Algimantas RUSTEIKA: Melo valstybėnuotraukos (143)

2021 liepos 28 09:45:20 Perskaitė 9807

Ir kodėl jiems visada dreba balsas, virpa rankos ir akys laksto į visas puses? Ir tam Generalinio prokuroro pavaduotojui R.Petrauskui, kuris melavo dėl Garliavos, ir Maskvos pučistų vadui G.Janajevui, ir A.Bilotaitei su VST vadu R.Pociumi?

 

Todėl, kad kūno kalba universali ir tiksliai nurodo tą, kuris meluoja ir bijo, kad nebūtų pagautas.

Pirmas melas - Rūdninkų poligonas toli miške ir statys barbarams būstus ten poligone, kuris už 7 km nuo miestelio. Iš tikrųjų čia yra ir buvęs VRM mokymo centras, kur ir numatyta migrantų stovyklą įrengti, visai šalia, už 1 km.

Tą patvirtina ir Rūdninkų gyventojai, net kai kuriose nuotraukose iš incidento vietos matyti netoliese esančios miestelio kapinės. Ir penkiems šimtams miestelio žmonių atsiųs 1500 piktų ant viso pasaulio, šikančių į valgį, augalotų barbarų.

Antras melas apie tai, kad „į poligoną įsiveržė protestuotojai" ir „stengėsi padegti įrengiamą stovyklą", „degino padangas" ir todėl specialiosios pajėgos „įsiveržėliams sutramdyti" panaudojo ašarines dujas.

Vaizdo įraše visi kas ne aklas matom, kad niekas ten, kur naudojo dujas, nedegė, niekas nesiautėjo ir nieko nereikėjo tramdyti. Žmonės tiesiog stovėjo, pasirodė kaukėti banditai, neprisistatė ir asmens tapatybių nenustatinėjo, neįspėjo apie atsakomybę, kaip darė dieną policininkai. Nieko net nereikalavo, tik puolė žmones ir ėmė Lietuvos himną giedantiems purkšti į akis dujas.

O jų vadas, VST vadovas R.Pocius kitą dieną lakstančiom akutėm ir drebančiu balseliu Lietuvai paaiškino, kad „įsiveržėliai" sulaikyti. Tačiau nei kas jie, nei kiek jų buvo - nepasakė. Negi nežino, o jei žino, kodėl nesako, juk visus, ką tik galėjo, TV3 parodė ir įvardino? Patikėjot?

Tuo tarpu policijos generalinio komisaro pavaduotojas A.Paulauskas tą pačią dieną viešai pareiškė ir patvirtino, kad sulaikyti 8 asmenys, bet tik už pareigūnų nurodymų nevykdymą, kurie, surašius administracinių pažeidimų protokolus, paleisti.

Įsiveržimas į sukarintą objektą, jo turto naikinimas, pareigūnų užpuolimas ir sužalojimas yra itin sunkus kriminalinis nusikaltimas. Ar buvo tokių „įsiveržėlių ir padegėjų"? Ne, atsako A.Paulauskas, sulaikytų už nusikalstamas veikas, t.y. tokių, su kuriais vargšeliai VST smogikai esą "grūmėsi ir nukentėjo", nėra.

Ir štai, R.Pociaus pasakėlės „įrodymui" per TV3 trumpai trumpai, kad žiūrovas neatsikvošėtų, parodo „užpuolikų" padarytus baisius suniokojimus. Matom nežinia kur, kažkokiam šabakštyne stovintį tokį pusiau išmontuotą, akivaizdžiai nenaudojamą sunkvežimiuką su nuimtu kėbulu. Jokia stovykla, kurią „norėjo padegti", čia net nekvepia, sunkvežimiuko padangos nesudegę, atrodo net visai gražiai. Tik šalia truputėlį apdegęs lopinėlis žolės, toks labai labai nedidelis.

Po to vėl labai labai trumpam, kad žiūrovas neįsidėmėtų, šmėkšteli dar vienas vandalizmo „įrodymas" - „subraižytas pareigūnų automobilis"! Ekrane itin stambiu planu išnyra kažkokio tarnybinio automobilio durelių fragmentas su mažyčiu rėželiu, kokį padaro važiuojant miške užkliudyto medžio šaka. Viskas.

Tuo tarpu ir R.Matonis taip pat patvirtina kitaip - VST panaudojo dujas ne prieš kažkokius mistinius įsiveržėlius, o prieš prie poligono likusius žmones, tačiau detalių sakosi „nežinantis". Matyt, melo kartoti nedrįstama, kad neišlįstų galai, galiausiai tai ir ne policijos, o VST smogikai apsišiko, todėl daug naudingiau apsidrausti ir pareikšti, kad „nežino kaip ten buvo".

Nors ar kas patikės, kad policijos atstovas spaudai gali nežinoti detalių svarbiausio dienos incidento, sukėlusio valstybę ant kojų? Na, arba gal nesusitarė tarpusavyje, kaip meluoti, yra ir toks variantas.

O kaip iš tikrųjų buvo, žiūrėkim - atvyko įtūžę VST smogikai su kaukėmis, zombių žvilgsniais, su žmonėmis net nesikalbėjo, o iš nervo patalžė vyrus, išpurškė moteris dujomis ir viskas. O kai paaiškėjo, kad nufilmuota ir neišsisuks, greitosiomis vadams sugalvojo pasakėlę, truputį padegė žolytę prie poligono kampe stovėjusios griuvenos ir susikūrė alibi.

Akivaizdu, kad Lietuvos teritoriją laikinai administruojantys asmenys be melo nebegali išsisukti, nes reikia išsukti save pačius, kad išsilaikytų balne. Ir išsukti pareigūnus, nes kitaip šie gali nebetylėti ir kilus sunkiai situacijai nusisukti.

Niekas tuo VST melu ir A.Bilotaitės pasakomis apie gerai suplanuotas antivalstybines akcijas nepatikėjo - nei žurnalistai, nei prezidentas, nei politikai, nei VSD. Viskas matyti plika akimi ir siūta baltais melo siūlais.

Juk tikrų kaltųjų mundurus veikiai nuplaus sekantys įvykiai ir sensacijos, žmonės melo nepastebės arba, kaip visada, kitą dieną pamirš. Juk pripratę prie įžūlaus melo kasdieninio jau seniai. Ir bulvės vėl žydės.

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net