Siautėjantis gripas jau pareikalavo 2 aukųnuotraukos

2016 vasario 10 13:24:04

Sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis Lietuvoje sparčiai auga, gripo komplikacijos jau pareikalavo ir pirmųjų aukų: pranešama, kad Vilniuje mirė 65 metų vyras, Kaune - 56 metų moteris medikė.

 

Moteris blogai pasijuto vasario 1-ąją. Jai pakilo aukšta temperatūra, ėmė varginti bendras silpnumas.

Savijautai prastėjant greitosios pagalbos medikai siūlė moterį vežti į ligoninę, bet ji atsisakė. Į Kauno klinikinę ligoninę medikė sunkios būklės buvo paguldyta penktadienį, o šeštadienį pervežta į Kauno klinikas.

Tuo metu pacientė buvo jau be sąmonės - išsivystė kvėpavimo, kepenų ir inkstų nepakankamumas, šokas.

Kaip „Vakaro žinioms“ teigė Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Infekcinių ligų ir tuberkuliozės ligoninės II infekcinių ligų skyriaus vedėja Rasutė Paulauskienė, ligoninėje vakar buvo gydomi 24 pacientai, sergantys gripu. Dauguma jų hospitalizuoti dėl jau išsivysčiusių komplikacijų (obstrukcinio bronchito ar plaučių uždegimo) arba dėl labai sunkios ligos eigos, kai temperatūra pakyla per 40 laipsnių, kankina didelis galvos skausmas, pykinimas, vėmimas, net kraujotakos sistemos sutrikimai.

Šiais metais Lietuvoje plinta A H1N1 tipo gripo virusas. Tai tas virusas, kuris paprastai sukelia sunkiausias ligos formas, labai greitai - 2-3 ligos dieną - išsivysto komplikacijos. 2009 m. šis gripo virusas Lietuvoje buvo sukėlęs gripo pandemiją, jos metu nuo gripo komplikacijų, teigiama, mirė 23 žmonės.

R.Paulauskienė ragina žmones, pajutusius gripo simptomus, nedelsti ir kuo anksčiau kreiptis į medikus - anksti pradėjus vartoti specialius vaistus, komplikacijų, jei jos išsivysto, eiga būna lengvesnė, sergama trumpiau.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“


Gripo epidemiją paskelbė 22 šalies savivaldybės

Gripo epidemija vis labiau plinta - trečiadienį ji paskelbta Jonavos ir Akmenės rajonuose. Antradienį, kaip jau pranešė ELTA, epidemija buvo paskelbta Marijampolėje, Prienų, Šakių ir Mažeikių rajonuose. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, iš viso gripo epidemiją paskelbė dvidešimt dvi šalies savivaldybės.

Taip pat registruotas antrasis šį sezoną laboratoriškai patvirtintas mirties nuo pandeminio gripo (H1N1) atvejis Lietuvoje. Klaipėdos universitetinėje ligoninėje mirė Vakarų Lietuvos gyventoja.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro medikai primena, kad skirtingai nuo peršalimo, gripui būdinga staigi ligos pradžia, aukšta temperatūra, raumenų skausmai.

Kitaip nei peršalimo virusai, gripas gali sukelti komplikacijų, pavojingų gyvybei. Komplikacijos dažniau kyla vyresnio amžiaus žmonėms ir tiems, kurie sega lėtinėmis ligomis.

Eltos inf.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net