Prancūzijos žiniasklaida konkurencijos tarnybai skundžia „Google“nuotraukos

2019 spalio mėn. 24 d. 12:36:19 Perskaitė 6156

Prancūzijos žiniasklaida paskelbė skųsianti „Google“ šalies konkurencijos tarnybai dėl to, kad JAV milžinė nesumoka žiniasklaidos bendrovėms už naudojamą jų turinį. Taip „Google“ esą pažeidžia ES autorių teisių apsaugos įstatymus.

 

APIG žiniasklaidos aljansas, kurią sudaro dešimtys nacionalinių, regioninių ir vietos laikraščių, tvirtino taip pat spausianti Prancūzijos valdžią imtis veiksmų prieš interneto milžinę.

Aljansui nepriklausanti viena didžiausių pasaulyje naujienų agentūrų „Agence France-Presse“ (AFP) teiks atskirą skundą prieš „Google“.

Prancūzija pati pirmoji ratifikavo šiemet priimtą ES autorių teisių apsaugos įstatymą, kuris užtikrina, kad leidėjams yra atlyginama už internete paskelbtus jų darbus. Šis įstatymas įsigaliojo būtent šį ketvirtadienį.

„Google“ teigimu, straipsniai, nuotraukos, paveiksliukai ir vaizdo įrašai bus rodomi tarp paieškos rezultatų tik tuo atveju, jei žiniasklaidos bendrovės sutiks leisti „Google“ juos nemokamai naudoti.

Jei turinio autoriai su tuo nesutiks, tvirtino „Google“, paieškoje bus rodoma tik antraštė ir nuorodą į turinį. Tačiau taip esą sumažėja turinio matomumas, o leidėjai neteks reklamos pajamų.

Trečiadienį šimtai žurnalistų paragino Europą imtis veiksmų prieš interneto milžinę.

Apie 800 žurnalistų, fotografų, režisierių ir žiniasklaidos įmonių vadovų pasirašė atvirą laišką, paskelbtą daugelyje Europos laikraščių. Laiške Europos šalių Vyriausybės raginamos užtikrinti, kad „Google“ ir kitos technologijų bendrovės laikosi naujojo ES autorių teisių apsaugos įstatymo.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net