Covid-19 užsikrėtęs gyd. G. Akelaitis: apsirgimas nepakeitė mano požiūrio į eksperimentinius marmalusnuotraukos (606)

2021 lapkričio 10 12:44:05 Perskaitė 26037

Provaldiškos gretos netveria savame kailyje iš džiaugsmo, sužinojusios, jog koronavirusą pasigavo Marijampolės ligoninės ortopedas-traumatologas Gediminas Akelaitis. Visaip bando prisiartinti ir išgauti jų vaizduotėje siaučiantį vaizdelį apie atgailaujantį ir verkiantį gydytoją, kuris gailisi nesivakcinavęs eksperimentiniu marmalu. Tačiau situacija visiškai kitokia.

 

Susisiekėme su daktaru G. Akelaičiu ir pasikalbėjome apie jo ligos eigą.

- Kokia dabar Jūsų savijauta?

Pagal simptomus ir bendrą savijautą jaučiuosi kaip ir sveikas, tiesiog turiu būti saviizoliacijoje pagal nustatytus terminus. Tačiau tikiuosi, kad jau kitą savaitę galėsiu ir toliau ramiai dirbti.

- Kaip jūs, kaip medikas ir gyvenimo matęs žmogus palygintume šį virusą su kitomis viršutinių kvėpavimų takų ligomis bei infekcijomis? Kad ir gripu, įvairiais peršalimais ir t. t. Kokie simptomai bei ligos eiga?

Aš pats atseku užsikrėtimo kontaktą, jis buvo darbo vietoje, gydant pacientą, kuriam reikėjo ortopedinių paslaugų, o žmogus sirgo tuo COVID-19. Jam suteikiau reikiamą pagalbą, naudojau tas saugojimo priemones.

Aišku, kiekvienas žmogus yra individualus ir kiekvienam skirtingai gali pasireikšti, bet man tiesiog nei iš šio nei iš to prasidėjo prakaitavimas ir nuovargis. Nebuvo nei slogos nei uoslės ar skonio praradimų. Tiesiog bendras negalavimas, temperatūros pakilimas, na ir kreipiausi diagnostikai, ten pasiūlė tyrimus. Per valandą gavau atsakymą apie tą virusą.

Teko vykti namo ir gydytis. Pati eiga nebuvo sunki, kelias dienas daugiau pakosėjau, šiek tiek paskaudėjo raumenis ir tiek. Konkrečių vaistų gydymui nėra skirta, tad buvo toks daugiau gulėjimo režimas. Nieko ypatingo. Aišku, suprantama, kad kiekvienas žmogus yra skirtingas, o taip pat svarbu gydytis ir neužleisti ligos. Kaip ir visų kitų ligų atveju.

Tik, kol buvau nedarbingume, skambino iš ligoninės viešųjų ryšių ir norėjo pranešimą daryti, bet aš neleidau. Tiesiog noriu pats komentuoti apie savo sveikatą, kad iš šios istorijos nedarytų propagandos. Neva tai aš gailiuosi, jog tos eksperimentinės vakcinos nenaudojau ir panašiai.

O taip pat gaunu informacijos, kuri man padeda suprasti, kodėl yra tokie dideli susirgimų skaičiai. Mano vienas draugas skambina ir klausia ką daryti. Jam nustatytas tas kovidas, turi 39 temperatūros ir penktadienį skambina gydytojui su prašymu išrašyti vaistų. Gydytojas, kuris gydo nuotoliniu būdu, teigia, jog lauktų iki pirmadienio.

Kyla klausimas, ko laukti? Žmogus pats sau negali išsirašyti antibiotikų. Taip užleidžiama liga ir žmogui prireikia ambulatorinio gydymo.

- O ką Jūs pats naudojate gydymuisi? Nes nėra konkrečių vaistų ar atmintinės, kaip gydytis.

Bendri vitaminai, bendras organizmo stiprinimas ir profilaktiškai, kadangi buvo aptikti lengvi uždegimo požymiai plaučiuose, plataus veikimo spektro antibiotikai, naujos kartos naudojami. O toliau jokio specifinio, bent jau kol kas, gydymo nėra. Vitaminai D, C, E, Triovit, gausus skysčių naudojimas bei sveikatą tausojantis režimas.

Svarbu pasidaryti plaučių rentgeną, biocheminius tyrimus, įvertinti elektrolitų būseną ir jeigu viskas normos ribose, reikia ramiai gydytis namuose.

Tad apsirgimas COVID-19 nepakeitė mano požiūrio į eksperimentinius marmalus, vadinamuosius „Galimybių pasus" i segregacinę valdžios politiką. Tiesiog leiskim gydytojams gydyti tiesiai, o ne nuotoliniu būdu ir viskas bus gerai.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net