Dirbtinio intelekto lenktynėse pirmauja JAV ir Kinijanuotraukos (1)

2019 sausio mėn. 31 d. 14:05:50 Perskaitė 2615

Pasaulinėse konkurencijos lenktynėse įvaldyti dirbtinį intelektą pirmauja Jungtinės Valstijos ir Kinija, teigia Jungtinių Tautų (JT) Pasaulio intelektinės nuosavybės organizacija (WIPO), kurios tyrimą skelbia „Reuters“.

 

Tyrime išsiaiškinta, kad Jungtinių Valstijų technologijų milžinas IBM valdo didžiausią dalį, net 8 920, su dirbtiniu intelektu susijusių patentų, aplenkdamas „Microsoft“, turintį 5 930 patentų, ir grupę Japonijos technologijų konglomeratų.

Tuo tarpu Kinijos akademinės institucijos užėmė 17 iš 20 aukščiausių vietų pagal dirbtinio intelekto patentų skaičių. Ypač Kinijos akademikai stiprūs „giluminio mokymosi“ („deep learning“) srityje, kuri yra automatinio mokymosi (machine-learning) technika, susijusi su kalbos atpažinimo sistemomis.

„Jungtinės Valstijos ir Kinija akivaizdžiai perėmė lyderių vaidmenį. Jos pirmauja ne tik programų, bet ir mokslinių publikacijų skaičiumi“, - spaudos konferencijoje sakė WIPO generalinis direktorius Francis Gurry'is.

Donaldas Trumpas ne kartą kaltino Kiniją vagiant Amerikos inovacijas ir technologijų paslaptis, tuo tarpu Kinija tvirtina prieštaraujanti „klastingiems JAV kaltinimams.“

F. Gurry'is patvirtino žinantis apie kaltinimus Kinijai, tačiau, tikino jis, nėra abejonių dėl to, kad šalis įsiliejo į pasaulinę intelektinės nuosavybės sistemą: „Jie yra rimti žaidėjai intelektinės nuosavybės arenoje.“

Paraiškos patentams gauti automatinio mokymosi srityje 2013-2016 metų laikotarpiu kasmet augo vidutiniškai 28 proc. Naujesnių duomenų kol kas nėra paskelbta dėl 18 mėnesių konfidencialumo laikotarpio, kai patentai negali būti atskleidžiami.

„Giluminio mokymosi“ sritis augo labiausiai - 2013 m. srities patentų užfiksuota 118, o 2016 m. jų buvo jau 2 399.

Populiariausias dirbtinio intelekto panaudojimas buvo kompiuterių regos srityje, naudojamoje autonominiuose automobiliuose. Su šia sritimi susiję patentai sudarė net 49 proc. visų dirbtinio intelekto patentų.

WIPO tyrimas parodė, kaip technologijų pažanga seka mokslinę pažangą, tikino F. Gurry'is. Pasak jo, 2013 m. technologinių išradimų bumas įvyko praėjus 10 metų po panašaus mokslinių publikacijų bumo.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net