Santaros klinikų vadovas: ruošiamės naujam COVID-19 protrūkiuinuotraukos (30)

2022 rugpjūčio 02 13:48:00

Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų generalinis direktorius Feliksas Jankevičius sako, kad dėl labiau užkrečiamos viruso atmainos naujų COVID-19 atvejų skaičius šalyje veikiausiai toliau augs, tačiau vargu, ar epidemija pasieks tokį pat mastą, koks buvo praėjusiais metais.

 

„Mūsų prognozė, kad atvejų skaičius gali augti, bet tikrai negalvojame, kad epidemija pasieks tokį lygį, kokį mes turėjome anksčiau – pernai ar užpernai. Nepanikuojame, ruošiamės, turime lovų, kurias galėsime skirti, rezervą ir labai tikimės, kad tarp medikų susirgimų atvejai bus mažesni nei buvo anksčiau“, – žurnalistams antradienį sakė Santaros klinikų generalinis direktorius ir užsiminė, kad dėl visuotino medikų skiepijimo sprendimai dar nepriimti.

„Kas susiję su visuotiniu medikų skiepijimu, kol kas nekalbame apie ketvirtą skiepų dozę. Bet ką gali žinoti“, – sakė F. Jankevičius.

Kaip teigė Santaros klinikų vadovas, kol kas jo vadovaujamoje įstaigoje nėra itin sunkių atvejų proveržio. Visgi, tęsė profesorius, galimai naujai COVID-19 bangai yra ruošiamasi.

„Stebėdamos tai, kas vyksta kaimynystėje, kitose kaimyninėse šalyse ir stebėdamos iš lėto augančius užsikrėtimo COVID-19 tempus, Santaros klinikos ruošiasi. Matydami, kad užsikrėtimų skaičiai priartėja prie 2000 naujų atvejų, Santaros klinikose mes kol kas ypatingai sunkių atvejų nematome. Visos aktyvaus gydimo kovidinės lovos yra užimtos, šiuo metu jas turime 37, bet reanimacijoje neturime nė vieno kovidinio paciento“, – sakė F. Jankevičius.

„Naujoji atmaina pasižymi tuo, kad sudėtingesnių atvejų mes stebime ženkliai mažiau nei iki šiol“, – pridūrė jis.

Praėjusią parą, rugpjūčio 1-ąją, koronaviruso infekcija patvirtinta 2010 žmonių. Iš jų pakartotinai susirgo 516 asmenų, skelbia Statistikos departamentas.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net