respublika.lt

Priklausomybių gydymas: vaikai yra pažeidžiamiausi ir efektyvi pagalba jiems privalo būti suteikta

2022 rugpjūčio 18 15:06:24
Aistė Girkontaitė

Kasdien į Vilniaus ir Kauno priklausomybės ligų centro skyrius renkasi vaikai ir jaunimas. Jie čia gauna visokeriopą pagalbą: kasdien su jais dirba socialiniai darbuotojai, psichologai, psichiatrai. Vaikai ir paaugliai čia mokomi naujų gyvenimo įgūdžių, laiko planavimo, jie taip pat edukuojami apie psichoaktyvių medžiagų vartojimo žalą ir gauna naujas sveiko gyvenimo gaires.

×
nuotr. 2 nuotr.
Emilis Subata. Pranešimo aut. nuotr.


Panašų skyrių planuojama atidaryti ir Klaipėdoje. Iki šiol šeimos, susidūrusios su žalingo vartojimo problemomis, turėjo vežioti vaikus į Kauną ar Vilnių, o netrukus jos pagalbą galės gauti ne tik pačią profesionaliausią visoje šalyje, bet dar ir operatyviausiai. Naujasis vaikų ir jaunimo centras steigiamas Paupių gyvenamajame rajone, Jaunystės g. 4.

„Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad esą nesaugu gyventi tarp krizes patiriančių vaikų iš disfunkcinių šeimų, tačiau turime visi suprasti, kad žalingas psichoaktyvių medžiagų vartojimas pažeidžia ne tik patį jauną žmogų, paskui ir jo šeimą, bet ir visą mūsų šalį, kitaip tariant, ir kiekvieną iš mūsų. O sudarydami ES standartus atitinkančias sąlygas dar labiau neįnikti į galimą priklausomybę, mes jau ankstyvosiose stadijose apsaugome ne tik paauglį ar vaiką, o ir savo pačių ateitį - mažindami galimą nusikalstamumo riziką, bedarbystę, jaunų žmonių mirštamumą, didindami mokesčių mokėtojų galias, taigi galime saugiai dirbti ir gyventi tarp sveikų žmonių, nesudarydami sąlygų plisti antrinei ar tretinei žalai", - teigia Respublikinio priklausomybės ligų centro direktorius Emilis Subata.

„Ypač didžiuojamės, kad kiekvienas vaikas tokiame centre gaus išskirtines, unikalias, tik jam vienam pritaikytas paslaugas, o tai reiškia, kad jų atvyks nedaug, planuojame dirbti kelias valandas per dieną ir tik darbo dienomis. Daugumą jų saugiai atveš ir pasiims šeimos nariai. Mūsų programos įtrauks visus šeimos narius, vaikai mokysis užmegzti ir palaikyti ryšius, rasti draugų, nesijausti vienišiems ir tokiu būdu užbėgama už akių daug didesnėms problemoms. Esame oficiali įstaiga, kuri siekia tik sveiko žmogaus koncepcijos, o ne baras, restoranas ar naktinis klubas, kur būriavimosi ar nelegalių medžiagų pardavimo ir vartojimo rizika yra šimteriopai didesnė", - sako Respublikinio priklausomybės ligų centro Klaipėdos filialo direktorė Vaida Karulaitienė.

Vaikų dienos stacionarų steigimą visoje šalyje finansuoja LR Sveikatos apsaugos ministerija. Klaipėdos psichikos sveikatos centro vyr. gydytojas, Klaipėdos savivaldybės narkotikų kontrolės komisijos pirmininkas Aleksandras Slatvickis sako, kad „pasaulyje tokie vaikų ir jaunimo centrai kuriami miestų centre, šalia didelių ir prestižinių korporacijų, kur vyksta aktyvo ir efektyvi abipusė integracija. Gyventojai yra edukuoti, nesivadovauja stigmomis, jaučia empatiją papuolusiam į bėdą. Šeimos seniai nebebijo kreiptis pagalbos, jaučiasi motyvuotos ir sąmoningos. Ką bekalbėti net apie techninius dalykus - valstybės lėšomis ir Lietuvoje yra sutvarkoma aplinka, renovuojami pastatai, iš ko naudos gauna visa kaimynystė".

Vilniaus vaikų ir jaunimo reabilitacijos centras priima adresu Žolyno g. 16
Kauno vaikų ir jaunimo reabilitacijos centras priima adresu Giedraičių g. 8
Klaipėdos vaikų ir jaunimo dienos stacionarą planuojama įrengti rudenį.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
  • VERTINIMAS: Finansų ministrė Gintarė Skaistė vienam didžiausių Ispanijos žiniasklaidos leidinių „El País“ davė interviu, pažymėdama, jog šiandien nuo mobilizacijos bėgančius Rusijos piliečius reikia vertinti kritiškai ir neskubėti įsileisti į Europą humanitariniais pagrindais.
  • LYNAI: Šią savaitę baigti lynų įveisimo į šalies ežerus darbai - išleista 25,2 tūkst. vnt. dvivasarių žuvų, vidutinis įveistų lynų svoris – 19 g.
  • NOBELIS: Į Vilnių sekmadienį atvyksta Nobelio fizikos premijos laureatas Williamas Danielis Phillipsas - Vilniaus universitete jis skaitys viešą paskaitą „Laikas, Einsteinas ir šalčiausi dalykai Visatoje“, susitiks su universiteto rektoriumi Rimvydu Petrausku, fizikos fakulteto studentais ir mokslininkais.
  • PARAIŠKA: Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas teigia, kad penktadalio Ukrainos teritorijos aneksija grąžino dėl išlikimo kovojančią šalį į prieškarines pozicijas dėl sprendimo pateikti paraišką dėl narystės NATO.
  • TERMINALAS: Sėkmingai atlikus planinius techninės priežiūros bei SGD terminalo akvatorijos sąnašų valymo darbus, Klaipėdos SGD terminalas spalio 1 d. atnaujino įprastinę veiklą.
  • PASLAUGOS: Lietuvos paslaugų eksportas antrąjį ketvirtį siekė 4,2 mlrd. eurų – 25,5% daugiau nei pernai tuo pačiu metu; paslaugų importas siekė 2,6 mlrd. eurų – 33,1% daugiau.
  • SKUNDAS: Pasikeitus Baudžiamojo proceso kodeksui nuo spalio 1 dienos sulaikyto asmens skundą teisėjai privalės išspręsti per 20 valandų, tam savaitgaliais budintiems apylinkių teismų teisėjams numatomas papildomas finansavimas.
  • PAPLŪDIMYS: Ruduo ir žiema parodys, ar pirmą kartą dideliu smėlio kiekiu iš uosto dugno papildytas pirmosios Melnragės paplūdimys atlaikys audras, sako mokslininkė Loreta Kelpšaitė-Rimkienė.
  • VERDIKTAS: Pravieniškių pataisos namai-atviroji kolonija neprivalėjo skirti paskatinimo iki gyvos galvos kalinčiam Henrikui Daktarui, paskelbė Regionų apygardos administracinis teismas.
  • PASLAUGA: Kėdainių rajono taryba pritarė siūlymui nuo kitų metų sausio 1 dienos pensijos sulaukusius asmenis ir neįgalius keleivius vežioti nemokamai.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar Lietuvai reikalinga Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kiek per paskutinį mėnesį padidėjo jūsų elektros sąskaitos?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+5 +13 C

+7 +12 C

 

+6 +14 C

+6 +12 C

+9 +14 C

 

+12 +14 C

0-9 m/s

0-8 m/s

 

0-6 m/s