinį maždaug 43 tūkst. didžiausių pasaulio kompanijų, kurios valdo didžiąją dalį privataus planetos turto, nuosavybės ryšių grafinį vaizdą. Jį patys tyrėjai pavadino „peteliške“, mat daugelis iš pažiūros viena su kita nesusijusių gijų sueina į vieną mazgą - aiškėjo, kad beveik pusę kompanijų valdo vos 147 didžiausios planetos transnacionalinės korporacijos. Tyrimo rezultatai buvo nušviesti moksliniame žurnale „Sciens News“.

„Kas dešimtmečiais buvo pateikiama kaip anekdotas, dabar yra patvirtinta moksliškai. Pasirodo, tikras faktas, kad nesuskaičiuojamos daugybės įmonių nuosavybės siūlai laikomi tik mažos žmonių grupės rankose“, - leidiniui teigė Ciuricho Karnegio-Melono universiteto finansų analitikas Brandis Eivenas.

Tačiau tyrėjai pripažįsta, kad jiems nepavyko išvynioti siūlų iki galo - galutiniai naudos gavėjai iš valdomų korporacijų taip ir liko nežinomi. Mat 40 procentų pasaulio aktyvų valdantys asmenys slepiasi už beveidžių fondų, kurie dokumentuose ir įvardijami kaip aktyvų valdytojai.

Netikėto atradimo autoriai toli siekiančių išvadų nekelia. Jie tik tvirtina, kad per didelė kapitalo koncentracija nedidelės turtuolių grupės rankose pasaulio ekonomiką daro labai pažeidžiamą. „Kadaise užteko subyrėti „peteliškės mazge“ įsitaisiusiam bankui „Lehman Brothers“, ir visą pasaulį domino principu apėmė krizė“, - teigia šveicarai.

Atradimas patvirtina esant sąmokslą


Latvių ekonomistas D.Smirnovas netikėtu laiko ne Šveicarijos mokslininkų atradimą, o tą faktą, kad jį buvo leista daryti, maža to, netgi paskelbti rezultatus mokslo leidinyje. „Iki šiol kalbėjimas apie nuolatinę pasaulio turtų koncentraciją vienose rankose yra laikomas vos ne nusikaltimu. Tokių teorijų skleidėjai yra apšaukiami psichinių sutrikimų turinčiais asmenimis, o jų šnekos - nieko vertomis sąmokslo teorijomis. Šveicarai, žinoma, bijo atskleisti galutinius naudos gavėjus, nes pastarieji itin galingi. Tačiau moksliniais faktais pagrįstas jų darbas turi neįkainojamos reikšmės - jis patvirtina, kad pasaulinis bankininkų sąmokslas vyksta iš tikrųjų“, - „Respublikai“ tvirtino ekonomikos specialistas.

- Kažkas turi savo rankose beveik pusę pasaulio turto, tačiau pasaulis apie tai nė neįtaria. Ką tai reiškia?- „Respublika“ klausė D.Smirnovo.

- Ar jums teko skaityti Anglijos žvalgybos karininko Džono Kolemano (John Coleman) knygą „Komitetas 300“?
Žvalgybininkas trisdešimt metų stebėjo globalioje erdvėje vykstančius procesus ir pateikė daug įdomių išvadų. Beje, iki šiol knyga yra iš tų, kurios oficialiai lyg ir nėra uždraustos, bet skaityti nerekomenduojamos.

Knygoje dėstoma, kad jau egzistuoja Amerikoje veikianti pasaulio vyriausybė, kuri valdo pasaulį per bankus, korporacijas, susijusias priklausomybės ryšiais. Vyriausybę sudaro keliolika turtingiausių tarptautinių bankininkų klanų, o demokratija, lygiateisiškumas, žmogaus teisės ar laisvoji rinka yra tik gražiai pateikiamas ir dažniausiai jaunus žmones tarytum medaus gabalas masinantis melas.

- Kas priklauso toms šeimoms?


- Šveicarijos mokslininkai tai pabijojo įvardyti, tačiau, manau, jie tą dalyką žino. Knygoje iš vadovaujančių pasauliui korporacijų minimi bankai „Bank of England“ ir „JP Morgan Chase“. O už jų jau porą šimtų metų stovi trilijonierių Rokfelerių, Diuponų, Morganų, Rotšildų ir kitų bankininkų šeimos. Kadaise jų protėviai padarė atradimą, kad savo rankose turint rezervinę pasaulio valiutą JAV dolerį galima užkariauti visą planetą, o tai šiandien sėkmingai ir daroma.

Kaip rašoma knygoje, šeimos valdo ir JAV - jos finansų sistemoje, svarbiausiuose valstybės postuose sėdi „Komiteto 300“ patikėtiniai, kuriems Amerikos prezidentas, Senatas ar Kongresas tėra marionetės.

- Ar jūs pats tikite šia sąmokslo teorija?


- Šveicarų atradimai rodo, kad pateikiama informacija gali būti tikra. Be to, dabartiniai įvykiai pasaulyje irgi patvirtina Dž.Kolemano išdėstytas versijas.

- Kam bankininkų šeimoms reikia prisidengti fondais ar kitaip slėptis?

- Manau, iki tam tikro laiko buvo būtina, kad visiškai niekas neįtartų jų kėslų. Pasaulis buvo užkariaujamas slapčia, dosniai dalijant ar dozuojant kreditus. Egzistuoja vadinamoji monetarinė teorija, kuri iš esmės yra teisinga. Ji byloja, kad investuojant pinigus skatinamas ekonomikos žydėjimas. Tačiau teisingą teoriją bankininkai „patobulino“.

Mat jie pastebėjo, kad sustabdžius lėšas ūkis žlunga, atsiranda nedarbas, nebeįmanoma grąžinti ne tik procentų, bet ir paskolų. Likę be pinigų žmonės, įmonės ir netgi valstybės yra pasirengę viskam - taip pat ir parsiduoti už grašius. Kitu atveju jiems tektų mirti iš bado. Būtent šiuo momentu ir vykdoma okupacija. Pavyzdžiui, Graikijai jau pareikšta, kad jei ji nesugebės ir toliau valdyti kreditų, o tai dėl didelio įsiskolinimo tikrai atsitiks, bus įvestas tiesioginis Tarptautinio valiutos fondo ir Europos Komisijos valdymas. O iš tikrųjų valdymą perims tie, kurie slepiasi už šių organizacijų.

Žinoma, Vyriausybė bus palikta, bet ji jau nieko nereikš.

Tačiau tam, kad korporacijose ir valstybėse sukeltum tokią neviltį, reikia laiko. Pirmiausia iš piliečių per nesąžiningus bankus, kurie bankrutuoja, išsiurbiami turtingesnių piliečių ar įmonių pinigai. Paskui kiniškomis prekėmis sunaikinama pramonė, o kartu - ir nacionalinės finansų sistemos. Be pinigų likusioms valstybėms ir jų piliečiams kaip didžiausia malonė įteigiama, kad jos gali skolintis JAV doleriais. Dažniausiai jais paskatinamas ir ekonominis augimas, kad valstybės ir jų piliečiai įtikėtų, esą paskolas bus iš ko grąžinti. Vėliau pinigų srautas sustabdomas ir daroma tai, kas vadinama Graikijos scenarijumi.

Žinoma, tokiam scenarijui įgyvendinti būtinas griežtas slaptumas, antraip valstybės gali atsisakyti skolintis ar aukoti savo nacionalines valiutas, kurios, kaip rodo Lenkijos pavyzdys, gali išgelbėti nuo krizės netgi palyginti nedideles valstybes.

- Tačiau norint atlikti tokią globalią operaciją reikia valdyti visus pasaulio bankus?

- O jie ir valdomi iš vieno centro. Paslaptingieji savininkai, anot šveicarų, savo rankose turi 40 proc. pasaulio aktyvų, o bankininkystės sektoriuje tas procentas, mano nuomone, sudaro visus 90.

- Vis dėlto paslapties šydas nuo pasaulinio sąmokslo, apie kurį kalbate, po truputį praskleidžiamas?


- Galbūt „Komitetui 300“ tai jau nebėra taip aktualu. Pasaulis juk iš esmės pavergtas. Kas nepaėmė kreditų, nukariaujamas jėga. Pavyzdžiui, skaičiau, kad vien Libijai užkariauti Amerika skyrė 1 mlrd. JAV dolerių. Kinijos galybė irgi egzistuoja tik dėl Amerikos investuotojų. Galbūt ir Šveicarijos mokslininkų atradimo paviešinimas reiškia, kad iki šiol pogrindyje veikusi tarptautinių bankininkų vyriausybė jau greitai pasirodys ir perims realią valdžią.

Mano galva, tam prireikė ir antrosios krizės bangos, kuri jau pradėta Amerikoje. Kaip ir 2007-aisiais, šiandien tarptautiniai bankininkai vėl „uždarė“ pinigus. Anksčiau JAV spausdindavo banknotus ir stimuliuodavo sau palankių šalių ekonomikas. Dažniausiai tai buvo daroma perkant jose prekes. Mažai kas tą pastebėjo - neseniai amerikiečiai esą taupymo sumetimais nusprendė to nebedaryti, todėl vadinamųjų Amerikos draugų ekonomikos jau dabar yra pasmerktos. Tad iki paskutinės ribos per pirmąją krizės bangą praskolintos valstybės taps lengvu grobiu okupantams, nes jos tikrai nebesugebės daryti to, kas vadinama tinkamu skolų valdymu.

Tikiuosi, kad Šveicarijos mokslininkų dėka į knygoje išdėstytas mintis jau nebebus žiūrima kaip į nesveikas fantazijas.

Parengta pagal dienraštį "Respublika"

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • PRAMONĖS: 2017–2020 m. Inovatyvios farmacijos pramonės asociacijai (IFPA) priklausančios kompanijos mūsų šalyje investavo 137,4 mln. eurų.
  • SĄRAŠAI: Visos politinės partijos iki spalio 1 dienos Teisingumo ministerijai privalo pateikti savo partijos narių sąrašus.
  • MOKESTIS: Aplinkos ministro Simono Gentvilo teigimu, ketinama didinti registravimo mokestį taršiausiems automobiliams bei įvesti metinį taršos mokestį, o taip pat žadama didinti akcizo mokestį degalams.
  • RINKIMAI: Vokietijoje vykusius nacionalinius rinkimus laimėjo Socialdemokratų partija.
  • VAKCINOS: „Pfizer“ vykdantysis direktorius Albertas Bourla teigė, kad „mes turėsime vakcinas, kurių apsauga galios mažiausiai metus, todėl realiausias scenarijus bus kasmetinė revakcinacija, tačiau to iki galo dar nežinome, reikės palaukti daugiau duomenų.“
  • SANTUOKA: Šveicarijoje referendumu buvo pritarta homoseksualių porų santuokoms.
  • PASAS: Italijoje, nuo spalio 15 dienos, visi dirbantieji turės pateikti „Žaliąjį pasą“.
  • SKOLOS: Valstybei už studijas skolingi apie 17,5 tūkst. asmenų, daugiausia – už paskolas, teiktas iki 2010 metų, dėl kai kurių skolininkų kasmet teismus pasiekia keli šimtai ieškinių.
  • ŠILDYMAS: Rugsėjo 27-ąją Kaune oficialiai pradedamas šildymo sezonas - kaip ir praėjusiais metais, kauniečiams šilumos kaina bus mažiausia tarp didžiųjų Lietuvos miestų.
  • MIGRANTAI: Per praėjusią parą, nuo šeštadienio vidurnakčio iki sekmadienio, pasieniečiai neleistinose vietose iš Baltarusijos neleido patekti į Lietuvą 44 migrantams, vienas asmuo dėl humanitarinių priežasčių buvo įleistas.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar laukiate lapkričio, kai nelegalus teks paleisti į laisvę?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kaip vertinate rugsėjo 10d. mitingą?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+4 +11 C

+4 +10 C

 

+5 +11 C

+10 +14 C

+9 +14 C

 

+11 +13 C

0-5 m/s

0-6 m/s

 

0-7 m/s

       

Nuorodos