Gyventojams, kurie taršius automobilius keis kitomis judumo priemonėmis, numatyta 6 mln. eurųnuotraukos (5)

2021 gegužės 10 17:05:00 Perskaitė 240

Aplinkos ministerija šiemet kompensacinėms išmokoms gyventojams, sunaikinusiems savo taršų automobilį ir įsigijusiems metinį viešojo transporto bilietą arba mažataršę judumo priemonę, skirs 6 mln. eurų.

 

Kaip nurodo ministerija, numatyta maksimali 1 tūkst. eurų išmoka vienam pareiškėjui už viešojo transporto (autobusų, troleibusų, geležinkelio) metinius ar kitus bilietus, išskyrus vienkartinius, E-piniginės papildymą viešojo transporto paslaugų išlaidoms kompensuoti, dviračių, elektrinių paspirtukų, lengvųjų automobilių (rekomenduojama elektromobilių) pasidalijimo paslaugų (nuoma, neteikiant vairavimo paslaugos) išlaidas.

500 eurų kompensacija bus mokama už elektrinį dviratį, elektrinį triratį ar elektrinį keturratį, 300 eurų – už įprastą dviratį ar elektrinį paspirtuką. Subsidija gali būti skiriama ne daugiau kaip už dvi šias judumo priemones.

Norintieji gauti kompensacines išmokas turi būti sunaikinę savo M1 klasės taršų automobilį ir išregistravę jį iš Kelių transporto priemonių registro.

Kvietimą teikti prašymus išmokoms skelbs Aplinkos projektų valdymo agentūra.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net