To dar nėra buvę - vyras vienu metu užsikrėtė ŽIV, kovidu ir beždžionių raupaisnuotraukos

2022 rugpjūčio 25 14:05:00

Mokslininkai nustatė pirmąjį atvejį, kai žmogus vienu metu užsikrėtė COVID-19, beždžionių raupais ir ŽIV. Apie tai prieš kelias dienas pranešė leidinys „Journal of Infection".

 

Infekuotasis - 36-erių italas, birželio 16-20-ą dienomis leidęs laiką Ispanijoje. Grįžęs namo vyras pasijuto blogai, jam iki +39 C pakilo temperatūra, pradėjo perštėti gerklę. Vyras pagalbos kreipėsi į Katanijos mieste esančią ligoninę, kur buvo skubiai paguldytas į infekcinį skyrių.

Iš pradžių jam buvo diagnozuotas koronavirusas. Vėliau vyro kūną išbėrė. Atlikę papildomus tyrimus medikai nustatė, kad italas taip pat serga ŽIV ir beždžionių raupais.

Netrukus buvo nustatyta, kad lankydamasis Ispanijoje vyras turėjo nesaugių lytinių santykių.

„Mūsų atvejis įrodo, kad nesaugūs lytiniai santykiai gali būti vienas pagrindinių ligų plitimo kelių. Todėl nustačius asmeniui beždžionių raupus tikslinga atlikti papildomus tyrimus, siekiant išsiaiškinti ar jis neturi kitų, lytiniu keliu plintančių, infekcijų", - teigiama straipsnyje.

Pasaulinė Sveikatos Organizacija liepos 23-ąją beždžionių raupus paskelbė pasaulinio lygio nepaprastąją padėtimi. Rugpjūčio 17-ąją PSO vadovas Tedrosas Adanomas Gebrejusas (Tedros Adhanom Ghebreyesus) pranešė, kad 92-jose pasaulio šalyse nustatyti 35 tūkst. infekuotieji, 12-a iš kurių mirė.

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net