respublika.lt

A.Skardžius žada likti „nepatogus“

(0)
Publikuota: 2021 sausio 14 09:18:19, Danas NAGELĖ
×
nuotr. 1 nuotr.
Artūras Skardžius. Eltos nuotr.

Su Darbo partijos sąrašu į Seimą patekusiam Antanui Guogai nusprendus atsisakyti mandato, jo vietą turėtų užimti parlamento senbuvis Artūras Skardžius. Tiesa, socialiniuose tinkluose - daugybė pasisakymų žmonių, kurie nenorėtų jo grįžimo. Pats A.Skardžius tuo nesistebi ir mano, kad žmonės nepatenkinti tuo, kad jis anksčiau keldavo nepatogius kai kuriems politikams ir verslo grupėms klausimus. Ir žada toliau likti „nepatogus".

 


- A.Guogai atsisakius Seimo nario mandato, jo vietą turėtumėte užimti jūs, kadangi Darbo partijos sąraše likote pirmas „už brūkšnio". Pasinaudosite proga grįžti ar atsisakysite? - „Vakaro žinios" teiravosi Artūro SKARDŽIAUS.

- Jei viskas bus gerai ir niekas nepasikeis - grįšiu.

- Praėjo tik du mėnesiai, kai dirba šis Seimas, o jau du parlamentarai savo noru atsisakė mandato. Kaip tai vertinate? Ar tai nėra rinkėjų, kurie už juos balsavo, pasitikėjimo pažeminimas?

- Aš nesuprantu, ką tokie verslininkai, kaip Ramūnas Karbauskis ar A.Guoga, turėtų veikti Seime. Jie tik gaištų laiką būdami opozicijoje. Kai partija laimi rinkimus, kai formuojama Vyriausybė, kai galima įgyvendinti savo siekius, su kuriais ėjo į rinkimus - viena. O būti valdančiųjų „sarginiu šunimi" ir vien tik kritikuoti valdančiąją daugumą, negalint realiai paveikti valstybės valdymo ir gyvenimo... Dėl to ir atsisakė mandato.

Taip dažnai atsitinka, ne vienas Seimo narys ankstesnėse kadencijose atsisakė mandato, kai liko opozicijoje, ir iškeitė jį į konkretų postą savivaldoje - mero, vicemero. Manau, abu verslininkai būtų likę Seime, jei būtų dalyvavę formuojant valdančiąją koaliciją.

O dėl pasitikėjimo pažeminimo... Nemanau, kad tai yra pažeminimas, rinkėjų nuvylimas. Jei tai būtų vienmandatininkai - vienas dalykas. Tačiau kai žmonės balsuoja už sąrašą, paprasčiausiai pasitraukusio vietą užima kitas iš sąrašo. Kai kuriose valstybėse iš viso yra net pakaitiniai parlamento nariai. Kai vieną sąrašo narį pakeičia kitas, rinkėjai nuo to nenukenčia. Svarbiausia, kad rinkėjai turėtų savo Seimo atstovą.

Nematau didelių problemų. Kai pasitraukia vienmandatininkas, tai reikia naujų rinkimų, o tai kainuoja. Šitų dviejų verslininkų pasitraukimas neatneš tokių pasekmių.

- O jus tenkins darbas opozicijoje?

- Aš keturias kadencijas dirbau pozicijoje, todėl darbą opozicijoje sunku įsivaizduoti. Bet mačiau, kaip opozicija dirba, todėl turėčiau ką veikti. Yra daug reikalų: biudžetas, energetika - šie dalykai nulemia ir visus socialinio gyvenimo aspektus.

- Socialiniuose tinkluose yra gausybė pasisakymų, kuriais A.Guoga ragintas likti Seime, kad tik jūs ten nepatektumėte. Turite daug priešų?

- Matyt, viskas prasidėjo nuo parlamentinio tyrimo komisijos, kuriai teko vadovauti ir kuri tyrė visus energetinius 2008-2012 metų projektus: „Independence" laivo nuomą už trijų laivų kainą, atominės elektrinės uždarymą, naujos atominės elektrinės projektą ir kitas pinigų plovimo schemas. Teko užminti ant interesų grupių nuospaudų, todėl dabar visiems labai baugu, kad Skardžius gali ir toliau tuos klausimus kelti. O klausimai nepatogūs, nes į juos nėra logiškų atsakymų: kodėl pinigai plaunami per Bermudus, kodėl per „Nukem" rusų „Rosatom" mokamos didžiulės lėšos, nors atominės elektrinės darbai vėluoja penkerius metus, kas Lietuvai kainuoja papildomus milijardus. Šie dalykai yra labai nepatogūs ne tik politikams, bet ir interesų grupėms.

- Naujasis Seimas dirba jau du mėnesius. Koks pirmasis įspūdis apie jį?

- Na, kritikuoti, kol dar nepraėjo šimtas dienų, būtų neetiška. Tačiau jei trumpai, tai viskas, kas susiję su pandemijos valdymu, yra pozityvu: ir karantinas įvestas, ir kompensacinės priemonės numatytos. Tiesa, jos kol kas dar tik deklaruojamos, dar nepasiekė nei smulkaus, nei vidutinio verslo atstovų. Šiaip - energijos daug, o rezultatų kol kas nesimato. Po šimto dienų bus galima sukonkretinti.

Dabar Vyriausybė dar turi įsivažiuoti, peržiūrėti DNR planą, kad pinigai būtų panaudoti racionaliau. Gaila, kad nėra vakcinavimo planų, nes tai labiausiai paveiks visą socialinį ir ekonominį gyvenimą. Tarkim, Izraelis planuoja per mėnesį paskiepyti visus gyventojus. Lietuva, nors yra dešimtis kartų mažesnė, kalba apie metus ir daugiau, todėl žala ekonomikai bus didžiulė. Į tai reikia koncentruotis ir galvoti ne kaip pinigus pravalgyti, o kaip juos panaudoti ekonomikos gaivinimui bei išsaugojimui.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar paspirtukininkams šalmai turėtų būti privalomi?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kokia kalba bendraujančių žmonių padaugėjo jūsų gyvenamojoje aplinkoje?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+5 +9 C

+5 +10 C

+7 +10 C

+14 +17 C

+9 +13 C

+12 +18 C

0-7 m/s

0-8 m/s

0-5 m/s