Planuojama tikslinti nutarimą: darželinukams dėvėti kaukių nebereiksnuotraukos (7)

2020 lapkričio 09 16:32:18 Perskaitė 724

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigia planuojantis tikslinti nutarimą dėl privalomo kaukių dėvėjimo vyresniems nei šešerių metų vaikams. Ministras teigia, kad patikslinus nutarimą kaukių dėvėjimas nebūtų taikomas visiems darželinukams. A. Verygos teigimu, kaukės būtų privalomos vaikams einantiems į mokyklą.

 

„Patikslinsim ir paaiškinsim, kad darželinio amžiaus vaikams, kurie lanko ikimokyklines įstaigas, kad tokios kaukės dėvėti nereiktų, bet visiems, kurie ateina į mokyklą, kad ten kaukės būtų privalomos", - Sveikatos apsaugos ministerijoje surengtoje spaudos konferencijoje teigė A. Veryga.

Paklaustas, kaip reaguoja į peticijas prieš kaukių dėvėjimą mokiniams, ministras akcentuoja esąs įsitikinęs, kad kaukės vaikams nėra perteklinė priemonė.

„Aš tikrai nesutikčiau, kad tai yra perteklinė priemonė. Tikrai viskas labai priklauso ir nuo tėvų požiūrio, nuo jų nusiteikimo ir nuo pačių vaikų nuteikimo ir paaiškinimo jiems, kam kaukė yra reikalinga, kaip ją taisyklingai dėvėti, koks yra kaukės dėvėjimo tikslas", - sakė ministras.

„Manau, kad vaikai supranta ir suprastų, jeigu jiems būtų tinkamai paaiškinta. O visi tie pasakojimai, kad tai trukdys vaikui, kad tai sukels kažkokius deguonies trūkumus ir panašius dalykus yra tikrai iš piršto laužti", - pridūrė jis.

A . Veryga taip pat atkreipia dėmesį, kad kaukių dėvėjimas yra neprivalomas tiems vaikams, kurie dėl sveikatos būklės negali tokios kaukės dėvėti.

„Bet aš pats esu ne kartą minėjęs, kad jeigu ta būklė yra susijusi su kvėpavimo sistemos pažeidimais, su sunkiomis ligomis, tai kaukės dėvėjimas yra dar prasmingesnis, todėl, kad tai reiškia, kad ir tam pačiam žmogui, kuris turi tokių sveikatos sutrikimų, rizikos užsikrėtus COVID-19 gali būti didesnės", - akcentavo ministras.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net