Produktyvi mankšta laukenuotraukos

2019 gegužės mėn. 29 d. 08:37:03 Perskaitė 850

Artėjant vasarai, ne vienas nori padailinti ar sustangrinti kūną. Kaip per trumpą laiką pasiekti gerų rezultatų ir sporto salę perkelti į lauką, patarimais dalijasi sporto treneris ir sveikos gyvensenos specialistas Bronius Burneika.

 

Daugelis, ilgą laiką nesportavę, pradėję treniruotis pervertina savo galimybes. Jei esate nepasiruošę fiziškai, pernelyg sudėtingos treniruotės gali pakenkti.

B.Burneikos teigimu, norint tapti sportiškam per trumpą laiką, pirmiausia reikia atsižvelgti į savo fizinę formą. Treniruotes reikėtų planuoti 3-4 kartus per savaitę po 50-60 min., arba 4-6 kartus po 30-40 min., atsižvelgiant į intensyvumą ir fizines apkrovas kūnui.

B.Burneika primena, kad persistengti nereikia. Ką tik pradėjote sportuoti? Tuomet jums nebūtina kaskart žingsniuoti į sporto salę, vakarinio pasivaikščiojimo metu galite atlikti nesudėtingą treniruotę - pakvėpuosite grynu oru ir pramankštinsite kūną.

Atraskite motyvaciją

Daugelis sutiks, kad sportuojant sunkiausia būna laikytis režimo ir pažado reguliariai sportuoti, kad pasiektumėte užsibrėžtą tikslą. Nesustoti treniruotis gali skatinti spintoje kabanti dydžiu mažesnė suknelė, savęs apdovanojimas nedideliu malonumu po sporto ir daugybė kitų dalykų, kurie, svarbiausia, pačiam žmogui turi būti reikšmingi.

Siekiant vieno didelio tikslo, kryptinga nusistatyti daug mažų, kuriuos pasieksite greitai ir jausitės produktyvūs, pavyzdžiui, per dieną nueiti 15 tūkst. žingsnių, pakelti vis didesnį svorį, padaryti daugiau pritūpimų nei vakar ir panašiai. Svarbu atrasti tai, kas jus motyvuotų.

„Motyvacine priemone gali tapti ir išmanusis laikrodis ar apyrankė, kurie primena mums - jei norime likti žvalūs ir energingi, turime būti aktyvūs. Šiandien technologijos pažengusios tiek, kad gali ne tik motyvuoti, bet ir padėti produktyviau treniruotis“, - teigia treneris.

Skirkite dėmesio sveikatai


Sportuojant reiktų koncentruotis ne vien į norą padailinti kūno formas, bet ir galvoti apie naudą sveikatai. Jeigu siekiate sulieknėti, jokiu būdu nepatartina laikytis dietos ir intensyviai sportuoti. Taip nualinsite organizmą ir negausite norimų rezultatų, nes neturėsite energijos. Maitintis reikėtų subalansuotai, vartojant tiek baltymus, tiek angliavandenius ir riebalus. Svarbiausia, išvengti persivalgymo, nesveikų užkandžių, ypač vakare, gazuotų gėrimų ir alkoholio.

B.Burneika skatina naudotis proga ir esant šiltiems orams sportuoti lauke. Taip ne tik paįvairinsite savo treniruočių režimą, bet ir pakvėpuosite grynu oru, būsite žvalesni, o naktį geriau miegosite.

„Lauke galima ne vien tik bėgioti, nepamirškite važinėjimo dviračiu, tinklinio, riedučių ir kt. Šiuo metu pasaulyje labai daug sportuojančių lauke vien tik su savo kūno svoriu. Galite pasiimti kilimėlį ar svarelius ir mankšta lauke prilygs treniruotei sporto salėje. Darykite pratimus, apimančius daugiau raumenų grupių, ne vien jėgos. Tokius, kurie padidins jūsų mobilumą ir stabilumą.“

Paįvairinkite treniruotes

Rezultatai ne visada matosi greitai, o jų laukimą apsunkinti gali įsivyravusi monotonija - ta pati sporto salė, tie patys pratimai ir treniruokliai. B.Burneika skatina nuolat keisti ir ieškoti naujų treniravimosi kampų. „Norint pasiekti geresnių rezultatų greitai, verta išbandyti aukštesnio intensyvumo treniruotes, tokias kaip HIIT, kurių principas yra intensyvus darbas, trunkantis apie 30 sek. su aktyviu poilsiu, ir atliekama treniruotė, rato principu, trunkanti iki 30 minučių.“

Taip pat B.Burneika akcentuoja ir jėgos treniruotes su papildomu svoriu, kuris padeda suformuoti raumenis ir išryškina reljefą. Nebūtina vargti ant kardiotreniruoklių, siekiant sudeginti daug kalorijų, geriau padirbėti intensyviau, bet trumpiau.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net