M.Zuckerbergas: „Libra“ projektas nejudės be JAV pritarimonuotraukos (1)

2019 spalio mėn. 24 d. 11:44:28 Perskaitė 7067

„Facebook“ vadovas Markas Zuckerbergas Kongrese vykusiame klausyme gynė bendrovės „Libra“ kriptovaliutos projektą ir tvirtino, kad jis nebus įgyvendinamas, jei tam nepritars Jungtinių Valstijų finansų priežiūros institucijos.

 

„Facebook“ nevystys „Libra“ mokėjimų sistemos, jei tam nepritars JAV reguliuotojai“, – Kongreso Atstovų Rūmų finansinių paslaugų komitete kalbėjo M. Zuckerbergas.

Jis pripažino dėl „Facebook“ kriptovaliutos kilusį nerimą, tačiau ragino skatinti JAV inovacijos, nes esą „Kinija skuba“ paleisti panašią sistemą. M. Zuckerbergas taip pat pabrėžė, kad „Facebook“ ketina kurti ne atskirą kriptovaliutą, panašią į bitkoiną, o pasaulinę mokėjimų sistemą, kuri galėtų sudaryti konkurenciją ir tokiems milžinams, kaip „Visa“ ar „Mastercard“.

„Mes kol kas nesame nusprendę, kaip tiksliai tai veiks. „Libra“ tikslas yra sukurti mokėjimų sistemą, o ne valiutą“, – sakė „Facebook“ vadovas.

„Asmeniškai aš esu susitelkęs ties inovacijomis ir pasauline mokėjimų sistema, o ne tuo, kaip gali atrodyti ši valiuta“, – tikino jis.

Klausyme dalyvavusi Atstovų Rūmų narė Maxine Waters itin kritiškai atsiliepė apie „Facebook“ ir pažadėjo užkirsti kelią „Libra“ projektui.

„Niekas nėra virš įstatymo, net ir Markas Zuckerbergas“, – tviteryje rašė M. Waters.

Nuo pat „Libra“ pristatymo, projektas susidūrė su daugelio šalių nerimu, kad 2,4 mlrd. aktyvių „Facebook“ vartotojų, perėjusių nuo nacionalinių valiutų prie „Libra“, galėtų sukelti grėsmę šalių finansiniam stabilumui.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net