Skiepytis raginami ir pasiskiepijusiejinuotraukos (247)

2021 spalio 22 09:37:22 Perskaitė 6630

Vakar daugybė gyventojų Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) vardu gavo SMS žinutes, raginančias pasiskiepyti. Jas gavo ir jau pasiskiepiję dukart, net tie, kuriems po antro skiepo praėjo gerokai mažiau nei pusmetis.


„Kam laukti, kol sunkiai susirgsi COVID-19, jei galima apsisaugoti nuo viruso ir būti laisvam. Kreipkis https://koronastop.lrv.lt/lt/vakcina arba 1808 ir pasiimk tau priklausančią nemokamą apsaugą nuo viruso", - tokia žinutė vakar buvo išsiuntinėta gyventojams.

Tačiau ją gavo ir pasiskiepiję dukart. Gal tai raginimas gauti trečiąją dozę? Bet viešai sakoma, kad revakcinacija tikslinga tik praėjus pusmečiui po antros dozės. Kodėl tada SMS išsiuntinėta ir tiems, kurie antrą dozę gavo visai neseniai? Ar ėmė siausti kokia nors dar baisesnė atmaina ir reikia skiepytis kas dvi-tris savaites?

SAM Spaudos tarnybos patarėja Lina Zimnickienė „Vakaro žinias" informavo, kad žinučių tikslas buvo paraginti tik tuos žmones, kurie iš viso nėra pasiskiepiję. Pasak jos, pranešimai siunčiami į e.sveikatos sistemos (ESPBI IS) paciento paskyroje nurodytą mobilaus ryšio numerį, todėl reikia Registrų centro klausti, kodėl buvo siunčiamos SMS ir pasiskiepijusiems. Tačiau Registrų centro atstovas Mindaugas Samkus „Vakaro žinioms" patarė kreiptis į SAM, nes „visa ši iniciatyva - SAM, formaliai ji yra ir visų duomenų valdytoja".

Vėliau „Vakaro žinios" iš SAM gavo ir komentarą raštu.

„Tai, kad SMS gavo jau pasiskiepiję žmonės, galėjo atsitikti dėl kelių priežasčių. Pirmiausia taip galėjo nutikti dėl klaidingai į e.sveikatos sistemą įvesto kontaktinio telefono numerio. Taip pat neatmetama galimybė, kad žmonės per tą laiką, kai paskutinį kartą savo duomenis pateikė e.sveikatos sistemoje, galėjo pasikeisti telefono numerį", - toks buvo trumpas atsakymas.

Deja, „Vakaro žinių" redakcijos patirtis rodo, kad tikrai esama ir kitų variantų, nes keli pasiskiepiję mūsų darbuotojai irgi gavo raginimą skiepytis, nors nekeitė telefono numerio, o į e.sveikatos sistemą tikrai įvedė teisingą, mat tuo numeriu buvo gavę atsakymą apie registraciją dėl skiepo. Įdomiausia, kad SMS gavo pasiskiepijusieji, tačiau gavo ne visi nepasiskiepijusieji.

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net