Prancūzija: JAV ir Paryžius tikisi išspręsti ginčą dėl interneto milžinių mokesčionuotraukos

2020 sausio mėn. 07 d. 11:57:18 Perskaitė 4082

Prancūzija ir JAV užsibrėžė per 15 dienų išspręsti ginčą dėl mokesčių JAV interneto milžinėms, antradienį sakė Prancūzijos finansų ministras Bruno le Maire.

 

Ministras informavo, kad pirmadienį ilgai kalbėjosi telefonu su JAV iždo sekretoriumi Stevenu Mnuchinu.

„Sutarėme per lygiai 15 dienų“ išspręsti šį ginčą OECD ir paraginome Vašingtoną šiuo laikotarpiu neskirti sankcijų. B. Le Maire Paryžiuje taip pat susitiko su ES prekybos komisaru Philu Hoganu, pabrėžusiu, kad ginčo atveju blokas vieningai rems Prancūziją.

Gruodį JAV prezidentas Donaldas Trumpas pagrasino nubausti Paryžių už naują interneto milžinų mokestį, taikomą tokioms JAV bendrovėms, kaip „Netflix“ ir „Amazon“, ir pristatė itin didelius baudžiamuosius muitus 2,4 mlrd. dolerių vertės prancūziškiems vynams, kosmetikai ir rankinėms.

Pirmadienį B. La Maire paragino Vašingtoną atsiimti grasinimus dėl žadamų sankcijų ir perspėjo apie galimus ES atsakomuosius veiksmus.

„Šis prekybos karas nėra niekam naudingas, todėl raginu mūsų draugus amerikiečius parodyti išmintį ir išlaikyti šaltą protą“, – „Inter“ radijo interviu sakė B. Le Maire.

Le Maire'as taip pat pabrėžė susitikime su Ph. Hoganu „aptarsiantis prekybinio atsako galimybes“.

Pernai Prancūzija įvedė naują mokestį technologijų bendrovėms, nes tarptautinės bendruomenės bandymai apmokestinti vadinamuosius interneto milžinus užsitęsė. Apmokestintos buvo didelių technologijų bendrovių iš internetinės prekybos šalyje gautos pajamos, net jei bendrovė registruota kitoje valstybėje.

Vašingtonas savo ruožtu tvirtina, kad mokesčiu buvo išskirtos tokios Jungtinių Valstijų bendrovės, kaip „Google“, „Apple“, „Facebook“ ir „Amazon“.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net