Perkate kosmetiką internetu – pasiruoškite problemomsnuotraukos (1)

2019 spalio mėn. 31 d. 07:00:41 Perskaitė 2636

Renkantis higienos, kosmetikos prekes specialistai pataria būti budriems, ypač tiems, kurie tokias prekes siunčiasi internetu iš trečiųjų šalių.

 

 

- Jeigu vartotojas perka produkciją internetu ne iš ES šalių, kas jam garantuoja tokių prekių saugumą?- „Vakaro žinios“ paklausė Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos Rinkos priežiūros planavimo ir rizikos vertinimo skyriaus vedėjo Arvydo NAINOS.

- Kai perkama internetu, jau problema. Žinoma, pasienyje kontroliuojamos siuntos, kai verslas veža. O kai vartotojas pats užsako, jis gali gauti prekę, nevisiškai atitinkančią lūkesčius. Tokia siunta gali pakliūti į kontrolę, bet gali ir nepakliūti. Kai didelės siuntos vežamos, tai visos prekės patikrinamos, o kai siunčiamasi vieną kitą prekę, gali jos ir nepatikrinti.

Europos Sąjungoje kontrolės sistema gana griežtai reglamentuota, ypač kosmetikos, ji privalo būti notifikuota. Tačiau kai siunčiamasi asmeniniams tikslams, iš trečiųjų šalių, tai vartotojas prisiima riziką. Netgi perkant bižuteriją yra rizika, kad gali nupirkti nesaugų daiktą. Niekas siunčiamų prekių 100 proc. nepatikrins.

Daug nustatoma kosmetikos gaminių, kurie nesaugūs. Daugiausia tokių pakliūna ne kertant sieną, o iš ES, per didelius uostus, nes neįmanoma patikrinti visų produktų.

- Kokios kosmetikos prekės dažniausiai nustatomos kaip nesaugios?


- Veido kremai, kūno losjonai, kvepalai. Kai kurios medžiagos gali būti nuplaunamos, pavyzdžiui, šampūnuose, bet, pavyzdžiui, kremuose tokios medžiagos negali būti. Yra visokių niuansų.

- Dėl ko vartotojai skundžiasi, kalbant apie kosmetikos gaminius?

- Būna skundų dėl alerginių reakcijų. Tada atliekame tyrimus. Naudojant naują kosmetiką reikia patepti ant rankos odos - maža, kokios medžiagos, nors ir leidžiamos. Žmogaus organizmas yra individualus.

- Iš kokių šalių dažniausiai nustatote nesaugią kosmetiką?

- Lenkijos, Rusijos, Baltarusijos. Anksčiau iš ten gaminiai buvo gana natūralūs, dabar visko pakliūva. Labai dažnai nustatoma neleistinų konservantų. Kai gamintojas nėra profesionalus, nepasižiūri, kokie reglamentai, tada prasideda... Kitas dalykas, nesąžiningi gamintojai nori atpiginti prekę ir vietoj geros medžiagos įdeda prastesnę.

Įsimintiniausias atvejis buvo serumas blakstienoms stiprinti. Įsivaizduojate, ten buvo ne kosmetika, o priešvėžinis vaistas. O kosmetika pavadintas. Tai cheminis pavojus.

Kiek nustatoma nesaugių prekių, priklauso nuo vykdomų programų, nes visų nepatikrinsi. Pernai buvo nustatyta apie 30 nesaugių kosmetikos gaminių. Šiais metais nustatyti 176 kosmetikos gaminių pažeidimai, bet čia ir saugos, ir ženklinimo pažeidimai įeina.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net