respublika.lt

Algimantas RUSTEIKA: Užrašai iš beprotnamio (113)

2021 kovo 17 19:06:13
Algimantas Rusteika

Gal reikėtų ne peticijas teikti, kurių niekas nepriima ir neskaito, net jei pasirašytų milijonas su visais asmens kodais? O pasirašyt nacionalinę užuojautą Eglei Bučelytei ir jos kolegoms, kurie priversti skaityti iš lapelio psichopatų kliedesius? Nežinau kaip jūs, bet aš kas vakarą pasijuntu uždarytas beprotnamyje.

×
nuotr. 1 nuotr.
Algimantas Rusteika. Irmanto Sidarevičiaus nuotr.

 

Ir suprantu, kad tai yra nuostabu. Nes dar po metų medicininis beprotnamis gali tapti pačia normaliausia, saugiausia, brangiai apmokama vieta pasaulyje, į kurią bus didžiausios eilės patekti. Nes tai, ką jums sako, yra tik jų baimės žarnyno spazmai ir dūmų uždanga, kad nematytume to, kas planuojama. Kad tylėtume, kai mums neleis aplankyt motinos net mirštant ir ją atgausim stiklainėlyje.

Tik pažiūrėkit, kokie menkystos viską rengia ir suprasit kas bus. Pasaulis pasikeitė, mums jau atvirai sako, kad į normalumą nebegrįšime, dvesiančios tuščių pinigų ir godumo imperijos agonija tęsiasi, tiršti, pūvantys glitėsiai lėtai užlieja viską. Jei ne branduolinis ginklas, karas jau seniai vyktų - sekmadienį pasimelskim už jo kūrėjų sielas.

Tamsa leidžiasi ir ant šalies, ir ant to, ką laikėme savo pasauliu. Nieko nukariaut nereikėjo, žmones nusipirko, nusižudoma ir mirštama savanoriškai, minios gauna duonos, žaidimų, visi gyvulio instinktai bus išlaisvinti. Masės idiotų džiaugsmingai laukia naujų bausmių, kurias pačios ir įvykdys, jei tik bus paliepta. Tešlūs mirštančios imperijos patricijai ir bevaliai valdovai naktimis nemiega, kaip čia greičiau ir pelningiau susinaikinus.

Nenormalumas tapo numirėlių norma, melas - tiesa, veidmainiavimas ir padlaižystė - visuotine kasdienybe. Kur nepažvelgsi - ėriukų tylėjimas, tikėjimai ir pasitikėjimas neteisybe. Abejingumo pasaulis, kad tik man nieko nereikėtų daryti. Gyvieji tik reaguoja į situacijas, kur viskas apskaičiuota ir numatyta, jų veiksmai ir neveikimai - taip pat.

Durys lėtai veriasi į negrįžtamumą, už slenksčio bedugnės tuštuma. Nereikia vaidinti - niekas nežino, kaip baigsis, jie - taip pat. Neapskaičiavo, kad dirbtinis korporacijų imperijos stabilumas, nusipirktas už mirštančių sodrų dalijamas išmaldas, tuoj baigsis, nes ateinanti sustabdyto pasaulio krizė nuskurdins milijonus ir jokie trilijonai tuščių pinigų gaisro neužgesins.

Netikėkit apmokamais pranašais, kurie viską žino, kiekvienam anksčiau ar vėliau teks apsispręsti. Daugumai, kaip visada - po laiko, nes saugiai prisišlietti prie nugalėtojo nebepavyks. Atėjo nuostabus atsiskleidimo metas ir nuostabus laikas, kuris turėjo ateiti - žmonių prasiskleidimo pavasaris.

Štai tas, kurį laikėt protingu ir gerbėt - visiškas glušas. Visiškas ir absoliutus. O tas kampe pakilęs, buvęs kažkoks neaiškus, tylenis ir nepavojingai juokingas, pasirodo yra šviesus ir nesavanaudis, tik iš mandagumo tylėjo? O jei ko bijojo, tai suklysti, tačiau dabar nebebijo, nes akys atsivėrė.

Štai drąsuolis, paskui kurį ėjo minios, pasirodo - eilinis bailys, pasislėpęs po antklode. Ir kaip labai drąsiai ir garsiai tyli! Gal žmona nepastebės, gal viskas praeis ir man nieko nereiks daryti? Vis uosto save ir tikisi, kad tikrai praeis. Nepraeis, mažuli, atėjo tavo atsiskleidimo valanda ir visi tą pamatys, tik ne tu.

O kiek išlįs vilkų iš po avinų kailių? Kiek pasirodys kovotojų, kurie kariaus už save, ir klaupsis pirmosiose eilėse, ir sakys TIKIU? Kiek fariziejų ir rašto mokytojų bus išmesta į konteinerius ir kiek ateis naujų vadų? Argi bus netikėta, jeigu buvusį priešą pamatysi esant draugu, o draugas išduos pirmas ir brolis nusisuks nuo brolio?

Negi nejuntat, kaip Žemė po kojomis suvirpėjo? Prasideda didysis pasipriešinimas, iš pradžių tyliai, bet upeliai susilies į galingą judėjimą. Jaučiu besikaupiant didžiulę jėgą, kuri visą šią beprotystę nušluos nuo Žemės paviršiaus. Bijau tik to, ar mums pakaks išminties, ar nenugalės kerštas, nebijančiųjų ambicijos ir protingųjų durnumas. Ir ar vėl neateis naujieji prisitaikėliai ir drakonai.

Dabar tikrumo valanda ir regėsim kas yra kas. Ir sau atsiskleisim, pamatysim kas esam - ne visiems patiks. Ir daugelis bėgsim pasislėpti, ir pasiilgsim to kas buvo, ir sutiksim mokėt didelę kainą, kad tik nieko nepasikeistų.

Numirėlių pasaulio, kuris dar įsivaizduoja esąs tikras, laikas eina į pabaigą, ateina išbandymai ir tiesos prasidėjimas. Kuris silpnas - bus stiprus, galingieji veikiai pamatys savo bejėgystę, kaip ir neteisūs gaus pajusti teisybę. Gyvieji ir mylintys susitiks ir gers arbatą, ir jų akyse bus šviesa.

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (113)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • SPROGIMAI: vakarinėje Kabulo dalyje prie vienos mokyklos nugriaudėjo trys sprogimai, šeštadienį pranešė Afganistano vidaus reikalų ministerija, nepateikdama detalių.
  • NELAIMĖ: per viename Somalio sostinės Mogadišo rajone kilusius staigius potvynius žuvo vienuolika vaikų.
  • RADINIAI: Dievogalos kaime, kluone, moteris (g. 1968 m.) rado šautuvą, 146 vnt. įvairaus kalibro šovinius, granatą, du detonatorius, vieną sprogdiklį, galimai tris trotilo briketus, rankinę granatą ir pirotechninį užtaisą, kuriuos pasiėmė policijos pareigūnai.
  • APSINUODIJO: valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, penktadienį gavusi informacijos iš Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos vadovybės apie sunegalavusius vaikus ir virtuvės darbuotoją, nedelsiant pradėjo tyrimą - blogai pasijuto 12 vaikų, kurie maitinosi šios mokyklos valgykloje ir keletas iš jų jau gydomi ligoninėje.
  • AR NEBAISU: ketvirtadienį Vilniuje, atliekų surinkimo bei rūšiavimo teritorijoje, rasta galimai žmogaus kaukolė - policijos departamento pranešime sakoma, kad ji aptikta apie 15 val. Liepkalnio gatvėje.
  • PAVOJINGA ZONA: Filipinams priklausančią Mindanao salą sudrebino 5,1 balo stiprumo žemės drebėjimas, ketvirtadienį pranešė šalies Vulkanologijos ir seismologijos institutas.
  • RADINYS: trečiadienį atliekant remonto darbus Bulgarijos sostinėje, Caro Boriso III gatvėje, buvo rasta XX amžiaus vidurio aviacinė bomba - radinio vieta atitverta, sprogmens neutralizuoti atvyko išminuotojai.
  • VĖL NEBUS: didžiausia šalyje mažmeninės prekybos akcija „Jamam“, sutraukdavusi šimtus tūkstančių pirkėjų, šią gegužę nebus organizuojama - tai jau trečias kartas iš eilės, kai dėl pandemijos ir karantino ribojimų „Akropolis Group“ nusprendė atšaukti didžiųjų nuolaidų dienas.
  • STEBUKLAS: moteris iš Malio antradienį pagimdė devynetuką – dviem kūdikiais daugiau nei medikai matė motinos įsčiose per tyrimus ultragarsu - 25 metų Halima Cissė dėl geresnės medicininės priežiūros atvyko į Maroką, kur jai po cezario pjūvio operacijos gimė penkios mergytės ir keturi berniukai.
  • NEDRAUGIŠKI: sulaukusi kelių vartotojų skundų, Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba nustatė, kad statybinių medžiagų ir apdailos prekių prekybos tinklas „Ermitažas” nevykdė pareigos atsakyti į rašytines vartotojų pretenzijas ir todėl įmonei skirta 400 eurų bauda.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar išdrįstate išreikšti savo nuomonę?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar pritartumėte skiepų paso idėjai, jei jį turėdami galėtumėte laisvai gyventi?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
1. Sorošo tinklas Lietuvoje: Ką rašė „Respublika" apie Džordžą Sorošą prieš 15 metų
2. Vitas Tomkus: GEROVĖS VALSTYBĖ YRA PEDERASTŲ VALDŽIA PLIUS VISO PASAULIO SKAITMENIZACIJA! („Pederastais“ liaudis paprastai vadina tuos, kurie kenkia savo Valstybei)
3. „MARŠ, MARŠ, TRA-TA-TA!“
4. Olava STRIKULIENĖ: Lietuva 2146 m.: tegyvuoja „оно"
5. ŠEIMOS GYNIMO MARŠAS - LIETUVOS ŠANSAS AR KVAILIŲ VILTIS?
6. Bažnyčia stos mūru už šeimą
7. Vitas Tomkus: PIRMYN VERGAI NUŽEMINTIEJI, ATSTUMTIEJI, NUSKRIAUSTIEJI IR NUTEISTIEJI!
8. Arvydas JUOZAITIS: „Palaikau šeimos žygį. Reikia, kad jis būtų“
9. Goda JUOCEVIČIŪTĖ: Sveiki žmonės – kaip raupsuotieji
10. Vitas Tomkus: TĖVYNE, TAU MŪSŲ ŠIRDŽIŲ SUTARTINĖ!
11. DIDŽIOJI IŠPAŽINTIS
12. Vitas Tomkus: NE TAU, MARTYNAI, MĖLYNAS DANGUS!!!
13. Algimantas RUSTEIKA: Geras pensininkas - miręs pensininkas
14. Danutė ŠEPETYTĖ: Klausimas tautiečiui: ar dar ne per karštas vanduo?
15. Audrius BUTKEVIČIUS: Kam Dievas siunčia karvelį?
16. Skirmanto Malinausko melas ir „tiesa“
17. Vitas Tomkus: KADA KARAS?
18. Raimondas DIKČIUS: Koronapandemijos scenarijui – šimtas metų
19. Nuo šiol VLKK draus žodį „pederastas“
20. Vitas TOMKUS: „Musė maišė, musė maišė, uodas vandens nešė!“
21. Vito TOMKAUS Sekmadieninis pamokslas, buvusiam giminaičiui Skirmantui MALINAUSKUI
22. Vitas Tomkus: SUBINLAIŽIŲ „AUKSO AMŽIUS“
23. DEVYNERI METAI NELAISVĖJE (Milijonieriaus Vito Tomkaus interviu su milijardieriumi Raimondu Baranausku)
24. Vitas Tomkus: RINKTI AR NERINKTI?
25. Vitas Tomkus: O AŠ IR TOLIAU PALAIKYSIU RUSIJĄ, NORS VISI PASIUSKIT!
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+1 +6 C

0 +6 C

 

+7 +13 C

+5 +10 C

+10 +14 C

 

+18 +20 C

0-5 m/s

0-7 m/s

 

0-7 m/s

       

Nuorodos