Vyriausioji epidemiologė apie koronaviruso plitimą: balandis bus sudėtingas mėnuonuotraukos (1)

2020 kovo mėn. 31 d. 08:35:24 Perskaitė 1183

Lietuvos vyriausioji epidemiologė Loreta Ašoklienė teigia, kad, remiantis įvairiais matematiniais modeliais, visą balandžio mėnesį numatomas ligos COVID-19 plitimas, o patį piką galimai pasieksime tik mėnesio pabaigoje.

 

„Sudėtinga situacija su prognozėmis. Tam yra kuriami įvairūs matematiniai modeliai. Vieni iš jų sako, kad pastarosiomis savaitėmis mes turėsime patį intensyviausią plitimą. Kiti, kurie nėra tokie džiuginantys, rodo, kad ligos piką galime pasiekti tik dešimtą ligos savaitę, tai sutaptų su balandžio pabaiga, gegužės pradžia. Labai tikėtina, kad balandis bus sunkus mėnuo“, – teigė L. Ašoklienė.

Pasak jos, Lietuvoje kelia nerimą, kad yra didelis skaičius užsikrėtusių medikų.

„Tarp visų nustatytų atvejų turime apie 25 proc. atvejus hospitalizuotus. Vakar dienos duomenimis, turime 27 sunkius atvejus. Tai šie skaičiai atitinka kitų šalių skaičius. Bet nerimą kelia, kad mes turime pakankamai daug užsikrėtusių medikų, didelį skaičių medikų, kurie taip pat yra izoliuoti. Jeigu pavyks taikyti griežtas kontrolės priemones sveikatos priežiūros įstaigose, tai, manau, situacija turėtų gerėti“, – sakė ji.

Pasak jos, apsauginės priemonės medikams būtinos.

„Su medikų susirgimu susiduria visos šalys ir Lietuva nėra išimtis. Mes juos turime kiek įmanoma daugiau saugoti, tam yra būtinos, griežtos infekcinės kontrolės priemonės bei, be abejonės, tinkama medikų apsauga“, – teigė ji.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net