Atleidžiama vis daugiau žmoniųnuotraukos (23)

2020 rugsėjo 09 13:12:31 Perskaitė 4849

Teisingai kalbėjo ekspertai, kad karantino metu ir net vasarą jį atšaukus bus sunku. Bet blogiausia bus rudenį, kai, pasibaigus išmokoms, kompensacijoms, pasidarys aišku, kas pajėgus atsilaikyti prie valdžios įvestus suvaržymus, o kas kris.


Ne metas pramogoms

Šiomis dienomis vienas po kito plaukia pranešimai apie atleidžiamus darbuotojus. Štai vieni iš ilgiausiai savo veiklos tęsti negalėjusių verslų - kino teatrai - priversti atsisveikinti su dalimi darbuotojų. Praėjusią savaitę apie septynis atleidžiamus darbuotojus pranešė „Multikino“, kuriame dirbo 31 žmogus. Kino centrų vadovai mato, kad lankomumas nepasiekė ikikarantininio lygio ir net prognozuoja, kad žiemą bus blogiau.

„Tikimės daugiau neatleidinėti, kaip nors išgyventi, neįsivaizduojame, kaip bus. Sunku prognozuoti, nes tikimės vienaip, o būna visai kitaip, kai filmų negauname iš viso pasaulio. Nuo to, kaip kino teatrai Europoje bus atidaryti, Amerikoje, nuo to priklauso, kiek Lietuvoje turėsime naujų filmų ir galėsime pasiūlyti žiūrovams“, - komentavo „Multikino“ direktorė Donata Glėbė.

Vakar pranešta, kad ir „Forum Cinemas OU“ Užimtumo tarnybai pateikė informaciją apie 32 ketinamus atleisti darbuotojus. Įmonės vadovas Gintaras Plytnikas „Eltai“ teigė, jog lankytojų srautai šiuo metu neviršija 40 proc. pernai buvusio lygio.

„Kiek galėjome, tempėme ir su valstybės pagalba nė vieno darbuotojo nei per karantiną, nei visą vasarą neatleidinėjome, bandėme žiūrėti, kaip bus rudenį. Bet matome, kad ne kažin ką geriau. Geriausiu atveju yra 40 proc. apkrova, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais. O vasarą buvo 15-20 proc. apkrova, - sakė G.Plytnikas. - Baimės iš žmonių, žiūrovų nejaučiame, bet jei vietoj 100 galime sodinti 15-20 kurį laiką, tai matematika nekokia.“

Kirpėjams irgi sunku

Grožio industrijos darbuotojai taip pat skaičiuoja, kiek neteko klientų. Ir nors jų atstovai tikina, kad kainos dėl mažesnio norinčių apsikirpti, pasidaryti makiažą ar manikiūrą srauto nedidėja, - realybė sako ką kita. Į „Vakaro žinių“ redakciją vakar paskambinusi vilnietė Margarita pasakojo dvejus metus einanti į tą patį grožio saloną Fabijoniškėse. Anksčiau moteris už plaukų galiukų kirpimą mokėjusi 20 eurų, o štai šį savaitgalį teko pridėti 5 eurus.

Paklausus kirpėjos, kodėl padidėjo kainos, ši neslėpė, kad dėl karantino. „Reikia jiems ir kaukes nupirkti, ir sieneles teko įtaisyti, o ir be darbo žmonės kiek sėdėjo! Suprantama,. Visiems gyventi reikia, juk turi šeimas, vaikų“, - nepyko ant kirpėjos dėl pabrangusios paslaugos Margarita.

Kirpėjų ir grožio specialistų asociacijos prezidentė Jolanta Mačiulienė „Eltai“ sakė, kad prasidėjus rudens sezonui klientų grožio salonuose nepadaugėjo ir pabrėžia, kad to tikėtis ir nevertėtų.

„Klientų tikrai nepadaugėjo, kadangi ši COVID-19 isterija nesibaigia, ir klientai nori jaustis saugūs, vengia eiti į grožio salonus. Jie mano, kad čia gali nutikti kažkokių keistų dalykų ir juos tai truputėlį gąsdina. Grožio specialistai, kaip ir iki šiol, dirba su klientais, jie niekur nedingo, bet praretėjo jų vizitai.

O žmonių tikrai nepadaugės, nes dalis žmonių neteko ar neturi darbo, o kai neturi pajamų, tikrai nemanau, kad eis į grožio saloną. Taigi situacija nelabai optimistiška“, - sakė J.Mačiulienė.

„Mūsų didžiausias rūpestis, kad neįvestų karantino ir vėl neuždarytų mūsų visų, kas yra tikėtina žiūrint į visą politiką.Tikrai jaučiamės labai nesaugiai“, - pridūrė ji.

Be darbo ir vairuotojai

Keleivių pervežimo autobusais įmonė „Lux Express Lithuania“ apie atleidimą taip pat įspėjo 23 darbuotojus, skelbia Užimtumo tarnyba.

„Iš visų Baltijos šalių būtent Lietuvoje taikomi griežčiausi apribojimai, susiję su COVID-19 pandemijos rizikų valdymu. Deja, tai tiesiogiai veikia mūsų galimybes toliau vykdyti įprastą veiklą ankstesne apimtimi ir išlaikyti tokią pačią darbuotojų komandą kaip anksčiau. Nuo 2020 metų gegužės, kai pamažu buvo švelninami su pandemija susiję ribojimai, mes nuosekliai atnaujinome maršrutų skaičių ir planavome grįžti prie ankstesnių veiklos apimčių. Tačiau, vasaros pabaigoje atsinaujinus COVID-19 susirgimų skaičiui kiekvienoje iš šalių, kuriose dirbame (Estija, Latvija, Lietuva, Lenkija), vėl griežtėja ribojimai - dėl šių priežasčių mums tenka vėl mažinti reisų skaičių ir atitinkamai atleisti dalį darbuotojų“, - „Eltai“ nurodė „Lux Express“ tarptautinio verslo plėtros vadovas Raitas Remelis (Rait Remmel).

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net