ULAC vadovas: 6 iš 7 koronaviruso atvejų gali likti nepastebėtinuotraukos (7)

2020 balandžio mėn. 01 d. 08:25:31 Perskaitė 981

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) direktorius prof. dr. Saulius Čaplinskas neslepia, kad dėl nedidelio kiekio Lietuvoje atliekamų koronaviruso tyrimų 6 iš 7 susirgimo atvejų gali likti nepastebėti.

 

„Nereikėtų būti per daug optimistu, nes mes tiriame tik tuos asmenis, kurie aktyviai patys ateina į gydymo įstaigas, ir tai dažnai tenka ilgai laukti tyrimo rezultatų“, – trečiadienį LRT radijo laidoje „Ryto garsai“ sakė S. Čaplinskas.

Profesorius pažymėjo, kad apie 79 proc. infekuotųjų koronavirusu nejaučia jokių simptomų.

„6 iš 7 COVID-19 ligos atvejų gali likti nepastebėti, jeigu aktyvus testavimas tik tiems žmonėms, kurie patys kreipiasi ir kuriems ateina eilė išsitirti. Visgi yra daug besimptomių ligos formų. (...) Maždaug 79 proc. atvejų naujus užsikrėtimo atvejus lemia tie žmonės, kurie yra besimptomiai arba turi lengvas simptomines formas“, – sakė ULAC vadovas.

„Jeigu tiriame tik tuos, kurie atitinka apibrėžtus kriterijus, o ten pagrindas yra simptominių atvejų, turbūt niekas neabejotų, kad bus daug tokių, kurie, patys nežinodami, nešioja virusą“, – pridūrė S. Čaplinskas.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net