Psichiatrinė pagalba suteikiamanuotraukos (6)

2020 balandžio 25 19:30:12 Perskaitė 2627

Kad koronavirusas neįsisuktų ir į psichiatrijos ligonines, medikai sakosi ypač stropiai besilaikantys tvarkos. Psichiatrijos ligoninių darbas nenutrūko, karantino metu priimami ir nauji pacientai, tačiau tik ištyrus juos nuo Covid-19.

 

VšĮ Rokiškio psichiatrijos ligoninės l.e. direktoriaus pavaduotojo specialaus stebėjimo sveikatos priežiūrai pareigas Algimantas Liausėdas pasakoja, jog nors ir pradžių ligoninei ir kilo problemų dėl apsaugos priemonių, šiuo metu jų atsargų turima mėnesiui: „Kol kas, ačiū Dievui, infekcijos pas mus nėra. Pas mus vienu metu būna apie 400 ligonių. Jeigu darbuotojai turėtų izoliuotis dėl koronaviruso, būtų sudėtinga.“.

A.Liausėdas neslėpė, jog personalas dėl pandemijos iš tiesų susirūpinęs, nes niekada nežinai, kas bus rytoj. Visi naujai atvykę ligoniai tikrinami dėl koronaviruso. Iš pradžių jie izoliuojami, atliekamas koronaviruso tyrimas, ir tik paskui jie įkeliami į bendrą skyrių su visais ligoniais.

Psichiatrijos paslaugas teikiančių įstaigų medikai irgi testuojami dėl koronaviruso.

„Mūsų ligoninė teikia specialiąsias psichiatrijos paslaugas, gydomi asmenys, kurie visuomenei padarė pavojingas veikas ir pripažinti nepakaltinamais. Taigi mes vykdome teismo nutartį. Teismas sprendžia, kada juos galima išrašyti ir kiek juos reikia gydyti. Žinoma, priedai pas mus visiems darbuotojams mokami už pavojingas darbo sąlygas visą laiką 15 proc.“, - kalbėjo jis.

Valstybinės ligonių kasos duomenimis, per 2019 m. stacionarines psichiatrijos aktyvaus gydymo paslaugas gavo daugiau kaip 16 tūkst. suaugusiųjų pacientų ir 3,5 tūkst. vaikų. Taip pat 642 pacientai dėl sunkių ligų gavo ilgalaikį stacionarinį gydymą.

Sveikatos apsaugos ministerijos Psichikos sveikatos skyriaus vyr. specialistė Marija Oleškevičienė aiškino, kad visiems pacientams prieš stacionarizuojant turi būti atliekamas tyrimas dėl koronaviruso infekcijos, ne išimtis ir psichiatrinės ligoninės. „Būtinoji psichiatrinė pagalba yra suteikiama ir pacientai, esant būtinosios pagalbos indikacijoms, yra hospitalizuojami. „Yra 4 gydymo įstaigos, į kurias gali būti kreipiami lengva koronaviruso infekcijos forma sergantys pacientai, kuriems pagal dominuojančias indikacijas reikalinga būtinoji psichiatrinė pagalba: tai Respublikinė Vilniaus psichiatrijos ligoninė, Respublikinės Kauno ligoninės Psichiatrijos klinika, Respublikinės Klaipėdos ligoninės Psichiatrijos filialas, Respublikinės Panevėžio ligoninės psichiatrijos skyrius. Turimais duomenimis, šios įstaigos yra pasiruošusios teikti tokias paslaugas, yra atskyrę patalpas izoliacijai, pasirengę darbuotojų rotacijai, apmokę personalą“, - informavo ji.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net